Jump to content
BulForum.com

Car Audio


xXx

Recommended Posts

 

На Ванката касата аз съм я правил...дали е добра , ще си замълча, нека той да ти каже...ESK е добър вариант, но има и по-добри..не съм правил фикус, но ако искаш, може да го огледаме някой ден заедно и да ти дам препоръки...в крайна сметка всичко зависи от бюджета.

П.П. Има два вида управление, резистивно и капацитивно.., като и при двата афтърмаркета не винаги е достатъчно ефективен..

 

 

На Ванката касата ще е напълно достатъчна да закрепи ниските. Отваряла ми е главата доста време :) Трябва да поразгледам още, ама компоненти 5х7 не успявам да намеря освен ESK-to. Нека да понаредя нещата и може да се видим някой ден да дадеш мнение как се е получило.

 

Да, забравих капацитивното, щото все си мисля за моя коптор, дето е резистивен. А напоследък гледам че оня пич от опел-форума бая се е ъпгрейднал с модулите и ги докаросва все повече. 

 

Аз съм адски очарован от заводската музика на Форда. Буфери, усилватели, колони, всичко е на Сони и на Интернет или HD радиата гърми и не криви дори увеличено до край. Жалко, че това му е единственото хубаво на фокусника

 

Батка, дай се разберем, ти караш фокус, дето е произведен вчера, а не преди 10 години :D :D Моят е с касетка майна...дори не е CD, та трябва от FM-трансмитер да слушам, което е ебаси падението и изхабените нерви... Never again! Чакам едни пари да излязат ся и отивам в магазина за head unit...

Link to comment
Share on other sites

 

Моят е с касетка майна...дори не е CD, та трябва от FM-трансмитер да слушам, което е ебаси падението и изхабените нерви...

Off/ А защо не си вземеш касетка-MP3 плеър? Има си даже и дистанционно... :)

Link to comment
Share on other sites

Off/ А защо не си вземеш касетка-MP3 плеър? Има си даже и дистанционно... :)

 

Защото, когато търсих нещо да замажа положението, не успях да открия такова... а сега да купувам си е чиста загуба на пари. И по 5 лева да са, по-добре да взема бира за тея пари :D

 

Но отчитам друг фактор - дори и парите за ФМ трансмитера бяха загуба...по-добре да се бях стегнал и да изкарам едни 300 лева за плейър, от колкото да се самозалъгвам, че слушам нещо на тая джиджавка за 10 лева от викивата :D

Link to comment
Share on other sites

Още един 'оф' - досега не съм попадал на читав FM трансмитер. В смисъл звукът излъчен от тях е много "рехав" и без динамика с тотално орязване (и на честоти, и на динамика). Този MP3 плеър за който говорех е с прилично добър звук, съпоставим със звука подаван от качествена (щото има и некачествени) адаптерна касетка с кабел за външен плеър. Представлява просто една касетка с няколко копченца и диоди по нея, с които може да командваш функциите на плеъра и без дистанционното, а самият плеър е с двойна функция - в касетофона си работи като касетен SD плеър, а извън него може да си го ползваш като напълно самостоятелен такъв. Не че те касае, но споделям информация, просто защото имам такъв. :)

Link to comment
Share on other sites

То с произволен FM трансмитер е доста трудно да постигнеш каквото и да е качество при толкова силно замърсени райони като градовете (поне аз си мисля така де). А я дай линк за тоз мр3 плейър, че ми стана интересно.

 

Иначе моето оригиналдъ радио си му бачка касетката като отче наш. Даже оня ден слушах уитни хюстън и Д2 :D :D

Link to comment
Share on other sites

Шшш, касета... Фм трансмитер.... Тва е филм на ужасите ве. Аз мрънках че усещам като не ми е клас 10 картата за музика, че по-бавно захапва плеъра в колата...бил съм ебати лигльото.

Спомени, спомени... Как записвах дискове с мп3, преди тва аудио дискове... Острях(ме)...

 

Link to comment
Share on other sites

И аз все още записвам дискове, не заради качество, а затова, че няма как друго да е, но съм си доволен. Отделно е, че вече рядко може да попаднеш на добре продуцирана и добре записана музика като продукт, че дори и да има на какво да е пуснеш, пак няма да намериш разлика.

Link to comment
Share on other sites

Шшш, касета... Фм трансмитер.... Тва е филм на ужасите ве. Аз мрънках че усещам като не ми е клас 10 картата за музика, че по-бавно захапва плеъра в колата...бил съм ебати лигльото. Спомени, спомени... Как записвах дискове с мп3, преди тва аудио дискове... Острях(ме)...

 

 

Баткааа, и аз съм лигльо на тая тема, ама парАта играе тука... ако имах преди година, отдавна щях да съм закичил нещата и да съм мирясал. Даже имах, а и все още имам, планове да направя като Румен с вратите... Едно по едно и ще замязат. Когато взема да сменям предните, тогава ще направя и изолацията.

Link to comment
Share on other sites

Ся... Ако има как да чуеш разликата разбирам. Сещаш се аз какво имам предвид ;)

Сещам се....

На предишните ми две коли можех да я чуя...На сегашната не...карам с флашката, телефона и радиото, и все пак си оставам фен на аудио диска...Пусто не мога да намеря никъде от черните CD-та на Самсунг.Уникални дискове бяха...яд ме е, че тогава не купих повече...Имам 3-4 на над 12 години, не са мръднали...все едно слушам в студиото..

Link to comment
Share on other sites

Аз имам един презаписваем и от време на време сменям музиката.Но май другия месец ще сменя радиото.Спотифай премиум си е уникално нещо,само за 7.50 на месец.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Начиии...трудно се впечатлявам от техника, ама блОТОта в колата е чок гъзария, харабийка. Взех си Pioneer X5700BT и съм ебаси доволното копеле.

Link to comment
Share on other sites

Начиии...трудно се впечатлявам от техника, ама блОТОта в колата е чок гъзария, харабийка. 

 

Единствена смислена функция - връзка с телефона... Според мен. 

Link to comment
Share on other sites

Единствена смислена функция - връзка с телефона... Според мен. 

 

А USB, AUX и блутут стрийминг - те за нищо не стават :D

 

То цялата разлика спрямо секви видове CD го прави точно BT връзката с телефона, както и някоя и друга допълнителна настройка.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...