Jump to content
BulForum.com

Съвет за Лагуна - 1999


Recommended Posts

АБС-а има датчици които следят движението на всяка от гумите (ако е четириканален) в синхрон с датчика за скоростомера, и при спиране ако някое от колелата забави скоростта си, това се отчита от датчика на съответното колело, и се намалява спирачното усилие само върху него докато скоростта не се изравни с останалите .

 

чел съм и за двуканални и триканални

 

Аз до ся кола с по-малко от 4 датчика за АБС ако има такъв не съм видял.Може и да има и двуканални ама определено Лагуните не са с така.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Аз имам един върпос, всички Лагуни ли са с АБС? Моята е 95-та RT 1.8 моно и незнам дали е с абс, отзад е с барабани и никъде не пише, че има ?

Link to comment
Share on other sites

датчиците винаги са 4, при двуканален спират едновременно колелата на предна или съответно на задна ос, при триканалния варианта най-често е предни колела самостоятелни, а задни спира заедно

 

така съм чел из нета, не съм екшперт :)

Link to comment
Share on other sites

Много си прав колега !!! Изключително прав. Взе ми думите от устата. Има доста по коли но за доста повече пари. Тва за автомобилите винаги е било спор - както при процесорите с тази разлика, че е доста ПО-ОГРОМЕН СПОР. Ще кажа само няколко неща за тази колица , с които надявам се да не прекаля.

* Возията е уникална. Тук ще спра.

* Колата е направена с такова огромно желание и всеки 1 детайл в нея е изпипан и обмислен. Нямате си представа (за тези които не са запознати) какви чудесии са поставени на места за да създават комфорт в купето. Затваряне на врати, уникални уплътнения, детайли между зглобките на таблото, самото табло е изваяно направо и няма тропаници Никакви !

* Волана е с максимално добър размер. Нито голям нито малък. Плавен, тежък с мазна хидравлика. Върти се с 1 пръст. Подижен за по-къси и дълги ръце !

* Багажника е много голям.

* Седалките са супер комфортни. Тази на шофьора се регулира освен по хоризонтала , така и по вертикала. Обтягащ вграден колан за по голям комфорт на кръста при дълъг път. Някои са и подгряващи.

* Ел. Пакет, стъклата се прибират сравнително доста по-бързо от доста други модели коли. Повярвайте ми ИЗНЕРВЯЩО е когато гледаш как стклото ти пъпли едвам едвам нагоре.

* Частите са Здрави. Това което се носи като мит че Рената имат бързо развалящи се компоненти Не е вярно! Също така не са толкова скъпи. Какво... !?!?! За БМВ, Ауди, Мерцедес, Хонда, Тоьота, Волво, ОМЕГА, МОНДЕО и доста други ПО-ЕВТИНИ ЛИ СА ?!?!!?

п.с.

Ето с какво е оборудван един базов модел RT, RX, RXE ( възможни са частични разлики )

Климатроник , ABS , 2xAirbag , Ел стъкла , Ел. Огледала , Стерео , Управление на стереото от волана, Халогени , Имобилайзер , Централно заключване , Бутон заключи отвътре, Реголируем волан , Регулируеми фарове , Изклчително регулируема шофьорска седалка..... ако има човек по-голям късмет може да получи и Подгряващи седалки, Шибидах, Газ, Аларма, Джанти и подобни.

 

е чак пък толкова хубава не е .....

карал съм такава и наистина има някои плюсове ама това което изброи и начина по който си го написал е абсурден ;)

Link to comment
Share on other sites

е чак пък толкова хубава не е .....

карал съм такава и наистина има някои плюсове ама това което изброи и начина по който си го написал е абсурден ;)

 

Нали знаеш всичко е до гледна точка.Мен редовно ме обвиняват че едва ли не съм тъп,идеот,кретен и само съм изтъквал предимствата на марката.Ама очебийно е че не само аз съм разбрал предимствата и щом има толкова много Лагуни не е само заради цената както се мъчат да обявят някой хора.За теб може тея работи да не са така за други са явно така.

