Jump to content
BulForum.com

Място за риболов близо до Пловдив


PBPeTkO1936

Recommended Posts

В Първенец знам един водоем за риболов. За цени не мога да кажа, но не вярвам да е нещо мега скъпо. Иначе няма кой да иде.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Дайте инфо къде дава в момента. Някой откри ли сезона?

Link to comment
Share on other sites

Тъй като никой нищо не написа по въпроса- давам инфо. Днес бяхме на язовира на село Правище- чудесен риболов- каракуда, червеноперка, чаушан и някой и друг малък костур. Събрахме им погледите на колегите, половин сенсаски леген за няколко часа :rolleyes: Лошото му е, че местата на сянка се заемат рано, а ние малко окъсняхме и сега се моля флакончето с Пантенол да ми стигне до утре. Така грозно игоряла мутра като моята надали има :nugget:

Link to comment
Share on other sites

Тъй като никой нищо не написа по въпроса- давам инфо. Днес бяхме на язовира на село Правище- чудесен риболов- каракуда, червеноперка, чаушан и някой и друг малък костур. Събрахме им погледите на колегите, половин сенсаски леген за няколко часа :rolleyes: Лошото му е, че местата на сянка се заемат рано, а ние малко окъсняхме и сега се моля флакончето с Пантенол да ми стигне до утре. Така грозно игоряла мутра като моята надали има :nugget:

 

За платени или неплатени места за риболов говорим ?

Link to comment
Share on other sites

Язовира е общински. Нищо не се плаща, ама трябва билет, аз не че имам де, ама на теория ЯРА могат да го проверят.

Link to comment
Share on other sites

В Първенец знам един водоем за риболов. За цени не мога да кажа, но не вярвам да е нещо мега скъпо. Иначе няма кой да иде.

Да не е онзи гьол с размера на по-голяма трапезария ?

 

Язовира е общински. Нищо не се плаща, ама трябва билет, аз не че имам де, ама на теория ЯРА могат да го проверят.

Колега, на Правище нямаше ли 2 язовира? Намерих някакво инфо, че имало и платен, който бил източен и прочие.

Може ли малко повече инфо къде точно се намира този, на който си бил?

Благодаря, поздрави.

Link to comment
Share on other sites

Да не е онзи гьол с размера на по-голяма трапезария ?

 

 

Колега, на Правище нямаше ли 2 язовира? Намерих някакво инфо, че имало и платен, който бил източен и прочие.

Може ли малко повече инфо къде точно се намира този, на който си бил?

Благодаря, поздрави.

 

Този платения е източен и вече не съществува. Най- лесно ще намериш язовира, като влезеш в селото и попиташ някой. Аз така направих. Пътя до язовира е много лесен и хубав почти до водата. Не е проблем да стигнеш дари с по- ниска кола.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Привет, намерих го :)

само, че от грешната страна. За всички, които ще ходят евентуално - като влезете в селото, не свивате в ляво по канала след мостчето, а продължавате нагоре по пътя. Има бариера на бивша ракетна площадка от ляво - та оттам наляво и полека полека.. Язовирчето е готино, можеш да идеш с палатка, има сянка.. има рибки.. екстра :)

Link to comment
Share on other sites

прясна информация от 15.06.2012

В началото на Кричим при "Ильо полицая",2 лв на пръ4ка, 5,50лв на кг. шаран,има пастърви сомове и щуки но трябва да се пита на входа в кой водоем каква риба са намятали.Каракуда има навсякъде и е без пари май(можеби малките).Продават бира (добре охладена) :beer: и кебапчета става за разпускане.И хората дето ловят там са пичове всеки помага. За да не се трепят хванатите шарани има изискване за "Кепче",рибата от големите водоеми не миришат на тиня,а продават големи хванати от персонала които е възможно да лъхат на тиня но не е сигурно защото се чува водата да шурти в развъдника.

Наслука !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,колеги. Направих страхотен риболов преди 3 дни,на 6 юли 2012 на едно новооткрито водоемче,буквално от 10-а дни на 50км от Пловдив. Язовирчето се казва "Делово" и е съвсем близо до село Красново,в полите на балкана. В центъра на селото има табела за язовира. Условията са следните: такса 10 лв. за две въдици .Може да си вземете 3 риби до 3кг тегло ,а каракудата е безплатна. Най-голямата дълбочина на водоемчето е 10 метра. Има дебели сянки и е много красиво. Има шаран от 1.5 до 10кг, бял амур до около 3кг,в изобилие каракуди по700-800гр .,а тия дни разбрах от собственника ,че ще пускат бяла риба и костур.

Пътят до водоема е без забележки.

Аз боднах 3 шарана по обяд ,буквално на метър от брега. Изка фин дюзен с перо 0.5-1гр.

Интересно ,че рибите бяха с хайвер.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,колеги. Направих страхотен риболов преди 3 дни,на 6 юли 2012 на едно новооткрито водоемче,буквално от 10-а дни на 50км от Пловдив. Язовирчето се казва "Делово" и е съвсем близо до село Красново,в полите на балкана. В центъра на селото има табела за язовира. Условията са следните: такса 10 лв. за две въдици .Може да си вземете 3 риби до 3кг тегло ,а каракудата е безплатна. Най-голямата дълбочина на водоемчето е 10 метра. Има дебели сянки и е много красиво. Има шаран от 1.5 до 10кг, бял амур до около 3кг,в изобилие каракуди по700-800гр .,а тия дни разбрах от собственника ,че ще пускат бяла риба и костур.

Пътят до водоема е без забележки.

Аз боднах 3 шарана по обяд ,буквално на метър от брега. Изка фин дюзен с перо 0.5-1гр.

Интересно ,че рибите бяха с хайвер.

 

Колега, ако пак решиш да ходиш нататък драсни едно Л.С. Че напоследък повече обикалям, отколкото да хващам риби.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Абе колеги.. като сте на тая рибарската тема тук да питам какво става с така нареченото "Топлото". Преди доста години с баща ми сме ходили там .. за това място нямаше сезони, водата вечно топла независимо че може да пере бесен сняг отгоре и рибата се сцепваше да кълве :)

гледам че никой не го споменава .. някаква мисъл в някой да каже какво става с това хубаво място ?

Link to comment
Share on other sites

Абе колеги.. като сте на тая рибарската тема тук да питам какво става с така нареченото "Топлото". Преди доста години с баща ми сме ходили там .. за това място нямаше сезони, водата вечно топла независимо че може да пере бесен сняг отгоре и рибата се сцепваше да кълве :)

гледам че никой не го споменава .. някаква мисъл в някой да каже какво става с това хубаво място ?

 

От много години топлия канал на ТЕЦ Марица Изток - 2 Гълъбово е забранен колега :( Иначе и мен баща ми ме е водил на времето и сме хващали доволно бяла риба и какво ли още не :) Има други притоци на тец-а където водата е също по топла,но не съм ходил на тях

Link to comment
Share on other sites

Aз утре ще ходя  някъде около Пловдив за риба ( сигурно на платено , че нямам билет още ) и ако искате може да ви дам някаква информация :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...