Jump to content
BulForum.com

Tренировки и упражнения


James_Bond007

Recommended Posts

решил съм да тичам всеки ден за да влезна малко във форма. благодаря ти :)

Аз лично тичам/карам колело, преди тренировка така тялото се загрява и се подготвя за една интензивна и качествена тренировка.

Непосредствено след тренировка организма има нужда от въглехидрати,с които да попълни изразходваните гликогенови запаси,и ако тичаш след тренировка тялото ни започва разграждането на мускулна маса за набавяне на енергия.По-добрия вариант е да тичаш преди заниманията с тежести.

Иначе съм съгласен с това,което казва еек ,че най-добре е да се тича в ден,различен от тренировъчния.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

awe hora imam sledniq problem,kato pravq bizeps mnogo mi se napompwa predmi6nizata i dolna 4asta na bizepsa i ne moga da natowarq dobre gornata 4ast.Nqkoi imal li e podoben problem

Twa se polu4awa kato prawq ruce

1.Vdigane na stanga stoej

2.Na skotowatq peika s dumbel

Sled 1 i 2 ve4e mi e mnogo napompena predmi6nizata i za konzentraziqta ne moga da si swiwam rakata hubawo za da se stegne gore

3.Konzentraziq

 

Dano da ste me razbrali kwo iskam da kaja.

Link to comment
Share on other sites

awe hora imam sledniq problem,kato pravq bizeps mnogo mi se napompwa predmi6nizata i dolna 4asta na bizepsa i ne moga da natowarq dobre gornata 4ast.Nqkoi imal li e podoben problem

Twa se polu4awa kato prawq ruce

1.Vdigane na stanga stoej

2.Na skotowatq peika s dumbel

Sled 1 i 2 ve4e mi e mnogo napompena predmi6nizata i za konzentraziqta ne moga da si swiwam rakata hubawo za da se stegne gore

3.Konzentraziq

 

Dano da ste me razbrali kwo iskam da kaja.

Нещо ме съмнява,че тежеста ти е голяма,пробвай с такава тежест с която да направиш поне 8 чисти повторения,без чийтинг,като се стремиш движението да се извършва само в лакътната става.

И не играй с големи тежести за бицепс,щото е малък мускул и не му тябва много за да се натовари достатъчно,аз правя 10-15 повторения и не мога да се оплача от липса на растеж,напротив.

Link to comment
Share on other sites

awe hora imam sledniq problem,kato pravq bizeps mnogo mi se napompwa predmi6nizata i dolna 4asta na bizepsa i ne moga da natowarq dobre gornata 4ast.Nqkoi imal li e podoben problem

Twa se polu4awa kato prawq ruce

1.Vdigane na stanga stoej .....

Dano da ste me razbrali kwo iskam da kaja.

moje bi pravi6 s krivata...po4ni da go pravi6 s pravia i 6te tovari6 po-malko predmi6nicata....a ako izpolzva6 golqma tejest sloji edno fitil4e za vseki slu4ai i 6te namali6 naprejenieto vurhu predmi6nicata.

da ti kaja 4estno me sumnqva,4e samo dolnata 4ast na bicepsa ti se pompi...moje bi taka ti se struva...no skota e za vurha na bicepsa...

Link to comment
Share on other sites

moje bi pravi6 s krivata...po4ni da go pravi6 s pravia i 6te tovari6 po-malko predmi6nicata....a ako izpolzva6 golqma tejest sloji edno fitil4e za vseki slu4ai i 6te namali6 naprejenieto vurhu predmi6nicata.

da ti kaja 4estno me sumnqva,4e samo dolnata 4ast na bicepsa ti se pompi...moje bi taka ti se struva...no skota e za vurha na bicepsa...

to4no s prava go pravq,ste probwam drugiq put s fitili,a na skota go pravq s dambel i to4no tam ne moga da go stegna to4no v nai sukratenqi moment za da go natwari gore

Link to comment
Share on other sites

@miro123 значи днеска направих бицепс с упражненията дето ти ги правиш и при мен е същото. бицепса ти се помпиот правата щанга а предмишницата от скот-а с дъмбели. моят съвет е да направиш едно упражнение с дъмбели прав, след това скот с крива щанга, след това права щанга и накрая концентрирано :)

Link to comment
Share on other sites

Abe maamu dea nemoa da vi razbera !!????!!!!! Davam primer sus Stenli zel pi4a da pita dali da ti4a predi ili sled trenirovka a puk sled tva dava akul na miro123.

