Jump to content
BulForum.com

избор на PC за офис работа


samkijot

Recommended Posts

... единственото ми двоумение е дали разликата(в парите) между i3/i5 и G-серията на Pentium си струва, ако на него ще се ползват единствено и само счетоводни програми? питам, защото разликата от 200 лв. е съществена ...

 

п.п. става въпрос за маркови PC - Dell, Lenovo, HP, Acer ... 

Link to comment
Share on other sites

не си струва за работа със счетоводни програми и офис пакет ;) вземаш си най-евтиния 4 ядрен с повечко рам... видеото не те интересува, задължително питаш дали може да си добавиш ССД с доплащане... и тва е, за 3г забравяш

 

в ценовия диапазон до 2500-3000лв не се интересувай от марката, отивай, гледай на място конкретния модел как е сглобен и колко точно е пластмасов... нищо "читаво" и истинско няма до тия пари

 

елементарен пример 

 

дори си имаш и лиценз, ще си изкара гаранцията 100%, че и повече... за тия пари ще свърши перфектна работа

Link to comment
Share on other sites

Веднага ти казвам - за офис работа Intel G ти върши перфектна работа. 200лв. за WorkFlow и HRM или Microinvest... Никакъв смисъл. Те на прост Селерон работят като пушки, ти i3...

Link to comment
Share on other sites

Не знам, какви са тия счетоводни програми, че гледате пц-та по 2500+лв. Аз имам 3, на които се работи със Склад Про, като се ползват и за интернет и за всичко необходимо покрай складовата работа, като цените им са по около 150лв - C2D втора ръка от Изот. За малко повече се взима i3/i5...

Link to comment
Share on other sites

а бе, къде 2500+ ... никой не е споменавал сума. просто човекът след първия пост е сметнал, че говоря за лаптоп и е назовал някакви цифри, ама тук говорим за PC ... 

 

става въпрос за нещо такова - цък цък или нещо такова - цък

 

... и според мен няма да се усети разлика между G и i3, така че по-добре един пентиум G + SSD ... поне харда съм сигурен, че ще усети, че е друга бира :))

 

п.п. за izot и impacto(за тея се сещам в пловдив) споменах ... и че няма смисъл да се дават пари за нов, след като втора ръка(пак с гаранция и фактура), ще излезе два пъти по-евтин, но ... хората държат да е нов. т'ва е положението.

Link to comment
Share on other sites

Хоста може и да ти е дал предложение за 2-3 бона, ама ти се радвай, че дядо мраз не дойде да ти даде и той съвет, че сумата вероятно щеше да скочи с още няколко бона. :lol:  Не се изхвърляй за разни счетоводни и офис програми - то като слуша човек може да остане с впечатлението, че само висок клас Макбук може да ги подкара. Честно казано даже и стар C2D с достатъчно памет ще ти ги подкара без проблем, но все пак инвестирай в някой по-нов процесор и дъно, без да се силиш много, защото просто няма смисъл да ръсиш излишни пари за целта, за която ти трябва.

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам за объркването горе. Неволно стана.

 

Абсолютно правилно си се ориентирал. Много по-добре пентиумче + ссд 120ка + 500г хард, вместо някакво i3... Ще се вместиш без проблем в нормален бюджет и хората ще останат много доволни. Щом искат новичко, тези машинки които гледаш са доста подходящи, имат си и добър съпорт като драйвери и миграция към нови версии на OS. Едно духване със сгъстен въздух в годината и ще работят без проблем тези всичките, които си дал с години.

Link to comment
Share on other sites

... и аз това им разправям, че C2D ще се справи със задачата, ама какво да направя, че хората искат да е "ново" ... затова ги гледам вариантите с процесорите, защото другото е ясно. там поне няма дилеми.

та, относно процесорите ... изключвам AMD, така че Intel. там не бих се спрял на Celeron ... просто щото е Celeron, a имената понякога си тежат във времето, така че остава Pentium и тея новите core-i ...  сега гледам, че има и едни с маркировка J, които се водят Pentium и са 4-ядрени, ама ако наистина бяха по-добри от G, едва ли щяха да са на тяхната и по-ниска цена ...

Link to comment
Share on other sites

Много го подценявате Celeron-а.

Особено пък със SSD със сигурност няма да намерят разлика до Core-i3.

4GB памет и G1840 + едно ново бюджетно дъно е решение.

 

пп. Да не се излъжат с някоя готова конфигурация със заварен Celeron J :D

Link to comment
Share on other sites

Новите Селерони нямат нищо общо със старите, освен ниската температура. Имам едно G1840 в офиса и си баца перфектно, нямам забележка.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...