Jump to content
BulForum.com

zamunda.net


pavel66

Recommended Posts

Ми не знам, явно някъде се блокира, защото нищо не съм правил, а просто спря да се отваря преди седмица-две някъде.

Освен кулбокс да са я блокирали, или те да са блеклистнали кулбокс, не знам. Някой който е на кулбокс освен да потвърди или отрече.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Нищо не са блокирали кулбокс. Напълно нормално си се отваря замундата.

Аз говорих и със съпорта, и пейстнах trace route. Не се отваря нормално от мен и преди, и след смяната на ИП адреса. Вероятно от замунда (или малко преди нея) са блокирали ИП-та на кулбокс по някаква причина, и аз попадам в списъка.

Link to comment
Share on other sites

Тя си се отваря, но поне при мен след 1-2 успешни отваряния на страници от замундата още от първия път, в един момент зацикля и дори може да даде таймаут, а след презареждане обикновено пак се отваря от раз и така до следващото зацикляне. Абсолютното същото става и с друг български тракер - masters-tb.com, както и с един китайски сайт (Tynydeal) и това ми се случва винаги, без значение от доставчика, който ползвам или машината, с която браузвам.

Link to comment
Share on other sites

Посипвам си главата с пепел! Вината се оказа изцяло моя. Писах в темата за Кулбокс. Преди 10-20 дни се загледах в логовете на сървъра си и видях един куп "опити" за пробиви (всичките с 404 not found разбира се), и реших да блокирам на вход цяла Азия, Ю. Америка и т.н. Само на вход, във файруола на рутера.

Един от рейнджовете беше 179.0.0.0/8, в който попада и ИП на замунда. Този рейндж ми го показва в Панама някъде.

Link to comment
Share on other sites

Всички така казват  :lol:

Хаха, тук няма как, ще се съглася с теб :) .

Просто не направих връзката с тогавашните си действия. То щото рядко ползвам замунда де, затова. Няма безгрешни :Р .

Link to comment
Share on other sites

Да блокираш цял клас А е доста смело.

Твоят случай, обаче ми припомни, че аз пък съм блокирал няколко мрежи клас B и трябва да имам едно на ум за вероятни проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Еми.... щото взе да ми писва от китайски ИП-та разни, а да блокирам само Китай се оказаха хиляди рейнджове, които не исках да натоварвам рутера.

С изключение сега на замунда, други проблеми не съм видял. И то рейнджа 179/8 аз отнякъде го видях другаде и отделно от LACNIC го вкарах.

 

Аз лично блокирах следните неща.

APNIC рейнджове, всичките там IPv4, които са. А-мрежите са малко, 20-30. Това са Asia-pacific region, които не ме интересуват принципно.

 

LACNIC (Latin America and Caribbean Network Information Centre), описаните там 10-тина рейнджа.

 

Плюс още няколко, видени в логовете ми, проверени и уж показваха че също принадлежат на LACNIC, но явно не съвсем.

 

Disclaimer: не агитирам никого да блокира тези цели региони или каквото и да е, за да не се вкара във филм :) . Аз вече ще знам и ще изключвам рейнджове от файруола само при проблем, вече ще знам първо там да гледам.

 

P.S. Всъщност не знам защо преди не съм го направил, но сега промених правилата във файруола и добавих портове. Реално не искам да ми влизат в локалния уеб и други сървъри, та добавих съответните входящи портове, и сега дори да сложа онази А-мрежа, ще работи, понеже са блокирани само пакетите на вход КЪМ портове 80 и т.н., следователно си връзвам гащите тотално.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Quote

2019-02-28 - Уважаеми потребители, уведомяваме Ви, че достъпа до тракерът ще бъде възстановен след 18 март.
Към момента свалянето е активно през DHT и няма проблем да използвате услугата.

 

Някой да има идея какво се случва? Да не са ги погнали пак?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...