:woot :woot

Vie za instruktor ne ste li 4uvali we ??? Te zakvo sa slojeni v zalata ??? Vmesto da pita instruktora koga da ti4a na6 Stenli zel da pita vuv foruma pri amatiorite(to de da bqhme amatiori kolko ot nas imat nad 2godini staj malko daje ne sme i amatiori a sme na4inae6ti ) kakto i da e .

Az naprimer pitam instruktora za takiva raboti , 6oto vse pak na pi4a tva mu e rabotata !!!!! Ta mn hora uj razbira6ti davat suveti az kato takuv deto ne razbira vi kazvam 4e v zalata si ima instruktori to4no za takiva vurposi (koga e po dobre da se bqga , fitnes programi i t.n. ) :excl:

Link to comment
Share on other sites

awe hora imam sledniq problem,kato pravq bizeps mnogo mi se napompwa predmi6nizata i dolna 4asta na bizepsa i ne moga da natowarq dobre gornata 4ast.Nqkoi imal li e podoben problem

Twa se polu4awa kato prawq ruce

1.Vdigane na stanga stoej

2.Na skotowatq peika s dumbel

Sled 1 i 2 ve4e mi e mnogo napompena predmi6nizata i za konzentraziqta ne moga da si swiwam rakata hubawo za da se stegne gore

3.Konzentraziq

 

Dano da ste me razbrali kwo iskam da kaja.

 

Сигурен ли си, че предмишницата само се напомпват или усещаш парене и като оставяш щтангата трудно си отваряш пръстите в първия момент :)

Link to comment
Share on other sites

Abe maamu dea nemoa da vi razbera !!????!!!!! Davam primer sus Stenli zel pi4a da pita dali da ti4a predi ili sled trenirovka a puk sled tva dava akul na miro123.

  :woot  :woot

  Vie za instruktor ne ste li 4uvali we ??? Te zakvo sa slojeni v zalata ??? Vmesto da pita instruktora koga da ti4a na6 Stenli zel da pita vuv foruma pri amatiorite(to de da bqhme amatiori kolko ot nas imat nad 2godini staj malko daje ne sme i amatiori a sme na4inae6ti ) kakto i da e .

    Az naprimer pitam instruktora za takiva raboti , 6oto vse pak na pi4a tva mu e rabotata !!!!! Ta  mn hora uj razbira6ti davat suveti az kato takuv deto ne razbira vi kazvam 4e v zalata si ima instruktori to4no za takiva vurposi (koga e po dobre da se bqga , fitnes programi i t.n. )  :excl:

Не се изказвай неподготвен,имам самочувствието на човек,който е в час с нещата щото тренирам вече 5(пет) години без прекъсване,когато ти,аматьор такъв,направиш такъв стаж,пак шси говорим.За всичките тия години,прекарани в залата съм пробвал толкова различни тренировки и упражнения,които ти надали си чувал,още по-малко изпълнявал.А за съвета,който дадох на Stenli,за тичането,съм го подкрепил със съответните аргументи,друг е въпроса той какво ще предпочете.

Тъй че ако нямаш какво да кажеш по темата,по-добре не казвай нищо,щото ставаш смешен,ай със здраве !!!

Link to comment
Share on other sites

Abe maamu dea nemoa da vi razbera !!????!!!!! Davam primer sus Stenli zel pi4a da pita dali da ti4a predi ili sled trenirovka a puk sled tva dava akul na miro123.

  :woot  :woot

  Vie za instruktor ne ste li 4uvali we ??? Te zakvo sa slojeni v zalata ??? Vmesto da pita instruktora koga da ti4a na6 Stenli zel da pita vuv foruma pri amatiorite(to de da bqhme amatiori kolko ot nas imat nad 2godini staj malko daje ne sme i amatiori a sme na4inae6ti ) kakto i da e .

    Az naprimer pitam instruktora za takiva raboti , 6oto vse pak na pi4a tva mu e rabotata !!!!! Ta  mn hora uj razbira6ti davat suveti az kato takuv deto ne razbira vi kazvam 4e v zalata si ima instruktori to4no za takiva vurposi (koga e po dobre da se bqga , fitnes programi i t.n. )  :excl:

treniram seriozno okolo 2 godini

 

Сигурен ли си, че предмишницата само се напомпват или усещаш парене и като оставяш щтангата трудно си отваряш пръстите в първия момент  :)

Pompi se predmi6niza i dolno 4ast , a az iskam da natowarq maximalno gornata 4ast na bizepsa stoto tq mi e izostawashta

Link to comment
Share on other sites

"Не се изказвай неподготвен,имам самочувствието на човек,който е в час с нещата щото тренирам вече 5(пет) години без прекъсване,когато ти,аматьор такъв,направиш такъв стаж,пак шси говорим.За всичките тия години,прекарани в залата съм пробвал толкова различни тренировки и упражнения,които ти надали си чувал,още по-малко изпълнявал.А за съвета,който дадох на Stenli,за тичането,съм го подкрепил със съответните аргументи,друг е въпроса той какво ще предпочете.

