Jump to content
BulForum.com

Коктейли или просто смески


Recommended Posts

Аз за Коледа си приготвих следното нещо:

25мл уиски

25мл водка

50мл бадемов ликьор

100мл кола

1 банан

Банана се пасира! :)

Получава се нещо божествено!

Ако някой реши да опита, да ми пише дали му е харесало :)

Probvax! Mnogo e qko! Dove4era 6te go spodelq s taifata are piece

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply
Интересува ме дали някой знае от къде мога да си купя коктейлни продукти.

 

Гренадин, Синьо Кюрасо, Трипълсек и т.н.

 

Първите две ги има и в Метро и в Била пък и във всеки уважаващ себе си магазин за алкохол. Третото нямам идея.... просто не съм гледал за него, не че е някво супер дефицитно

Link to comment
Share on other sites

A случайно да знаеш дали са маркови, защото не ми се дават 15 лева за Кюрасо.

 

гледах в страницата на С&Д дистилърс за по 4 лева неоригинално.

 

Edit: В Билла няма такива работи.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Любимия коктейл на жена ми:

Космополитън

 

1. 4 части Водка (за предпочитане Absolut Citron)

2. 2 части ликьор - Triple sec - Cointreau или друг Портокалов ликьор (не препоръчвам много много Шнапс, но ако няма друго под ръка...)

3. 1 част боровинков сок

4. 1 лъжица лимонов сок (препоръчвам сок от Lime)

Цялата тая хава се разбива в шейкър(с натрушен лед по желание) и се сервира в чаша за мартини с резен лимон(също по желание).

 

Моят любим коктейл (освен тривиялните за един мъж - водка с кола, водка с бира, водка с нат.сок и т.н.):

 

Paradise Punch

1. 4 части водка

2. 6 части бърбън (по възможност с вкус на праскова)

3. 10 части ананасов сок

4. 3 части Amaretto

5. 3 части Портокалов сок

6. 4 части лайм (ако няма - лимонов сок)

7. 2 лъжички Гренадин

8. Мараскино черешка

Пак се джурка с лед в шейкър и се сервира в хай-бол с лед и се слага черешката.

 

едит: сетих се още 2 бързи, прости и ефикасни:

Arabian blow job :)

1:1 - калуа:бейлис

Сипва се в чаша за шот и отгоре се гарнира обилно с бита сметана. Пие се без ръце :) След като го изпиете и се огледате в огледалото ще разберете защо носи това странно име :)

 

1:1 - Абсент : Червен Афтър шок - пие се като шот. Не прекалявайте с този коктейл! 2 шота са пре-достатъчни!

Link to comment
Share on other sites

Чвстито за раздела!

Чудесна тема за коктейли..сигурно тук ще намеря един-двама колеги бармани :)

Аз миналата година работих на морето и тогава трових англичани и германци с какво ли не..

За "пиячите" имах специални напитки които по принцип шефа ни забраняваше да правим...нооо аз си ги бърках :) Сега ще ви напиша някои от тях..главно коктейли за закоравели пияници :)

Ще започна с нещо по-лекичко :)

 

Ритник от магаре:

Простичък,но ефективен коктейл.Взимате чаша за алкохол (по възможност по-тясна) и вътре в нея слагате спираловидно обелка от краставица.Сипвате водка и чакате около 5 минутки.След това се наслаждавайте колкото си искате бавно на това произведение,но бъдете предпазливи..оправдава името си :)

 

Циганка

1:1 мастика:ракия :) Не се препоръчва на хора които не държат особено на алкохол..може да има лоши последствия...

 

МВР

Това е тежката артилерия.Коктейлът по принцип е пънкарски...

Казва се МВР заради самите му съставки:

Мастика

Водка

Ракия

Всичко се слага в равни дози 1:1:1.Бъдете особено предпазливи с това питие,защото накрая можете да се окажете с МВР в МВР :)

 

Амиии това е от мен...за сега :) Скоро още! Enjoy... if u can :devil

Link to comment
Share on other sites

Ето един от мен:

 

Московско Муле(Moscow Mule)

Съставки

50мл Водка

Сок от зелен лимон-10 мл

Сода 100 мл

 

Начин на приготвяне:Чашата за сервиране се напълва до половината с кубчета лед. Наливат се водката и сокът. Долива се содата и се разбърква. Вътре се пуска резенче лимон.

 

Аз понеже нямах зелен лимон си изстисках 20 мл жълт и пак стана супер коктейлче :)

 

А някой ще ми даде ли хубава рецепта за някое плодово шейкче :)

Link to comment
Share on other sites

всякви шейкове правя по 1 и същи начин. само плодът или продуктът да са достатъчно меки.

най - обичам банан с шоколад.

