Jump to content
BulForum.com

Продукти-боклуци, от които да се пазим


Recommended Posts

Да ви кажа честно, сирене под 8-9 лева за килограм не купувам. Просто не смятам, че е сирене. А дори и със скъпите внимавам.  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply
dvdrw 

Аз говоря за опакованите им продукти,а не наливното сирене,където продавачите

го киснат в саларума и пишат на етикета,че е Ситово.

Не напразно дадох линк към сайта да се види,че има и такива.

Link to comment
Share on other sites

dvdrw 

Аз говоря за опакованите им продукти,а не наливното сирене,където продавачите

го киснат в саларума и пишат на етикета,че е Ситово.

Не напразно дадох линк към сайта да се види,че има и такива.

 

 

 

Не го пишат продавачите, пише си го на буците :). А и досега няколко пъти се е случвало да отварят тенекия пред мен. Та саламурата си е само заводската. То и без саламура няма как да стане хавата. Не би трябвало да има разлика между сиренето, което е в тенекия и това, което е във вакумна опаковка. Ако сиренето е опаковано в кутии по 1кг примерно, пак трябва да има саламура вътре (поне така си мисля). На мен на Елит ми харесва смесеното сирене, както и на Елена кравето. От малкото магазинче на Събота пазара си купувам овче кашкавал, който ми харесва много (малките питки по 0,5кг, големите са различни последните 4-5 пъти и не ми харесва). Ще видя как му беше заглавието и ще драсна.

Link to comment
Share on other sites

Точно с кисело мляко Елена днес стана страхотна засечка и се чудя къде е ментето :).

Направих млечна салата с Елена плюс и позната много го хасера.

Казах и,че съм го взел от Кауфланд и тя си взела същото и преди 3ч. само дето не ме напсува.

Отивам аз и какво да видя вкуса различен от това мляко,което консумирам аз вече 2г.

Попитах я откъде го е взела и тя каза,че е от Кауфланд - смирненски.

Заведох я в Кауфланд - тракия и взехме същото мляко,оказа се вкуса,който винаги ядем.

Аз пазарувам винаги оттам.

Нейното си беше чиста плява - без вкус и скърцаше сериозно.

На външен вид всичко е едно и също.Ако някой знае какво става .....

По тази логика Тоше,аз знам,че на самата бучка на сиренето си пише Ситово,но дали е истинско

такова или е направено по калъп на оригинала е друг въпрос ;).

Няма го моят приятел да ти покажа,как се правят маратонки Адидас в домашни условия.

Само му трябваше една снимка от списание и нищо повече.

Вече практитува професията в Испания.Тук таланта не му е оценен :).

Link to comment
Share on other sites

Затова казах, че съм бил свидетел на няколко пъти да отварят тенекията пред мен. Както и да е, всеки консумира това, което го кефи и което му е на сърце.

Link to comment
Share on other sites

Пак ще кажа,че темата е много полезна,понеже винаги се научава по нещо ново.

Всеки знае,че тук всичко е възможно,но все си мислех,че има базов стандарт,който да защитава

клиентите и качеството.Явно всичко е относително.

Днес примерно чух,че хората не са доволни от лекарствата на аптеки Марешки.

Хубаво,че все още не съм зависим и от аптеките.

Като теглим чертата какво консумираме и какво плащаме?

Няма колбаси,млечни продукти,хляб,сега и лекарства.

Да ставаме всички йоги и да медитираме :).

Link to comment
Share on other sites

Аз като видях темата мислех да започна с едно махленско магазинче за плод и зеленчук.

Намира се в махалата на minko_vm (бившият РУМ - Изгрев).

Предишните години на който и да го кажа хората бяха доволни,но тази година и те ментета

набутваха.Преди това имаха страхотна натурална шопска туршия,кисело зеле,мешана салата

и всичко натурално от едно време.Хората от цял Пловдив идваха и си купуваха каквото им трябва.

Наши домати,краставици,плодове и пр. имаха целогодишно.

За диети имаше натурален ябълков оцет - вече също дефицитна стока по нашите магазини.

