Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

1 hour ago, w00x said:

Само за членове е.

Ето ЛИНК към обявата в мобиле-то, за същата кола става въпрос.

Както и да е,  @Antares очевидно го тегли на другаде, аз лично ако имах 20 бона излишни в момента бих го взел на минутата. Това е точно кола за семейни типове с деца, с която хем можеш да си заведеш семейството на почивка, хем да си прекараш тухлите за новото барбекю до село, хем да го изпънеш с 260 на магистралата (трите отделно, естествено, не по едно и също време :lol: )

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

23 minutes ago, jozo said:

 BMW 435i gran coupe. Както казах, колата я купи с цел препродажба ама все още не може да я накарат да върви. Освен това отдолу лее и масло и антифриз, знам ли може и спирачна течност. Всичко де може да тече, тече...

Аз грешно се изразих... Кой луд купува такова нещо освен ако... Милите в България не станат изведнАж километри.... Тогава става "друга" кола за преподаване. Моята на 4 години я взех на 29 хиляди мили. До 110 има бая :D

Link to comment
Share on other sites

Говорите за 110хил мили все едно е баси цифрата... Това са около 170хил. километра. при нормална подръжка и експлоатация този двигател следва да е неразличим от нов...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:

За беемвето и аз почвам да губя сериозно ентусиазъм. E90-ките са добри, но както един приятел се изрази - започнала е процедурата в превръщането им в "циганско БМВ". А вече трупат годинки, проблеми, ръжди... F30 - колкото повече чета за тях - толкова по-малко ми харесват. Много харесвах атмосферните шестаци, F30ките чета, че са само турбинирани, имат шестаци, ама са най-големите коне и май също са турбинирани. Отделно проблемите с поддръжката - хем ще е скъпа, поради сравнително новите модели, хем не са от най-издържливите. За газ също май не стават.
Та почвам все повече и повече да клоня към японските беемвете - Субару. Оглеждам, ослушвам и обмислям WRX-ите...

E90 е последното бмв, което ми харесва. Другите нямат пипане. 

 

Wrx не е ли много пари или на мен ми се миксират Wrx sti... Едното беше от 25 хиляди долара нагоре. 

И на мен много ми се иска на даден етап от живота да имам sti или evo 8/9 ама... Дали ще дойде тоя етап... 

18 minutes ago, deus_pld said:

Говорите за 110хил мили все едно е баси цифрата... Това са около 170хил. километра. при нормална подръжка и експлоатация този двигател следва да е неразличим от нов...

За всеки влак си има пътници - това обаче не е моя влак ;)

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, DON_CHEFO said:

Wrx не е ли много пари или на мен ми се миксират Wrx sti... Едното беше от 25 хиляди долара нагоре. 

И на мен много ми се иска на даден етап от живота да имам sti или evo 8/9 ама... Дали ще дойде тоя етап...

WRX STI е супер-дупер-рали версията, еквивалента на EVO-то, който ако трбява да сме честни отстъпва на EVO-то в почти всичко. Ама то не са много тия, дето са близо до EVO...

WRX-a е нещо средно между STI и обикновена импреза - пак има повече коне, пак е по-спортна, но не е толкова агресивна, не е толкова твърдо окачването като на STI. На Mitsubishi еквивалента е "Ralliart", за който бая четох, бая гледах, но там са само автоматици, доста проблемни скоростни кутии и като цяло доста по-постни от WRX. И са доста по-малко от WRX-ите като бройка, съответно и частите ще са проблем...

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, DON_CHEFO said:

Аз грешно се изразих... Кой луд купува такова нещо освен ако... Милите в България не станат изведнАж километри.... Тогава става "друга" кола за преподаване. Моята на 4 години я взех на 29 хиляди мили. До 110 има бая :D

Еми ако на 110 к мили се скапват съвсем ми затвърждават мнението, че са тотален шит тая марка.

 

Моя Сценик гони 300к. километра по километраж, а съм сигурен че е на поне 400к. Нито гори масло, нито тече. Тая година само съм му навъртял 35к. догодина живот и здраве го чакат поне още толкова. Като гледам какво е "новото", ще пробвам наистина дали моя мотор кара 1000000 без всякакъв ремонт само с редовно обслужване

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, jozo said:

Еми ако на 110 к мили се скапват съвсем ми затвърждават мнението, че са тотален шит тая марка.

