Jump to content
BulForum.com

След вчерашната градушка ....


vkirov

Recommended Posts

Хора, след вчерашната невиждана градушка ме сполетя рядко щастие, изразяващо се в това: 

 

DSC_6113.jpg

 

Ходих сутринта на възстановяване и това е резултатът СЛЕД процедурата.

Естествено е крайно неприемливо, направо бих казал голфаджийска работа. 

Сега, въпросът ми е - това ли се получава след възстановяване на стъкло или нещо при мен се обърка.

Може ли да стане по-добре ако някой е правил подобно нещо? 

Ако не, освен Кобра някой друг стъклар в Пловдив? 

Мерси. 

Link to comment
Share on other sites

Дори и да е за смяна, след процедурата (ако се направи по правилния начин) повредата трябваше да изглежда далеч по-загладена от тази на снимката...иначе разбира се, че е най-добре да се смени цялото стъкло, но пък ако не е точно пред очите ти докато караш и ако се направи както трябва, спокойно може да се кара и с поправката.

 

П.П. Всъщност колко мм(см) е в действителност, че така без ориентир не се разбира?

Link to comment
Share on other sites

Големината е колкото стотинка от 50ст, на предното стъкло, точно пред погледа ми. 

Това сътвори "майсторът" срещу входа за Прослав. 

Отидох преди малко и при един друг /до лидъла на Източен/, той каза, че е омазана вече работата и нищо не може да се направи. 

Съответно минах през Кобра, нов джам с монтаж за моята таратайка е 210лв, добре че го има изобщо, явно нямам друга опция освен смяна. 

Link to comment
Share on other sites

Да, вече ще знам, че възстановяване на стъкло не съществува, сменя се с ново. 

Ако бяха ми казали, че резултатът ще е такъв, изобщо нямаше да си губя времето. 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, и мен ме поначука малко градушката, но не е фатално - преден капак и покрив.

Челното стъкло, което смених преди два месеца славабогу оцеля.

 

За моят автомобил два пъти съм му сменял стъклото и двата пъти му сложих Saint Gobain  просто не ми се рискуваше с "китайчета" "европейчета" и подобни

Особенното при мен е, че двете смени се извършваха при различни фирми, като качество на стъклото с предходният Saint Gobain и сегашният разлика има, което се изразяваше в горната лента(на пръв поглед), като на предходната смяна беше с една идея по светла.

 

За първи път когато ми монтираха стъклото сякаш външният шум осезаему се засили в купето, което не ми даваше мира доста дълго време.Така няколко години си търкалях автомобила докато не се случи отново счупване, което бе съпроводено падащ предмет от сграда.

 

След доста търсене ( не че в нашият град имаш голям избор) си намерих фирма няма да кажа коя да не излезне, че правя реклама, ако някой желае може да му споделя на лично

 

И така преди 2-3 месеца се наложи смяна, която направих. 

Останах приятно изненадан след като си взех автомобила с чисто новото си стъкло

- Външният шум беше намален до такава степен, че се чувствах все едно не съм в моята кола

 

Преди смяната ме блазнеше мисълта да сложа  европейско стъкло на  фирма Nordglass, но нямаше моя модел, изглеждаше доста качествено.

беше на цена около 190-200 лева с монтажа, но при цена от 260 лева за SaintGobain просто реших, че ще се прежалят още 60 лева.

Link to comment
Share on other sites

За мен, вярвам и други хора, ще бъде полезна информация коя е фирмата, от която си доволен, защото вече много рядко се срещат коректни фирми, а и хора в Пловдив. 

Link to comment
Share on other sites

Комично или не, миналата година на магарето ми (Мондео) мусе отлепи стъклото. Още едно чудо, дето не бях го виждал... И то в движение, голяма веселба - натискаш с пръста и предното ти стъкло отзява... Наложи се цялото да се свали, за да се залепи отново. В момента и да искам не мога да кажа името на фирмата, но е в големия блок току до моста на Карловско шосе. Отдолу в страната му откъм линиите. Останах доволен от работата, за 50 лева свалиха и презалепиха стъклото, като всичко бе изпълнено много чисто.  

Link to comment
Share on other sites

Комично или не, миналата година на магарето ми (Мондео) мусе отлепи стъклото. Още едно чудо, дето не бях го виждал... И то в движение, голяма веселба - натискаш с пръста и предното ти стъкло отзява... Наложи се цялото да се свали, за да се залепи отново. В момента и да искам не мога да кажа името на фирмата, но е в големия блок току до моста на Карловско шосе. Отдолу в страната му откъм линиите. Останах доволен от работата, за 50 лева свалиха и презалепиха стъклото, като всичко бе изпълнено много чисто.  

 

За същата фирма става въпрос :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...