Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

Тези които завиват от средна лента създават и друг проблем. Чакащите в лява лента губят видимост и започват да навлизат още повече в кръстовището. Стигало се е до моменти аз като идващ от другата страна да се дърпам в дясно защото ми влизат в лентата. 

Когато си в средна лента и тези пред теб са решили, че трябва да завиват на ляво се налага и да ги заобикаляш някак си, мушейки се в дясна лента, я те пуснат я не. Да не говорим, че има и идиоти които дори не се оглеждат. Ситуацията е адски дразнеща.

В крайна сметка се създават повече проблеми от колкото се решават. 

То и какъв проблем просто, трябва да  почакаш 5 минути докато си седиш удобно в колата и слушаш музика

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Не ми е проблем да "си върна книжката" :)

Начинът, по който карам, е въпрос на съзнателен избор, а не на непознаване на ЗДвП. Но няма как да не е подлагам на оценка разпоредбите, които ни заобикалят - това, освен всичко останало, е и въпрос на гражданска позиция. Ще ви припомня един цитат, който ми се струва уместен:

 

 

— Ако бих заповядал на някой генерал да хвърчи от едно цвете на друго подобно на пеперуда или да напише трагедия, или да се преобрази на морска птица и ако генералът не изпълнеше получената заповед, кой от двамата — той или аз — щеше да бъде виновен?

— Вие — каза твърдо малкият принц.

— Точно тъй. От всеки човек трябва да се изисква — продължи царят — това, което той може да даде. Властта трябва преди всичко да се крепи на разума. Ако заповядаш на народа си да отиде и се хвърли в морето, той ще направи революция. Аз имам право да изисквам подчинение, защото моите заповеди са разумни.

 

След като поне 40% от всички, завиващи на ляво на кръстовището на ВСИ, го правят от втората лента - може и да има някаква причина...

Нямам против, че в собствените си очи, се виждате като по-отговорни шофьори от мен, само заради сляпото следване на определени правила. Но все си мисля, че целта на добре регулирания трафик е да се постигне някакъв баланс между пропускателна способност и безопасност на пътя. А безопасността е съвкупност от много фактори, от които съвсем малка част ги казват по курсовете ;)

Както и да е - нямам намерение да поучавам никого :) Толкова от мен по темата...

Link to comment
Share on other sites

Не ми е проблем да "си върна книжката" :)

Начинът, по който карам, е въпрос на съзнателен избор, а не на непознаване на ЗДвП. Но няма как да не е подлагам на оценка разпоредбите, които ни заобикалят - това, освен всичко останало, е и въпрос на гражданска позиция. Ще ви припомня един цитат, който ми се струва уместен:

 

 

След като поне 40% от всички, завиващи на ляво на кръстовището на ВСИ, го правят от втората лента - може и да има някаква причина...

Нямам против, че в собствените си очи, се виждате като по-отговорни шофьори от мен, само заради сляпото следване на определени правила. Но все си мисля, че целта на добре регулирания трафик е да се постигне някакъв баланс между пропускателна способност и безопасност на пътя. А безопасността е съвкупност от много фактори, от които съвсем малка част ги казват по курсовете ;)

Както и да е - нямам намерение да поучавам никого :) Толкова от мен по темата...

:Facepalm:   :wtf:

Ти сериозно ли?.... Тя и бройката на педерасите е доста голяма. По - твоята логика, явно има защо.

Това с избирателното спазване на законите ми е любимото. Железен довод е.

Link to comment
Share on other sites

Докато не се сложат камери на тия 5-6 светофара където се минава на червено нищо няма да се промени.В София един колега скоро ми се оплака,че е получил честитка минавайки на червено.Глоби и толкоз.Тва не можеш да го обжалваш и да искаш.

Със секцията може да се оправят нещата,но може и да не се оправят,защото както казах в предишния ми пост повечето хора нямат идея как да тръгват на светофар...

Link to comment
Share on other sites

Аз това казах - секция, за да се облекчи трафика и стриктно следене на правилата. Иначе няма да се оправят нещата. Но само да се следи, без да се оптимизира, ще има ефект разбира се, но тогава host-а няма да чака по 2-3 светофара, а по 7-8, което ще доведе само до още по-голямо напрежение.