 

Моя Сценик гони 300к. километра по километраж, а съм сигурен че е на поне 400к. Нито гори масло, нито тече. Тая година само съм му навъртял 35к. догодина живот и здраве го чакат поне още толкова. Като гледам какво е "новото", ще пробвам наистина дали моя мотор кара 1000000 без всякакъв ремонт само с редовно обслужване

Всяка марка... Отдавна на сме 80те ;)

 

Edit: и поради точно тази причина не робувам на марки. Възможно най-малко мили, възможно най-добра оферта и оборудване, не повече от 17ки джанти и 4 цилиндров двигател са нещата, които аз лично гледам. Плюс съвет от познат механик, за когото дори работих 1 година. 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 11/22/2023 at 11:00 AM, Antares said:

Принципно 4х4 не ми е сто процентов приоритет, но ми е доста високо заради стабилността.

Само при тръгване докъм 20-30 км/ч. Нагоре забрави, никаква разлика не би трябвало да се усеща.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Само инавам да вметна, че се усеща разлика. Особено скоростта, с която мога да влезна и премина през завой. И като дам газ вътре в завоя.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

Само инавам да вметна, че се усеща разлика. Особено скоростта, с която мога да влезна и премина през завой. И като дам газ вътре в завоя.

Дрифтиш ли по завоите.. или с AWD не е лесно?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chasti said:

Дрифтиш ли по завоите.. или с AWD не е лесно?

До момента не съм успял, но и все още "опипвам" възможностите на колата и внимавам да не приключа като беемвист :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:

Само инавам да вметна, че се усеща разлика. Особено скоростта, с която мога да влезна и премина през завой. И като дам газ вътре в завоя.

 

Ами това усещане може да идва от окачването :) Ако е по - твърдо е нормално да стои по - добре в завоите :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stasio said:

Ами това усещане може да идва от окачването :) Ако е по - твърдо е нормално да стои по - добре в завоите :)


Окачването определено Е фактор. Ниско разположения хоризонтален двигател също. Но четирите задвижващи колела определено се усещат като разлика при ускорение и при взимане на завой с газ.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, w00x said:

Ама ако често взимаш завоя с газ, освен в държанието на колата, ще го усетиш и в износването на гумите. :) 

Последния комплект зимни гуми ги смених не защото бяха износени, а защото остаряха...

Link to comment
Share on other sites

Ама на 4х4 автомобил ли?


Заради 4х4 задвижването, гумите на 4х4 автомобилите се износват по-неравномерно от тези при автомобили с предно или задно задвижване.

И като влезеш в завой с газ, 4х4 системата може да реши да завърти гумите отляво повече от другите. С времето, такива компенсирания износват гумите неравномерно. И докато при други автомобили може да размениш предните със задните в един момент, при 4х4 трябва направо да ги смениш всичките.

Един приятел с Audi 4x4 така беше унищожил 2 от зимните си гуми. Явно като е бил на неравен терен някъде е дал повече газ, системата е завъртяла повече предна дясна и задна лява, за да компенсира приплъзването, и беше изяло грайфера по ръба на места. Не помогна това, че си караше с меките зимни гуми до края на Април.

И тъй като не може да вземеш 1 или 2 от същите гуми, за да замениш износените, трябваше да смени всички 4.

Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2024 at 10:45 AM, Antares said:

Само инавам да вметна, че се усеща разлика. Особено скоростта, с която мога да влезна и премина през завой. И като дам газ вътре в завоя.

Как си го обясняваш? За мен все още няма логика.

В завой най-опасното е центробежната сила. Как намаляйки въртящия момент (същината на тия системи) в посока, перпендикулярна на центробежната сила прави така, че колелото да не се подхлъзне настрани?

Хората даже са си играли да ги наблюдават тези неща и са установили, че AWD е по-опасен, заради повярвалите си шофьори:

"The results suggested that AWD may lead drivers to underestimate the level of available friction on icy or snowy roads and therefore to drive at faster speeds than they would do with a 2WD car."

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, earache said:

Хората даже са си играли да ги наблюдават тези неща и са установили, че AWD е по-опасен, заради повярвалите си шофьори:

То това е много по-голям фактор от това дали си с предно, задно, средно, с 50 или 500 коня...

Link to comment
Share on other sites

Няма да споря, тъй като разполагам с един единствен case study, който съм аз с кола, с която не съм свикнал напълно. Ще перефразирам думите си на "усещам колата си в пъти по-стабилна на завои" и дори и да не е наистина AWD-то основния фактор за това - грам не съжалявам за избора си и не смятам да купувам конкурентни модели с FWD, RWD , за да мога да "докажа", че е от AWD-то :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...