Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Колеги, искам да си взема активен суб буфер/ бас каса за колата, но с някакви по компактни размери, защото не е много пространството. Някой може ли да ме насочи къде в Пловдив мога да потърся? Не съм особено в час с тази техника.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpI7_FiRe said:

Колеги, искам да си взема активен суб буфер/ бас каса за колата, но с някакви по компактни размери, защото не е много пространството. Някой може ли да ме насочи къде в Пловдив мога да потърся? Не съм особено в час с тази техника.

Наскоро си взех с подобни съображения тази каса от технополис: Pioneer TS-WX300A. Гледах да е по-компактна, но да не е и някой дребосък. Вграден усилвател за да не се занимавам допълнително да търся и напасвам. Нямам големи претенции, но с тази в багажника за мен ефекетът беше WOW. На седан. По-доволен останах отколкото предполагах, особено като четох на много места как в седан нямало да се чува добре и трябвало да се правят дупки за звука.

Не съм обикалял или проучвал/търсил много - отидох в Технополис и след кратък оглед си харесах тази, и аз лично съм много доволен.

И аз не съм/не бях много в час, но като цяло просто прекарах 12V до нея от акумулатора, връзката с радиото е с чинчове, а то си има изход за суб. И една REM жица от радиото която да пуска суба когато се пусне радиото.

Иначе там на Руски до кръстовището на Сточна има един дето се занимава с озвучаване, постоянно има спрели коли там да правят такива изпълнения, отдавна е там.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

:lol:

Всъщност, на кого, какво доказа/показа?


Доказах обичайното - че съм прав. Че такова нещо като паркомясто 6.70 няма, не е имало, няма и да има никога. Точка. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RaptoR said:

Доказах обичайното - че съм прав. Че такова нещо като паркомясто 6.70 няма, не е имало, няма и да има никога. Точка. 

 

Този спор се е водил само в главата ти :lol:

Попита за стандарт (питам Гугъл и излизат тонове информация), посочих ти къде е отговора, а ти започна да спориш, без да имаш опоненти.

Можеш ли да посочиш, къде някой е написал, че има такива места?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, tedy said:

Наскоро си взех с подобни съображения тази каса от технополис: Pioneer TS-WX300A. Гледах да е по-компактна, но да не е и някой дребосък. Вграден усилвател за да не се занимавам допълнително да търся и напасвам. Нямам големи претенции, но с тази в багажника за мен ефекетът беше WOW. На седан. По-доволен останах отколкото предполагах, особено като четох на много места как в седан нямало да се чува добре и трябвало да се правят дупки за звука.

Не съм обикалял или проучвал/търсил много - отидох в Технополис и след кратък оглед си харесах тази, и аз лично съм много доволен.

И аз не съм/не бях много в час, но като цяло просто прекарах 12V до нея от акумулатора, връзката с радиото е с чинчове, а то си има изход за суб. И една REM жица от радиото която да пуска суба когато се пусне радиото.

Иначе там на Руски до кръстовището на Сточна има един дето се занимава с озвучаване, постоянно има спрели коли там да правят такива изпълнения, отдавна е там.

Благодаря, аз също разглеждах този модел, но може би ще се спра на ALPINE-SWE-815 , защото аз съм с хечбек и ми се иска да остава място, а този пионер ме притеснява, че ще заема доста от багажника (с А класа съм). Чудя се все пак, защото разликата в двата модела е доста голяма в мощността, а на мен ми се иска все пак да има смисъл от цялата занимавка.

Link to comment
Share on other sites

Как да си отворя порт на сървъра и да го пренасоча кум папка примерно с цел да си отворя някой страница локално? Или евентуално отвън. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, vikktor said:

Как да си отворя порт на сървъра и да го пренасоча кум папка примерно с цел да си отворя някой страница локално? Или евентуално отвън. 

Викторе, доста информация липсва за тази твоя ситуация, за да се даде конкретен отговор. Какъв е този сървър? В каква мрежа е вързан? Ако е в домашната ти мрежа, достъп отвън, т.е. от интернет е здравословно да се отваря само с добре конфигуриран OpenVPN сървър на рутера ти (ако поддържа тази функция). Ако искаш да шерваш споделени папки, OpenVPN конфугурацията трябва да е в TAP режим ама там много трябва да се внимава с DHCP и други Layer 2 протоколи. Не е за хора със слаби нерви. Ама дай малко повече подробности, какво точно искаш да постигнеш?

Link to comment
Share on other sites

Не е толкова важно. По-добре да не се хващам сега с това. Мислех, че е по-лесно. 
 

dietpi. 
цъках днес една браузър игра и се чудех дали мога да в пусна от сървъра. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, vikktor said:

Не е толкова важно. По-добре да не се хващам сега с това. Мислех, че е по-лесно. 
 

dietpi. 
цъках днес една браузър игра и се чудех дали мога да в пусна от сървъра. 

