Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте марка акумулатори


poznai

Recommended Posts

моя некъв български вече сдаде багажа.

вечерта го слагам зареден, на другия ден наобяд няма ток :bgrin:

по-запознатите, дайте акъл за няква по-надеждна марка и откъде в Пловдив може да се закупи и ориентировъчни цени ако може, ще е добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

AC Delco, Topla или Exide. Всичко друго е компромис. Не си купувай Bosch :excl:

 

Цените на всичките са приблизително еднакви. Аз си купих моя от едно магазинче, което се намира във втората пресечка след Даяната срещу Тримона. Като минеш Даяната, веднага свиваш в дясно посока Света Петка и втората (мисля, че е втората, ако не първата) в дясно и след около 50м. от ляво ще видиш една синя табела "Акумулатори" или нещо такова. Другото място, което се сещам е в Тракия в Испанските къщи магазин "АКУМУ". Там обаче ми се струва, че застояват някои път акумулаторите.

Link to comment
Share on other sites

моя некъв български вече сдаде багажа.

вечерта го слагам зареден, на другия ден наобяд няма ток :bgrin:

по-запознатите, дайте акъл за няква по-надеждна марка и откъде в Пловдив може да се закупи и ориентировъчни цени ако може, ще е добре.

Здравей!Вземи си BOSCH SILVER. Една от най-изгодните цени е в сервиз АВЕЛ на "Кукленско шосе" 12.Приблизително цената му беше около 163лв за 72а/h акумулаторГаранция и монтаж.Сервиза работи понеделник-петък 08-18ч.Сега може да видиш същия акумулатор на ОМV-бензиностанцията в кичука, но на по-голяма цена.Успех! :punk

Link to comment
Share on other sites

Акумулаторите не сдават багажа току така.Открий първо дали причината не е в колата.И аз съм съгласен че няма смисъл да си взимаш скъп акумулатор.Скоро си взех ISKRA и съм много доволен.Иначе ако имаш излишни пари-давай.

Link to comment
Share on other sites

Вземи си Искра. Имат си гаранция, евтини са, издръжливи. Скъпите акумулатори- не знам, може би в чужбина наистина са хубави, но тук не знам що се скапват ужасно бързо. За 6 години да смениш 2 акумулатора Бош не е много нормално/ първият си е сложеният фабрично от производителя,а втория пак беше от по-скъпите/. Искрата вече година не е мръднала. Дори да се скапе и тя за 3 години пак си е далавера-парите са и два пъти по-малко

Link to comment
Share on other sites

Вземи си Искра. Имат си гаранция, евтини са, издръжливи. Скъпите акумулатори- не знам, може би в чужбина наистина са хубави, но тук не знам що се скапват ужасно бързо. За 6 години да смениш 2 акумулатора Бош не е много нормално/ първият си е сложеният фабрично от производителя,а втория пак беше от по-скъпите/. Искрата вече година не е мръднала. Дори да се скапе и тя за 3 години пак си е далавера-парите са и два пъти по-малко

 

Боша, който се продава тук няма нищо общо с оригиналния немски Бош. Този Бош, който се продава в България е турски и затова сдава багажа ;) Моят Exide беше около 100лв. не помня точно, а българския вариант беше с 20лв. по-евтин. За 20 лева не направих компромис и мисля, че не сгреших ;)

Link to comment
Share on other sites

Взех си в началото на зимата ИСКРА, директно от завода в Пазарджик 72Ah - 80лв. с висок пусков ток (понеже съм с дизел).

Много съм доволен има си гаранция 2г и може да се обслужва в оторизираните сервизи и тук в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

и моя е Искра... 2 години гаранция си има и 4 пъти безплатна профилактика и зареждане на всеки 6 месеца. според мен за тея пари тва е най добрия избор или другият Български вариант Monbat такъв съм нямал и не мога да ги коментирам.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с ''Топла''-малко по-скъп е от българските,но е без обслужване и е варианта за WV с висок пусков ток,запечатан е и няма опасност да протече(води се без обслужване).Купих го от Тракия,испанските къщи,има си гаранция и направо ти го монтират в колата :P Иначе преди него бях с Бош-Силвър(Испански),много съм доволен от него-почти четири години го търкалях :) Обаче е доста по-скъп от останалите,и явно е малко на късмет работата,не малко хора се оплакват...

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл да се купува скъп акумулатор от някаква кой знае каква марка.Аз лично ти препоръчвам да си вземеш МОНБАТ.Тази фирма купиха лиценз мисля на Варта и ги правят перфектно.Аз лично от Искра не съм никак доволен :sick

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл да се купува скъп акумулатор от някаква кой знае каква марка.Аз лично ти препоръчвам да си вземеш МОНБАТ.Тази фирма купиха лиценз мисля на Варта и ги правят перфектно.Аз лично от Искра не съм никак доволен :sick

 

Аз пък от МОНБАТ не съм никак доволен, бях го взел с 2г. гаранция за другата ми кола, мина гаранцията и след един месец за нищо не ставаше :sick

Link to comment
Share on other sites

Аз пък от МОНБАТ не съм никак доволен, бях го взел с 2г. гаранция за другата ми кола, мина гаранцията и след един месец за нищо не ставаше :sick

Ами те затова са определили 2г а не 3-4-5 и т.н....

