Jump to content
BulForum.com

Направих страхотно и вкусно ястие


Recommended Posts

понеже хладилника ми беше празен и нямаше какво да ям реших да използвам подръчни средства и да си направя нещо имах гъби , кашкавал и малко каймичка

та сложи гъбите на скарата първо с пънчето към скарата да се изпекат добре след това в каймичката сложи подправчици , обърнах гъбите и сложих във всяка по малко каймичка изчаках леко да се запечат и след това сложих малко кашкавалче отгоре .... изчаках да се разтопи хубаво и се получи ебати невероятно вкусното ядене препоръчвам го на всички

 

 

гъбите ги залях със чесново сосче

чесновият сос си го правя самичък така :

2:1 мляко\маионеза , сол на вкус , малко черно пиперче и кимион и чесън на прах на вкус , а да не забравяме и солта ..........

 

 

аз съм бил ебати скритият талант :tongue

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

супер е zlobil ти си гений днеска си го направих за обяд и имам чувството че ще обядвам само това :) поне утре и вдругиден де щото матриалите свършват :)

Link to comment
Share on other sites

Ебаси празния хласдилник !!!

Цитирам: Гъби,кашкавал,каймичка,кисело мляко и майонеза.

Пич това ако е празно здраве му кажи.

Моя обикновенно като е празен има само някакъв мухлясал хляб и обрана кутия маргарин която ако са насилиш може да изкраш за една филия. А и да не забравям 3 яйца който седят от 4 месеца и не съм ги изхвърлил щот ме е страх да ги приближа.

Link to comment
Share on other sites

абе нещо не можах да зацепя (явно затъпявам :) )ама само на скарата ли ги печеш тия гъби.щото ако са на скара и нагоре как ще се запече каймата....май наистина съм тъп хората вече са го направили а аз се чудя още ....а в казармата бях готвач...

Link to comment
Share on other sites

Рецептата изглежда вкусна и наподобява на печени тиквички ама после ще разправям .

Иска да каже , че е изпекал гъбите с пънчетата към скарата , а след това като сложите кайма може да си ги лепите във фурната , но незнам как ги е правил ама и така трябва да стане ... на 180 градуса за около 3 4 5 минути на вече загряла фурна .

Link to comment
Share on other sites

слагам гъбите с пънчетата надолу да се запекат след това ги обръщам слагам каймата и най накрая за няколко минути кашкавала

Link to comment
Share on other sites

Абе аз те знам , че си падаш готвач , много си порастнал ве , а ся ако се видим ще си 3 метара над мен сигурно .

Я кажи какво може да приготвиш със сладко от смукини , брашно и яйца (аз на това му викам празен хладилник) за да си направя нещо .

Предложение за палачинки или кифлички натъпкани със сладкото вече е изпробвано . :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ей, начи ентусиазирахте ме да си сготва и аз нещо.

офф темата нямане е да имаш в хладилника само един буркан три годишна горчица кат мен.

 

@zlobil родопска закуска къртиии. Кат малък що филии съм изял...

Link to comment
Share on other sites

моя лична рецепта за спагети която си направих вчера пак много сполучлива

 

продукти :

пакет спагети

малко каймичка

глава лук

глава чесън

сирене

кашкавал

домат

доматено пюре

малко майонеца

малко горчица

подправки:

кимион , червен пипер , черен пипер , сол и малко чубрица

 

приготвяне:

слагате спагетите да се варят , сварявате ги и ги отцеждате в някой съд

 

за соса :

слагате на тигана съвсем малко олио и изчаквате да се загрее добре

слагате каймичката и чакате да се запържи (тънкостта е да я бъркате в началото понеже се слепва на големи буци а трябва да е раздробена за да може после да има навсякъде в спагетите) след това слагате доматките нарязани на кубчета изчаквате пак малко след което прибавяте нарязаните лук и чесънче бъркате добре докато лука и чесъна омекнат , слагате подправките на вкус (аз лично слагам и малко къри понеже обичам и люто) след което добавяте доматеното пюре и оставяте да покъкри малко докато поизври водата и стане гъст сос