Тъй че ако нямаш какво да кажеш по темата,по-добре не казвай нищо,щото ставаш смешен,ай със здраве !!! "

 

I kakvo ot tova 4e trenira6 5godini ??? HOdil li si na nqkakvo sustezani ? Ima6 li pobeda?? Tova 4e hodi6 ot 5godini na fitnes ne te pravi profesionalist!! Pak si ostava6 amtior !!! Samo napomnqm 4e kutoristi kato Jay Cutler i Shawn Ray trenirat pod rukovodstvoto na instruktori!!!

Taka ta capone samo da ti kaja 4e dokato ne stane6 profesionalen sustezatel ili ne polu4i6 nqkakva diploma v tazi oblast ti si ostava6 amatior ta ako 6te i 20 godini da trenira6. Ta mai si ostava6 samo sus samo4uvstieto , aidi sus zdrave!!!

Link to comment
Share on other sites

Offff to sa e vidqlo 4e nqma da postigna edno mnenie s nikoi ot vas nai razumno 6te e da si "mlukna" i pove4e da ne pi6a v tazi tema . Koeto i 6te napravq no spored men da se obsujdat uprajneniq vuv forum e absurdno , izob6to cqlata tema e absurdna , no tova pak si e moe mnenie aide tova be6e si4ko ot men .

Link to comment
Share on other sites

Offff to sa e vidqlo 4e nqma da postigna edno mnenie s nikoi ot vas nai razumno 6te e da si "mlukna" i pove4e da ne pi6a v tazi tema . Koeto i 6te napravq no spored men da se obsujdat uprajneniq vuv forum e absurdno , izob6to cqlata tema e absurdna , no tova pak si e moe mnenie aide tova be6e si4ko ot men .

Ми по-хуу си млъкни,че само глупости пишеш !!!

Link to comment
Share on other sites

"Не се изказвай неподготвен,имам самочувствието на човек,който е в час с нещата щото тренирам вече 5(пет) години без прекъсване,когато ти,аматьор такъв,направиш такъв стаж,пак шси говорим.За всичките тия години,прекарани в залата съм пробвал толкова различни тренировки и упражнения,които ти надали си чувал,още по-малко изпълнявал.А за съвета,който дадох на Stenli,за тичането,съм го подкрепил със съответните аргументи,друг е въпроса той какво ще предпочете.

Тъй че ако нямаш какво да кажеш по темата,по-добре не казвай нищо,щото ставаш смешен,ай със здраве !!! "   

   

    I kakvo ot tova 4e trenira6 5godini ??? HOdil li si na nqkakvo sustezani ? Ima6 li pobeda??  Tova 4e hodi6 ot 5godini na fitnes ne te pravi profesionalist!! Pak si ostava6 amtior !!! Samo napomnqm 4e kutoristi kato Jay Cutler i Shawn Ray trenirat pod rukovodstvoto na instruktori!!!

    Taka ta capone samo da ti kaja 4e dokato ne stane6 profesionalen sustezatel ili ne polu4i6 nqkakva diploma v tazi oblast ti si ostava6 amatior ta ako 6te i 20 godini da trenira6. Ta mai si ostava6 samo sus samo4uvstieto , aidi sus zdrave!!!

NO COMMENT.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Abe maamu dea nemoa da vi razbera !!????!!!!! Davam primer sus Stenli zel pi4a da pita dali da ti4a predi ili sled trenirovka a puk sled tva dava akul na miro123.

  :woot  :woot

  Vie za instruktor ne ste li 4uvali we ??? Te zakvo sa slojeni v zalata ??? Vmesto da pita instruktora koga da ti4a na6 Stenli zel da pita vuv foruma pri amatiorite(to de da bqhme amatiori kolko ot nas imat nad 2godini staj malko daje ne sme i amatiori a sme na4inae6ti ) kakto i da e .

