Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Какво измъкване, какви 5 лева и в коя тема се намираме? 

 

Много е вероятно 123-ката на дядо да изкара сходни емисии с маздата  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какво измъкване, какви 5 лева и в коя тема се намираме?

 

Ами като гледам, май вече си го започнал леко-леко...а темата си точно тази - оплаквам се от тебе, че постоянно се измъкваш. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Все повече се убеждавам, че трябва да мина в режим на четене завинаги... Толкова злоба и простотия трудно може да се изцеди от толкова малко хора по принцип, но някак не съм изненадан. Хич не съм изненадан.

 

Ако дойде ден в тоя Форум някой да се оплаче, че е болен от рак (да не дава Господ), поне трима ще му обяснят какъв балък е и как той е виновен и евентуално сам си го е докарал... И сега без да мисля се сещам за поне трима, иначе са повече. 

Туй да се брои не толкова за оплакване, колкото за откровено отвращение вече - затова и редовните хора се разотидоха с времето... 

 

Link to comment
Share on other sites

Може причината за ремонта да е за добро и да зарадваш твоето семейство с новия Пасат с 2 литров дизел. Колицата има чудна возия, удобен кожен салон и много приятен интерфейс на инфотемънта.

Ако пък държиш на Шкода, новият Супърб също не е изобщо лоша алтернатива.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

От моята кола нагоре пътят е труден - или АУДИ или R класа... Та има да си почакам, щото всичко е над 45 хиляди на старта... 

Link to comment
Share on other sites

Толкова глупости скоро не бях чел на едно място. В момента имам 2 бензинови и 2 дизелови автомобила. Мога да кажа, че печките не са изобщо за подценяване. Ако ще си мерим екологията, няма как да стане, щото у нас в резервоара ни сипват какво ли не и 15 катализатора и 5 филтъра да има от аспуха няма да излезнат маргаритки.

 

Берлингото ми е 2.0 комънрейл с 90 умрели кончета и е много приятна за каране кола. По баирите в Белащица днес трудно ме догонваха.  Сценика ми дето е 135 бензинови коня е доста по-муден, но все пак е и по-тежък от нея. Товарното ми магаре е 1.9 печка, товаря по 5 човека, 700 кила в багажника и още 600 кила в ремъркето и ги влачи без да се замисля, а там бензин е трудна работа да върши тея неща. Просто с печките трябва да се подбират, въпреки че сега всичко е шир потреба. В нета е пълно с клипове, снимки и т.н. на издумкали, Кайени, S класи, А8-ци и т.н.

 

Тая година на Калояново едно момче с Лагуна 2.0 DCI GT 4control направо ни скри шапките, ако беше я чипнал малко, щеше да догони времената на РС-ките по пистата.....И аз да не го бях видял на живо и аз нямаше да го повярвам.

 

Бате, един приятелски съвет, карай си Шкодата и не ги заглеждай тея Авдита или Мерцове, освен ако няма да я изкараш от магазина ти. Иначе така ще се надянеш, че свят ще ти се завие, тея 1500 лв. за дюзи ще ти са като пари за банички.

Link to comment
Share on other sites

Айде да се стегнем през кръста и да не говорим тъпотии, а? И аз докато бях в България карах на газ последната година, но ако цената на горивото в нашата страна е като на тая тука - никой няма да прави тъпотии от сорта на газ и дизел. Верно, че и тука товарните магарета са Силверадота и други немо подобни, но бензина си е напълно чудесен както за ежедневната така и за пистова употреба, а нафтата е тъпотия и освен един въртящ момент, на по-ниски обороти(като за пенсионери), нищо друго няма.

 

А това, че на Виден се били развалили дюзите...ми кола е, ще се разваля. Аз съм трошил всякакви марки от всички контитенти и? Всички коли значи не стават, така ли?

Link to comment
Share on other sites

А това, че на Виден се били развалили дюзите...ми кола е, ще се разваля. Аз съм трошил всякакви марки от всички контитенти и? Всички коли значи не стават, така ли?

