Jump to content
BulForum.com

Bookshelf тонколони


Ferante

Recommended Posts

Защо да е глупаво?Зависи основно от личните предпочитания.Не е нужно да натряскаш хиляда тонколони за да постигнеш качество или голяма сила.

Лично за мен варианта с добър усилвател и две добри колони (евентуално суб, ако са малки колоните и не ти достига бас) е напълно достатъчен за слушане на музика.Но, ако ще се търси и по-добро изживяване при гледане на филми, тогава е ясно, че трябва да бъде с поне 5.1 канален ресивър - ляв,десен, център и суб.

Както писах преди, аз минах по пътя на многоканалните системи.Разпродадох всичко.Сега съм на 2 канала.Нямам нужда от повече.

Но нека не изпадаме в субективни препирни, да насочим човека.

 

Защото усилвателите в ниския клас са безсмислена покупка на тоя етап от технологичното развитие, освен ако не си някой хипстър.

Ресивер не е задължително равно на "много тонколони и сила". Може и две да се свържат.

 

Преимуществото е в другата функционалност на ресивера. Идеята е, че в ресивера ще се закачат телевизионен бокс, телевизор, компютър, мп3 плейър и каквото още ти дойде на акъла, като тия неща ще се командват от едно място, а няма да се жонглират 3 дистанционни и да е нужно да си правиш списък по изходи. На всичкото отгоре, в усилвателя има 4 входа и всичките до един са аналогови. В днешно време, аналоговите входове са малоумщина. Още преди тоя аналогов вход всякакви параметри на звука ще са на половина заради източника и кабелите. С дигиталния сигнал, всичко стига до ресивера и от там минава само по кабелите до говорителя. Така всичко се разрешава на ниво "ресивер". Според мен, колкото по-малко компоненти имат влияние - толкова по-добре.

 

Предвид, че малката пипа всичко, може и малки колони. Център, не знам дали ми е нужен. Бюджетът може да мине 1000лв., казаха го примерно, но не и да ме отперете с 2000+ :grin:

 

Центъра ще ти подобри гледането на филми значително. Ако няма да гледаш филми изобщо - не ти е нужен. Но ти като наредиш тонколоните с ресивера, просто няма как да не гледаш филми. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Чакай малко сега, аз не говоря за евтин усилвател.В случая на Лъки, положението е друго. Бюджет.

Аз примерно говоря за това.

Това също е прилично решение.

Примери много, но в никакъв случай не коментирам евтини решения.И пак казвам лично моя гледна точка.

Въпроса е Лъки да реши, дали ще иска и по-така изживяване от филмите или не.Тогава вече може и с ресивър за 400 лева и 4 колони на Jamo примерно, за още 1000 лева и е готов.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Чакай малко сега, аз не говоря за евтин усилвател.В случая на Лъки, положението е друго. Бюджет.

Аз примерно говоря за това.

Това също е прилично решение.

Примери много, но в никакъв случай не коментирам евтини решения.И пак казвам лично моя гледна точка.

Въпроса е Лъки да реши, дали ще иска и по-така изживяване от филмите или не.Тогава вече може и с ресивър за 400 лева и 4 колони на Jamo примерно, за още 1000 лева и е готов.

 

Защото говорим за определен случай. И защото ти спомена Pioneer A20.

Тия усилватели някакси не бих ги гледал изобщо. Не виждам и причина да го правя.

 

Като ще игнорираме бюджетите, има стерео усилватели и по 8000лв бройката.

Ако има чааааааак толкова голям позитив от стерео усилвателя сравнено с ресивер в същия клас (което нещо аз лично не съм чувал, а най-вероятно няма и да чуя), бих го закачил към изхода за пред-усилвател на ресивера. Не бих го сложил като единствено устройство в системата си. Тотална хамалогия е.

Link to comment
Share on other sites

Angele, pomni6 li moiata sistema? Na rabota sam i zabravih kav mi e reciever-a. No Denon + Klipsh Sub 400 W + 5 Jamo koloni + Kabeli = 800 Dolara ;). Samo Jamo be6e vtora raka, vsi4ko drugo novo.

 

https://www.amazon.com/Jamo-426-HCS-WENGE-5-Piece/dp/B003GGXGU6 - Jamo

 

http://www.klipsch.com/products/reference-subwoofers#r-12sw - klipsh

 

I  rcievera ne go pomnia, no be6e kam 400 dolares - http://www.bestbuy.com/site/denon-1155w-7-2-ch-4k-ultra-hd-and-3d-pass-through-a-v-home-theater-receiver-black/4895904.p?skuId=4895904 - mai be6e tova.

