Jump to content
BulForum.com

Саниране на сгради


Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Това което обясниха в кметството е, че дават на фирма по 1 блок. след 3 месеца втори. И няма повече поръчки докато не ги направи. Т.е целели много фирми да се занимаят с нещата и да не се разхвърля персонал по много обекти и накрая нищо. Което обаче не пречи Сиенит примерно да регистрира 15-на фирми и да кандидатства с тях по проектите и да развхърля хората на 15 обекта по 2-3 души :)

А иначе програмата е само на книга - да. Нали сега почват, не очакваш да има вече 10-на блока готови. Тепърва почват с регистрациите на СС, кандидатстване, одобрение и т.н

Link to comment
Share on other sites

То е ясно, че ще има борба, подмолни действия, подкупи и най-вече шуробадженащина...


Пресен пример е  скока на "Дядо Коледа" от сградата на Пещерска на 23 декември, където искаха и го направиха за техен човек , който в последствие се издъни яко и вместо ПР на организиращите събитието се превърна в ПРовал...

Link to comment
Share on other sites

Пресен пример е  скока на "Дядо Коледа" от сградата на Пещерска на 23 декември, 

 

Това шоу изобщо не съм разбрал, че е съществувало, въпреки, че живея баш в онзи район.

 

Все повече си мисля, че при една добра организация, собствениците на панелки ще ударят кьоравото. Така или иначе държавата плаща, поне да се възползват, докато е време. Но пък от друга страна - държавата плаща, иначе казано - тея пари ще си влязат в нечий джоб, без значение какви материали и колко качествено са положени...

 

Баси, скоро съм планирал купуване на жилище, ако нещата станат както трябва, та поне и аз да намажа от тъпотиите на държавниците...

 

А, и друго се сещам - щом мине на държавно плащане, задължително ще трябва да се регистрират подобренията по апартаментите, та ще се качат данъците.

Link to comment
Share on other sites

Това шоу изобщо не съм разбрал, че е съществувало, въпреки, че живея баш в онзи район.

 

 

Беше на 23.12 и именно поради провала на "Дядо коледа"  не беше излъчено по медиите.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, аз като миналото лято си санихар апартамента и дограми и паркети абе всичко и ся КВО?  :blink:

Трябва да се съгласявам със комшиите, та белким ме санират още веднъж ли? Че гледам са лепнали за събрание на 3-те входа за понеделник. 

Какво правим в Тази ситуация? 

Link to comment
Share on other sites

Ако нещата отговарят на някакви изисквания - просто за вашия блок ще идат по-малко пари, ще си спестят твоето саниране.

Казаха, че ако направено вече саниране примерно е с по-малка изолация от общата ще я добравят. И май ако се сменя дограмата ще се прави еднаква, ама какво точно значи това още май не е ясно.

Link to comment
Share on other sites

Ако нещата отговарят на някакви изисквания - просто за вашия блок ще идат по-малко пари, ще си спестят твоето саниране.

Казаха, че ако направено вече саниране примерно е с по-малка изолация от общата ще я добравят. И май ако се сменя дограмата ще се прави еднаква, ама какво точно значи това още май не е ясно.

 

Е, за дограмата вече ги отепах. Как ли не ще си махна немската дограма да ми сложат някаква измислена на теолино. За дограмите доколкото разбрах май ще се подменят само на стълбищата.

Link to comment
Share on other sites

Тоя въпрос с добавянето ще е интересен, защото те и мазилките са няколко вида с голяма разлика в цената.

Link to comment
Share on other sites

Аз за това съм доволен, че нашия блок е само с 30 апартамента. Така ще има 1 година да се натрупат мнения за това как става работата, какво точно се прави и как. Ще отстранят и разни неточности и недомислици по процедурата пък догодина ще видим.

Link to comment
Share on other sites

Нашия вход беше одобрен миналата година когато беше с 25% самоучастие. Миналата седмица се обадиха от министерството, да ни кажат, че по най - бързия начин трябва да направим сдружение, защото одобрените от стария проект ще минем първи. В петък направихме сдружението в понеделник занесохме всички документи. Юни месец трябва да стартира санирането...

 

Turn off this option! SM-N9005 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Като бях в кметството малко ни пудриха, но ето горе долу какво казаха - прави се сдружение на собствениците и после се решава на общо събрание с поне 67% общи части на цялата сграда, че искате да участвате. Не помня дали когато се подават документите или след това се прави протокол на събранието където се казва какво има нужда. Може да се слага изолация, покрив, тръби, дограма, може да решите дали терасите да са остъклени или не, може да се сменят жиците на стълбището, дограмата на стълбищите - то това си е задълже, иначе ефекта е никъв, входната врата, може да се видят и мазетата(тук не разбрах какво), може да се поиска изграждане на инсталация за ВЕИ - слънчеви панели - за осигуряване на ток за нуждите на блока, но не и да се продава. Малко сложно, но има и като идея даже ако трявба да се смени начина на тръбите на тец-а - да са извън сградата и да няма като сега тръби през апартаменти където се плаща общи части а не се ползва парно - но е сложно заради ЕВН. Споменаха и възможност за газифициране, някаква профилактика на асансьора, но не и смяна на самото оборудване, както и няма да ви купят радиатори за парното :)

Каза пишете какво имате нужда според блока. Ако ви одобрят идва комисия и казва кое може, кое не, кое как. Примерно ако искате терасите да са остъклени, но гледат към улицата - няма да стане - има наредба. И т.н

Колко е вярно и какво ще прявят не знам, но горе долу това обясниха.

