Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

Той Злобил ... прав си беше ... ходете покарайте в София да видите интелигентен народ , а не тука където се събраха всичките диви селяци от половината южна България .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Тъй де, къде сме ходили ние че да знаем как се кара. Те хората от висшата лига на Ф1 в София са се учили.

 

За сведение иди покарай в София и дай мигач да се престрояваш за да правиш "змиорка" да видиш какво ще стане. Мислиш ще те пусне някой? Вероятността е същата като в Пловдив. И вероятността таксито отзад да се навре преди теб или просто да ти се разбибитка е същата да не кажа по-голяма.

 

Кажи ми като си толкова отворен ако аз взема да се бутам по същия начин както ти искаш да правиш дали ще ми дадеш път и как според теб трябва да се организира трафика? Някакво разделение по пол, възраст и прочее и марки/модели автомобили може би като 18 годишни пичлемета в Голфове следва да им се дава писта за да могат да пробват дали ще успеят между единия и другия светофар да ускорят от 0 до 100 за под 10 секунди?

Link to comment
Share on other sites

Ако ме изненадаш , няма смисъл аз да ти давам път :)

 

Да те изненадам? Би ли обяснил?

 

Нека уточним че говоря за подобни на следната ситуация: 5-5:30 следобед - редовното задръстване по 6ти септември около съда. Спрели коли в дясна лента (таксита разбира се). Нормалните хора карат в средна защото дясна е свободна за около 50 метра между спрелите коли. Тарикатите минават в дясно за да изпреварят около 10-15 коли и дават ляв мигач. Обясни ми какво печелят и защо аз трябва да им давам път на тях и ще мирясам. Не ми казвай че като минат тези 10 коли ще спечелят нещо защото всички караме на 1ва и как тъпите пу*ки се гримират междувременно, други си говорят по телефона и само тези тарикати са максимално концентрирани и разбираш ли не пречат на никой. Хайде обясни ми това и спирам да се заяждам с теб.

Link to comment
Share on other sites

Ами печелят време , печелят от това че винаги в колоната има един спящ ... и ако той се окаже на края на тея 50 метра пича си прави маневрата и излиза от кръстовището а вие продължавате да висите като прани гащи там и можете да се ядосване само и единственно на тоя отпред дето си е изпуснал съединителя , съответно колата му е изгаснала и е дал шанс на някой да се навре пред него :) .

 

Става така , защото колкото и да е неприятно по тея улици е бъкано със учебни коли и млади шофьори дето правят ежеминутно по някой гаф и после 10-12 човека "страдат" от тяхната неорганизираност.

 

Представи си да си станал сутринта в 6 , цял ден да бичиш по задачи , една хапка да не си сложил в устата освен тва тряя отидеш на майка си райна да напазариш за да се прибереш , чакаш едно 10 минути по светофарите и изведнъж когато си 3та кола в колоната , остават 10 секунди зелено и имаш огромен шанс да минеш .. на тоя отпред му огасва колата или потегля толкова адекватно и ориентирано , че за тея 10 секунди само той излиза от кръстовището и то с 300 зора ... е тогава кого ще псуваш ... някаква си змиорка там или тоя некадърник ? Е тогава как да не се възползваш от ситуациите ??

Link to comment
Share on other sites

Я да видим, значи печелиш 2-3 светофара. По средно 20 секунди всеки - значи около минута-две печелиш от цялата тая работа. Айде 5 да са. А да и изнерви няколко човека защото трябваше да се буташ за да минеш пред тях. С това си "бързане" за малко не остърга калниците, но нали нищо не е станало - не се брои, а майсторлъка ти се увеличи...

Link to comment
Share on other sites

Я да видим, значи печелиш 2-3 светофара. По средно 20 секунди всеки - значи около минута-две печелиш от цялата тая работа. Айде 5 да са. А да и изнерви няколко човека защото трябваше да се буташ за да минеш пред тях. С това си "бързане" за малко не остърга калниците, но нали нищо не е станало - не се брои, а майсторлъка ти се увеличи...

Който играе -печели , който не играе - не печели ... времето е парички :)

Link to comment
Share on other sites

Pazu А в процеса на "бутане" тук-там, ако няма кой да те пусне какво правим ? Отнемаме нечие предимство и свиркаме с уста ли ? А ако човека който искаш да прередиш е на твоя акъл и ако и той "бърза' тогава как ще свърши всичко?

 

А относно " Които играе печели ,които не играе не.. - мога само да ти кажа че шофирането не е игра. Питай роднините на загиналите по пътищата ..

Link to comment
Share on other sites

всички доводи, които изказа, са супер не на място, защото се случват веднъж на 50 пъти. Другите 49 пъти кво правиш? Отнемаш си най-безцеремонно предимството, засичаш някой без да ти пука и тва е?

Link to comment
Share on other sites

Zlobil ме попита дали ми става пишката с 2см по-голяма ако го засега, аз искам да те питам и теб и него: като прередите 10 коли с колко точно ви става по-голяма пишката?

