Jump to content
BulForum.com

монитора за приемане на образ цифров приемник?!


Joro Filipov

Recommended Posts

Та идеята, и съответно въпроса ми към запознатите, е възможно ли е използвайки изходите на приемника и входовете на монитора да се гледа телевизия без да се ползват допълнително тунери!? Някакви преходници? Модинг?

Мерси!

Link to comment
Share on other sites

Какъв приемник и какъв монитор? Вярвам, че се сещаш, че не е без значение. По S-Video, чинч или SCART нямаш никакъв проблем. Но тогава губиш цифровия сигнал, защото връзката е аналогова. Аз лично се опитах да вържа цифров приемник с HDMI изход и монитор с DVI интерфейс чрез съответните кабели и преходници и не се получи -не разбрах защо. Сигурно има и други варианти.

Link to comment
Share on other sites

....без да се ползват допълнително тунери!? Някакви преходници?..

Май няма да се получи само с кабели. Най близо до VGA сигнала на монитора е компонентния RGB изход на цифровите сет топ боксове, но мониторния RGB се предава по 5 кабела, като 13 и 14 пин на D-sub конектора са за вертикалната и хоризонталната синхронизация. Компонентния изход на СТБ-то смесва синхронизацията с цветовете и поради това му трябват само 3 кабела и оплетката на коаксилните изходи за маса.

Link to comment
Share on other sites

Привет на всички! И мерси за бързите отговори!

Приемника е от ДЦЦ, има 2 скарт, и AV изходи, а монитора DVI и DSUB, но и аз мисля че няма начин директно...за съжаление.

Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...