Въобще магазинчето беше оазис сред пустиня :).

Тази година не мога да ги позная.Все едно не са те.

Link to comment
Share on other sites

В тоя ред на мисли не съм предполагал, че ще ми се падне боклук и от ЕЛЕНА - овче сирене за близо 1.30 килото. Одеве си меислех, че дядо пак си е купил боклук от селския магазин, то се оказа, че е скъпото сирене, което му донесох - тотален боклук. Мисля да отрежа ЕЛЕНА като цяло след тази свинщина. А досега уж бяха читави... 

Link to comment
Share on other sites

Нямам идея,защо политиката на фирмите е такава.

Пуснат нещо на пазара и след известно време задължително се разваля.

Преди Елена имаше една мандра от с.Конуш - хасковска област.

В началото продуктите им бяха добри,но сега като гледам направо изчезнаха

от пазара и разбирам защо.Последният път,когато правих рекламация с мен

имаше поне 15 човека и всички се оплакваха от млеката им.

Link to comment
Share on other sites

В тоя ред на мисли не съм предполагал, че ще ми се падне боклук и от ЕЛЕНА - овче сирене за близо 1.30 килото. Одеве си меислех, че дядо пак си е купил боклук от селския магазин, то се оказа, че е скъпото сирене, което му донесох - тотален боклук. Мисля да отрежа ЕЛЕНА като цяло след тази свинщина. А досега уж бяха читави...

1.30 килото - скъпо сирене?! Или си объркал цифрите или имаме тотално разминаване какво разбираме за скъпо сирене :) Да не е 13.00 лв? :)

Аз тяхното мляко спрах отдаван да взимам.

Иначе от млечните продукти - Козе кисело мляко на БОР - за никъв чвор не става. При положение, че редовно ям домашно такова, реших да направя съпоставка и си купих. Ми.. Едно, че таквоа гъсто просто няма как да бъде без някви нишестета или от сорта, второ вкуса няма нищо общо - 95% като кравето. Та не го купувайте.

Link to comment
Share on other sites

От БОР ЧВОР стойте настрана. Предвид какъв селтак е собственикът, манталитета му, поведението му и т.н. си представям каква е производствената му политика.

 

Слакър, сбъркал съм естествено! Това е цена за сто грама по Курфурски...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Абе темата е какво да НЕ купуваме :) Половината мнения са какво ни харесва :) :)

Айдлър, може да смениш името или да направиш и тема - какво харесваме - като филмите +/- теми :) и да преместиш нещата там

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Кашкавал ЕЛЕНА, който е на промоция с 20% отстъпка в МЕТРО в момента! Не съм очаквал такова нещо! Продадоха ми сапун - вкус на сапун и мирис на сапун! А смятах, че марката е сериозна.... 
 

Link to comment
Share on other sites

Кашкавал ЕЛЕНА, който е на промоция с 20% отстъпка в МЕТРО в момента! Не съм очаквал такова нещо! Продадоха ми сапун - вкус на сапун и мирис на сапун! А смятах, че марката е сериозна.... 

 

 

От Кауфланд съм си взимал Елена от голяма пита - единият път беше ОК, вторият беше като твоя... Скоро не смятам да потретвам...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Кашкавал на "Вангард" - един път разкошен...и суров безкрайно вкусен, и на кашкавалки също много вкусен с прекрасна кафява коричка отгоре ; друг път, купен от същия магазин (Била), но друга партида - пълен боклук с кисел вкус, а върху кашкавалките просто се разлива като вода, за коричка и дума не може да става. Не се научиха да спазват спецификациите тия производители, да чакат достатъчно време, че да "узрее" продукта, да си проверяват качеството на всички етапи от-до... :thumbsdown:

 

П.П. Ако бях писал този пост в друга тема и по времето, когато бях взел "Вангард" от предишната партида, накрая определено щеше да завърши с :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: , ама сега и един палец надолу им е малко...

