Jump to content
BulForum.com

Продукти-боклуци, от които да се пазим


Recommended Posts

Именно де, и аз това твърдя.Суровината е всичко.

 

Мидекс, има огромна разлика, явно гонят и цена, заради определена група от клиенти.

Аз лично купувам само такова.

Но, темата е за боклуците, така че моля да се преместим другаде, ако ще продължваме дискусията.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Аз само да ви спомена, че 99% от киселите млека на пазара НЕ могат да подквасят мляко!

А вие си смятайте до колко нещото, което се представя за кисело мляко има общо с лактобациликус булгарикус и стрептококус термофилус. Или пък ако има общо, то в какво съотношение са били те преди да се споминат в процеса на пастьоризиране на продукта (да, в модерното време и за да са доволни господа търговците. Киселото мляко се пастьоризира). И не на последно място, дали продуктите възвеличани с названието - Кисело мляко, имат и някакъв помен от благотворното за организма бействие на лактобациликус.

 

П.п. Аз като един застаряващ вече тийн, имам спомени, че млякото от моето детство се скапваше за 72 часа, именно заради полезните живи гадинки в него.

Link to comment
Share on other sites

П.п. Аз като един застаряващ вече тийн, имам спомени, че млякото от моето детство се скапваше за 72 часа, именно заради полезните живи гадинки в него.

 

Тъй, тъй...тогава не само млякото беше истинско и се вкисваше за отрицателно време поради естествени причини (бозата например също), но проблемът беше, че от всеки вид обикновено имаше само по 1 разновидност (или 2-3 в най-добрия случай) и като отиде в магазина, човек просто казваше - "Дайте ми едно кисело мляко..." или "...една боза" (от 6 ст.) :P ...или "...една бира в кафява бутилка". ;)

Link to comment
Share on other sites

Е... Тя и бирата май не изкарваше повече от седмица след бутилирането си, точно защото беше истинска.

Link to comment
Share on other sites

Тая в бутилките от по-светло стъкло - да ; теоретично малко повече изкарваше ако я вземеш в тъмнокафява или тъмнозелена бутилка.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...