две бананчета в пасаторче, разбира се, нарязани на кубчета, с мляко.

всичко това се прави на око. нямам си представа от дозировка. когато стане на яка каша взимате или течен, или твърд шоколад.

ако е с твърд що настъргвате с ренде. продължавате с пасатора, добавяте още малко млекце.

изглежда ужасно, но е мнооого вкусно.

ако обичате странните комбинации добавяте и парченца грейпфрут.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Myth е дал рецепти на най-любимите ми коктейли. Мерси :)

 

Ето нещо, което пия в момента:

 

нещо като дайкири

 

сокът на половин лимот

ром (количеството зависи от предпочитанията)

газирана вода (4:1 със сока от лимона)

натрошен лед в големи количества

 

*забележка: не препоръчвам използването на сладки вещества при тази комбинация. Реакцията на опитните мишлета беше умопомрачителна :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Много интересен въпрос - Къде в Пловдив има абсент?Така де ,доста магазини за алкохол съм обиколил ама никъде не познаваха феята :)

И за да не е спам ,коктейл Лили( една приятелка го забърка ) -

1/2 чаша фрапе фрапе ,3/4 джин ,1/4 тоник( може и с малко повече тоник ) и захар по желание.

Може да изглежда много странно ,но е интересно.

Link to comment
Share on other sites

Много интересен въпрос - Къде в Пловдив има абсент?Така де ,доста магазини за алкохол съм обиколил ама никъде не познаваха феята :)

И за да не е спам ,коктейл Лили( една приятелка го забърка ) -

1/2 чаша фрапе фрапе ,3/4 джин ,1/4 тоник( може и с малко повече тоник ) и захар по желание.

Може да изглежда много странно ,но е интересно.

 

Ами това беше дискутирано в темата Нестандартни Въпроси. Но не мога да се сетя на коя страница.

 

А иначе ме зарибява мн простичък коктейл: ДЖИН ФИС

 

Фреш лимон

Сода

Джин

 

Не знам съотношението.

Link to comment
Share on other sites

Ами по принцип абсента мисля, че е незаконен...

R'n'B - ракия с бира.

BMW - бира с водка.

И един коктейл, който на мен много ми допада на вкус:

700мл. водка (аз съм го пил с флирт и е добре), 1-1.5л Кока Кола (според пиещите, годините, т.н.), 2 пакетчета разтворимо нескафе.

Внимавайте при отварянето, че от газировката, заради кафе+кола да няма омацани преди да сте го опитали още...

П.П. Хубав първи пост, не мислите ли?

Link to comment
Share on other sites

С тоя флирт нищо хубаво не те чака :D BTW някой да даде рецепти интересни за мартини?

Аз моето си го правя

3 водка

1 джин

1 верут

3 маслинки

( разбит ,не разбъркан :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Темата е станала много луда вече е време да направим равносметка за тая година че тя си замина ,пък вече сме вав пиянския месец такаче новите предложения....

Аз имам едно става вапрос за "Sex on the beach" обаче малко променено от мен

 

Това е класическия:Sex on the beach

водка-30-40 ml

ликьор праскова-30 ml

сок от червени боровинки-60ml

сок от ананас-60ml

 

Това е моя:Sex on the beach-FIXED

водка-100 ml

сок от ананас-100 ml

сок от портокал-0.50 ml

сок от вишна-100 ml

предварително са охладени съставките по отделно и самите чаши аз го бъркам в 2 л. кана в началото на вечерта за да не го права през 10 мин. с по 0.5 л. водка 0.25 л. портокал 0.5 л. ананас и 0.5 л. вишна .Може да си добавите нещо по ваш вкус

може с каквото количество ви е удобно но това е пропорцията колкото по добри марки алкохол и сокове ползвате толкова ще е по добър коктейла

коктейла е много добър поне на моита компания им харесва пишете и вие новите си предложения за тоя сезон

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Текила 20мл. Водка 20мл. Бейлис 10мл. + бита сметана и шоколадови пръчици. СВИРКА

 

След втората чашка и два аналгина, че главата става гума.

Link to comment
Share on other sites

аз го знам 50/50 уиски + бейлис и бита сметана - арабска свирка :D

никога няма да забравя когато накарах едно гадже да пие такова без ръце както си се пие , и като го пийна погледна с влажен поглед и устни намазани със сметана и попита защо му викат на това арабска свирка :punk :lol: :punk

Link to comment
Share on other sites

аз го знам 50/50 уиски + бейлис и бита сметана - арабска свирка :D

никога няма да забравя когато накарах едно гадже да пие такова без ръце както си се пие , и като го пийна погледна с влажен поглед и устни намазани със сметана и попита защо му викат на това арабска свирка :punk :lol: :punk

 

 

И аз е знам тази Арабска свирка. Само че се предлага на по малко места. Другата е по разпространена

затова писах неината рецепта.