Значи това става по-лесно. В смисъл пак ти трябва OpenVPN (сървър на рутера и клиент на отдалечената машина - има клиенти за всичко, аз така връзвам от Уин, през Андроид до iOS), но с далеч по-разумния TUN режим. Така веднъж свързал се можеш да има достъп до всичко в локалната ти мрежа по IP и то чрез един сигурен и защитен начин.

Най-лесният трик с port-forwarding на рутера обаче не ти го препоръчвам, защото отваряш кутията на пандора по този начин и риска не си заслужава изобщо.

Link to comment
Share on other sites

И тап и тун интерфейсите вършат работа за шерване на файлове. А ползването на ТАП не означава автоматично, че ще се правят и бриджове, самият ТАП не е бридж.

С други думи, все е сравнително лесно, има и много документация :))

 

Да пуснеш браузър играта от сървъра?

Link to comment
Share on other sites

Наскоро си взех поредния телевизор LG в брутална промоция, нямаше как да пропусна. И понеже вече стени не ми останаха го докарах на село, където съм с кретенски модул на А1/Близу. Скъсах си нервите, не мога да го подкарам. Намери каналите най-накрая в режим cable dtv, но - стои само списък. Нищо не работи - ни звук, ни картина. Ефирни канали хваща, но там е уникална трагедия естествено. И сега си гледам нон стоп ютюб... Не че нещо, но май ще пердаша някой от А1, но пък искам да съм сигурен на 100%, че те са виновни. Телевизорът е 55UP78. Единственото, което ми остава да си мисля е, че има проблем с кодеци, но някак все ми се струва, че А1 са виновни... Все пак трябва да се убедя преди да дръпна шплента...  

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, RaptoR said:

Наскоро си взех поредния телевизор LG в брутална промоция, нямаше как да пропусна. И понеже вече стени не ми останаха го докарах на село, където съм с кретенски модул на А1/Близу. Скъсах си нервите, не мога да го подкарам. Намери каналите най-накрая в режим cable dtv, но - стои само списък. Нищо не работи - ни звук, ни картина. Ефирни канали хваща, но там е уникална трагедия естествено. И сега си гледам нон стоп ютюб... Не че нещо, но май ще пердаша някой от А1, но пък искам да съм сигурен на 100%, че те са виновни. Телевизорът е 55UP78. Единственото, което ми остава да си мисля е, че има проблем с кодеци, но някак все ми се струва, че А1 са виновни... Все пак трябва да се убедя преди да дръпна шплента...  

 

За CA модул ли говориш?

Виж тук

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, vinyl_master said:

 

За CA модул ли говориш?

Виж тук


Ти баш кат операторката, дето искам да удуша - тука ти казват как да ръгнеш модула в слота. Еми ръгнат е, ма не работи. И не знам защо
 

18 hours ago, mIRCata said:

От Н3 ми останаха 2 модула един Conax и един Grifin. Нещо такова ли ти трябва?


Ти не ми трябва бе, мили мой, имам си го. Но не работи... Или поне с тоя телевизор не работи

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, vinyl_master said:

Модула не ти е годен за телевизора. Тия модули са доста капризни.


Пълни боклуци са тия модули... Интересно обаче на стария Самсунг работеше... Абе ще има силни шамари за А1 пак.... 

Link to comment
Share on other sites

И в Пловдив на N3 не бачкаше с картата, та сега сме на IP Телевизия. 

Телевизора е Самсунг на година и нещо. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Опция за отделен приемник нямаш ли? На Цалапица сме на същия хал. До телевизора седят три модула и трите са за боклука, та скоро ще чезне всичко от там.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vinyl_master said:

Опция за отделен приемник нямаш ли? На Цалапица сме на същия хал. До телевизора седят три модула и трите са за боклука, та скоро ще чезне всичко от там.


Не знам, миличък, сега ще звънна на моя бастун дето ме обслужва... Да си ми върнат приемника както беше преди, бал съм ги! Иначе верно оная червенокосата в офиса по жартиери ще я изпраскам! Казал съм му! :laughing1:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Ти не ми трябва бе, мили мой, имам си го. Но не работи... Или поне с тоя телевизор не работи

Тъп въпрос, ама сигурен ли си че си го бучнал правилно завъртян :) Да не трябва да е наобратно. По принцип не би трябвало да влезе докрай по грешения начин, но не знам колко си го напъвал.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mIRCata said:

Тъп въпрос, ама сигурен ли си че си го бучнал правилно завъртян :) Да не трябва да е наобратно. По принцип не би трябвало да влезе докрай по грешения начин, но не знам колко си го напъвал.


Тоя тъп въпрос е дъвкан и предъвкан - няма друг начин изобщо да влеза, без да си изкъртиш порта... Освен това ако не е влезнал, как на сърч намира 260 канала? Говорих сега с моя бастун, ще организираме да дойде техник (като ги знам тука на село кви техници са...) и като гледам най-вероятно ще си мина пак на приемник като бял човек... 

Link to comment
Share on other sites

Ами при мен на Н3 модула не беше за намиране на каналите, а за декодирането им да вървят. Кналите се намираха и без картата - по кабела - цифрова телевизия и натам. Обаче след това за да върви канала търсеше карта, за да декодира.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...