Jump to content
BulForum.com

За фитнеса и кросовете...


Stenli

Recommended Posts

Здравейте, от доста време се чудя над въпроса "пречи ли, или не пречи тичането на фитнеса?". Интересно ми е какви са вашите мнения и наблюдения, също така, ако знаете някоя полезна статийка ще бъде добре. Истината е, че този въпрос ме вълнува, защото обичам еднакво да правя и двете неща и не бих спрял едното от тях заради другото. Много бодибилдъри отказват бягането като казват, че то сваля 50-50 мускул/мазнини... Та стига съм плямпал очаквам отговорите ви :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да не тичаш, за да не свалиш мускули - просто се застреляй да не се мъчиш. Това е уникалното зле. Голям праз, че ще загубиш малко мускули, просто няма да си като Рони Колман. Много добре правиш, че си ги практикуваш и 2те, само така.

Link to comment
Share on other sites

До колкото знам,от моя скромен фитнес опит,с тичането наистина се сваля много мускул.За да не сваляш мускул докато тичаш,купуваш си едни аминокиселини,пиеш 30 минути преди тичане и 10-ина след като свършиш с тичането и така хем няма да губиш мускул,хем ще си тичаш.То не че кроса пречи на фитнеса...просто подържането на мускул става по-трудно.Може и да греша де-това е което аз знам : )

 

P.S. Може и L-arginin ...той пак е от групата на аминокиселините :D

Link to comment
Share on other sites

Зависи как тичаш. На американците не съм им фен изобщо, но имат дълга практика и наистина прословутото LSD (Long slow distance) е най-уместно ако искаш да поддържаш тонус и да не губиш мускулна маса. Аз правя на тренировка 5км със 7км/ч. като финален етап и мисля, че това е идеално за момента. Верно, че загрявката ми е сериозна, но пък и аз съм жена, без степер тука не става... двете ХХ си казват тежката дума.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз до колкото знам наистина при бягането се гори и мускул, но само ако бягаш много. Чувал съм, че започва да се гори и мускул след 20-тина минути бягане. Но според мен ако тренираш здраво след бягането и си ядеш стабилно без да се притесняваш много, ще неутрализираш донякъде загубата на мускулна маса. Другото което са го казали е за аминокиселините, или пък аз мога да добавя протеин, който да се взема след тренировка и пак ще помогне за ограничаване загубата на мускулна маса.

 

П.П. Това с тая огромна загрявка с малката скорост и много време е типично за женската тренировка, при мъжете нещата стоят малко по различно.

 

П.П. Може да прозвучи малко детско и плитко и наивно, но според мен донякъде Кристиано Роналдо е пример за това, че бягането не пречи на фитнеса и поддържането на добра мускулатура(въпреки, че той е професионален спортист на много високо ниво и всякакви тънкости в тая област са му известни и ги прилага). По принцип футболистите са много изчистени, имат само релеф и по традиция в горната част са слаби. Но Роналдо има и релеф и маса в мускулите си и има доста добро тяло.

Link to comment
Share on other sites

Аз до колкото знам наистина при бягането се гори и мускул, но само ако бягаш много

 

П.П. Може да прозвучи малко детско и плитко и наивно, но според мен донякъде Кристиано Роналдо е пример за това, че бягането не пречи на фитнеса и поддържането на добра мускулатура(въпреки, че той е професионален спортист на много високо ниво и всякакви тънкости в тая област са му известни и ги прилага).

Бягането , както и силовата тренировка използва глюкоза от гликоген. Не е чак на 20-тата минута , но 30-45-60та минута (зависи индивидуално, от храненето и тн.) гликогеновите депа се изчерпват и се преминава към алтернативните пътища на глюконеогенеза. Това дали ще свалиш мускули, зависи от интензивността на тренировката, какви са ти енергийните запаси . Ако бягаш много (5 км с 10-12км/час)е хубаво да е самостоятелно , без предишна силова тренировка или последваща . Спринтьори, маратонци няколко дни преди бягане минават на въглехидратна диета, за да си попълнят депата, но все пак те с това се занимават и при тях се изчислява строго енергийният прием. При проф. спортисти като Кристиано Роналдо , чалъма е в кратки и чести тренировки и добре изчислена диета , за да няма енергиен дисбаланс и да се използва само гликогена.

Link to comment
Share on other sites

Радвам се, че най-накрая се получи някаква дискусияlaughing.gif Идеята за аминокиселините ми допада, но честно казано съм фен на храната и следвам съвета на Dunc (стабилно хапване). В момента тичането ми е по-скоро, за да поддържам някаква форма 4-5км за 20-25мин. Просто топлото време ме съсипва тотално, вероятно се обезводнявам и лятото не издържам повече като дистанция. Проблем със свалянето се появява по-скоро зимата, където дистанцията пробягано разстояние достига до 12-13км и като вземете предвид, че съм 100 килограмова торба то отслабването си е неприятен фактор (миналата зима бях стигнал до 93wacko.gif).