 

Предста'аш ли си, брат....  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

.........А това, че на Виден се били развалили дюзите...ми кола е, ще се разваля. Аз съм трошил всякакви марки от всички контитенти и? Всички коли значи не стават, така ли?

 

А кой е упрекнал Виден, че са му се развалили дюзите? По-рано в темата някой само беше изразил недоумение защо на толкова километри, а аз дори и не съм ги споменал и предложението за снимането е когато си ги смени, а не докато са му развалени. Приказката тук започна съвсем за друго и най-обобщаващо, но Виден както винаги не се задълбочава в подробности и го прие лично, щото той бил карал нафтова и значи сигурно говорим и за неговата и в момента, в който ми го подаде лично, аз просто реших да поема топката. Поредната неразбрана и недогледана от него ситуация...

Link to comment
Share on other sites

Ти не вдяваш ли, че ако ще Каспър да излезе от моя или твоя ауспух, това НИЩО, ама НИЩО не означава??? Ще платиш лабораторен анализ на газовете и тогава резлутатът може да има някаква стойност за пред хората. Аз прекратявам тоя спам. 

Link to comment
Share on other sites

То сега както си с тия дюзи нищо чудно и Каспър да излезе... :lol: ..., а спама можеше да го преместиш от тая тема, ама накрая май аз ще го направя, но  преди това да ти кажа - изобщо не ме интересува какво точно излиза персонално от твоята кола, в началото говорех за съвсем други неща, в които ти изобщо не присъстваше, но каквото повикало, такова се обадило... :moon:

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно нищо не излиза дори с износените дюзи. Появи се проблем в момент на старт на мотора, който се притеснихме да не е от дефектен съединител, но в крайна сметка се оказаха дюзи. Работата на машината не е помръдвала, но си има защитни ситеми, които се активираха в един момент. 

Link to comment
Share on other sites

Браво! Но нали ти казах, че хич не ме касае какво излиза точно от твоята шкода - касаят ме съвсем други неща, за които съм писал доста по-напред и твоята кола не е между тях...

Link to comment
Share on other sites

Помисли над следното - Майкрософт нямат никакъв интерес да ти пречат, заразяват или крадат данни с цел злоупотреба.

 

Бе икономически погледнато имат изгода от всичките тия работи. Особено както знаеш, че са партия с производителите на хардуер, и колкото повече продажби, толкоз повече. Тоест да ти лагва компютъра и да си купиш нов (ни съ смейте, точно така мислят/постъпват бая 'мериканци). Пък за личната информация (и рекламата), т'ва са пари на днешно време, и няма смисъл да споменаваме злоупотреба, то ти сам се съгласяваш да събират и ползват както намерят за добре.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Да, за супер старите машини си прав. Тогава може и да се заиграеш с търсене на стари и уж по-леки версии.

Ми не, и на нова машина ако старата версия с изчистен дизайн и без реклами си работи добре, много ясно, че много хора предпочитат да си останат с нея. Има си златно правило - ако нещо работи, не го пипай.

 

Има разлика м/у събиране на лична информация и злоупотреба. Единият събира инфо за това какво търсиш в нета за да ти предлага по-добре таргетирани реклами (реклами така или иначе ще имаш), другият ти логва всичко и чака да ти вземе инфото на кредитната карта ;) Или се оказваш заразен и част от ботнет .. :)

 

Да бе, щом вярваш, че само за реклами използват всичката информация, добре :). С новия уиндоус приемаш условието личните ти данни и всякакви неща по харда ти да могат да си правят едва ли не каквото пожелаят с тях, напълно законно. Замисли се дали само за реклама ще се ограничат при положение, че имат законовата свобода на действие и за други работи.

 

Пък едни от най-големите кражби на кредитни карти и други данни е именно както са събрани на сървърите на разни големи компании. Оттам вече иди ги гони.