Чакат до края на месеца изясняване на разни дребни неща - като кой ще поеме обръщането на прозрците при смяна на дограмата в жилищата, какво ще стане с климатиците и т.н.

При смяна на ВиК щтранговете, възстановяването след къртенето на заградените тръби в баня/кухня - си остава за собственика - той ще си оправя плочките после.

Колко е вярно и колко не и как ще се реализира, това вече не мога да кажа.

Само казвам каквото обясниха.

Link to comment
Share on other sites

Не се ли санират само цели сгради?

А при санирането ще сменят ли ВиК?

 

По принцип да, но при нас комисията мина още лятото и всичко беше одобрено, кое и как ще се сменя, но го спряха септември месец и казаха чакате новата власт какво ще каже. Целия проект ни е готов и нямаме право на промяна вече, ако сега някой иска да сменя нещо ще е за негова сметка. Докато тези които тепърва ще кандидатстват ще имат повече избор. Доколкото ми е известно в и к ще се сменя само на общи части и всичко което е в абонатните станции. За тези които вече имат изолация, отгоре ще се мине с един слой мазилка защото сградата трябва да е еднаква навсякъде.

Това с тръбите и извеждането им извън апартамента е по друг проект и не влиза в енергийна ефективност.

Turn off this option! SM-N9005 Turn off this option!

 

Link to comment
Share on other sites

Е, за дограмата вече ги отепах. Как ли не ще си махна немската дограма да ми сложат някаква измислена на теолино. За дограмите доколкото разбрах май ще се подменят само на стълбищата.

На нашето стълбище я сменихме излезна към 2 бона сичко.

Link to comment
Share on other sites

И аз смених входната врата на стълбището, че беше пред разпадане, сложих и електрона брава с чипове и после монтирах и GSM дайлър за да се отваря от всеки от входа където и да е. Но прозорците нагоре са за смяна, и няма да дойде лошо да се подменят при това без пари.

Link to comment
Share on other sites

И аз смених входната врата на стълбището, че беше пред разпадане, сложих и електрона брава с чипове и после монтирах и GSM дайлър за да се отваря от всеки от входа където и да е. Но прозорците нагоре са за смяна, и няма да дойде лошо да се подменят при това без пари.

 

Я я дай информация за този GSM дайлър (модел/цена) и зор ли се монтира/конфигурира? Предполагам няма лимит на номерата които могат да го търсят?

Link to comment
Share on other sites

Здрасти, ето ТУК този се управлява от 128 GSM апарата. А ТОЗИ е до 999 GSM апарата. Аз ползвам първия понеже нямаме нужда от повече, заредил съм към 80 номера. Програмирането става посредством SMS-и и въвеждане на телефонните номера, по 3бр на SMS. Което се прави от мастер GSM-а който го програмира. Има си книжка описано на български много добре обяснено. И се вързва много лесно.

Link to comment
Share on other sites

ДжиЕсЕм дайлърите са малко нож с две остриета... Казвам го понеже редовно монтирам подобни на разни ХССП системи. И единствените с които не съм брал ядове от към надежност и комфорт са тези на Сименс, ама там цените започват от хилка и половина.... А тия, евтинките, на Валкор са чикия и половина.

Link to comment
Share on other sites

Освен всичко друго,единственото,което ти трябва е да знаеш номера на някой от тия телефони в списъка ;-)

 

Туй не го разбирам защо...

 

Но пазят от кокошкари, което е достатъчно :)

Link to comment
Share on other sites

ДжиЕсЕм дайлърите са малко нож с две остриета... Казвам го понеже редовно монтирам подобни на разни ХССП системи. И единствените с които не съм брал ядове от към надежност и комфорт са тези на Сименс, ама там цените започват от хилка и половина.... А тия, евтинките, на Валкор са чикия и половина.

 

Аз го ползвам вече 3 години и не съм имал никакъв проблем, може и да съм късметлия, не знам!? Но от както сме с чипове и дайлъра спряха разбиванията в мазетата.

Освен всичко друго,единственото,което ти трябва е да знаеш номера на някой от тия телефони в списъка ;-)

 

И аз не го разбрах това, ще имитираш набиране от определен номер ли?  :confused

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...