Link to comment
Share on other sites

Тази тема май от доста време е изчерпана ама да се намеся и аз тука :) Лагуна не съм карал, но са ме возили доста в такава...ами нищо лошо не мога да кажа, НО тя е ренде.Предразсъдъците не ми се осланят на никакви факти, но аз не бих си взел ренде, каквото и да е.Само едно изключение има и то е 19-ка 16V с кожа и вс. други екстри ама тя пък е мноого стара.Та и тя не е вариант.Истината е, че всяка една кола щом не е била свалена от производство 1-2 год. след като е била пусната си има качестава - едни или други.Отделен въпрос е, че повечето хора в милата ни родина искат да си карат колата, тя да не се разваля, а като дойде време да я обслужват и да направят някакъв ремонт залагат на най-евтините и некачествени част.Не може така колата ти да е в добро състояние.Ти й слагаш турски части и искаш да е като нова, еми не става.Успех на човека отворил темата, дано си кара със здраве каквото си е взел или ще си взима и без аварийно.

 

Edit: Напълно е вярно, че хал-хабер си няма от рендета.Иначе 19-ката ще е по-евтинка за подръжка вероятно ;) пък и Меганеца е по-голям прото не ми е нужн такъв.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Ot avgust mesec karam Laguna I Kombi 1.9dti (68kw, 98hp) 2000y (10-ti 1999) i zasega vpechatleniqta mi sa mnogo polojitelni. Kolata e ot Italiq i e izpylnenie Fairway. Bord komputer, govorqshta madama - v sluchaq italianka, klimatronik, polukojen salon. Zasega nqmam nikakvi griji s neq i samo q karam - glavno na mnogo dulug put i na mnogo kratki razstoqniq ot vkushti do rabota.

 

http://www.carendar.com/reginfo.php?carendar=99

 

Kato komfort moga da kaja che se chuvstvam super udobno v neq i mi e super shiroko, koeto mi haresva i me predrazpolaga kum edno po-udobno karane osobeno v moq sluchai na dulug put (Bosna - Plovdiv, 750km). Kato voziq nqmam koi znae kolko masa za sravnenie tui kato mai e po-trudno da sravnqvash karajki edna i vozeiki si v druga kola, no kato se vozq na drugi koli - e, ne e sushtoto :) Vseki koito q vidi mu pravi vpechatlenie kapaka, koito skriva radioto i taka ne se vijda ima li neshto za kradene ili ne ;)

 

Kato problemi koito imam, zadnite kljuchalki pri povechko stud i pri dujd spirat da se zatvarqt/otvarqt i shte trqbva da hodq da gi prochistq nqkoi den kato imam vreme. No tova sa neshta, koito se razvalqt i opravqt. Tova mi e nai-golemiq problem obshto vzeto. Kato inexperienced s kolite kato driver i obslujvane sum mnogo dovolen ot lesniq dostup do krushkite na farovete - naskoro mi se naloji da smenqm H7 na kusite i beshe super lesno makar i pri moqta da mi se prechkashe markucha za klimatronika.

 

Kato povedenie na putq bih kazal che e super stabilno, karam s vsesezonki Debica Navigator 2 i s poveche ot 140-145 ne karam po magistralite (BG limit 130 => ~140, Serbia - limit 120 => ~130). Vednaj putuvah pri poroen dujd Plovdiv - Sofia i postoqnno smenqne vlajna i mokra putna nastilka s prevalqvane i kolata se durjeshe otlichno.

 

Kato razhod - kato sum sam ot Plovdiv do Sarajevo srednija mi razhod e kam 5.4 na 100 po bord kompjutara kato razhoda se vdiga nai-veche na magistralite tai kato nad 100-110 veche stava 6+, no na izvungradsko e mnogo ikonomichna. Pravil sum 4.2-4.5 na put ~3 chasa s izkachvaniq i spuskaniq.