 

Все пак не препоръчвам на никой самоволно да се опитва да си прави системата по-сигурна. То затова си има специалисти, да ти кажат кое и как да сложиш, да е проверено и спокойно да може да се ползва.

 

 

Относо продажбата на нови компютри - хардуера отдавна е толкова напред, че OS-а не би трябвало да бъде проблем за PC правено с акъл.

ОТДАВНА хардуера е на достатъчно високо ниво за да работи съвсем прилично с добре настроена ОС. Остава само да се изчисти въпросът с това, че ОС-а и програмите изобщо не са добре настроени по дефолт, и затова са нужни редица неща по тях да се дооптимизират, дооправят, сменят и така нататък. Изобщо, мислете за компютъра като за кола - тя си работи и така, ама не баш както наистина би могла. Ако мине през добър екип техници, от нея става спортна версия AMG, която дълги години занапред ще работи безпроблемно и няма да има нужда да я сменяте щото нещо по нея почнало да "лагва".

Link to comment
Share on other sites

Ми не, и на нова машина ако старата версия с изчистен дизайн и без реклами си работи добре, много ясно, че много хора предпочитат да си останат с нея. Има си златно правило - ако нещо работи, не го пипай.

 

Да бе, щом вярваш, че само за реклами използват всичката информация, добре :). С новия уиндоус приемаш условието личните ти данни и всякакви неща по харда ти да могат да си правят едва ли не каквото пожелаят с тях, напълно законно. Замисли се дали само за реклама ще се ограничат при положение, че имат законовата свобода на действие и за други работи.

 

Пък едни от най-големите кражби на кредитни карти и други данни е именно както са събрани на сървърите на разни големи компании. Оттам вече иди ги гони.

 

Дизайна на Скайп си е същия от години. Сменя се само начина, по който изглеждат балончетата.

 

А тия другите неща сам ли си ги видял в EULA-та на Windows-а или някой приятел ти ги е казал?

Link to comment
Share on other sites

Дизайна на Скайп си е същия от години. Сменя се само начина, по който изглеждат балончетата.

 

А тия другите неща сам ли си ги видял в EULA-та на Windows-а или някой приятел ти ги е казал?

Ехе, хайде сега вицове ще си раказваме. Заложи 1000 лева на думата си и направо да ти казвам на коя сметка да ми ги преведеш, понеже дизайна на скайп си е бая различен, какви балончета, какви пет лева.

 

За EULA-та същата работа - то го има черно на бяло, ти питаш дали сме го видели...!?

Link to comment
Share on other sites

Ехе, хайде сега вицове ще си раказваме. Заложи 1000 лева на думата си и направо да ти казвам на коя сметка да ми ги преведеш, понеже дизайна на скайп си е бая различен, какви балончета, какви пет лева.

 

За EULA-та същата работа - то го има черно на бяло, ти питаш дали сме го видели...!?

 

Имаме различни виждания за "дизайн еволюция".

 

Skype ver. 2

 

3359.jpg

Skype ver. 7

 

skype_messages4.png

 

 

Аз друга разлика освен разположението и дизайна на чат балончетата, към по-добро, не виждам. Ти дизайн гуру, каква разлика виждаш?

 

 

А за EULA-та, като го има черно на бяло, ще ми го покажеш ли? В коя точка конкретно от EULA-та на Windows-а го пише това? Аз не съм го виждал.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

 То затова си има специалисти, да ти кажат кое и как да сложиш, да е проверено и спокойно да може да се ползва.

 Ако мине през добър екип техници, от нея става спортна версия AMG, която дълги години занапред ще работи безпроблемно и няма да има нужда да я сменяте щото нещо по нея почнало да "лагва".

Да ти дам хинтче от ролята си на специалист с много години опит в IT - разказваш общи приказки ;)

 

 

Ми не, и на нова машина ако старата версия с изчистен дизайн и без реклами си работи добре, много ясно, че много хора предпочитат да си останат с нея. Има си златно правило - ако нещо работи, не го пипай.