 

междувременно в купата с готовите спагети настъргвате сирене или натрошавате (по избор) слагате 2 лъжици майонеца и една лъжица горчица след като соса е готов го исипвате върху спагетите и всичко го умешвате хубаво , настъргвате кашкавалчето (обилно) отгоре (без да го бъркате после) и всичко е готово за консумация

 

 

очаквайте още авторски рецепти ;) :punk

 

 

edit: една по старичка рецепта която все още правя доста често

neznam za vas ama az predi mnogo obi4ax salata "rodopska zakuska"

pravi se taka:

1.zimate 1 maioneza

2.zimate 1 izvara

3.4ukate 4esan na vkus (bez nego nqkak si se gubi vkusa)

4.zimate i 4erven piper

5isipvate si4ko v kupa i razmesvate dobre slagate malko sol na vkus i eto ve4e imate dobro i xranitelno qdene

Link to comment
Share on other sites

Ебаси празния хласдилник !!!

Цитирам: Гъби,кашкавал,каймичка,кисело мляко и майонеза.

Пич това ако е празно здраве му кажи.

Моя обикновенно като е празен има само някакъв мухлясал хляб и обрана кутия маргарин която ако са насилиш може да изкраш за една филия. А и да не забравям 3 яйца който седят от 4 месеца и не съм ги изхвърлил щот ме е страх да ги приближа.

phaha бати наредбата.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Току що смятам да си направя нещо за хапване, но какво?

Имам на разположение малко свинско което ще метна в една тавичка с малко доматено пюре и картофки.

ще го засиля към фурната за около 30 мин.

И след това ще му настържа малко кашкавал и яйце и ще го върна за още 5 мин.

Ето гозбата ми е готова.

 

Към нея ще си направя и една шотска салата ще си сипя една ракия и работата ще заспи.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

днеска пак си бях спретнал ебати вкусното ядене

незнам как да го кръстя нека го наречем доматени свински ушички :D

 

значи вземате няколко свински уши и ги сварявате (около час час и малко се варят) след това ги вадите от тенджерата и ги нарязвате на ленти , квадрати , кръгове или квото се сетите слагате ги в тавичка която предварително сте намазали с масалце и ги заливате с специалният сос който сам си измислих (доматено пюре , пресен чесън нарязан на дребно , кимион , черен пипер ) и ги мяткате във фурната да поизври водата от сос-а и да стане по гъстичко , като усетите че момента е дошъл вадите тавичката и отгоре настъргвате малко кашкавалче и го меткате пак във фурната да се запече отгоре хубаво след като кашкавала леееко почервенее вадите и ядете като невидели :D

Link to comment
Share on other sites

Само по начина по който готвиш може да се каже, че си прекрасен човек...защото не готви ли един човек с фантазия и любов, нищо не става.Успех и за напред в готварството.

Link to comment
Share on other sites

в сряда пак готвих ма съм забравил да споделя

 

значи взимате около 300 грама картофи , 300 грама суров бекон , маги фикс малки тайни огретен , 200 грама сирене , 300 грама кашкавал , балканска чубрица , червен и черен пипер и кисели краставички

 

 

обелвате картофите и ги нарязвате на кръгчета след което ги слагате във вряща вода за около 5 мин за да може да омекнат , след като сте ги поварили малко вземате една тавичка и я намазвате с малко олио и нареждате търкалцата картофи отгоре , вземате бекона и го нарязвате на лентички и в много загрято олио го пържете докато почервенее след което го изчаквате да истине и го нарязвате на малки кубчета . Върху вече наредените в тавата картофи настъргвате кашкавал на ситно и нареждате кисели краставички на лентички , върху краставичките нареждате месото.