Link to comment
Share on other sites

Не ми е проблем да "си върна книжката" :)

Начинът, по който карам, е въпрос на съзнателен избор, а не на непознаване на ЗДвП. Но няма как да не е подлагам на оценка разпоредбите, които ни заобикалят - това, освен всичко останало, е и въпрос на гражданска позиция. Ще ви припомня един цитат, който ми се струва уместен:

 

 

След като поне 40% от всички, завиващи на ляво на кръстовището на ВСИ, го правят от втората лента - може и да има някаква причина...

Нямам против, че в собствените си очи, се виждате като по-отговорни шофьори от мен, само заради сляпото следване на определени правила. Но все си мисля, че целта на добре регулирания трафик е да се постигне някакъв баланс между пропускателна способност и безопасност на пътя. А безопасността е съвкупност от много фактори, от които съвсем малка част ги казват по курсовете ;)

Както и да е - нямам намерение да поучавам никого :) Толкова от мен по темата...

 

Значи създаването на потенциално критични ситуации е вид оптимизиране ?

 

Аз това казах - секция, за да се облекчи трафика и стриктно следене на правилата. Иначе няма да се оправят нещата. Но само да се следи, без да се оптимизира, ще има ефект разбира се, но тогава host-а няма да чака по 2-3 светофара, а по 7-8, което ще доведе само до още по-голямо напрежение.

 

Абсолютно съм съгласен за оптимизирането чрез секции на светофарите. Просто не смятам, че не спазването на правилата помага по някакъв начин. Ти няма да чакаш 2 светофара за да завиеш на ляво, аз ще чакам 1  защото ти си ме блокирал. Плюс допълнителният риск.

Link to comment
Share on other sites

ама големи стре трафични проектанти всички.

секция та секция. а за времето, през което свети секцията за ляв завой, дали си спомняте че свети червено за всички останли в кръстовището?

значи ВСИЧКИ посоки ще чакат по 30 секунди повече, за да минат 10 коли вместо 3 на един такт. и тези секунди ако ги врътнем за всичките 4 посоки, значи цикъла се удължава с 2 минути.

мислете малко. поискайте от общината да си ползва модела, за който е платила вече. същия модел, който показа колко е тъпо да се слага кръгово на водната палата, за което вече малко хора се съмняват. имаме си трафичен модел на града и всяко голямо кръстовище може да бъде оптимизирано, както и да се върне зелената вълна по бул. България. вместо това си наемаме нови консултанти за да гледаме нови концепции, и докато обсъждаме новите варианти всичко си седи по старому във "временното" си състояние.

Link to comment
Share on other sites

И според тебе е по-добре ония за наляво да продължат да си висят като паяци, докато някои от останалите се правят на тарикати? Или да рискуват въртейки  гуми, за да могат да се шмугнат в някое малко отворче в колоната?

Щом някои трябва да чакат - ще чакат ; тия за направо не са нещо повече от тия за наляво. И докато не накача́т камери на всяко кръстовище и не назначат хора, които по цял ден да отдѐлят записите на нарушителите и да ги препращат към други, дето автоматично да разпращат фишовете, нещата няма да се оправят скоро.

Link to comment
Share on other sites

С всичко друго съм съгласен, само не с това, че се "затрудняват" останалите, които ще чакат секциите. Да, ще изчакат един цикъл, няма да е като сега, да се преминава наведнъж, но поне чакащите за ляв завой няма да чакат 5-6 цикъла!
Аз и в момента съм чакал 5 цикъла на светофара на ВСИ от надлеза към стадион Ботев и то при положение, че се завива от две ленти и минават по 3 коли на червено! Явно няма много хора тук, които да пътуват в час пик, за да видят, какво става на някои кръстовища...

Зелените вълни имам чувството, че умишлено не се правят, само и само да се харчи повече гориво от тръгване-спиране. Не обичам теории на конспирациите, ама вече нищо няма да ме учуди!

Link to comment
Share on other sites

тези секунди ако ги врътнем за всичките 4 посоки, значи цикъла се удължава с 2 минути.