Няма такова златно правило в IT. Стоящите на стари версии рискуват секюритито си, често губят и функционалност. 

Най-редовната причина за заразяване/хакване е използването на стар софтуер. Другата редовна причина е човешкият фактор. Покрай NotPetya го отнесоха толкова компании и то по груб начин... И то заради човешки грешки и не спазване на бест практисита. Най-забавният е пример с една от водещите транспортни компании в света (1 от всеки 6-7 контейнера се транспортира от тях) - заразени хиляди лаптопи. Офиса им тук в Прага вече 2 седмици не работи, около 800 човека са . Ходят на работа и играят пинг понг :))

Къде ги видя тези реклами в  11.18.614.0?

 

Да бе, щом вярваш, че само за реклами използват всичката информация, добре :). С новия уиндоус приемаш условието личните ти данни и всякакви неща по харда ти да могат да си правят едва ли не каквото пожелаят с тях, напълно законно. Замисли се дали само за реклама ще се ограничат при положение, че имат законовата свобода на действие и за други работи.

 

Пък едни от най-големите кражби на кредитни карти и други данни е именно както са събрани на сървърите на разни големи компании. Оттам вече иди ги гони.

Първо нямат такова право, не и по начина по който го описваш ти ;) Второ, какви други работи очакваш от Майкрософт да правят? :)

Пак да си напомним, това е софтуерна компания с легален бизнес, а не ушко написал кракче и решил да набута нещо в него за да те абюзне.За да не си говорим празни приказки - дай ми пример за действия от страна на Майкрософт които могат да се сравнят с това. Да ти абюзват кредитната карта, да те заразяват, енкриптват, вкарват в ботнети и т.н.. ;) 

 

Да, крадат от места на които хората сами/съзнателно си дават кредитните карти. Примера с Майкрософт би бил ревалентен ако ти сторнат инфото за кредитните карти сами, без да им ги даваш ти, а след това някой ги хакне и открадне това инфо.

 

Важен хинт, когато става дума за ентърпрайз версии, ЕУЛА-та им е по-различна ;)

 

ОТДАВНА хардуера е на достатъчно високо ниво за да работи съвсем прилично с добре настроена ОС. Остава само да се изчисти въпросът с това, че ОС-а и програмите изобщо не са добре настроени по дефолт, и затова са нужни редица неща по тях да се дооптимизират, дооправят, сменят и така нататък. Изобщо, мислете за компютъра като за кола - тя си работи и така, ама не баш както наистина би могла. Ако мине през добър екип техници, от нея става спортна версия AMG, която дълги години занапред ще работи безпроблемно и няма да има нужда да я сменяте щото нещо по нея почнало да "лагва".

Какво си представяш под "добре" настроена ? :))

Добре според кого? 

Ако инсталирането на софтуерчета с неизвестен произход се счита за "добро", то някой те е излъгал много здраво ;)

 

За човек толкова притесняващ се от неизвестният софтуер, защо въобще стоиш с Майкрософт продуктите? Линукс е решението. :)

Link to comment
Share on other sites

За човек толкова притесняващ се от неизвестният софтуер, защо въобще стоиш с Майкрософт продуктите? Линукс е решението. :)

 

Водиш дискусия с човека, който в другата тема беше казал, че всеки уважаващ себе си IT специалист, при инсталиране на нова операционна система - първо спира ъпдейтите.

Link to comment
Share on other sites

Най-редовната причина за заразяване/хакване е използването на стар софтуер. Другата редовна причина е човешкият фактор.

 

Далеч съм от областта, в която ти си професионалист, но не ми пречи да изразя мнението си, че по значимост на двата фактора винаги съм поставял човешкото поведение в интернет и пренебрегването на много съвсем явни опасности и чак след това стария софтуер. ;)...щото нали знаеш, че когато някой иска да се набута някъде, никой обновен софтуер не може да го спре. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...