Jump to content
BulForum.com

Не мога да пусна конфигурацията ...


RubbeR_HeaD

Recommended Posts

Вижте , ако обичате дали съм вързал всичко правилно .

 

Пали , след около минута все едно се рестартирва , но не мога да видя , защото не може да ми намери монитора , което ми е най-странно . И с вградената видео карта и с други съм пробвал . Предполагам , че не съм включил всичко както трябва 

 

http://picbg.net/img.php?file=ba71dbc2473a80bd.jpg

Link to comment
Share on other sites

На мен същият такъв проблем ми се е получавал от не добре монтирана плочка памет (а на пръв поглед си изглеждаше съвсем наред).

Link to comment
Share on other sites

А също е възможно и паметта да не се харесва с дъното. Има ли зумер вързан? По кода за грешка да търсиш. Все ще бипне.

Link to comment
Share on other sites

Опитай само с едната плочка, ако пак не тръгне, опитай само с другата - вчера имах подобен проблем на един компютър с кофти чип памет (само едната плочка).

Link to comment
Share on other sites

Разкачи диска, рама и сложи зумер, да чуеш дали ще изпищи на RAM или не. Може и дъното да е пътник. Сигурен ли си, че е работило преди това? Каквото и да е, все ще запали дисплей, ако паметта/слотовете ѝ работят и дъното е изправно.

Link to comment
Share on other sites

Ами пробвай с едната плочка. После с другата плочка. Смени слотовете. Ако и тогава не запали, значи дъното, рамта или процесора са заминали.

Link to comment
Share on other sites

Ако се 'рестартира', не минава инициализацията на някой от компонентите - памет, процесор.

Тази конфигурация досега работила ли е, или тепърва сглобяваш. Може и биос да е омазан.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...