Jump to content
BulForum.com

Автомобилни новини


Светлия

Recommended Posts

  • Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Още дебилизъм, още тъпотии, още скубане на нещастни шофьори за попълване на съдраната от крадене торба, наречена бюджет. 

Link to comment
Share on other sites

Още дебилизъм, още тъпотии, още скубане на нещастни шофьори за попълване на съдраната от крадене торба, наречена бюджет. 

Аз принципно си карам с 60 и досега не съм имал проблеми, от полицаи знам, че старите камери снимат на 74 км/ч защото до 71 е много малка глобата и + 3км за грешка като сега. За новите не знам, ама е дебилизъм да те снимат с 56-57 км в града според мен!

Link to comment
Share on other sites

Аз принципно си карам с 60 и досега не съм имал проблеми, от полицаи знам, че старите камери снимат на 74 км/ч защото до 71 е много малка глобата и + 3км за грешка като сега. За новите не знам, ама е дебилизъм да те снимат с 56-57 км в града според мен!

 

Дебилизъм е меко казано!!! Това е просто поредния шамар! Никъде в Европа няма такова нещо - до 10 отгоре не те отразяват дори. 

Link to comment
Share on other sites

Дебилизъм е меко казано!!! Това е просто поредния шамар! Никъде в Европа няма такова нещо - до 10 отгоре не те отразяват дори. 

В Холандия един приятел ми се оплака, че го снимали с 58 км/ч, ама все пак до 60 е дебилизъм за мен!

Link to comment
Share on other sites

Никъде в Европа няма такова нещо - до 10 отгоре не те отразяват дори.

Охоо тук си в грешка.Веднага се сещам за две страни-Франция и Дания.В Дания за 10 км. над ограничението в градски условия при три снимки оставаш за три години без книжка.Знам го със сигурност,на мой приятел жена му два пъти я хващат с 57/59 км...сега е по ниска от тревата.Във Франция имам доста приятели дето карат камиони,пише ли 60,карат с 55...празно няма.

Link to comment
Share on other sites

Италия, Австрия, Германия, Белгия, Холандия, Франция - на магистралата няма кой да се заяжда за 10 отгоре - цитирам човек, който много пътува. Въпреки че ми се цупеше през целия път, аз си карах със 110  :laughing1:  

Link to comment
Share on other sites

Италия, Австрия, Германия, Белгия, Холандия, Франция - на магистралата няма кой да се заяжда за 10 отгоре - цитирам човек, който много пътува. Въпреки че ми се цупеше през целия път, аз си карах със 110 :laughing1:

Явно не си карал/пътувал на магистрала покрай Мюнхен в час пик с ограничение 100/110 и всички ленти заедно с аварийната отворени за движение. Такива с превишена скорост или слаломи са единици и веднага се набиват на очи.

Дори и за под 10 се отразява поне в Германия. Толерансът е 2-3 км/ч заради гумите всичко отгоре ако карат зад теб се фиксира и получава по пощата.

Link to comment
Share on other sites

Италия, Австрия, Германия, Белгия, Холандия, Франция - на магистралата няма кой да се заяжда за 10 отгоре - цитирам човек, който много пътува. Въпреки че ми се цупеше през целия път, аз си карах със 110 :laughing1:

За заяждане никой не се заяжда никъде,просто ти жулят тикета и си готов :-)Специално в Дания видях с очите си,всички в града карат като на изпит...И няма практически никакви катастрофи,па камоли с жертви по 20 човека през ден...Странното за мен беше 2-3 дни после се нагаждаш според трафика и ти почваш да караш като останалите.Иначе става болезнено във финансово отношение.Франсетата КОНФИСКУВАТ колата при над 50км над ограничението.Знак 30,подминаваш с 81 и някоя от петте хиляди камери ако те снима си пехотинец,башка 1500 евра глоба.

Link to comment
Share on other sites

Точно ама точно през Мюнхен минах. Дори преспах там и обиколих центъра. Всички наистина се движат заедно, а точно из Германия всички караха доста по-бързо в сравнение с останалите държави, но там ако не бъркам и ограниченията са други.

 

За наказанията при драстични превишения знаем отдавна...  

Link to comment
Share on other sites

Дебилизъм е меко казано!!! Това е просто поредния шамар! Никъде в Европа няма такова нещо - до 10 отгоре не те отразяват дори. 

За Европа не знам, но при нас спират ако си с над 20 км/ч. Няколко пъти съм виждал да ме засичат с радар без никаква реакция от страна на ченгето със скорост от порядъка на 60-65 км/ч при ограничение 50 в града. :)

 

ПП. Автоматичните камери за скорост все още не са разрешени при нас. Има само камери за минаване на червено на светофар.

