Jump to content
BulForum.com

Филми: обща тема


Recommended Posts

  • Replies 653
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не става дума за качества,ако го оприличим на хранителна подправка то в тази манджа мога да мина и без нея.Пък и този филм не ме хвана,че да ми липсва.

П.С.Ей го и

Star Trek Beyond

Кой знае защо събира толкова много палци надолу... :hmmm:

Аз пък залагам на него.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Един вече по - достоверен спойлер относно ФИЛМЪТ:

 

 

 

Here's my review of the latest installment in the STAR WARS saga, Star Wars Episode VII: The Force Awakens or Star Wars: The Force Awakens.

 

Yes, Episode VII, even though Revenge of the Sith was supposed to be the last STAR WARS theatrically released movie. Where do you go from here? Disney buys Lucasfilm, announces new trilogy, Episode VII is released. This is a 2015 film directed, written and produced by J.J Abrams (who directed Star Trek '09, Star Trek Into Darkness and M:I-III).

 

Now, the plot of this movie is this: The Force Awakens is set approximately 30 years after the events of Return of the Jedi, where the Rebel Alliance and the Galactic Empire have become the Resistance and the First Order, respectively, and follows new leads Finn, Rey, and Poe Dameron alongside characters returning from previous Star Wars films and what do you know? They have to fight Kylo Ren, who is the leader of the First Order.

 

What I thought of this movie? I really, really enjoyed this movie. I'm going to keep this short and sweet because this movie will be released on Friday, but the acting was amazing. Harrison Ford as Han Solo, he's still amazing as this character and I was impressed. Carrie Fisher as Princess Leia was wonderful in the part as always in the original trilogy. It was great seeing Chewbacca, C-3PO and R2-D2 (once again played by Peter Mayhew, Anthony Daniels and Kenny Baker). The new characters are played by newcomer Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver and Oscar Isaac. I liked the characters of Poe, Finn and Rey, they were amazing characters.

 

Nothing feels forced in this movie at all. Not even the direction and tone. J.J. Abrams did a wonderful job directing this film. The script is fantastic. Michael Ardnt, Abrams and Lawrence Kasdan all did a good job putting the movie's screenplay together. The visual effects are just brilliant, like I said, nothing feels forced. Some of the effects are practical, but there is not a whole use of CGI, which I appreciated. The score composed once again by John Williams was very awesome and I still get excited whenever I hear the Star Wars theme.

 

The action is insane. This movie had a $200 million dollar budget and knew how to use it and bring it to life on screen. You have the cool space battles on new planets, stormtroopers, even a scene where the Millennium Falcon is being chased by the other ships. There is some comedy in here and it was great. The ending, I don't want to spoil, but you have to see the movie to see what it is.

 

I forgot to mention Mark Hamill as Luke Skywalker. I was a little worried that he was going to turn over and join the Dark Side, but I was amazed that he didn't. He's in this movie, but not that much. I hope he gets more screen time in Episode VIII, coming out in 2017, and in Episode IX, coming in 2019. Again, this movie was amazing. A masterpiece. One of my best films and most anticipated movies of this year that people said would suck, was amazing.

 

This movie was excellent and I had fun with this movie. I can't wait to see this movie again. Everything was amazing, but I do have a few nitpicks, but overall, I enjoyed this movie.

 

I know it's going to be plenty of people who's going to criticize this movie when it comes out, but I don't care. I thought I never say something like this, but I hope this movie makes over a billion dollars.

 

My rating: 10/10 - Epictastic, a masterpiece and an excellent return to the Star Wars movie franchise.

 

The Force Awakens is a definitive return to the epic Star Wars saga and fans will be pleased, but some fans will hate this movie.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Това е най-рекламираният филм в историята на киното според мен.

 

Щом от Дисни пуснаха Star Wars портокали и минерална вода...

Този франчайз си е златна мина по начало, което пък е предпоставка за развинтването фантазията на всякакви откачени "спецове" по маркетинг.

Link to comment
Share on other sites

Прекалено е и то доста. Дори не мога да си представя какво още са пуснали в САЩ/Канада, на което не съм видял снимка.

 

G2QUejf.jpg

 

Volvic-Star-Wars-524x330.jpg

 

7mpjMCy.jpg

 

Ea61Z56.jpg

YLrVT3O.jpgbGakZ9v.jpg

Имаше и още един Coffee Mate вариант. С лешници и дизайн на C-3PO.

Link to comment
Share on other sites

Една част от нещата ги има от много отдавна. Винаги са били популярни. Даже и аз имам от години форма за лед на тази тематика.

Link to comment
Share on other sites

Коя част от нещата показани на снимките ги има отдавна? То е ясно, че франчайзът и стоките си се продават откакто е излезнал първият филм, но това вече е прекалено.

Според мен форма за лед е едно, Coffee Mate е второ, а портокали Star Wars е напълно различно.

