Jump to content
BulForum.com

Коя книга прочетохте последно?


Recommended Posts

Айде ся да видим кой чете, и какво..

Аз по принцип имам малко книги-на тема психология, и национализъм,расизъм и т.н. (Увила съм ги във вестници, да не гледат хората какво чета,щото нямам вид на човек, който се интересува от такива работи :D )

Последно прочетох една малка книжка на Наполеон Хил - 'Как да развием положителната умствена нагласа'.. Преди това четох една книга за самоубийците..честно казано много стресираща ми дойде.. Има някой книги, за които просто някои хора не са готови да четат..

И веднага се сещам за един детски пример - Малкия принц, чела съм я два пъти - преди 9 години и нищо не разбрах, и миналото лято я прочетох хареса ми :rolleyes:

А по разни романи честно казано не си падам, не съм чела много да са макСимум 8-9 и от тях са ми харесали само два - 'Атинянката Таис' на Иван Ефремов.., и 'Спартак' на Рафаело Джованьоли.

Разказите ги обичам.. Имам една зарибявчица в къщи, дето като пийна прилично много обичам да я чета - 'Криминални Разкази' се казва и е на Мартин Халачев.

Друго, което съм чела и ми е харесало е 'Хвъркатото корито' на Николай Хайтов, 'Хилендарския Монах' на Димитър Талев..

А по едно време много мои познати бяха луднали по Пауло Коелю- мен лично неговия стил не ми харесва..

Честно казано, много книги съм чела и като получа включване по темата пак ще пиша..

Сега сте Вие..

Edited by Pechenata
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Мъртвите сибирски полета"-тва съм чел последно и е единствената книга в живота ми :woot ,останалото е списания за животни(маймуни),техническа литература и учебници.

Link to comment
Share on other sites

Последно прочетох книгата "Тежестта на скафандъра" от Любен Дилов Баща...

Доволно фентъзи е!Препоръчвам го на всеки.Книгата не е голяма,даже е много малка като за фентъзи,ама все пак ми харесва! :)

Edited by ToRmEnToR
Link to comment
Share on other sites

В момента чета Сътворението на Гор Видал. Последната прочетена...май е Моите удоволствия на киноман на Мартин Скорсезе...или някоя друга след това...имам отвратителна памет понякога.

Link to comment
Share on other sites

Ок... следващото тъпо и плоско от рода на тоалетната книга взима награда... Ако не четете книги - не пишете в темата. Тук не схващаме тъпи шеги, или по-точно - схващаме ги и отвръщаме с тъпи наказания - ей така майтап да става...

 

Надявам се ме разбрахте на къде бия...

Link to comment
Share on other sites

зимата на нашето недоволство-Стайнбек

Link to comment
Share on other sites

"Раждането на Трагедията от духа на Музиката " - Фридрих Ницше

а предпоследно - Румпцайс

Edited by noxious
Link to comment
Share on other sites

Чак ме е страх да кажа, че току що привърших с "Убежище" - книга трета от "Трилогия на мрачния елф" и смятам да започна първата книга от "Долината на мразовития вятър" :)

Link to comment
Share on other sites

През тая грипна ваканция прочетох половината от "Мъртвите сибирски полета", не знам имате ли си на представа колко е тлъста тая книжка... Ама имам време до петък да я довърша :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Не че имам много време да чета,имам превдид за удоволствие защото имам много, много за учене.Но започнах "За кого бие камбаната" на Хемингуей.А последната пфф толкова отдаване беше, че вече не си спомням :unsure: майче "Гневът на мравките" на Джон Стейнбек.

Link to comment
Share on other sites

Последната книга, която прочетох както трябва, открай докрай май беше "Везни" на Павел Вежонов, това стана някъде миналата ранна есен. Оттогава все чопкам някакви неща за час-два или препрочитам пасажи от неща, които съм чел.

 

Прескочих скучните глави от Тайния дневник на Лора Палмър (най-хубавата ужасна книга, която съм чел от много време), почти дочетох "Сьомгата на съмнението" на Дъглас Адамс, но от едно място нататък стана откровено скучничка, съвсем наскоро се порових тук-там в един сборник разкази на Вежинов, а поне два пъти седмично точно преди лягане си чета по две-три странички от Хавамал - Речите на бог Один, така, за поучение :)

Link to comment
Share on other sites

"В обкръжението на Хитлер" и "Хитлерови генерали от шпионажа говорят", абе луд съм на тема Хитлер и Втората световна война.

Link to comment
Share on other sites

Паолу Коелю - "Захир", иначе сега преди да заспя си чета по няколко странички от Станислав Лем - "Звездни дневници" и Howard Ferguson - "Keyboard Interpretation".

Link to comment
Share on other sites

Последно прочетох в оригинал Tom Clancy - Rainbow Six... Както винаги е по-добра от играта :) Иначе напоследък започвам да претърсвам безкрайната библиотека на майка ми, или по-точно кътчето, където трупа любимите си книги. Така попаднах на "Спасителят в ръжта", "Вино от глухарчета", "Улица Консервна" (тази е любима!), "Нагоре по стълбата, която води надолу", и т.н. Честно казано не знаех че майка ми е такъв готин човек :love

Edited by Legop4o
Link to comment
Share on other sites

Последните 3, които прочетох преди около 2 месеца са:

"Нерон Вълкът" - Хр. Калчев

"Калигула Бесният" - Хр. Калчев

и известната на всички "Шифарът на Леонардо" - Д.Браун

Link to comment
Share on other sites

"Шлиферът на Леонардо" някой чел ли е? Оня ден я видях и ме грабна и заглавието и заглавието на поредицата от която е издадена. И това че е българска. Отзиви?

Link to comment
Share on other sites

тц... не си правя майтап - около 200 странички е книжлето, отива да си го купя, довечера ще го прочета и утре ще обадя за какво иде реч... иначе ШифЪрът няма да си направя труда да го прочета. Първо съм чел оригиналната книга на тая тема - Светата кръв и Светия Граал, и второ - от първите три странички се потресох - аз бих започнал роман по-добре и с по-добър стил и изказ... може би вината е на преводача, казах си и проверих в оригинал - мне. Просто си е слабо. Няма да си пожертвам времето за тоя полуфабрикат....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...