Link to comment
Share on other sites

За Европа не знам, но при нас спират ако си с над 20 км/ч. Няколко пъти съм виждал да ме засичат с радар без никаква реакция от страна на ченгето със скорост от порядъка на 60-65 км/ч при ограничение 50 в града. :)

 

ПП. Автоматичните камери за скорост все още не са разрешени при нас. Има само камери за минаване на червено на светофар.

Ами така и трябва да е според мен! То и тук е така в момента реално, ама явно са решили да направят още пара от глоби. Сега естествено, вместо да се опитат да направят движението по-безопасно, ще дебнат на места където са забравени или сложени безмислени ограничения примерно в града 30 вместо 50 или на междуградски път където се е ремонтирало, ама не са махнали примерно ограничението 50-60, ей така просто да събират глобички...

Link to comment
Share on other sites

Признайте си че просто бай Ганьо не иска да спазва правила. И си обича негови си. Сега прочее тези ограничения са въведени с някаква цел, най-вече превенция и безопасност. Какво значи карам си с 60 км/ч в града?!?! Ограничението е 50 км/ч което значи също така максимално разрешена скорост. Реално дори 51 км/ч е ПРЕВИШЕНИЕ на това ограничение. И както са споменали и друг потребители, не стане ли като в Германия, Дания и прочее ще измират хора всеки ден. И ще се публикуват в другата тема клипчета как някой прави опасни маневри, изпреварва отдясно и т.н.

Интересно как сигурно всички като минат ГКПП-то и започват да спазват всичко до точката... Ама в милата Родина им е много тежко като ги ограничават в населено място да карат с 50 км/ч и извънградско с 90 км/ч

Link to comment
Share on other sites

Всеки ден, защо? Релевенатно ли е това дали шофирам с това дали правилата трябва да се спазват? Отново нападате, просто така за спорта.

И преди да попитате, да е възможно,господине, да се спазва едно прилично ограничение от 50-55 км/ч в града, без да се гледа постоянно в таблото.

Апропо да попитам, Вие колко пъти сте превишавали скоростта за движение в чужбина с над 10 км/ч в населено и извън населено място?

Link to comment
Share on other sites

Всеки ден, защо? Релевенатно ли е това дали шофирам с това дали правилата трябва да се спазват? Отново нападате, просто така за спорта.

И преди да попитате, да е възможно,господине, да се спазва едно прилично ограничение от 50-55 км/ч в града, без да се гледа постоянно в таблото.

Апропо да попитам, Вие колко пъти сте превишавали скоростта за движение в чужбина с над 10 км/ч в населено и извън населено място?

 

Ами не нападам, но съм изключително любопитен как точно ще поддържаш постоянно 50 и нито един повече? Или три или пет? Я ми кажи да се посмея малко.

 

И да - превишавал съм в чужбина, предимно без да искам, тъй като минавам за пръв път. 

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че вече Ви отговорих, лесно е. Мисля че дори Вие си знаете колата при да кажем 4та предвка колко трябва да натискате газта за да поддържате 50-55 км/ч.

И важното е, не че е толкова трудно да се движим с около 50-55 км/ч, а как сякаш масата хора протестират срещу това, как аджеба ще ги карат да се движат с 50 км/ч града. Щото нали друго си е да опъваме по градските улици с 65-70 км/ч, засичайки други МПС-та и да се тъпаме в гърдите викайки "Булгар Булгар".

Затова измират хора, мисля че България е на първо място по жертви на катастрофи на глава от населението.

И ето сам казвате, че сте превишавал по невнимание. Надявам се сте от шофьорите които карат съобразно ограничението. И поради това ще разберете смисъла на поста ми. Реално, да ще е прекалено хиляди водачи да получат по 20 лева глоба защото са се движили с 55 км/ч примерно, което може да е причинено от редица обстоятелства, но приемете моля, че не е нормлно в населено място да се шофира с над 60 км/ч и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Не - никога не карам съобразно ограничението, което в болшинството случаи е малоумно. Карам според актуалната пътна обстановка. Което ще рече, че може да карам с 30, не с 50, но мога да карам и с 80. Зависи от мястото, зависи от трафика, зависи от времето, коя част от денонощието е, зависи от още куп неща на момента. 

И не - абсолютно невъзможно е да се спазват точно и постоянно ограниченията, всеки който го твърди говори небивалици. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...