Иначе всичко хубаво но много боли глава от тази сметана с алкохола. Направо ти завира мозака.

Но пък за сметка на това е добро като идея да се почерпите с някое гадже някои следобед на краибрежно заведение например. :D

 

Сига съм дрънкал, че пак се олисах и размечтах за море от рано.

Понеже и аз незнам поради каква причина свързвам свирката с море.

Може би защото в Несебър за пръв път се натрясках с такива шотчета.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Някой знае ли рецептата за класическата Маргарита (ЕДИТ: видях няколко на първа страница и май тази без заглавието е тя) и особено важно за СУХО мартини? Трябват ми пропорции и начин на приготвяне. Щото ми подариха чаши за мартини и пробвах по рецептата на гърба на бутилката, но стана доста по-силен от този, който съм пила по заведенията. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Както предполагам знаеш, има хиляди вариации на Маргарита, но това е най-простия и първичен вариант, над който се надгражда.

 

1 шот текила (1 шот е около 30 гр)

1 шот трипъл сек

сокът на половин лимон или лайм

 

Намокряте ръба на предварително изстудена коктейлна чаша или чаша за маргарита (щом имате такава) със сок от лимон и потапяте в сол. Всички съставки се смесват в шейкър заедно с разтрошен лед. Сместа се сипва в посолената чаша. Украсявате с кръгче лимон или лайм на ръба.

 

За Синя Маргарита рецептата е същата, но вместо трипъл сек се слага синьо кюрасо.

Link to comment
Share on other sites

Аз от известно време пия само домашно приготвено Мохито:

 

40 ml ром (Bacardi Oro/Superior или Havana Club Añejo Especial)

40 ml сироп Teisseire Mojito

100 ml газирана вода

лед, лайм, кафява захар, мента на листа

 

Нарязвате си няколко парчета лайм и ги поставяте в чашата заедно с 1 чаена лъжичка кафява захар. Намачквате леко с подръчен материал, за да може сокът на лайма да се смеси със захарта. След това сипвате рома, сиропа и леда в шейкър. Ако ви се занимава да блъскате по масата или ако имате мелничка за лед, натрошете леда на малки кубчета. Разклатете щедро и излейте сместа в чашата с лайма и захарта. Долейте газираната вода и няколко листенца мента. Бучнете една сламка, разбъркайте отново, за да може листата да се омешат, и се насладете на този бежествен коктейл!

 

hoar01_mojito.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
И аз е знам тази Арабска свирка. Само че се предлага на по малко места. Другата е по разпространена

затова писах неината рецепта.

Иначе всичко хубаво но много боли глава от тази сметана с алкохола. Направо ти завира мозака.

Но пък за сметка на това е добро като идея да се почерпите с някое гадже някои следобед на краибрежно заведение например. :D

 

Сига съм дрънкал, че пак се олисах и размечтах за море от рано.

Понеже и аз незнам поради каква причина свързвам свирката с море.

Може би защото в Несебър за пръв път се натрясках с такива шотчета.

 

главата не просто боли а ти се иска да я няма , пробвали сме да се напиваме само с такива коктейлчета , 2ма човека изпихме 1 бутилка тюламор и една бутилка бейлис на такива свирки и дори не искам да си спомням кво ми беше на другият ден..... :sick

 

 

Аз от известно време пия само домашно приготвено Мохито:

 

40 ml ром (Bacardi Oro/Superior или Havana Club Añejo Especial)

40 ml сироп Teisseire Mojito

100 ml газирана вода

лед, лайм, кафява захар, мента на листа

 

някой може ли да ми каже какво точно е това на Български че така нищо не ми говори и ако евентуално го пробвам с обикновен бял ром дали ще е голяма разликата , защото не пия ром и не ми се дават пари за бакарди такъв ;)

Link to comment
Share on other sites

Днес измислих следното нещо, прави се с подръчни съставки и е много освежаващо:

 

30 мл. водка, 20 мл. джин

60 мл. сок от лайм и зелен портокал

60 мл. сок от грейпфрут

40 мл. сок от лимон (за предпочитане ръчно изцеден, не "натурален")

70 мл. тоник (газирана вода)

малки парченца лимон с кора и небелена зелена ябълкa, които плуват в чашата

украса

няколко ледчета

бонус ще са няколко капки водка с аромат на ванилия :bgrin:

 

cocktail_by_SuNNySkieS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Бира ,спраит и мента. Като съотношеноето е 1 Бира 1 спрайт(о.25) 100грама Мента,подходящ за лятото през целия ден.

 

Извинявам се ако вече го има.Не съм чел цялата тема

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...