Jump to content
BulForum.com

Инсталация на Windows XP - SATA drivers?


trib

Recommended Posts

Здравейте,

 

Взех си лаптоп без ОС...Свалих си Windows XP...boot-нах, взе да зарежда инсталацията и се появи син екран. Разбрах, че трябвало някакви SATA неща...

 

Свалих си SATA drivers от HP.com, свалих си nLite, интегрирах драйвърите в инсталацията и записах ново CD...

...boot-нах, взе да зарежда инсталацията и ... Windows се инсталира (в онази част където отброява колко минути остават)

След това се рестарира компютъра... и пак син екран...а трябваше да се зареди онази част от инсталацията където само си избирам името натискам Next и тръгва...

 

Та някой има ли идея как така инсталацията върви (т.е. Уиндоус засича харда) а после - нищо?

 

Благодаря ви за отделеното време.

Link to comment
Share on other sites

По трякерите е пълно с експи сп3 с интегрирани всички драйвери. Аз ползвам едно бутващо двд от Арена изтеглено и досега не съм имал проблем. Бих ти дал линк, но трябва да го търся, предполагам ще можеш да го намериш сам. нещо беше Виста стайл... САТА интегрейтед

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за предложението, но все пак проблемът ми има ли логическо обяснение и fix?

Скоро имах подобен проблем с нов лаптоп.Единственото нещо,което тръгна беше Виста 64.Просто всичко което се продава е за препоръчително използване с Виста.

Link to comment
Share on other sites

Скоро имах подобен проблем с нов лаптоп.Единственото нещо,което тръгна беше Виста 64.Просто всичко което се продава е за препоръчително използване с Виста.

 

Да бе да :lol:

 

Логическото обяснение е в релийза на ХР който ползваш

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Взех си лаптоп без ОС...Свалих си Windows XP...boot-нах, взе да зарежда инсталацията и се появи син екран. Разбрах, че трябвало някакви SATA неща...

 

Свалих си SATA drivers от HP.com, свалих си nLite, интегрирах драйвърите в инсталацията и записах ново CD...

...boot-нах, взе да зарежда инсталацията и ... Windows се инсталира (в онази част където отброява колко минути остават)

След това се рестарира компютъра... и пак син екран...а трябваше да се зареди онази част от инсталацията където само си избирам името натискам Next и тръгва...

 

Та някой има ли идея как така инсталацията върви (т.е. Уиндоус засича харда) а после - нищо?

 

Благодаря ви за отделеното време.

 

Макар вече за теб да е късно (вече си с Виста) аз залагам на проблем в драйверите, които си интегрирал - просто не са най-новите. Имал съм точно такъв проблем и след интергиране на ПОСЛЕДНИТЕ драйвери от сайта на ИНТЕЛ нещата се оправиха. Можеш само за проба да направиш един малък диск и без да махаш вистата да пробваш дали ще да е от това...

Link to comment
Share on other sites

Има три вариянта:

 

1. На преднишното ми дъно ASROCK имаше в БИОС опция HDD Mode - възможности SATA и IDE - избираш IDE и отново си го познава инсталацията

 

2.Влизаш в сайта на производителя на дъното ,намираш точния модел и там би трябвало да има такива драйвъри ,които се слагат в дискетa и във Флопито. И още в началното зареждане на инсталацията се натиска F6 да зареди ,но би трябвало да има обяснение как да се позват в архива като го свалиш.

 

3. Има моднати версий на ХР в който има вградени драйвъри ,Windows XP Nlite мисля ,че беше ,но ако бъркам нека някой ме поправи.

 

С първите два вариятна съм си решавал проблема ,а с трети съм чел ,че също доста хора са си решили проблема. Успех

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...