Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Касапница край Кричим, двама загинаха на място

 

При кошмарния удар на място загиват двамата спътници на шофьора, младежи на 21 и на 25 години също от Кричим. Водачът е откаран в болница с контузии, но без опасност за живота. Той е бил неправоспособен, нямал е шофьорска книжка.

 

 

Ето това е най-лошото... Как после да живееш в тая смотана държава, като всеки прави каквото си иска и покрай него страдат само невинните...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тоя като му дойде сметката, повече няма да седне пил, гаранция.

 

ИЗОБЩО не е сигурно. Много е вероятно да стане и махленския герой, дето е бягал от полицията...

 

Днес пътувах до Хасково, няма такъв ад! На отиване малко след Садово се беше преобърнал един камион, заради Байряма и отпуските, пътят е пренаселен с турски гастербайтери, карат в колони от по 5-6 коли. На връщане попаднах на сватбена процесия от 10 коли, водени от Q7 цялата накичена с бели чаршафи и воали.

 

Welcome to my world....

 

Касапница край Кричим, двама загинаха на място

 

При кошмарния удар на място загиват двамата спътници на шофьора, младежи на 21 и на 25 години също от Кричим. Водачът е откаран в болница с контузии, но без опасност за живота. Той е бил неправоспособен, нямал е шофьорска книжка.

 

 

Ето това е най-лошото... Как после да живееш в тая смотана държава, като всеки прави каквото си иска и покрай него страдат само невинните...

 

Добре бе защо сякаш винаги убиецът оцелява и то без особени поражения да му се не види?!?!? Поне да е парализиран от врата надолу ...

Link to comment
Share on other sites

Защото само той си слага колан обикновено и освен това старите коли имат еърбег само за шофьора.

 

Turn off this option! Lenovo A5500-H Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Защото само той си слага колан обикновено и освен това старите коли имат еърбег само за шофьора. Turn off this option! Lenovo A5500-H Turn off this option!

 

Едва ли е това... При катастрофите с жертви, ударите са толкова силни, че колата е смачката отвсякъде и няма как един колан или еърбег да те спаси.

Според мен, точно преди удара, шофьора инстиктивно завива в някаква посока за да избегне катастрофата и в зависимост от това, удра го поемат или тези отзад или този до шофьора.

 

Всъщност това няма голямо значение. Важното в случая е, че виновниците трябва да бъдат сериозно наказвани, а не с някакви смешни присъди от по 4-6г за отнет човешки живот, с лек режим в общежитие, където все едно си на хотел.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Влак блъсна "Ауди" на прелез в Пловдив, юнаците от колата позорно избягаха! - ти да видиш. 'Катастрофирах.. Какво стана? Блъсна ме влак... :)'

 

К'во да гледаме - тумба цигани решили да се тарикатят. И на всичкото отгоре по новините мангала го питат "Защо минахте на спуснати бариери?" и оня нагло отговаря "Щот' така ми се щеше."...баси и наглеците...

Link to comment
Share on other sites

 

Добре бе защо сякаш винаги убиецът оцелява и то без особени поражения да му се не види?!?!? Поне да е парализиран от врата надолу ...

Защото шофьорското място по дефоулт е най-добре защитеното в колата ;)

П.п. Естествено това не е така при ладичките и жигулитата.

Link to comment
Share on other sites

Защото шофьорското място по дефоулт е най-добре защитеното в колата ;)

П.п. Естествено това не е така при ладичките и жигулитата.

Дори и при тях шофьора инстинктивно успява да завърти волана за да избегне челния сблъсък и съответно успява да пострада най-много този до него или зад него. Освен това шофьора държи волана здраво и е някак по-стабилен а не се лашка толкова наляво-надясно и като цяло е най-малко изненадания от всички в автомобила.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Нищо му няма - като му изчукат ламарините и му изправят задната ос, като му сменят стъклата и после му праснат една боя...и след това спокойно можем да го видим в мобилето с надпис "Безпроблемен - качваш се и караш". :lol:

 

 

Дрифт в Русе завърши със зрелищна катастрофа. Инцидентът стана точно пред сградата на полицията. За щастие няма сериозно пострадали, съобщи кореспондентът на bTV.

Катастрофата е предизвикана от млад шофьор. Разгорещен от високите температури, русенецът решил да изпробва възможностите на автомобила си. Заради дрифта обаче е изгубил управление и колата му се е ударила в бетонната разделителна ивица. Последвало двойно превъртане на автомобила и приземяването му по средата на бордюра.