 

Vsi4ko tova za okolo 400 lv nad tvoia buidget. Sabirah vsi4ko 6 meseca, za da moje pak da pasne na moia buidget koito be6e 300 dolara i sled mnogo razgovori s Angel, pohar4ih malko pove4e :D :D i GRAM NE sajaliavam ;)

 

Vsi4ko se upravliava s edno distancionno, dori puskaneto na PS3-kata.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

И защо човек да не може да си го поръча отвън? Последно кухненски плот AEG поръчах от Амазон, който с доставката ми стъпи 340лв., а тук е 690 на "промоция".

Не виждам нещо, което да не може да се поръча и отвън. Ако не с тяхна доставка, то с Габиели, примерно. За плота ми взеха 15лв. или нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

И защо човек да не може да си го поръча отвън? Последно кухненски плот AEG поръчах от Амазон, който с доставката ми стъпи 340лв., а тук е 690 на "промоция".

Не виждам нещо, което да не може да се поръча и отвън. Ако не с тяхна доставка, то с Габиели, примерно. За плота ми взеха 15лв. или нещо такова.

 

Цените в Амазон за техника са същите като Българските. Дори и по-високи на моменти.

Има само 3 варианта:

 

1. Продукт, който тук не се предлага.

2. Продукт втора ръка, защото там е по-вероятно да намериш тонколона 1500лв/бр, която някой да иска да смени и да я дава на безценица

3. Разпродажба, защото там разпродажбите са с по-големи намаления от нашите.

 

Чакай да изберем модели, пък тогава гледай от къде да купуваш. :D

 

Аз проверих вуфера на Стефчо. Първоначално бях объркал модела с този, който тук е 1500лв. После видях, че неговия е $350 в БестБай. Цената му тук е същата - 660лв.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ангел е прав. Моя буфер беше 400 долара без такси, аз го взех 212 по време на черния петък. За усилвателя се карах с няколко мениджъра и ми намалила цената щото са лъжливи педали. Кабели и накрайници поръчах от ибей ама о те бяха над 50 долара да ги еба. Само бях див късметлия да намеря джамото 5 колони за 130 долара.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Да попитам някой ползвал ли е съраундбар система за телевизор? Понеже аз до сега бях с една система Шарп вкключена към ТВ-то, но съм решил да я дам на децата за детската стая. Мисълта ми е, струва ли си да купувам съраундбар или пак да заложа на някоя микросистема с AUX да я включа към ТВ-то. Реално аз никога не съм имал допир до такива съраундбар системи. Загледах в Технополис едни JBL, но като няма как да ги чуя...нещо не ми се дават 400 кинта.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Ангел може да ти каже повече за моделите и кои си заслужават, а пътьом и аз искам да му задам един по-общ въпрос - освен, че е дизайнерски оформено и заема по-малко място...каква е далаверата да се взима такова вместо стандартна озвучителна система, че толкова народ напоследък пита за такъв тип озвучаване? Не ми се е случвало да чуя как свирят, но никак не ми се вярва, че ще звучи по-добре от 2 класически големи тонколони...

Link to comment
Share on other sites

Да попитам някой ползвал ли е съраундбар система за телевизор? Понеже аз до сега бях с една система Шарп вкключена към ТВ-то, но съм решил да я дам на децата за детската стая. Мисълта ми е, струва ли си да купувам съраундбар или пак да заложа на някоя микросистема с AUX да я включа към ТВ-то. Реално аз никога не съм имал допир до такива съраундбар системи. Загледах в Технополис едни JBL, но като няма как да ги чуя...нещо не ми се дават 400 кинта.

 

Съраундбар (звуков проектор) или саундбар? Защото има едни саудбарове (звукови проектори), които създават реален съраунд ефект чрез отразяване на звука в стените според стаята: http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/hometheater-systems/digital-sound-projector/ysp-5600_u/?mode=model

 

Аз ползвах един Philips за моя телевизор. Нищо страхотно не очаквай като звук, особено за под 400лв. 

Не знам обаче и каква микро система можеш да вземеш за тия пари.