 

Prednite farove sa veche s ostareli plastmasi i sa potumneli, no tova e masov problem. Zasega shte karam taka tui kato predpochitam da ne q pipam dokato ne se naloji. Klimatronika izdava nqkakvi shumove kato ot audio shum t.e. kofti vruska na buksa ili prekusnat kabel, ne znam dali e normalno.

 

Kato cqlo - dovolen sum, udobna mi e mi vurshi rabotata. Loshoto e, che otsega natatak trudno shte vzema kola, koqto e po-nisak klas i suotvetno gledam kam Laguna II 1.9dci Hatchback tui kato kombito mi e malko dulgo i super mnogo me kefqt zadnite stopove na Laguna II-kata pri hatcha. Zaduljitelno s ESP i avtopilot na volana. Purvonachalno ne iskah diesel, no se reshih nai-nakraq tui kato izbora e sveden predimno i glavno do udrqni koli, koito daje ne sa kadarno prikriti, che sa opravqni i im lichi vsichko.

 

Kolata moje da se oplache ot mene, che ne i bursha chesto praha i doskoro ne q mieh redovno, no za celta se sdobih s vodostruika i sega lagunata se radva na chesti griji :) pone vunshno. Kakto i oshte dve krasavici - Vectra 2006 i Focus 2008.

 

*** sorry za latinicata ***

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Лагуната е красива кола с добър интериор и нищо повече. Тая кола е хубава като нова и то да не я караш в България. С такава кола се превръщаш в кръводарител за сервизите и кандидат майсторите.

Веднаха, ще те опровергая.

Април 2008 си купих Лагуна 2.0 16V от Германия и смених само маслото+филтри без ремък и ролки.

Когато е купих колата беше на 187 000 км. сега е на 199 300 км предстои нова смяна на масло и филтри ... искаш ли да знаеш какво съм правил по нея ? Понеже сте много разбирачи и скептици относно френските коли, ще Ви кажа ... ами само маслото и филтрите АПРИЛ 2008 г. съм сменил, А И ДА НЕ ЗАБРАВЯ вода за чистачките слагах ... може би ще кажете ами случил си на кола ... е нали е френска ...

Link to comment
Share on other sites

Веднаха, ще те опровергая.

...

 

Та ти си минал 12000 км , какво да и стане :blink: Пожелавам ти още хиляди такива безаварийни км , но толкова малко км ,според мен , не са критерии за сравнение :)

Link to comment
Share on other sites

Веднаха, ще те опровергая...

Не че нещо...ама преди да решиш да го опровергаваш, погледна ли изобщо коя година го е написал онова, което сега опровергаваш - вероятно да, щом си поместил и цитата му. ;)

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че съм видял това означава ли че не мога да искажа мнение по темата или и в форума, ще се правим на началници за щяло и нещяло.

Аман от ПСЕВДО модератори. Ако това да искажеш мнение по темата е нарушение лупкай здраво там квото можеш да правиш.

Link to comment
Share on other sites

бой , йе*ане и сръбска музика :lol:

 

Пича тук с тея изказвания за модератора ми напомня за един виц :

 

Летят си животните в самолета. А папагала скръстил крила и важно тропа. Минал заека и го питал:

- Защо тропаш бе?

- Щот съм отворен - казал папагалът.

Заека бил отворен и той взел да тропа.

Минава лисицата:

- Защо тропате бе?

- Щот сме отворени.

И тя отворена и тя взела да тропа.

Минали вълкът, лъвът, жирафа и те отворени и те тропат.

Минал слона и попитал:

- Абе вие тука всичките защо тропате бе?

- Щот сме отворени - му отвърнали животните.

Слона и той отворен и той взел да тропа.

Като се включил и слона подът на самолета не издържал и се продънил.

Животните взели да падат от самолета. Настанала паника и се чули викове:

- ААААААА......

