Jump to content
BulForum.com

Съвет за тонколони за PC


velvet_underground

Recommended Posts

Решил съм да си купя някакви тонколони за компютъра. Ще се ползват предимно за гледане на филми, понякога и за слушане на музика и много рядко за игри. Общо взето нямам големи претенции, поради което за момента мисля да купя нещо до стотина лева. Знам, че по принцип е хубаво за подобно нещо да се дадат повече пари, но още не съм се навил достатъчно, за да дам 400-500 лева за нещо по-добро. А и до 100 лева ги прежалвам парите- ще послушам известно време и ако е кофти- на боклука. Разглеждах из нета предлаганите колони из компютърните фирми и маркетите, но съм доста бос по темата и не мога да реша. Набелязал съм предимно модели на Creative и Logitech-

Logitech / Creative

X-210 / T3100

X-240 / A500

X-230 / SBS560

S-500 / T3030

S-220 /

Кой модел да избера? Или препоръчайте друг модел, който да се вписва в този ценови клас.

Link to comment
Share on other sites

ами според мен правилно си се насочил към creative или logitech за тоя ценови клас ... за мен много зависи в какво помещение ще ги сложиш. примерно аз съм в панелка и компа с колоните е в стая с размери 3-на-6. когато тръгвах да си избирам мислех да си взема 5.1 (щото все пак ac3-то на филмите да има ефект), но си дадох сметка че просто 5 колонки с кабели и един буфер прекалено много ще "натоварят" стайната фауна и се спрях на 2.1 - двата сателита са от двете страни на монитора, а буфера (или май беше уфера) стои отстрани на бюрото. та така ... аз съм с logitech x-230 и съм доволен (не съм спец по аудио системите, усилвателите и т.нат.; просто най-обикновени нужди от добри колонки). ако се насочиш към 5.1, лично бих ти препоръчал logitech x-540 ... по-нов модел са от x-530, та предполагам, че ще са "с една идея" по-'арни :D ... и някъде наскоро ги гледах на цена около 150 лв. с ддс (когато аз си вземах 2.1, толкова бяха x-530)

 

x-210 са по-долния модел на x-230, малко по-евтини са ... и помня, че когат си взех моите се двоумях между двата модела, но точно сега не знам защо предпочетох малко по-скъпия ... но иначе ако са около 60-70 лв., според мен си заслужават парите. не са кой знае колко силни, но за малка стая (като моята) са добър избор .... x-240 като го гледам на "първи прочет" ми се вижда upgrade-нат модел на x-210 :)

... а колкото до S серията на logitech, май се водеха по-нисък клас от X т.е. малко по-слабички като звук.

 

в брошурата на технополис за този месец има logitech x-540 за 159 лв. ... само не знам дали ще можеш да ги чуеш на място в магазина. за всеки случай отиди в reset. там ще могат да ти ги пуснат, а и ще сравниш цените.

Link to comment
Share on other sites

аз съм имал х-230 и съм изключително доволен. басът е плътен, средните и високите са на добро ниво. ако ти е малка стаята ще ти легнат идеално. :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Тъкмо щях да пускам тема :) И аз си търся 2.1 и съм се ориентирал до към 150лв та ще се радвам ако някой ми даде малко акъл :) Гледах разни luxeon-чета, но някак си не ми хванаха окото.Някой мнение за Филипс има ли? Ще се радвам на всякакви коментари :)

Link to comment
Share on other sites

Ами разгледах ги в нета, но ми се струват малко слабички като мощност?

Да но пък звука е сравнително качествен. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами аз си търся нещо средно между двете. Не ми трябва топ качество, но да е тихо нито пък тумба-лумба и да е зле работата :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

За да не отваря нова тема пиша тук. :) Та аз съм съм решил като по-горните хорица да взимам колонки, че искам нещо по-мощничко и surround звук. Проблема е че съм мноооого бос по-темата. В момента съм с едни Unitek, които съм ги взимал заедно с PC и вече ми се иска да си взема нещо по-мощно. Също съм се спрял на Creative и Logitech, но не и на модели, защото избора отново е прекалено голям. Мисля да дам коло 150 лв. Ще се позлват главно за музика и от време на време игрички и филми. Какво бихте ми поръчали като модел? А и да попитам за тази работа в Reset ли си заслужава най-много да отида?

Link to comment
Share on other sites

Абе кво се лъжете с тея PC системки - вземете си стар усилвател 2х20 и нагоре и стари колони с поне 8" бас и слушайте як звук ;)

После като има пари яка карта (не креатив), по-качествен усилвател и тн...

Link to comment
Share on other sites

Абе кво се лъжете с тея PC системки - вземете си стар усилвател 2х20 и нагоре и стари колони с поне 8" бас и слушайте як звук ;)

После като има пари яка карта (не креатив), по-качествен усилвател и тн...

