Jump to content
BulForum.com

Какво закусвате


Recommended Posts

Закуската е най-важното, и най-трудното за някои ядене за деня, дайте да обменим малко опит :)

 

Аз закусвам общо взето 2 неща (не на веднъж разбира се:):

 

1. 200 гр овесено брашно, 150 мл мляко, 1 банан и 2 лъжици мед разбити в блендер

2. 4 бъркани яйца на руло с пълнеж от кисели краставички, шунка и кашкавал

Link to comment
Share on other sites

кафе и разни сладки неща...

 

за съжеление нямам много време (честно казано и желание) за стабилна закуска...

Link to comment
Share on other sites

Рядко закусвам, да не кажа никога.Но когато го правя е със гореща супа и студена скара останала от предната вечер.И да не забравяме бирата...мммм.Понякога (зависи къде и с кой съм) се пропуска бирата и се започва/продължава с ракията.

Link to comment
Share on other sites

от 10-на дни - сутрин овесени ядки с половин кофичка кисело мляко и кафе, една ябълка на път за работа.

Link to comment
Share on other sites

Ми по принцип закусвам с нещо малко, но сериозно... Чаша силно кафе/ама за джезве!/, 3-4филийки с домашно сладко или мармалад и някакъв плод...Това е ако съм на работа. Ако не съм, закуската е подобна, но вместо кафе пия черен чай, филийките са препечени с масло/в никакъв случай с марагарин/ и бучка сирене. Без плодове :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Малко да вдигнем тази тема, понеже ще закусвам тъкмо и ми стана интересна. За мен закуската е също много трудна понеже гледам да е без хляб или с една препечена филийка, намалил съм хляба максимално от менюто си вече от половин година и така се чуствам перфектно в комбинация с тренировки. Сутрин закусвам най чето яйца под различна форма варети (рохки)със сирене, най-често бъркани със нарязан домат и краставичка към тях и на омлет със кашкавал и сирене. Ноо ми писват всеки ден само яйца и разнообразявам в някой от дните с плодове. И по рядкия вариант е в месеца веднаж два пъти принцеса с кайма или яйце и сирене понеже организма си иска хляб.

Тея дни ще пробвам на колегата stefan овесеното брашно, млякото, банана и меда в блендера звучи ми готино.

Аз пък си разбивам в блендера 3-4 сурови яйца прясно мляко около 300-400мл и мед на око да стане сладко.. такава енергия дава ама си е риск да не хванеш някоя саумонела :D аз права така първо чукам яйцата и ако седат цели и нямат бяло по тях начи са пресни и хубави

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

7:30 Препечена филия от пълнозърнест хляб с масло или кисело мляко

10:00 кисело мляко

Link to comment
Share on other sites

През седмицата:

6:50 - Два портокала/Ябълки, варено яйце или протеинов шейк, ако ме мързи да го чакам да се свари.

9:00 - Два банана, Половин купа кис. мяко + мюсли

 

През уикенда

8:30 - Два банана и четири яйца варени или на омлет

10:30 - Пълна купа с кисело мляко 

Link to comment
Share on other sites

Закусвам овесени ядки с кисело мляко, малко вода и сурови ядки (слънчогледови семки предимно). И някакъв плод. За сега е банан. Сега като подмине велигдена и изядем всички яйца в къщи пак ще добавя и 2 сурови пъдпъдъчи яйца. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Айде… да пиша и аз :D

От както съм започнал нов режим, че трябва да дръпна малко килограми почти нищо не ям за закуска. Сутринта в 6:00 пия лимонов чай без захар или със захарин и към 9:00 ям един плод. От Понеделник ще закусвам в 6:00 овесени ядки или мюсли със пряско мляко low fat и към 9:00 един плод.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Домашни неща...овче сирене, краве масло и кашкавал...рядко конско-свинска луканка(защото се пази за вечерите с червено вино)...сладко от нещо(боровинки или диви ягоди) чай с мед  и пр., но държим на домашните и истински продукти.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Тестени ли визираш?
Иначе за мен единствения приемлив вариант е някакъв свеж сандвич или нещо такова. Тип Toasty или едно до б-ка Иван Вазов, където са доста добри...

 

 

Иначе моята типична закуска е:

Някакъв плод +

пробиотично кисело мляко вътре със - микс семки...( ленено, слънчоглед, сусам, мак), трици, кориандър, карамфил, канела, куркума, джинджифил, какао на прах.

Много хора не биха го харесали, ама аз съм му свикнал....

Link to comment
Share on other sites

Задължително кафе с фреш, ако може да се брои за закуска. Хапваме филийки с масло, но масло, не маргарини и т.н., маслини, кашкавал и някаква мръвка, ако съм на кеф, ако не само това. Втори вариант - овесени ядки с прясно мляко и мед. Трети вариант, но два пъти в месеца, когато има налице мързел - кроасан 7days с крем брюле. Четвърти вариант - принцеси с кашкавал и шунка или с яйце и сирене.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...