Папагалът важно попитал:

- Що викате бе?

- Щот не можем да летим.

- Ми като не можете що се правите на отворени... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че съм видял това означава ли че не мога да искажа мнение по темата или и в форума, ще се правим на началници за щяло и нещяло.

Аман от ПСЕВДО модератори. Ако това да искажеш мнение по темата е нарушение лупкай здраво там квото можеш да правиш.

Ти какво...май нервен ми се виждаш нещо...да не ми го връщаш заради 20-те % от Раптора...аааа...не така...който те е наказвал - на него ще скачаш. :lol:

И тъй като явно от емотикони не разбираш...нека ти поясня какво точно имах предвид в предишния си пост, макар че вече ми е омръзнало да се обяснявам като за бавноразвиващи...

 

За начало погледни коя част от поста ти съм цитирал: "Веднага, ще те опровергая...".

Не смяташ ли, че да кажеш "веднага", звучи доста нелепо 2 години след нечий пост...или и ти като във вица (другия) за жирафа...седиш, седиш....пък по някое време ти дойде музата да кажеш нещо, дето е трябвало да го кажеш отдавна... :P ....айде и аз да сложа накрая една модерна думичка -peace- , че да няма пак разсърдени. :)

 

П.П. А по повод на това, с което завършваш - само ако знаеш колко неща в тоя живот умея да правя...свят ще ти се завие... :inqn

Link to comment
Share on other sites

Извинявайте господин модераторе, но форума не е моя живот и го ползвам по нужда само. Проценти не ме интересуват просто мразя подобен тип изказвания... тук дискутираме нещо ти се включваш и нареждаш. Както се казва ако нямаш мнение по темата пропусни да ми се изтъкваш къв си ... да не ти показвам аз какво мога xixix...

Link to comment
Share on other sites

V sluchaq az ne vijdam problem s davnostta na temata. Koeto si e vajalo za kolata predi 2 godini veroqtno vaji i sega. Kolite sa si sushtite, mnenieto na choveka moje i da ne e.

 

Az imam Laguna 1.9dti ot polovin godina. Vzeh q na 163 i sega e na 188 i susto ne sam imam nikakvi griji osven drebni neshta. Samo nalivam i karam...

 

No to si zavisi na kakva kola si popadnal i kak q poddurjash...

 

*no cyr @ work*

Link to comment
Share on other sites

Извинявайте господин модераторе...

Благодаря ти, че ме "господиносваш", но като тъп и упорит (това за мен го казвам...явно вече ще се налага да уточнявам всички подробности...), пак да те попитам - ти наистина ли не схвана иронията на най-първия ми пост, че го обърна на такъв проблем?? Или си опериран от чувство за хумор, или просто не разбираш предаването на емоциите от емотикони, което е много жалко...

Написах едно единствено изречение, наблягайки на думата "Веднага", визирайки годината и завършвайки с " ;) ", които неща ти явно си пропуснал или трансформирал в други неща, които никой не е казал и веднага започваш да скачаш, че някой ти забранявал нещо си, че някой се правел на началник, че бил "псевдо" (с големи букви) и др. щуротии... И как така успя да разбереш всичко това от едно единствено изречение, в което няма нищо от написаното от теб? И най-странното от всичко ми е, че в следващ пост обяснявам недоразумението, в което си изпаднал и ти продължаваш да ми говориш за проценти и др. несвързани неща...ей това вече наистина не мога да си го обясня....че и толкова убедително го говориш, та чак Дриймър се е заблудил, че нещо съм искал да ти забраня...

Кажи ми следващия път с коя и колко на брой емотикони да завършвам постовете си към теб, че да схванеш идеята на написаното.... :bgrin: :D :laughing: :P :rolleyes: (тия достатъчни ли са?)

Link to comment
Share on other sites

На живо не съм, я покажи един за мостра. Предполагам ще е интересен на всички.

 

Между другото виждал ли си как кон яде банани?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...