 

Ето този саундбар хвалят, но не съм го чувал лично. Просто ми беше извън парите, които бях склонен да дам и го пропуснах.

http://www.technomarket.bg/kino/yamaha-yas-103-black-09140196

 

Ангел може да ти каже повече за моделите и кои си заслужават, а пътьом и аз искам да му задам един по-общ въпрос - освен, че е дизайнерски оформено и заема по-малко място...каква е далаверата да се взима такова вместо стандартна озвучителна система, че толкова народ напоследък пита за такъв тип озвучаване? Не ми се е случвало да чуя как свирят, но никак не ми се вярва, че ще звучи по-добре от 2 класически големи тонколони...

 

Няма да звучи по-добре от 2 тонколони, но излиза по-евтино, а и заема по-малко място. Има и по-малко кабели. Като цяло си е огромно подобрение на звука от телевизора за не много пари.

Link to comment
Share on other sites

Аз не държа на някъв супер-дупер звук от ТВ-то. Просто искам да му подобря фабричния звук, който е ужасно дразнещ. Загледах се в един такъв Филипс, отговаря ми на мястото дето ще го сложа, а и не звучи чак толкова лошо, но е с пъти по добре от телевизора.

Link to comment
Share on other sites

Ами щом ти покрива нуждите...

Виж обаче дали може да се справи с цифров звук, защото все пак искаш да изкараш звука от телевизора в оригинал и системата да си го декодира самичка.

Link to comment
Share on other sites

Ами щом ти покрива нуждите...

Виж обаче дали може да се справи с цифров звук, защото все пак искаш да изкараш звука от телевизора в оригинал и системата да си го декодира самичка.

Добре де, дай някво предложение до към 300 макс 400 пари.

Link to comment
Share on other sites

Предложение за какво? За саундбар? Нямам наблюдение над саундбаровете. Чувал съм само този, който аз имах.

 

https://tonkolona-soundbar.pazaruvaj.com/philips/hts3111-p46933201/

Звука не е нищо особено. Има си бас от събвуфера и е в пъти по-добър от този на телевизора. Аз го взех на някаква промоция за 250лв.

Link to comment
Share on other sites

Утре нямам работа и ще се помоткам по големите магазин, надявам се да имам възможност да ги чуя, въпреки, че в тези зали на дали ще придобия ясна представа от звукът им.

Link to comment
Share on other sites

Никаква представа няма да добиеш. Добре де, почти никаква. Аз, като слушах различните тонколони(на които се бях спрял като марки и модели) добих г/д нещо като представа за звученето им....да кажем, че чух основните неща без да задълбавам в сериозното...от доста време се каня да напиша ревю за колоните, които взех, но все не ми остава време...

За саундбаровете не мога да кажа нищо, лично аз не бих си купил. Но моите изисквания са съвсем в друга посока, а и телевизора ми е оборудван с 2.1 канален звук (има си вграден суб) и не съм изпитвал нужда от подобрение. Когато гледам филми прекарвам звука през ресивъра и колоните и получавам пълно удовлетворение....но разни хора, разни идеали.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Когато гледам нещо специално и аз прекарвам през ресиивъри и т.н. Аз искам нещо за ежидневно ползване, още повече, че аз почти винаги вечер съм със слушалки, а жена ми гледа ТВ, но и тя се дразни на звука след като дадохме уредбата на децата.

Link to comment
Share on other sites

Дали сте зенсор петиците на децата?!? Е значи е време за нещо по-сериозно....примерно за оптикон(стъпка нагоре и то сериозна) или пък за друга марка... да кажем суонс..( и това е сериозно нагоре)...

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Хаха нее, на ТВ-то имаше включена една друга система Шарп, ресивъра и колоните са отделно. Аз вечер си включвам слушалките на тях и реално няма как и слушалки и ТВ. За това искам нещо което ще е само за телевизора.

Link to comment
Share on other sites

За саундбаровете не мога да кажа нищо, лично аз не бих си купил. Но моите изисквания са съвсем в друга посока, а и телевизора ми е оборудван с 2.1 канален звук (има си вграден суб) и не съм изпитвал нужда от подобрение. Когато гледам филми прекарвам звука през ресивъра и колоните и получавам пълно удовлетворение....но разни хора, разни идеали.

 

Моя телевизор също има събуфер - 8см. Подобрението със саундбара е огромно, сравнено с всеки телевизор, освен моделите на LG и Sony, които имат отделни говорители/саундбарове.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...