 

 

ми не ми става по-голяма пишката , колегата албънди го каза , що след като лентата е свободна да не мина ? чакаш в метро на опашката ама гледаш че на съседната каса има по-малко хора и отиваш там нали , е хуу що , ще спечелиш 5 минути ли или ? или в магазина или където и да е , примерно карам в средна лента ама на 100 метра преди светофара виждам в лявата лента има 2 коли а в средната 20 е хууу за къв да не се наредя там ? щото няма колегианост и ще мина преди 20те чакащи дето са задръстили дясната лента ли ? или ? не мисля........

 

 

отделно в след първият пост на пазу или пази ли е го подкрепях ама след това... пфф ебати , не вярвах че могат да се напишат толкова глупости и държа да се разграничи моето виждане за тези работи от неговото..... има някой вярни работи които никой не иска да признае но като цяло след постовете му се надявам да не го срещам по улиците.....

 

 

 

 

 

а относно надлеза и ЗИЛ-а , само една теория , понеже всеки ден минавам от там и то по 2-3-5-10 пъти почти винаги някой нахалник отгоре решава да се престрои пред мене , имам чувството че и клаксона не чуват ...... тука ще кажете че си противореча.... да ама не , щото ми е писнало от такива дето си карам все 1 са на пътя с предимство и направо си слизат от горе без мигач без нищо и минават пред мене , разбирам че движението е натоварено и на никой не му се чака да се престрои ама да му еба майката тоя надлез всеки път като мина очаквам да ме ударят ..... и само за протокола ако тоя със ЗИЛ-а и той минава по 10 пъти на ден от там и му е писнало и на него на Патката да го засичат и тоя път не са му издържали нервите и си е казал , кво пък ебати карал ЗИЛ чай да тресна 1 да се научат........

Link to comment
Share on other sites

ми не ми става по-голяма пишката , колегата албънди го каза , що след като лентата е свободна да не мина ? чакаш в метро на опашката ама гледаш че на съседната каса има по-малко хора и отиваш там нали , е хуу що , ще спечелиш 5 минути ли или ? или в магазина или където и да е , примерно карам в средна лента ама на 100 метра преди светофара виждам в лявата лента има 2 коли а в средната 20 е хууу за къв да не се наредя там ? щото няма колегианост и ще мина преди 20те чакащи дето са задръстили дясната лента ли ? или ? не мисля........

 

Виж сега, това и АЗ го правя. Само че ако са над 5-6 колите за наляво е тъпо да минеш пред 20 коли после да дадеш мигач надясно и да се буташ да минеш... не че и това не съм правил, но първо не очаквам да ме пуснат и второ ако има някой заплес да говори по тел и не реагира бързо минавам, ако не си чакам. Стоял съм 2 светофара докато минат завиващите наляво че да мога и аз да мина. Само че в другия случай ако си стоях в средната лента пак 2 светофара щях да чакам даже може би 3 - ето на далавера съм. Само че пак повтарям - дразни ме нахалството когато някой хем вижда че няма какво да спечели хем се бута да пререди 10тина-15 коли и очаква да му направят място. Точно покрай съда понякога съм карал така че да не могат отдясно да минават и са ми бибипкали рацерите, като че ли има къде да идат...

Link to comment
Share on other sites

Там е работата че май говорим за различни неща с теб. Да, няма смисъл да стоиш в колоната когато ако минеш в лявата лента тъй или иначе на следващия светофар ще минеш. Тъпото (или нахалното) е когато го направиш въпреки че за наляво има колона но по-малка и след това да дадеш десен мигач. Особено такситата ако пропуснат да направят тоя номер ще е по изключение и вероятно когато са с клиент и гледат да го обрулят повече.

 

Нервирам се, когато виждам че пред мен има някой който не знае какво да прави (обикновено някоя кифла) и след 2 минути каране зад подобна "неориентирана" кола и аз почвам да се чудя как да я изпреваря. Въпроса, за който продължавам да се препирам аз е в това, че "бутането" да минеш 10-20 коли по-напред и после да дадеш мигач за да си влезеш обратно в колоната е чиста проба нахалство и мен лично ме дразни. И най-вече си чеша пръстите около изказването на Pazu, че се възхищава на подобни майстори на спорта. Нямаше да се обаждам изобщо, защото не е нещо което да не съм виждал или да съм правил и аз в редки случаи, но чак пък за възхищение...

Link to comment
Share on other sites

Той Злобил ... прав си беше ... ходете покарайте в София да видите интелигентен народ , а не тука където се събраха всичките диви селяци от половината южна България .

Ти колко време си карал в София? Не включвай в тази бройка "отиване до летището". То е едва ли не извън града.

Link to comment
Share on other sites

Много обичам разни тарикати да ме пререждат по "неправилен" начин. Ако всичко си му е по реда ги пускам т.е. мигач, да не се бута много.

 

 

 

П.С. Много тъпо сливане на темата...

Link to comment
Share on other sites

Въпроса, за който продължавам да се препирам аз е в това, че "бутането" да минеш 10-20 коли по-напред и после да дадеш мигач за да си влезеш обратно в колоната е чиста проба нахалство и мен лично ме дразни. И най-вече си чеша пръстите около изказването на Pazu, че се възхищава на подобни майстори на спорта. Нямаше да се обаждам изобщо, защото не е нещо което да не съм виждал или да съм правил и аз в редки случаи, но чак пък за възхищение...