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм доволен много от MONBAT ...моя е 55Ah на 2 месеца с 3 години гаранция и го юркам здраво..

А и да пукне след 3тата година не ме е грижа, защото е 75 кинта...Ще си ги е избил дотогава 100 пъти

Баща ми също е с монтански от 3 години и никакви проблеми не е създавал

 

До Poznai - погледни си ремъка на алтернатора..или самия алтернатор да не ти е заминал

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Първо както те посъветваха си провери да нямаш оттечка някъде, ако нямаш как да го премериш зареди го и го свали и ако ако пак се скапе за 1 ден значи си е заминал иначе търси прблема, защото и скъп и евтин да вземеш пак ще го скапеш ако имаш проблем в инсталацията.

 

Второ, каква ти е музиката ? Яката музика това е най-сигурния начин да си купуваш нов акумулатор най-редовно. Ако е такъв случая - или музиката или акумулатора, свиквай с мисълта ;)

 

И като купуваш нов си купи по-скъп акумулатор - по-евтиното в повечето случаи излиза по-скъпо. Но и скъпото не винаги е най доброто - Бош Силвър видях как се скапа на 3-тата година, за Българските не искам да коментирам. За предпочитане иди в представителите за марката ти и си вземи оригинален за да не го мисмиш после много.

 

Примерно моя акумулатор си е оригиналния на Тойота - някакъв специално произваден за Тойота, но си е Made in Turkey, малък е (не знам колко Ампер-Часа го водят, но на размери е по-малък от стандартните, може би 2/3 от нормален) на 5 години и половина е вече и без никаква поддръжка докосвам и пали. Като се скапе (ако се скапе вообще докато колата е моя, щото държи като куче и няма никакви признаци да си отива) Отивам в магазина на Тойота и купувам същия без да ме интересува цената. При всички положения няма да е над 2 пъти по-скъп от българските, а и 3 пъти да е ще го преживея. Както казах : по-евтиното в повечето случаи излиза по-скъпо. Kакто са казали англичаните не съм достатъчно богат за да си позволя да си купувам евтини неща :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

С Monbat бях и изкара 4 години. Проблеми от него не съм имаал никога. Винаги се оказваше че е от друго. Я някъде накъсо, я алтернатора не зарежда.

В крайна сметка сме българи и е добре да купуваме наши акумолатори а не турски щом нашите си работят добре. Пък който ще да си избива комплексите и да си вдига самучуствието с някакви вносни марки.

Но също така съм на мнението, че да се взимат евтини стоки заради цената им ти излиза винаги по скъпо! Не го препоръчвам на никого, вкрайна сметка в случая ще спестим 10-20лв ако вземем евтинджос вместо примерно "Искра"

Link to comment
Share on other sites

аз съм с AcDelco който се водят доста добра марка 55Ah го взех от отризирания магазин за 160лв и не сам сгрешил до последната стотинка. вече 1 година направи зимата в студа нямаше никакви проблеми. и на шкодата и на форда съм с такъв акумулатор никакви грижи.

Link to comment
Share on other sites

аз съм с AcDelco който се водят доста добра марка 55Ah го взех от отризирания магазин за 160лв и не сам сгрешил до последната стотинка. вече 1 година направи зимата в студа нямаше никакви проблеми. и на шкодата и на форда съм с такъв акумулатор никакви грижи.

 

 

A з също съм с АсDelco, само че с 62аh никакви проблеми зимата, а цената бе около 172лв от "ИМАХИЖУ"ООД - срещу ТЕТ-а

Link to comment
Share on other sites

A з също съм с АсDelco, само че с 62аh никакви проблеми зимата, а цената бе около 172лв от "ИМАХИЖУ"ООД - срещу ТЕТ-а

Същия от същото място, 3-та година съм с него, перфектен .

 

(BTW и запалителните ми свещи са АсDelco 50000 с тях и ги смених профилактично, но им нямаше нищо)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Вчера си купих от СФА (за несведущите СФА = София Франс Ауто) оригинален акумулатор за вграждане в Пежо и Ситроен - 60Ah за скромните 128.39 лв. с ДДС, монтаж и 24м. гаранция. Необслужваем е, на него няма никаква марка, но пише Made in Italy. Мисля си, че за тези пари е добра покупка. Ето и цените на всички размери, които продават там (отбелязвам с дебело, че всичките са с ДЕСЕН ПЛЮС!)

http://www.peugeot.b...ws/072009/4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Естествено че акумулатора трябва да е БОШ всичко друго е компромис

 

Да бе, Ауди и нищо друго, нали? :laughing:

 

Бош са добри, но не са единствени. Карам с Моторкрафт, който е вече на 7-8 години и по замерванията, които периодически му правя се очертава да държи още незнайно колко години. :punk

Link to comment
Share on other sites

на старата кола аз пък именно два бош-а хвърлих на по година и половина всеки, а гаранция - топки. мерси съм с тях вече. искра-пазарджик рулира и зиме и лете!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...