Или Спагети в консерва!?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Не знам на снимките кое от кога е, но в Билата от много време продават едни Star Wars чаши и преди месец докато купувах разни работи там, гледам 2 тийнеджърки радостни търчат из магазина, кикотят се нещо и се оглеждат из рафтовете. И понеже си говореха доста силно, по едно време чувам едната почти в паника да казва "Ама къде са тия чаши, ще умра от яд ако са свършили?" и точно в тоя момент другата вижда наредените чаши, при което такъв кански вик нададоха и двете, че половината хора дето бяха там подскочиха в ужас. А бяха бая големички...разбирам да бяха няк'ви заблудени 10-12 годишни дечица, ама те имаха поне 15-16 години. То бива истерия за филма, обаче пък за едни нарисувани чаши...

Link to comment
Share on other sites

Под много време обаче нямаш предвид 5-7 години, а не повече от 1, максимум 2. Точно от когато излезна тийзъра и започна истерията покрай филма. Знам ги тия чаши. Бяха там лятото. Редом с тях имаше карти за игра и кисело мляко на Данон - също Star Wars

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

По настояване на половинката започнахме Star Wars. След края на оригиналната трилогия в главата ми се върти само една дума - пародия. Осъзнавам, че за времето си това е било нещо грандиозно, но при обективно гледане сега (което съм убеден, че е невъзможно за хората, които са го харесали преди години) идеята, че някой може да хареса тази продукция, ми се струва абсурдна. Не говоря за първобитните ефекти, даже тях ми е най-лесно да ги приема - такива са били техническите възможности. Говоря за досадните персонажи (пиукащата консерва, мучащата мечка, плюшените телетъбисчета с лъкове), третокласната актьорска игра (особено Марк Хамил и Кари Фишър - според мен са получили ролите или с връзки, или със свирки), постните диалози и дървените жестикулации и гримаси по време на битки. Трудно ми е да приема, че има (интелигентни) млади хора - т.нар. нърдове и гийкове - които боготворят SW и колекционират тематични фигурки.

Ясно ми е, че съм от малцинството и че горното може да бъде посрещнато с гняв, но все пак би ми било интересно някой да обясни какво го привлича в тази сага.

Link to comment
Share on other sites

Никакъв шанс да осъзнаеш, след като ги гледаш сега. Ако ги беше гледал през 80-те, когато тук освен шедьоврите на Мосфильм трудно се промъкваше нещо филтрирано по Судио Х, нямаше да питаш... (може да ползваш Гугъл да видиш какво е Мосфильм и Студио Х  :grin: )

Link to comment
Share on other sites

Никакъв шанс да осъзнаеш, след като ги гледаш сега.

Що пък да не? Аз Star Wars ги гледах за първи път преди 15-тина години и доста ми харесаха. Радват ме както старите (4,5,6), така и новите серии (1,2,3). Така че всичко си е до човек. Плюс това не съм супер запален фен на поредицата и гледам по-обективно на нещата.

Link to comment
Share on other sites

По настояване на половинката започнахме Star Wars. След края на оригиналната трилогия в главата ми се върти само една дума - пародия. Осъзнавам, че за времето си това е било нещо грандиозно, но при обективно гледане сега (което съм убеден, че е невъзможно за хората, които са го харесали преди години) идеята, че някой може да хареса тази продукция, ми се струва абсурдна. Не говоря за първобитните ефекти, даже тях ми е най-лесно да ги приема - такива са били техническите възможности. Говоря за досадните персонажи (пиукащата консерва, мучащата мечка, плюшените телетъбисчета с лъкове), третокласната актьорска игра (особено Марк Хамил и Кари Фишър - според мен са получили ролите или с връзки, или със свирки), постните диалози и дървените жестикулации и гримаси по време на битки. Трудно ми е да приема, че има (интелигентни) млади хора - т.нар. нърдове и гийкове - които боготворят SW и колекционират тематични фигурки.

Ясно ми е, че съм от малцинството и че горното може да бъде посрещнато с гняв, но все пак би ми било интересно някой да обясни какво го привлича в тази сага.

Аз съм на същотп мнение. Гледах 4та част преди месец и нещо по телевизията и актьорската игра беше шега.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вселената на Марвел е едва ли не безкрайна. На най-известните им герой, ако тръгнат да правят филм за най-големите им врагове сигурно и по 10 филма няма да стигнат.

Link to comment
Share on other sites

Вселената на Марвел е едва ли не безкрайна. На най-известните им герой, ако тръгнат да правят филм за най-големите им врагове сигурно и по 10 филма няма да стигнат.

Мен ме е яд, че по любимия ми сериал Спайдърмен (който даваха по FOX доколкото си спомням и там се намесваха почти всички други герои на Марвел) няма направени яки филми... Спайдърмен игралните филми са отвратителна боза!

Link to comment
Share on other sites

Кое не ти харесва? На мен The Amazing Spider-man ми хареса. Малко главният герой не ми допада обаче.

Ами абсолютно всичко не ми харесва - ефекти, актьорска игра, сценарий, главен герой, Мери Джейн е отвратителна...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...