Само аз и дедомраз ли се дразним на гореописаните тарикати. По-често ги пускам да минат, защото не искам да се нервирам, но принципно съм против това да се престроиш в съседната лента, да изпревариш 5-6 коли в ОЧЕВАДНО задръстване и да дадеш мигач да се върнеш обратно. Е ти къв си, по-важен си от мен ли? Честно казано пацка, ако ми паднеш, когато съм в серия ще ти тоталясам таралясника и ще те напляскам, за да се научиш на уважение.

 

Айде със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Още 1 шеф... Ето за това нося пистолет! Щот може малоумниците като пазу да са за трепане, но и вие сте за трепане, щото не отстъпвате по нищо!

А готов ли си да го извадиш и употребиш?

Link to comment
Share on other sites

Само аз и дедомраз ли се дразним на гореописаните тарикати. По-често ги пускам да минат, защото не искам да се нервирам, но принципно съм против това да се престроиш в съседната лента, да изпревариш 5-6 коли в ОЧЕВАДНО задръстване и да дадеш мигач да се върнеш обратно. Е ти къв си, по-важен си от мен ли? Честно казано пацка, ако ми паднеш, когато съм в серия ще ти тоталясам таралясника и ще те напляскам, за да се научиш на уважение.

 

Айде със здраве!

 

И аз съм на това мнение

Link to comment
Share on other sites

преди и аз си играех да "възпитавам" неуките и нахалните по пътя, но след известно време се оказа, че баланса откъм емоции/време/пари не е в моя полза отказах се да се занимавам сериозно след като ми се наложи да вадя от колата един рейсър с кадет, на когото му зацепиха спирачките и поднесе красиво като в НФС при завой надясно с 60-70 и се усука любвеобилно около стълба на уличната лампа, влязла точно през шофьорската му врата, а само месец след това пак помагах за един голфър, който се беше заврял с нахалство пред претоварен циментовоз със съмнителни спирачки, а жена му и детето са били на задната седалка. слава богу и в двата случая хората оцеляха, но счупените крайници не са красива гледка. сега се занимавам само на дребно и чакам кога на некой тийнейджър ще събере достатъчно кураж да се направи на отворен без да може да избяга.

колкото до великите и много колегиални шофьори в софия видях как се причинява зверско задръстване на софийския университет точно под камерите, като спряха две коли една до друга, един чичко слезе от дясната отиде до шофьорската врата на лявата, счупи стъклото с бокс и удари 2 пъти ошашавеното тийнче, което до самото си припадане не можа да повярва какво му се случва. чичкото си продължи после със завидно спокойствие направо, а лявата лента си остана задръстена. Спряхме 3 коли след светофара, аз отидох при будката на полицая да го викам, а една възрастна жена, която заяви че е медицинска сестра извади аптечка и свести тийнейджъра с лепенките по колата.

 

като говорите за колегиалност, колко от вас са готови да избутат стоящия вдясно за да направят път на линейка с включена сирена, а колко от вас при катастрофа на пътя, отбиват, спират и питат има ли нужда от помощ? и след като питат, помагат ли?

Link to comment
Share on other sites

Само аз и дедомраз ли се дразним на гореописаните тарикати. По-често ги пускам да минат, защото не искам да се нервирам, но принципно съм против това да се престроиш в съседната лента, да изпревариш 5-6 коли в ОЧЕВАДНО задръстване и да дадеш мигач да се върнеш обратно. Е ти къв си, по-важен си от мен ли? Честно казано пацка, ако ми паднеш, когато съм в серия ще ти тоталясам таралясника и ще те напляскам, за да се научиш на уважение.

 

Айде със здраве!

 

 

 

Като сте такива мъже, защо не възпитате някоя Г класа, или ГЛ или колонка от джипчета, някое бентли а у :)

Link to comment
Share on other sites

Като сте такива мъже, защо не възпитате някоя Г класа, или ГЛ или колонка от джипчета, някое бентли а у :)

Ако не си забелязал, въпросните автомобили не правят змиорки в 98% от случаите. Не казвам, че се разправям с всеки, но някой път като ми дойде на серия ми идва в повече, защото всички си чакат и колоната си върви, когато всеки ден 5 такива ти се качат на главата, идва един момент, в който ти писва и спираш да пускаш който и да било. Айде пускам да се пристрояват, пускам като излизат от малките улички пред стадион Христо Ботев, примерно, обаче змейките ми ходят по нервите и понякога не ги пускам, защото ми писва. Човек съм все пак. Когато някой наистина бърза си личи от далеч, когато някой е нахален също си личи от далеч. Ако вие не правите разлика, това не говори добре за преценките ви.

 

Всичко най-добро.

Link to comment
Share on other sites

Аз от тая тема не мога да разбера кой на какво вика "змейки" или "змиорки" или каквито и да е влечуги.

 

На кое му викате?

 

Когато всички карат с някаква скорост и направиш слалом между тях или когато в средна лента има много коли, а той е в лявата с по-малко коли и се пререди в средна?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...