Вземата маги фикс-а за огретен и го разтваряте в малко водичка по спомен около 200грама , натрушавате сиренето вътре и слагате подправките и бъркате докато се получи еднородна смес (сиренето да не стои на буци) и го мяткате на котлона . След около 10мин вече сместа ще се е сгъстила изсипвате я върху месото картофите и т.н. и я разстилате добре навсякъде . Слагате във фурната и печете 15-20 мин. след това я вадите настъргвате пак кашкавалче отгоре за да направим хрупкава кашкавалена покривка отгоре и запичате докато кашкавалчето лееко загори ......

 

за около 40-50 мин го направих че нямаше какво да правя

може да се полее с мляко майонеза и чесън на прах

става невероятно

 

мисла че съм скрит талант на готвенето всичките ястия сам си ги мисла и се получават учудващо добре

Link to comment
Share on other sites

Като малък оби4ах да си правя едни филии,ставаха бързо,няма мн труд(от мързеливите бях)и са вкусни.

Съставки:

1.Хляб-зависи от това колко ви се яде

2.Домати-горе-долу по един домат на 2-3 филии е достата4ен

3.Сирене-150-200гр

4.Ка6кавал-50гр

На4ин на приготвяне:

върху филиите се слага тънка пло4ка сирене ,дебелината няма зна4ение,важно е да покрие макс пло6та на филията. Върху сиренето се слагат доматите,2-3 кръг4ета пак стараеики се да покрива макс пло6та и се оставя да се запе4е 3-6 минути, и после отгоре се настъргва ка6кавал колкото да се разтопи и ..Воала !

Link to comment
Share on other sites

Направих си вкусна салата - белени домати, краставица, свежа къдрава маруля, леонска наденица (колкото и странно да звучи), пресен лук, сирене. Без олио или зехтин, само малко сол. Мммм...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

нова манджа :

 

трябват ви картофи , лук , чесън , каймичка , подправки , кашкавал , сирене , домат и кисели краставички

 

значи сварявате картофите и ги правите на пюре (аз лично ги намачквам хубаво с вилица) след това към вече готовото пюре добавяте подправки (аз слагам - черен пипер , кимион , сол , леко лютичък червен пипер , малко чесън на прах и малко обикновенна чубрица ) след като сте добавили подправките настъргвате сиренето и кашкавала и оставяте настрани след като добре сте разбъркали . През това време слагате в тиган малко масло да се разтопи и слагате каймичката заедно с пресният чесън и старият лук нарязани на ситно да се запържат , добавяте пак малко подправки и няколко ситно нарязани кисели краставички . оставяте леко да се запърже и махате от котлона . Взимате тава (зависи колко картофи и кайма сте взели) и я намазвате лекичко с олио слагате един пласт от картофената смес , след нея слагате един пласт домати нарязани на филийки , след това слагате каймичката със зеленчуците , отгоре слагате още 1 пласт домати на филийки и накрая пак завършвате с картофена смес , мятате във фурната и печето около 30тина минути , после вадите ястието слагате един ред домати на филийки и настъргвате малко кашкавалче (това е пожелание аз имах бая стар кашкавал и нямаше закво друго да го ползвам) и слагате кашкавала и доматките да добият леко кафеникав цвят . След това сте готови , много върви с айрян или таратор :P

 

скоро очаквайте още авторски рецепти

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

гледай ся то яденето мн лесно се прави и е много вкусно... ако го направите както трябва де :D

значи трябва ти

 

пилешки гърди (без кост)

бекон (или свински пушени гърди)

кашкавал

тва поне е най важното

 

нарязваш пилешкото месо на кубчета и го овкусяваш със сол черен пипер и унисос "Маги"

трябва да престои малко колкото прецениш ти най добре и го слагаш да се пържи в малко мазнина..

бекона го нарязваш и него на кубчета...

пилешкото месо като се изпържи добре трябва да побелее такова.. тва като стане мяташ и бекона при него ( нали мяташ свинята при пилето :D ) като са готови спирай котлона и настържи кашкавала на едро върху него и го остави малко да се разтопи

тва е лесно бързо и вкусно

 

 

аз съм слагал и гъби може и да експериментираш ама с гъби да знаеш че става тежко

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...