Jump to content
BulForum.com

FM трансмитер за кола?


poznai

Recommended Posts

Някой ползва ли такова нещо?

Търся да си купя fm трансмитер, с възможност да ползвам usb памет, по възможност не с някво ограничение до 4 гб да кажем.. и като съм си подредил песните в нея по директории, да си се зареждат така и от трансмитера, а не да се заредят всички насипно едно след друго и докато намеря коя песен или албум искам да си пусна да прелиствам, като ненормален.

Искам в една по-голяма флашка да си напраскам няколко гб мп3-ки, които лесно да навигирам.

 

Някакви насоки за марка, модел, магазин..?

Link to comment
Share on other sites

Аз имам такъв ТУК . Не си взимай от него . С 2гб флашка се случва да забие , през дупки прескача , случва се да не прави добър контакт . Лично мое мнение е да смениш CD Playera , който да има и УСБ на него . Ако не държиш на качествена музика има евтини плеъри в Метро , които работят само с УСБ памет нямат ЦД . Ако държиш на качеството на музика се насочи към плеър с УСБ вход . Лично мнение , че ще дадеш 10,15,20лв напразно . Също така качеството на звука от трансмитера не е кой знае колко добро .

Link to comment
Share on other sites

Аз имам такъв ТУК . Не си взимай от него .

И аз да потвърдя, това е пълен боклук. Същият струва 5 лева на близкия пазар. Не дава добър контакт и като мине покрай теб друг автомобил, в който се слуша радио, ти заглушава за момент сигнала.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Докато имах такова, не забелязах нещо да ми заглушава сигнала, но иначе потвърждавам за влошеното качество при безжичното препредаване и слабата динамика на сигнала. Другият проблем е, че моят не изписваше директориите и караше всичко наред. Дори касетните адаптери, взимащи сигнала от MP3 плеър и прехвърлящи сигнала към касетофон в колата, дават доста по-качествен сигнал.

 

П.П. Явно това безжично препредаване на сигнала е едно и също в доста трансмитери и подобни на тях уреди (освен може би в най-скъпите), тъй като и FM-трансмитерът, който е вграден като функция в GPS-а ми, дава подобно кофти качество. Като казвам "кофти", нямам предвид да пращи и бучи - просто сигналът не е така чист и бистър, какъвто трябва да е и освен това е с много слабо ниво....не слабо като сила, а слабо като динамика на сигнала - дори и да се усили от приемника, пак си остава постен.

Link to comment
Share on other sites

На повечето касетофони не е трудно да се изкара AUX вход - всеки техник може да го направи. Закачаш един MP3 плеър с кабелче и имаш качествен звук ;)

А че сигнала ще се смачка като мине през радиото се подразбира ако погледнете честотната лента и динамиката по стандарт.

Link to comment
Share on other sites

А че сигнала ще се смачка като мине през радиото се подразбира ако погледнете честотната лента и динамиката по стандарт.

 

Ограничението в динамиката и килохерците на радиоизлъчването ги знаем, обаче радиата използват компресори, екуалайзери и разни други модули, за да компенсират загубите, докато трансмитерът не ползва нищо и по тая причина звукът му е в пъти по-зле от този на радиостанциите. Ама за десетина лева какво да иска човек - даже и дистанционно са включили в тази цена...:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...