Link to comment
Share on other sites

Лятно време и аз като бягам преди тренировка издъжливостта ми е доста по-малка, което много ме дразни, но вече горе-долу съм се примирил, че по това време е такова положението. Иначе мен загрявата ми не е нито чак толкова дълга, нито чак толкова интезивна, защото по принцип не съм много издръжлив- правя от 10 до 20 минути на пътеката, като зависи как се чувствам, ако много се изморя,спирам бягането мaлко по-рано продължавам с ходене по наклон. и като цяло достигам накрая до 2-2,5 км.

По принцип аз съм с такъв тип физиология(сега забравих как се казва, бях и чел името), че по-лесно трупам излишни мазнини и особено около корема. Та затова аз съм се пробвал да го неутрализирам това с малко повечко бягане и накрая в къщи като цяло с по-малко ядене, но в крайна сметка от личнен опит разбрах, че каквото и да искаш да постигнеш във фитнеса, независимо дали ше бяга малко, много или въобще няма да бягаш, след тренировка у вас хрненеията са важни, и трябва да приемаш достатъчно количество храна, защото накрая това ти се отразява и на енергията във тренировките, а и освен това започваш и да губиш мускулна маса. Но споре мен дории да бягаш много у вас храниш ли се добре и успееш ли да си върнеш част от загубените въглехидрати, няма да имаш проблем. Мисля, че недоброто и редовни хране повече би повлияло на мускулната маса, от колкото бягането.

Та така с мойте разсъждения...

Link to comment
Share on other sites

Искам да добавя, че друг много важен фактор освен храната е и качественият сън. Поне при мен разликата е огромна между това да си легна в 4 сутринта и да стана в 12 на обяд и да си легна в 12 вечерта и да стана в 8. Чувствам се много по-отпочинал, когато си лягам рано и ставам рано макар да спя един и същ брой часовеbeer.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ако целта е отслабване, няма опасност да се свали от мускулна маса, преди да се свалят мазнини.

Наистина, че като жена, моята тренировка е по-различна от мъжката, но не защото липсват в моята силови упражнения, а най-вече защото натоварването в кардио упражненията ми е различно. Примерно съм забелязала, че загрявката при мъжете може да е по-кратка - 10 минути им стига, докато при жените 20 минути поне е желателно да загряват. А и има огромно значение как се загрява.

От 3 години съм облъчена на тема фитнес покрай един мой приятел, който е луд на тази тема. Опитах какви ли не програми за сваляне на мазнини и релеф на мускулатурата - бързо не се случват нещата. Или ако все пак се случат, бързо се и възвръщат.

В момента съм на една програма, която ми вижда сметката, както ми се струва. При все това, че тренирам 3 пъти седмично, се усещам много кекаво. Новите ми упражнения са някакви силно тормозещи и при все това, че вдигам 33кг от лежанка (в 3 суперсерии), на тези упражнения в момента, 5кг дъмбел ме озорва. Обаче се отплеснах...

Относно кардиото, то е 2 вида - загрявка и завършващо. Загрявката е ясна, но за финал на тренировката, след като сте имали вече силова тренировка и ако имате да сваляте килограми, съветвам LSD (виж по-горе), поне 45 минути, на скорост, която поддържа пулс по следната формула: 220 – възрастта. Идеята е да задържите около 45 минути пулс, който най-ефективно спомага за горенето от натрупаните мазнини чрез термогенеза. И няма страшно да свалите мускул при такова кардио.

 

Ред: Не обясних за това как се качва пулс по горната формула. Не е идеята да тичате бързо или да въртите педалите като обезумели. Качете натоварването, примерно велоергометъра го карайте на по-висока степен или пътечката с наклон; идеалното е степер, на затягане поне 5 и умерени като бързина изчистени движения.

Още една редакция (аман ;) ): Можете да постигнете по-добра термогенеза и с препарати примерно Кленбутерол. Ама аз не съм го пробвала още. Ако някой го е вземал, ще се радвам да каже мнението си.

Link to comment
Share on other sites

Относно кардиото, то е 2 вида - загрявка и завършващо. Загрявката е ясна, но за финал на тренировката, след като сте имали вече силова тренировка и ако имате да сваляте килограми, съветвам LSD (виж по-горе), поне 45 минути, на скорост, която поддържа пулс по следната формула: 220 – възрастта. Идеята е да задържите около 45 минути пулс, който най-ефективно спомага за горенето от натрупаните мазнини чрез термогенеза. И няма страшно да свалите мускул при такова кардио.