 

Всеки има различно разбиране за "як звук". Аз искам да чувам звук, а не бучене и трещене. Също така нямам място за 6 колони по 1 метър високи. Все пак обитавам тая стая, а не седя само на стола до бюрото. Пък и един качествен ресивер струва сур билюк пари. Колкото до звуковата карта, тоя усилвател ще я спъва яко, затова може и тази на дъното да се ползва.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Да не пускам нова тема- Същия проблем като хората по-горе - темата ми е непонянта и искам да си озвуча стаята (20 квадрата ~). Давам около 150 лева - доколкото прочетох по-горе опцийте са ми logitech i creative ;) Ще се ползват за слушане на музика,гледане на филми,игране на игри чат пат - нищо супер спецялно :) + е ако са по-мощни като сила на звука :bgrin:

И също ми интересно има ли някакви wireless варианти?Единствените които намерих бяха накакви гига гейминг версий за по 500лева :<

Link to comment
Share on other sites

Да не пускам нова тема- Същия проблем като хората по-горе - темата ми е непонянта и искам да си озвуча стаята (20 квадрата ~). Давам около 150 лева - доколкото прочетох по-горе опцийте са ми logitech i creative ;) Ще се ползват за слушане на музика,гледане на филми,игране на игри чат пат - нищо супер спецялно :) + е ако са по-мощни като сила на звука :bgrin:

И също ми интересно има ли някакви wireless варианти?Единствените които намерих бяха накакви гига гейминг версий за по 500лева :<

Взимаш Logitech X-530 и си решаваш проблема без главоболия. Така направих аз. Звука е перфектен, силата също, дизайна също и не на последно място цената. Според мен това е най-перфектния избор в тази ценова зона. Wireless-ските са точни тези супер дупер геймърски за които спомена по 500 лева. Успех и весели празници! :)

Link to comment
Share on other sites

Най-напред Весела Коледа!

А сега по-темата : лично аз ти препоръчвам Creative. От 5 години съм с 5.1 модел Creative Inspire 5300 и съм много доволен. "Инсталирал" съм ги в стая 3.5х5м вадят досттъчно як звук.Стават както за гледане на филми така и за озвучаване на купончета. Като си ги купих с тях имаше диск с програмки за управление на звука,така че можеш да вършиш доста неща .

Link to comment
Share on other sites

Взимаш Logitech X-530 и си решаваш проблема без главоболия. Така направих аз. Звука е перфектен, силата също, дизайна също и не на последно място цената. Според мен това е най-перфектния избор в тази ценова зона. Wireless-ските са точни тези супер дупер геймърски за които спомена по 500 лева. Успех и весели празници! :)

По-добрия вариант е Х-540, защото са с дистанционно. Аз си взех 530 преди 2 години и искам да ти кажа, че ако тогава го имаше варианта с дистанционното, никога нямаше да взема без. Удобството е несравнимо.

 

15614, Creative са добра марка за компютърни колони, но качеството, което предлагат колоните на Лоджитек за цената си - няма равно.

Link to comment
Share on other sites

И аз се бях ориентирал към 530-ките.А иначе имали някаква по особена разлика м/у 530 и 540 освен дистанционото ?Защото разликата е 25 кинта,струва ли си ? :<

 

п.с. Весела коледа :)

Link to comment
Share on other sites

Като ги гледам, освен в дизайна и дистанционното, друга разлика не намирам. Но определено бих се прежалил с 25лв и бих взел колоните с дистанционното... Разбира се, това си е лично мое мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз сащо си тарся колонки за компа до 100-110лв. но незнам какви.Моля препорачайте ми някакви модели 2.1 или 5.1.Знам че за тези пари неможе да се намери нещо кой знае какво, но горе долу да е качествено и да вади платен и мощен бас :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ще пиша тук, за да не отварям нова тема.

 

Имам лаптоп с външна звукова карта (това е картата). Искам да си купя някакви тонколони до 100 лв, които да вадят що-годе приличен звук. Не искам съраунд система, защото не знам дали ще успея да я свържа с картата. Понеже не ги разбирам тия работи много ще обясня просто - кабелът, който излиза от картата е с един червен и един бял жак на другия край. Явно не на всички тонколони има такъв изход, пък знам ли може да има, та няма да имам нищо против, ако ми се обясни по-добре и ми се даде съвет какви тонколони да си взема. :)

Link to comment
Share on other sites

Тази карта ще е грях да не я слушаш на минимум 2х100 вата ама от ония големите дето имат Westbam & Daniel Portman по купоните :D

Картата ти е страхотна и е с големи възможности.

Намери си на старо някакъв Респром 2х15-20 вата и два сандъка, мисля че ще останеш доволен и няма да ти излезне повече от 100 лв

Link to comment
Share on other sites

Тази карта ще е грях да не я слушаш на минимум 2х100 вата ама от ония големите дето имат Westbam & Daniel Portman по купоните :D

Картата ти е страхотна и е с големи възможности.

Намери си на старо някакъв Респром 2х15-20 вата и два сандъка, мисля че ще останеш доволен и няма да ти излезне повече от 100 лв

 

Картата я знам що за нещо е и съм я взел да си я ползвам по предназначение. ;) Въпроса е че имам точно 100 лева на разположение, е разбира се мога да посъбера още малко, но работата е там, че на старо не знам къде да ги търся на старо въобще тия тонколони... и какви точно - само "сандъци" ли, с усилвател, без усилвател. Не мисля да взимам нови, само в краен случай. Ще пиша из тия музикалните и диджейските форуми дано изкочи нещо. И все пак, ако ме посъветваш нещо конкретно, пък и не само ти, освен горното, би ми било в полза. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Момчета, някой да има впечетления от тая с-ма http://www.microlab.cn/product_detail.asp?id=245&bigclassid=15&smallclassid=63

Чудя се м/у нея и креатив т6100. То май няма много за чудене...ама все пак нямал съм допир с микролаб досега.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...