Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте марка акумулатори


poznai

Recommended Posts

Колата ми преди 3 години дойде с 45Аh акумулатор. По книга я дават за 40....дали преди година не изглупих като взех 40...Уж пусто да пазя алтернатора. И...някъв италиански е моя, но не съм доволен. На баща ми МОНБАТ-а завърши 5 пълни зими и подкара 6-та ;). Следващия ми сигурно и моя ще е МОНБАТ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Аз купих за мотокара един акомулатор на Искра Пазарджик миналата година,преди зимата...Вече втора зима кара без да е мръднал,а мотокара се припалва по 200 пъти на ден...Така че в случая,нека да не е Бош...Ако е турски Бош-голям келепир...

Link to comment
Share on other sites

Според мен от БоШ до Бош има мн разлика вярно е има мн яки акумулатори с марката бош но аз имах 1 едвам ме изкара 1 годинка.Препоръчвам ви Варта

Link to comment
Share on other sites

Според мен тоя ще да е бил някакъв само с надпис Бош...щом само една година е изкарал.

Баща ми например кара вече 7-ма година с някакъв български, пътува доста из страната (денем и нощем), зарежда си го от време на време със зарядното ("на око", колкото дойде), долива му дестилирана вода като понамалее и акумулаторът си държи средно 12.6 волта, даже и през зимата.

Link to comment
Share on other sites

Бош та Бош - тва е едно немско Нео или Елит - произвеждат всичко. Ядовете по автомобилите като моя най-често са с ГНП произведена от Бош, а не от италианците. Аз бих заложил на Варта Силвър Динамик ако става дума за акумулатори.

Link to comment
Share on other sites

Някакъв италиански е на Волвото - с него си дойде. Има даже индикация дали е за зареждане, дали е ок или е за изхвърляне. МагнетиМарели е майче.

Link to comment
Share on other sites

Абе не ви знам тези дето хвалите Искра точно как и по колко карате, обаче точно допреди няколко месеца и аз бях на вълната "той е евтин и да се скапе ще го сменя и пак съм на далавера". Няма такива боклуци обаче. Основно караме 5-6 коли, като двете са товарни и са с по два акумулатора. При тях трагедията беше пълна - скапе се единия акумулатор и заради него заминава и другия. Едната кола пък е на 24V - там се чудиш по един час как да й дадеш ток за да запали. На моя Touran бях взел един 72ah Искра - паднат ли малко температурите и започва едвам да върти. Като отидеш в гаранционния сервиз му наливат малко дестилирана вода, проверяват те дали ти зарежда алтернатора и те пускат да си ходиш. На следващата сутрин положението е същото... В един момент ми писна и го размених с Bosch-а, който ми стоеше вързан към UPS-а на парното вкъщи - разликата е оттук до небето, а на всичкото отгоре и Boscha-a е само 63ah.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Както при много стоки, така и при акумулаторите съм привърженик на девиза "Забравете българското".

Имал съм две Искри и един Монбат, симптомите са същите - свършва гаранцията, свършва и акумулатора. Третата зима се оказва голяма мъка, а за четвърта да не говорим...

В момента съм с Магнет Марели 56ah. Купих го от Метро (не беше скъп) и вече пета година нямам грижи. В студовете преди няколко дни палеше преди да съм врътнал:)

Link to comment
Share on other sites

Колата ми преди 3 години дойде с 45Аh акумулатор. По книга я дават за 40....дали преди година не изглупих като взех 40...Уж пусто да пазя алтернатора.

Това не е вярно - и 180Ah да сложиш му няма нищо на алтенатора - електрониката (релето за зареждане) определя колко ток да дава и освен ако тя не се повреди никога няма да го натовари повече, отколкото е допустимо, така че май няма недостатъци големия акумулатор освен цената и по-голямото тегло, което разнасяш.

 

Имал съм две Искри и един Монбат, симптомите са същите - свършва гаранцията, свършва и акумулатора

На 1,2 вместо 45Ah бях сложил Монбат 62Ah от тия запечатаните и за 4 години не забелязах проблеми, до колкото знам още си работи както трябва. Може и да е от презапасяването с капацитет, не казвам, че е супер акумулатор (и да е спаднал капацитета още не се усеща, защото няма нужда от голям пусков ток).

Link to comment
Share on other sites

С Monbat бях и изкара 4 години. Проблеми от него не съм имаал никога. Винаги се оказваше че е от друго. Я някъде накъсо, я алтернатора не зарежда.

В крайна сметка сме българи и е добре да купуваме наши акумолатори а не турски щом нашите си работят добре. Пък който ще да си избива комплексите и да си вдига самучуствието с някакви вносни марки.

Но също така съм на мнението, че да се взимат евтини стоки заради цената им ти излиза винаги по скъпо! Не го препоръчвам на никого, вкрайна сметка в случая ще спестим 10-20лв ако вземем евтинджос вместо примерно "Искра"

 

Подкрепям колегата,по-добре акомулатор произведен в БГ.

Аз лично предната кола(толедо 2,0 GTI) я взех със нова"Искра", на СЕДМАТА година много ме мъчеше,и се отървах и от колата и от акомулатора.

 

Имам роднини които вкарват коли и в тях ми е спасението,когато ще сменям масло ги моля да ми докарат от Германия,но за акомулатор ще ходя в Пазарджик.

Пожелавам КЪСМЕТ на всички които им предстои да си сменят акомулатора,май ще ни трябва.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Я да вдигнем една позабравена малко темичка.

