Jump to content
BulForum.com

Странен проблем с липсваща резолюция


evil_smith

Recommended Posts

Преди двайсетина дена си взех SAMSUNG SM-2333HD (монитор с тв тунер). Той си работи добре, но почти всеки път като стартирам компютъра, вместо 1920x1080 ми вади резолюция 1600 и нещо си на 9**. По принцип след 1-2 рестарта се оправяше, но сега дори след 7-8 пъти не се оправя.

Странно е, че въобще 1920х1080 липсва като опция за избиране, когато се появи проблема. Сложих най-новите драйвъри на видеото и тези които идват с комплекта на монитора - същата работа.

Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

Не си първия с подобен проблем, тия дни ровех на други места във връзка с други неща, и попаднах и на други (българи) с твоя проблем, явно не е изолиран, точно с този монитор!

Явно или това е проблем с тази нестандартна доскоро резолюция за монитор, или с въпросния самсунг има проблем, по-спеициално нещо, имащо връзка с EDID на монитора.

С новите драйвери имаше ли я тази резолюция?

 

Пробвай ръчно да я вкараш в драйвера. Каква е видеокартата..

Аз с едни от последните драйвери на нвидиа ми залипсваха 1680х1050 и подобни, вкарах си ги, и се появиха и в игрите и нещата заспаха.

Link to comment
Share on other sites

Не си първия с подобен проблем, тия дни ровех на други места във връзка с други неща, и попаднах и на други (българи) с твоя проблем, явно не е изолиран, точно с този монитор!

Явно или това е проблем с тази нестандартна доскоро резолюция за монитор, или с въпросния самсунг има проблем, по-спеициално нещо, имащо връзка с EDID на монитора.

С новите драйвери имаше ли я тази резолюция?

 

Пробвай ръчно да я вкараш в драйвера. Каква е видеокартата..

Аз с едни от последните драйвери на нвидиа ми залипсваха 1680х1050 и подобни, вкарах си ги, и се появиха и в игрите и нещата заспаха.

Да, снощи монитора е работил перфектно (понеже от 03.03 не съм в Пловдив) преди това на 2-3 пускания веднъж да се яви този проблем, но се оправяше само с рестарт.

Видеото е nvidia 9600gt 1gb DDR3... Интересно, че резолюцията неможе да се избере нито от контрол панела на nvidia, нито по стандартния начин - display properties.

Би ли обяснил как се вкарват ръчно тези резолюции?

Link to comment
Share on other sites

Ето къде обсъждат същия проблем:

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=147896

Проблема според мен се корени в драйверите на НВидиа за Виста.

Преди време имах подобен проблем с драйверите на вградено интелско видео, нямаше 1680*1050. С моднати драйвери всичко си дойде на мястото.

Link to comment
Share on other sites

Ето къде обсъждат същия проблем:

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=147896

Проблема според мен се корени в драйверите на НВидиа за Виста.

Преди време имах подобен проблем с драйверите на вградено интелско видео, нямаше 1680*1050. С моднати драйвери всичко си дойде на мястото.

Аз съм с ХП. :blink:

Говорих с един познат от Магитон и той ми каза, че проблема е в кабела.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...