    Az naprimer pitam instruktora za takiva raboti , 6oto vse pak na pi4a tva mu e rabotata !!!!! Ta  mn hora uj razbira6ti davat suveti az kato takuv deto ne razbira vi kazvam 4e v zalata si ima instruktori to4no za takiva vurposi (koga e po dobre da se bqga , fitnes programi i t.n. )  :excl:

 

Пич мога да ти кажа че оптималната тренировка трябва да си я направиш сам :excl: Инструкторите ти казват стандартни програми подходящи за начинаещи или за такива които ги мързи да мислят и експериментират...

След като тренираш известно време трябва сам да започнеш да преценяваш кои упражнения ти влиаят най-добре, защото това че една програма е имала голям ефект при един не означава че ще е така и при друг :inqn Примерно моята програма в момента е гърди, ръце, гръб и рамо (доста е странна :P ) но при мен има ефект!

 

Offff to sa e vidqlo 4e nqma da postigna edno mnenie s nikoi ot vas nai razumno 6te e da si "mlukna" i pove4e da ne pi6a v tazi tema . Koeto i 6te napravq no spored men da se obsujdat uprajneniq vuv forum e absurdno , izob6to cqlata tema e absurdna , no tova pak si e moe mnenie aide tova be6e si4ko ot men .

 

Споделянето на упражнения никак не е глупаво, защото както казах и по горе трябва да се ЕКСПЕРИМЕНТИРА и затова темата не е глупава :excl:

 

Ай по-здрави

Link to comment
Share on other sites

@TeQuila^^ , искам да те попитам : Мислиш ли ,че има някой изобщо по света който ще определи само така като те види , каква ще е най-добрата тренировка за теб ? То ,ако беше така .. сигурно над 80% от хората щяха да правят абсолютно еднакви тренировки . Никой , пак повтарям - НИКОЙ не може да определи каква тренировка ще ти свърши най-добра работа , освен самият теб .

Затова и избягвам да давам съвет когато ме питат :" какво упражнение да правя .. за х мускулна група ", това , че при един работи по един начин не значи ,че и при теб ще работи така .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
awe hora imam sledniq problem,kato pravq bizeps mnogo mi se napompwa predmi6nizata i dolna 4asta na bizepsa i ne moga da natowarq dobre gornata 4ast.Nqkoi imal li e podoben problem

Twa se polu4awa kato prawq ruce

1.Vdigane na stanga stoej

2.Na skotowatq peika s dumbel

Sled 1 i 2 ve4e mi e mnogo napompena predmi6nizata i za konzentraziqta ne moga da si swiwam rakata hubawo za da se stegne gore

3.Konzentraziq

 

Dano da ste me razbrali kwo iskam da kaja.

имам абсолютно същия проблем като твоя и мисля,че проблема е в структурата на ръцете, но мога да се опитам да ти дам съвет...намали килограмите, ползвай фитилите, приоритизирай тренировката (играй ръце в отделен ден), пробвай с прав лост (при мен има голяма разлика), прави упражненията бавно и горе на брадичката задръж ....и после като се прибереш, хапни хубаво и това е

Link to comment
Share on other sites

16 години 1.83см 73-75 килограма

лег-55кг 8-10 повторения спокойно

наклонена лежанка -50 килограма 8-10 повторения

гръб-70-80 килограма 6-8 повторения пред гърди без читинг

започнах да тренирам отново преди месец, иначе съм тренирал сериозно около година и половина преди това, за това време настъпиха доста подобрения и ...разбрах едно- големи тежести има смисъл да се вдигат само ако наистина можеш да ги вдигнеш чисто и да усетиш мускула , под 5 повторения вече отиваш към пауърлифтинга, затова посочените от мен тежести, макар и да не са моят максимум, са точно такива, каквито ползвам и в тренировката си.

 

miro slu6ai go toi e 4oveka koito 6te ti dade pravilniq savet......

Link to comment
Share on other sites

хора не съм бил на фитнес повече от 3 месеца

утре смятам да посетя рондото

само че нз ква тренировка да правя

в смисъл трябва ли да се щадя като за начало ??

мислех си да правя с по 10 -12 киолограма по малко от предишните ми постижения

има ли смисъл ?

Link to comment
Share on other sites

........... Samo napomnqm 4e kutoristi kato Jay Cutler i Shawn Ray trenirat pod rukovodstvoto na instruktori!!!................

 

xxaxxahaxh pi4 znae6 li na koi svqt se namira6 izob6to we ?!? 4uva6 li se kvo govori6 .....kato ne razbirate ne pi6ete i tva e we baxti profesorite

 

 

edit: izvinqvam se za flooda i izli6niq post ne se zdarjax

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...