Защо трябва да ги въртиш за 4 посоки, като навсякъде по света секциите една срещу друга се включват едновременно, след като завиващите два срещуположни потока не си пречат по никакъв начин?

Link to comment
Share on other sites

Макс 10сек удължено зелено на големите кръстовища и тва е, никакви ядове няма да има... и като се сметне, че ще вървят срещупосочно... даже нз дали не трябва да се пише до общината тва.

Link to comment
Share on other sites

Да, в София има секции на всякъде и за това се прибирам за час и кусур. Секциите нерешават затрудненията в трафика - факт

Link to comment
Share on other sites

Да, затова на някои кръстовища, на които промениха циклите и направиха да има лява секция като например на 6-ти Септември и В. Априлов и бул. България и Победа, има някои тарикати дето виждат, че има още 30 сек. червено, но въпреки това леко подават, подават, докато едва ли не влязат в кръстовището, щото много бързат. 

 

И както каза някой- ако за ляв завой започнат да се нареждат до теб втора колона, от тези които за по-бързо са завили от средната лента и същото стане и отсреща видимостта става никаква, а на всичкото отгоре ми се е случвало и даже до мен за на ляво се бяха наредили не една, а две допълнителни колони от наглеци(общо 3 колони за ляв завой). Това за първи път го видях. Е тогава иди виж отсреща нещо. 

Link to comment
Share on other sites

След като поне 40% от всички, завиващи на ляво на кръстовището на ВСИ, го правят от втората лента - може и да има някаква причина...

 

Аз бих казал около 80%. И още нещо - никой не пречи на никого по този начин. На книга това се води нарушение, но реално спрямо трафика на точно това място е най-доброто решение. И хората разбира се не чакат Общината, а се оправят самостоятелно. Специално на това място на никого не бих се обидил, че прави ляв по този начин. 

 

Забележка: В Булфорум е пълно с абсолютно бездарни шофьори. Често пишат големи глупости и си мислят, че Правилника е абсолютно и непременно задължителен навсякъде и по всяко време. По това ще ги познаете, че хал хабер си нямат от шофиране. ШОФИРАНЕ, не търкаляне на гуми. 

Link to comment
Share on other sites

Аз бих казал около 80%. И още нещо - никой не пречи на никого по този начин. На книга това се води нарушение, но реално спрямо трафика на точно това място е най-доброто решение. И хората разбира се не чакат Общината, а се оправят самостоятелно. Специално на това място на никого не бих се обидил, че прави ляв по този начин.

Какво решение е тов???. Стават огромни задръствания заради идиотите които правят завой от средната лента и блокират трафика.

Link to comment
Share on other sites

Би ли могъл да си представиш изобщо точно колко голямо задръстване ще се получи там, ако не се завива наляво през 2 ленти? 

Link to comment
Share on other sites

Би ли могъл да си представиш изобщо точно колко голямо задръстване ще се получи там, ако не се завива наляво през 2 ленти? 

Точно колкото и сега. Не пречи от лява лента да навлезнат повече коли в кръстовището без да се налага да се блокира средната лента.

Link to comment
Share on other sites

Точно колкото и сега. Не пречи от лява лента да навлезнат повече коли в кръстовището без да се налага да се блокира средната лента.

Е повече от 2-3 коли как ще навлезнат от лява лента без да блокират насрещно минаващите?

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо ама при малоумни изпълнения в един момент "народа" започва да се нагажда. Очевидно има нещо доста нередно там за да се правят подобни неща. В случая дори не съм задълбавал за кой точно светофар там и за коя посока точно спорите. Но след като е масово явление подобно нарушение, значи има нещо много сбъркано с въпросния светофар.

 

В щатите един приятел беше отървал глоба, именно защото така правели над 50%. А глобата беше над $1000... Постара се, доказа им, че е масово явление и каза че няколко седмици след делото са оправили знаците.

Link to comment
Share on other sites

Да, в София има секции на всякъде и за това се прибирам за час и кусур. Секциите нерешават затрудненията в трафика - факт

Това е заради по-големия трафик.На бул.България виждал ли си вечер кво става :D 3 Ленти пълни.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...