На мястото веднага са се притекли полицаи и пожарникари от сградата на полицията.
Установено е, че шофьорът е бил с алкохол  1.88 промила алкохол в кръвта.
Заради високите температури колата е била гасена от огнеборците. Младежът и спътникът му са без сериозни травми, но са откарани в болницата за преглед. Причините за катастрофата се изясняват.
 
e4488b8ff920ecef.jpg
 
797a9faeaa70fbba.jpg
  
d64f2c437ce52314.jpg

Link to comment
Share on other sites

Неправоспособен водач на 15 години, който седнал пиян зад волана, беше ранен при катастрофа, в пловдивското село Житница.

Въпреки че няма книжка, момчето се качило на лек автомобил “Ягуар” и след загуба на контрол се блъска в железобетонен електрически стълб, съобщава Дарик радио – Пловдив.

Момчето е откарано в болница в Пловдив със съмнение за счупен крак. Тест с дрегер отчел наличието на 0,56 промила алкохол в кръвта на пострадалия.

Link to comment
Share on other sites

Е сега ще го канонизират за жив светец.

Сутринта точно даваха, че психиката се разтаковала нещо в жегите, Добре, че някой не е изгорял по пътя към стълба.

Link to comment
Share on other sites

http://www.novinky.cz/krimi/375826-opily-bulhar-se-ritil-s-felicii-rychlosti-150-km-h-rizeni-nezvladl.html

Ей и тук се прочуваме :))
На кратичко, пиян българин(2.7 промила) катастрофирал с Фелиция при около 150км/ч, колата се е преобърнала няколко пъти и се скрила в тревата накрая :D

 

Ае що винаги когато пишат за нас в чужди медии е заради някаква изцепка ? :D

Link to comment
Share on other sites

На поредна катастрофа станаха свидетели пловдивчани в района на "Герджика".

Преди минути на спирката, на която миналата година гръцки джигит потроши 16-годишната Кари от Пловдив, се стигна до поредния пътен инцидент.

Читател на "Марица" е информирал за сблъсък между черен джип "Ланд Роувър" и червена лимузина "Нисан".

Причина за катастрофата е преминаване през кръстовището на червен сигнал на светофара.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ако беше с друга марка автомобил ... щеше да си чул в рамките на 1ч от излизането на новината. Но това никак няма да върне човека, лека му пръст

Link to comment
Share on other sites

Ако не бъркам колата, тоя лайньо, щеше и мен да ме отнесе един ден, но на друга пътека на същия булевард. Карат като бесни, хич не им дреме. И това е масово явление в Пловдив, за голямо съжаление. В Бургас като видят пешеходец на пътеката 99% спират моментално, не намаляват скоростта, а спират. Тук като видят пешеходец, все едно бик вижда червен шал...

Link to comment
Share on other sites

Ако не бъркам колата, тоя лайньо, щеше и мен да ме отнесе един ден, но на друга пътека на същия булевард. Карат като бесни, хич не им дреме. И това е масово явление в Пловдив, за голямо съжаление. В Бургас като видят пешеходец на пътеката 99% спират моментално, не намаляват скоростта, а спират. Тук като видят пешеходец, все едно бик вижда червен шал...

Един подобен го видях в огледалото как се беше засилил, и ми примигваше на 6ти септември, защото бях в лявата лента (щото в дясната редовно има спрели коли тук-там) и понеже имаше малко място до пешеходната пътека врътнах така, че да запуша 2те ленти... онзи се скъса да бибитка и после взе да ме псува. Аз му викам, да слезна да целуваш ръка задето те спасих да не убиеш човек, а? Онзи ме гледа тъпо, после пак тръгна да псува че съм го запушил... Пак го питам ти усети ли се какво щеше да направиш? Онзи вика "щях да мина"... питам го "ами пешеходците, дето точно тогава преминаваха какво щеше да стане, а?" и той "ми те да се пазят"... на зебра...

Link to comment
Share on other sites

Едно ще ви кажа - миналия ден за сефте бях пешеходец от едно поне 10 години насам - щеше да ме сгази келеш точно след 200 метра изминати като такъв... Изсвириха гумите и ми спря в краката буквално..

 

Поручик Галицин знае къде е сервиза на Любо на Карловско шосе, тръгвам си пеш след оставяне на колата. И точно след Мототехника на светофара с Дилянка виждам чисто зеУено за калъфи като мен, смело стъпвам на платното и един кретен, завиващ надясно откъм булИварда почти ме качи на капака. И как не се посвени ей так да се извини...

 

Оттатък моста хванах такси и му разказвам историята на водача - каза ми, че след толкова дълго непешеходстване съм изгубил инстинкта си за самосъхранение...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...