Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Здравейте!Значи решил съм да купувам нов хладилник, има някои изисквания: до 600 лв, до 1.5 м - височина и от 230 литра нагоре!Разгледах в техномаркет и видях един хладилник без камера http://www.technomarket.bg/products/09054088/liebherr-k-2330 Та първият ми въпрос е дали този тип хладилници е добър и каква е разликата с другите (Тези със камера)!Също така някой казал на жената,че Zanussi ги сглобявали в Пловдив - Вярно ли е?Надявам се да ми помогнете щото хич не ги разбирам тия технологии!

Link to comment
Share on other sites

Не виждам какъв е проблема да си вземеш хладилник с фризер. Не виждам обаче как ще влезеш в 600 лева... Най-доброто решение си е халдилник с фризер. Желателно е да е с два компресора. Цените на Либхер са безумни в сравнение с останалите. Така и не разбирам на какво отгоре.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Някой има ли впечатления от биофреш технологията на Либхер? Конкретно ме интересува как се държи със зеленчуци и плодове, месото не го "бавя" в хладилника и без това. На брошурка и реклама нещата звучат примамливо, въпреки високата цена, ама дали наистина е така?

 

Предложенията на конкуренцията ме впечатлиха със смелостта си да наричат с име тяхните "еквивалентни" "технологии" - при всички, които гледах, представляваше най-обикновен пластмасов контейнер със плъзгач, оставящ по-голяма или по-малка дупка за проветрение - "регулиране на влажността".

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Очаквам компресора на хладилника да роди скоро време и реших, че трябва да се вземе нов хладилник. Спрях се на няколко продукта, обаче тъй като нищо не разбирам ще искам и вие да си кажете мненията.

 

1. http://www.technopolis.bg/b2c/details/661660/P11100302/Hladilnik-s-frizer-SAMSUNG-RB31FDRNDSA/EF . Разбрах че отскоро самсунг правят хладилници и затова давали 10 години  гаранция на компресора.

 

2. http://www.technopolis.bg/b2c/details/660627/P11100302/Hladilnik-s-frizer-LG-GB-3133-TIGW  . За тях нямам абсолютно никакви впечатления. На него също имаше гаранция на компресора 10 години

 

3. http://www.technopolis.bg/b2c/details/667199/P11100302/Hladilnik-s-frizer-ELECTROLUX-EN-3850-DOX .  За тях прочетох, че били добра марка и затова държали цена. Гаранцията е само 2 години.

 

Някакви влечатления от марката БЕКО.

Link to comment
Share on other sites

Гледай да е NoFrost. 

Самсунг са не много нов производител и са наистина добри при хладилниците, за разлика например от печките и плотовете.

Link to comment
Share on other sites

Разбрах че отскоро самсунг правят хладилници...

 

Отскоро? От доста години имам Самсунг NoFrost с независимо електронно управление на двете части и да чукна на дърво не е мръднал. Предполагам, че сега вътрешната вентилация е стандарт в всичките им хладилници (тогава беше опция за някои модели) - в моя поне смятам, че върши добра работа.

 

Гледай да е NoFrost. 

Самсунг са не много нов производител и са наистина добри при хладилниците, за разлика например от печките и плотовете.

 

Съгласен, имам и голяма микровълнова Самсунг - мощна, разпределение на вълните, ала-бала, но не съм доволен от нея.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка реших да взема самсунг :) Сега ще го видим що за стока е :) Мерси за съветите :)

Link to comment
Share on other sites

Гледай да е NoFrost. 

Самсунг са не много нов производител и са наистина добри при хладилниците, за разлика например от печките и плотовете.

 

Не че нещо, но като чуя Самсунг, че и с NoFrost и ме стяга шапката... Галин може да говори по темата, че и моя случай ще спомене. Повече хладилник правен в час по трудово - никога. Не можах да повярвам, че в хладилника, освен на платката, никъде няма спойки, а само навити кабели с тиксо, но това му беше най-малкия проблем... Просто направо полудявам само като си спомня... Електролукс и животът е хубав. По същото време мой приятел купи и Hotpoint Ariston и той е супер доволен. Иначе и LG са супер откъм хладилници - имам наблюдения над 4 от поне 10 години и всички са бетон. Самсунгът сгъна 3 месеца след гаранцията, а беше модел от почти най-високата серия... Абе да не задълбавам, че наистина откачам...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Малко късно, но все пак по темата - БЕКО са стабилни от всякъде - нямат грешка!

Очаквам компресора на хладилника да роди скоро време и реших, че трябва да се вземе нов хладилник. Спрях се на няколко продукта, обаче тъй като нищо не разбирам ще искам и вие да си кажете мненията.

 

1. http://www.technopolis.bg/b2c/details/661660/P11100302/Hladilnik-s-frizer-SAMSUNG-RB31FDRNDSA/EF . Разбрах че отскоро самсунг правят хладилници и затова давали 10 години  гаранция на компресора.