Усещам, че скоро ще ми се наложи смяна на кундурматор.Я споделете пресни вЧепатления към какво да се насоча.Ще е 85Ah или 100Ah.Като по-вероятно ще е по-малкия.

Link to comment
Share on other sites

На сегашната ми кола съм с Бош Силвър 55Ah на 6-7 години, последните 2 години колата почти не е карана и си е стояла пред блока - като я вземах пролетта не беше палена от миналата есен и без проблем запали :blink: После 2-3 пъти го заредих и разредих извън колата и още си работи. Може и турски да са, но определено си струват по-високата цена.

Link to comment
Share on other sites

Аз заложих на немските Berga и съм много доволен. Колегата от работа е със същата марка, но друга серия и проблеми няма. Много са добри!

Link to comment
Share on other sites

Аз заложих на немските Berga и съм много доволен. Колегата от работа е със същата марка, но друга серия и проблеми няма. Много са добри!

На две от колите сме с такива - за парите си са идеални :beer:

Link to comment
Share on other sites

През последните 25 години съм сменил бая акумулатори, някои са били по-издържливи от други, но досега не бях попадал на такъв със 100-месечна гаранция. Дойде ми като бонус, заедно с колата и вече кара 9-та година, никога не ме е подвеждал през зимата и като го замервам от време на време, държи постоянно напрежение - вярно, малко по-ниско, отколкото ако беше чисто нов, но пък абсолютно константно и без спад. Моделът е Motorcraft Max и предполагам, че ще го има и тук. Вероятно ще е малко по-скъп от "ширпотребата" акумулатори, но не вярвам да е по-скъп от Бош-акумулаторите например. Мото Пфое отпада като вариант да се търси от там, защото цените им са изкуствено надути, но в Пловдив има магазин на Моторкрафт на улицата, която минава успоредно покрай Марица.

Link to comment
Share on other sites

Гледам, че темата пак се коментира и си спомних, че второто мнение е мое. Та по въпроса с акумулаторите - още си карам с моя Exide, който купих лятото на 2006. От тогава съм забравил какво е проблем с акумулатор. Не съм имал нито един проблем с него, като се има предвид, че се е карал почти всеки ден. Зима, лято - въртя и пали.

Някой с български акумулатор да е изкарал толкова?

Покрай мен двама приятели много знаеха за българските и двамата оттогава смениха по 2, като на единия зимата му се наложи зареждане на 4 месечен акумулатор - после си се убеждавайте колко са качествени и колко евтино излиза с тях ;)

Link to comment
Share on other sites

1. Гледам, че темата пак се коментира и си спомних, че второто мнение е мое. ....

 

2. Някой с български акумулатор да е изкарал толкова?

 

 

1. Ти мани, ами сега видях, че и аз съм писал в началото на миналата година. :P

 

2. Баща ми. :)

Link to comment
Share on other sites

Някой с български акумулатор да е изкарал толкова?

Покрай мен двама приятели много знаеха за българските и двамата оттогава смениха по 2, като на единия зимата му се наложи зареждане на 4 месечен акумулатор - после си се убеждавайте колко са качествени и колко евтино излиза с тях ;)

 

Аз! На червеното Рено е Монбат на 7 години и колата е още с него, при положение че баща ми 2 пъти го е свалял до дупка от въртене. Проблеми нямам нито зима нито лято с него. На Ладата същата серия Монбат изкара 6 години и едно майсторче преди 2, като я пребоядисваше го изпусна от 60 санта и му проби корпуса. Бачкаше и с една суха клетка, но го махнах иначе и до сега щеше да кара. Исках и за моята да взема Монбат точно по тая причина, ама последните им много ги плюят и за това минах на Берга и не съжалявам.

 

А червеното Рено дойде от Белгия с някакъв Бош, дето не беше и силвър даже. Изкара 9 години, а видимо като взехме колата не беше нов. От какво беше направен идея си нямам.

 

П.П. Сега видях, че и горе съм писал за Монбат ама вече не са това което бяха :angry:

Link to comment
Share on other sites

Явно сте попаднали на бройки. Тези, над които аз имам наблюдение до един не стават за нищо.

Относно Боша на jozo - не се чуди, просто е бил истински.

Мой приятел си докара 2005 БМВ 5-ца от Германия с някакъв Бош и още си ползва него, като тогава беше незнайно на колко години.

Link to comment
Share on other sites

Гледам, че темата пак се коментира и си спомних, че второто мнение е мое. Та по въпроса с акумулаторите - още си карам с моя Exide, който купих лятото на 2006. От тогава съм забравил какво е проблем с акумулатор. Не съм имал нито един проблем с него, като се има предвид, че се е карал почти всеки ден. Зима, лято - въртя и пали.

Някой с български акумулатор да е изкарал толкова?

Покрай мен двама приятели много знаеха за българските и двамата оттогава смениха по 2, като на единия зимата му се наложи зареждане на 4 месечен акумулатор - после си се убеждавайте колко са качествени и колко евтино излиза с тях ;)

 

Да, в колата на баща ми е МонБат

Link to comment
Share on other sites

Относно Боша на jozo - не се чуди, просто е бил истински.

Мой приятел си докара 2005 БМВ 5-ца от Германия с някакъв Бош и още си ползва него, като тогава беше незнайно на колко години.

 

Моя е купуван тук и явно пак е истински...

Баща ми си купи БМВ от Германия 2006та, със обикновен Моторкрафт - на него пише само "моторкрафт" без модел, обслужваем с дизайн като от 90те - явно е някакъв ОЕМ. Още работи като се има предвид че 2 зими не е карал колата без да го откачи, после по един заряд и е като нов :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...