Link to comment
Share on other sites

Преди години ходих в една мандра и от там си купихме кашкавал. Няма да споменавам името. Кашкавала беше уникален. После в магазина взимам същия кашкавал и беше зле. Случи се , че пак мръднахме около въпросната мандра и отидох за кашкавал и ги питах там хората, що така нали, един път хубав, друг път лош. Обяснението беше, че много магазини го искат неузрял напълно за да могат да го вземат на по-ниска цена. Съответно има и другия вариант, че ако нямат капацитет, както се случи с една фирма за месо и колбаси, претупват работата за да може да поемат всички поръчки, а клиента да го духа. Предполагам някъде на края на малките мозъчета им минава и варианта, че човек като си купи един път боклук, втори път може би няма да си го купи. Та мисълта ми е, че е малко Божа работа кой крив, кой прав :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Аз съм много любопитен какво е гума арабика!!!  :laughing:

 

Да не би да е остатък след блистеринг от гумите на българско Паджеро, продадено в Сирия? 

Link to comment
Share on other sites

Тия идиоти Бони съсипаха сума месокомбинати с традиции. Като започнем с Карловската луканка.

Избягвам им продуктите 100%

Link to comment
Share on other sites

Аз съм много любопитен какво е гума арабика!!!  :laughing:

 

Да не би да е остатък след блистеринг от гумите на българско Паджеро, продадено в Сирия? 

Гума арабика е смес от полизахариди и глюкопротеини, и е използвана често в хранителната индустрия като стабилизатор. Ядивна е и е известна като хранителна добавка Е414. :) едно малко Е

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Да знаете:

 

 

Работници в столичен хипермаркет признаха, че шефовете им ги принуждават да накисват месото във вода и да го перат преди да го нарежат и поставят под витрините за продажба. Идеята е то да изглежда свежо, розово и апетитно, информира retro.bg.Като че ли едва ли не животното е заклано и разфасовано преди броени часове. В същото време в над 90 на сто от магазините предлаганото месо, преди да се превърне в прясно, дълго е лежало вкочанено в лед.

Двама студенти, работили в известен хипермаркет разказаха, как „перат“ месото с накисване, преди да го пуснат на пазара. Разкритията им направо смразяват кръвта. Според тях потребителите дори не подозират какво ядат. Месото се размразява, после се накисва за известно време с някакъв уж безвреден химикал. После се отцежда добре и става като чисто ново. Дори опитни готвачи могат да бъдат заблудени, разказват служители. Залежалите по витрините мръвки пък се мариноват с подправки и масла и отново се връщат в търговската мрежа. Дъхът се убива с билки, а клиентите с радост купуват залежалото месо, без дори да подозират какво носят в домовете си.

От най-залежалата животинска стока се прави кайма. Дори готовите кюфтета и кебапчета излизат от нея. Контрол върху пробутването на старо месо за свежо е почти невъзможен. Никой не може да каже колко дълго е било замразено месото, след като премине „специалното“ пране. Охладените месни продукти са още по-голяма заплаха за здравето на клиентите. Тъй като дори не се съхраняват както трябва.

 
Затова единственият начин да сте сигурни, че ядете прясно месо е наличието на кръв. В пресните мръвки винаги има кръв, колкото и да ги миете. Докато в замразените само прозрачна течност.

Друг начин да сте поне малко сигурни, че едно месо е прясно, е да си го вземете с кост. Гаранцията не е голяма, но поне има минимален шанс месото да не е престояло прекалено дълго.

Още по-шокиращо е положението с телешкото месо. Внесените от Аржентина или Бразилия мръвки претърпяват жестоки процедури. За да бъде митото върху тях по-малко, то се изсушава в специални машини. А когато бъде внесено минава нова обработка – поставя се в перални пълни с осолена вода и се върти около 2 часа, докато достигне нормални размери. При това не е съвсем сигурно, че процедурите са безопасни. Съветът на служители в хипермаркетите е да се купува само българско телешко месо и то задължително с кост, за да сте сигурни, че е прясно. И е най-добре да се залага на кварталната месарница.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Това за пералните уби всичко детско в мен....

Малоумниците писали горното явно не са чували за тумблерирането. Както и, че фатката да докараш свеж вид на посивялата и почти вмирисана мърша е съвсем друга.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...