 

2. http://www.technopolis.bg/b2c/details/660627/P11100302/Hladilnik-s-frizer-LG-GB-3133-TIGW  . За тях нямам абсолютно никакви впечатления. На него също имаше гаранция на компресора 10 години

 

3. http://www.technopolis.bg/b2c/details/667199/P11100302/Hladilnik-s-frizer-ELECTROLUX-EN-3850-DOX .  За тях прочетох, че били добра марка и затова държали цена. Гаранцията е само 2 години.

 

Някакви влечатления от марката БЕКО.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Е...нормално - все пак един хладилник не е направен да работи само 2-3 години и толкова. Ако става дума за малки хладилници, аз дори имам 2-3 "Мраз"-а, които ползвам в 2 жилища главно като охладители на напитки и евентуално някоя храна от време на време - не си знаят годините....сигурно са на повече години, отколкото са повечето съфорумци тук. :)

Link to comment
Share on other sites

Викаш, друго си е прогреса. Не е като преди - излизаш от пещерата и взимаш квото си бучнал в снега до входа :) :)

Link to comment
Share on other sites

То мани ми аз почнах да се оглеждам за нов. Чудя се на едно зануси и едно аег. Ще го помисля още малко и ще сменя нашия (тъпото Канди, дето от технополис ми се направиха на луди с гаранцията)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Нещо се прецака хладилника вкъщи и тъй като е старичък, мисля да взема нов. Някакви съвети, някой да е взимал наскоро? Става въпрос за стандартен хладилник с фризер с хладилна част двойно по-голяма от фризерната. А и има ли го филма да им дам стария хладилник, за да получа отстъпка от новия?

Link to comment
Share on other sites

Нещо се прецака хладилника вкъщи и тъй като е старичък, мисля да взема нов. Някакви съвети, някой да е взимал наскоро? Става въпрос за стандартен хладилник с фризер с хладилна част двойно по-голяма от фризерната. А и има ли го филма да им дам стария хладилник, за да получа отстъпка от новия?

За отстъпките съвсем спокойно можеш да забравиш!

Сега за другото. Взимай каквото и да е (без Либхер) и избягвай из от далеч, всичко що се води нофрост! Каквато и бангия да вземеш, все ще си изкара гаранцията (гледай да е по-голяма), пък за после... Тва вече е друга бира....

Link to comment
Share on other sites

За отстъпките съвсем спокойно можеш да забравиш!

Сега за другото. Взимай каквото и да е (без Либхер) и избягвай из от далеч, всичко що се води нофрост! Каквато и бангия да вземеш, все ще си изкара гаранцията (гледай да е по-голяма), пък за после... Тва вече е друга бира....

За отстъпките ми казаха, че преди уж имало такава реклама на техномаркет или технополис, че и без това няма какво да го правя стария :) Спрях се на това на пръв поглед 

Link to comment
Share on other sites

...избягвай из от далеч, всичко що се води нофрост!

 

Бих ли могъл да разбера мнението на специалиста за "нофрост" хладилниците, тъй като имам точно такъв от много години и съм страшно доволен от него - трябва ли да очаквам някакви скрити изненади или просто съм късметлия?

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че отново се водим по максимата "Гат' беше едно време, друго си беше..."?

 

...Самсунг е марката ако има значение...с независима температурна регулация (електронна) на двете части и бонуси разни вентилаторчета тук-там...

Link to comment
Share on other sites

Максимата важи напълно! Г'ат беше едно време, уредите се правеха да РАБОТЯТ. В момента се правят за да изкарат до края на гаранцията.

Сещам се и за кой Самсунг говориш. Те и LG бяха пионерите в двукамерните с един изпарител хладилници. После италианските кръглоглави, анално податливи и със строшени пръстчета лайнари, опорочиха всичко.

Link to comment
Share on other sites

Сещам се и за кой Самсунг говориш.

 

Ей тоя - даже ми е малко чудно как с един компресор успяват да регулират температурата независимо и в двете части, ама ти ще обясниш по-добре.

 

И да използвам темата да те питам още нещо пак за един подобен хладилник, който ми е на вилата в планината...Даже съм го забравил каква марка беше (пак някоя от известните), но с 2 компресора - по един за двете части. Понеже на вилата ходя само веднъж годишно през лятото, а зимата там е доста студено, в последните 2-3 години забелязах, че когато лятото отида и включа за пръв път за съответната година хладилника (и фризера с него разбира се) - компресорът на хладилната част си тръгва и с него нямам никакъв проблем ; компресорът на фризерната част обаче тръгва...поработва около минута, чува се звук, все едно се мъчи яката...постепенно заглъхва и автоматично изключва (все едно, че маслото или там каквото се води е запекло и го спъва). След няколко минути автоматично пак тръгва...пак поработва мъчейки се максимум минута и отново изключва. И така - няколко часа на периоди мъчене около минута, пауза известно време и отново следващата минута мъчене да зацепи. След известно количество часове, вероятно вече загрява маслото от кратките опити (поне така си го обяснявам) и по някое време вече като тръгне - всичко е ОК, прави си температурата, която съм му задал и си я поддържа нормално без да ми създава проблеми до края на отпуската ми. Би ли ми обяснил какъв е проблема, да чакам ли задълбочаване и как евентуално се оправя, защото вилата ми е доста далеч и закарването дотам на квалифициран майстор се явява проблем.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...