Jump to content
BulForum.com

Кой е любимият ви сладолед?


Recommended Posts

Наближи лятото, така че нека тази тема е за различните предпочитания - марка и най-вече вид (карамел, шоколад, йогурт и т.н.)...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nirvana - отскоро го ям и без да се замислям мога да кажа,че това е най-вкусният сладолед на света.

Доста е скъп,но си заслужава да си го взимаш от време на време.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

По-голяма част от лятото отмина, но който си харесва сладолед може да си яде и целогодишно :) От няколко седмици открих сладоледи, които са доста добри според моя вкус - Horeca Select - германски са, мисля, че марката е на Metro, там се и продават, в големи кутии от 3 литра. Имат по-различн вкус от масово разпространените - шоколадът е много добър, също и стратичелата - има лек вкус на марципан.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз харесвам новите вкусове на Raffy - bounty, snickers, milky way и много други подобни. Иначе винаги си взимам кисело мляко и евентуално още нещо.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Като става дума за сладолед, искам да питам фабриката на Чичо чарли затвориха ли я ?

Така ми казаха, а и напоследък не съм им виждал сладоледите по разните вериги...

Link to comment
Share on other sites

По-голяма част от лятото отмина, но който си харесва сладолед може да си яде и целогодишно :) От няколко седмици открих сладоледи, които са доста добри според моя вкус - Horeca Select - германски са, мисля, че марката е на Metro, там се и продават, в големи кутии от 3 литра. Имат по-различн вкус от масово разпространените - шоколадът е много добър, също и стратичелата - има лек вкус на марципан.

Horeca звучи холандски, но може и немски да са. И ги открих наскоро, че съм в Пловдив за кратко, а е жега. Любимият ми е със страчителата, много добър!

Link to comment
Share on other sites

Horeca звучи холандски, но може и немски да са. 

 

Horeca е съкращение за хотел/ресторант/кетеринг (HOtel/REstaurant/CAtering). Horeca Select е Private label на Metro и няма връзка със страната на произход.

Link to comment
Share on other sites

Като става дума за сладолед, искам да питам фабриката на Чичо чарли затвориха ли я ?

Така ми казаха, а и напоследък не съм им виждал сладоледите по разните вериги...

 

Не съм чул такова нещо ; в сайта им също нищо не пише.

Link to comment
Share on other sites

Като става дума за сладолед, искам да питам фабриката на Чичо чарли затвориха ли я ?

Така ми казаха, а и напоследък не съм им виждал сладоледите по разните вериги...

 

Няма такова нещо, даже искараха бая нов сладолед. (но пък не мога да кажа къде се продава, просто при нас го складират).

Link to comment
Share on other sites

Малко офтопик, но миналата година Кауфланд докараха по погрешка един палет със сладолед при нас.Тъй като всичко по кутията беше на немски, самия модел като цяло не се предлага в БГ, а разходите по транспорта обратно до .де не си заслужаваха, ни оставиха да го изядем.

 

Ами какво да ви кажа... нищо общо със сладоледа (Чарли, Нестле, Изида, Рафи и т.н.) който съм ял тук.Не се усеща и грам сметана.Не знам дали модела му беше такъв, но разликата беше ОГРОМНА.Което ме навежда на мисълта за твърденията, че при нас всичко е 2ра ръка (прах, маркови дрехи и т.н.).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...