 

Ред: Не обясних за това как се качва пулс по горната формула. Не е идеята да тичате бързо или да въртите педалите като обезумели. Качете натоварването, примерно велоергометъра го карайте на по-висока степен или пътечката с наклон; идеалното е степер, на затягане поне 5 и умерени като бързина изчистени движения.

Още една редакция (аман ;) ): Можете да постигнете по-добра термогенеза и с препарати примерно Кленбутерол. Ама аз не съм го пробвала още. Ако някой го е вземал, ще се радвам да каже мнението си.

Здравей, Triti :) Относно пулса, тази формула, която си дала беше нещо за максималния пулс, а не оптимален. Пример аз съм на 26 години 220- 26 = 194, този пулс първо е доста трудно постижим, второ повярвай ми, ако го поддържам 45минути вероятно ще умра. Подобни стойности могат да се получат при някои видове анаеробни тренировки (спринтове), но пак казвам няма как да се поддържа 45мин.

 

Относно кленбутерола мога да кажа само, че е изключително ефективен, НО страничните ефекти не са малко и на някои хора не им понася. моят съвет е , ако можеш да си сваляш чисто и с диета.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Та Трити , тази формула и общо взето цялото ти мнение почива на т.нар. urban myths.

Пулсът при здрави хора не трябва да надвишава 160 удара, всичко над 160bpm е вредно и опасно за сърцето.Това е така , защото имаш едно нещо наречено сърдечен цикъл(систола 0,4сек и 0,4сек сърдечна пауза при пулс 75).Камерната диастолата и сърдечната пауза е времето ,през което кръвта навлиза в коронарните съдове и доставя кислород на сърцето . При пулс 160 липсва сърдечната пауза , т.е. имаш систола на предсъдията-0,1сек (камерна диастола по същото време) и 0,3 камерна систола (демек намаляла е доставката на кислород за сърцето 5 пъти) . Над 160 удара сърдечните съкращения стават неефективни поради хипоксията(намаляване на кислорода) на кардиоцитите, продуктите на метаболизма им също не могат да бъдат ефективно отстранени, намалява минутния обем на сърцето(това към което всички спортисти се стремят е висок минутен обем и тн... но трябва да си прочетеш прекалено дълго е....) и постепенно нещата отиват бавно ,но сигурно към инфаркт на миокарда.

Второ клембутерол. На никой не го препоръчвам , както и никой ,който наистина е запознат с лекарството- няма да ви каже "пиии, ши отслабнеш!!!".

Забранен е в америка и в много други цивилизовани страни. За статута му в нашата родина - не мога да ти кажа . Преди 10 години , нямаше ученик от спортното който да не пие по една шепа клембутерол на ден, включително момичетата , гимнастички и тн... И защо да не го пият? Той е бета-2-агонист, т.е разширява бронхите(повишен дихателен обем, следователно повече кислород в организма и мускулите), разширява кръвоносните съдове в мускулите (следователно повече кислород и "гориво" за мускулни съкращения), повишава базалния метаболизъм (гориш мазнини и слабееш). Перфектното хапче ,нали? ДА , ама НЕ. След като се назобиш, пулса и кръвното ти скачат до небето(риск за инфаркт,инсулт), много хора правят суправентрикуларна тахикардия от което се умира. Да не говорим за хилядите странични ефекти- гадения ,повръщания, губене на съзнание и тн...

И тва за термо.... не го разбираш...

Когато наистина искате да спортувате както трябва-не се доверявайте на някакви рандъм хора от форуми или приятели чули го от тоя и от оня, все пак става въпрос за вашето здраве!!!! Купувайте си книги по спортна медицина, написани от ПРОФЕСОРИ по спортна медицина(не от някой преоспяващ бодибилдър). Спорта е за здраве , но ако тренираш както трябва и по-важното да не си вредиш . Този твой "запален" приятел по фитнес му кажи да спре с тези умопомрачаващи пулсове и клембутероли , защото до нищо хубаво няма да доведат . Като толкова някой има желание да спортува наистина сериозно, да си купи една книжка , нито са по скъпи от другите книги , нито ще му отнеме мн време да я прочете.

Link to comment
Share on other sites

Qzoveca, моля те препоръчай някоя книга, би ми било интересно да прочета нещо такова :)

мхм , книгите ,в които наистина пише от а до я за спорта (това което съм виждал и прелиствал)са доста дебели и на английски . Сещам се за "Clinical sports medicine", но тя е 1000+страници . Иначе из книжарниците има доста или в раздел медицина , или в спорт. Но ти трябва да си ги видиш и да си прецениш , какво точно те интересува/приятно ти е да четеш - защото има такива за травми,предпазване от травми, хигиена на спорта, диети,физиология и тн.Направи ми впечатление,че има доста на български професори и то на цени 10-15лв.

Link to comment
Share on other sites

Кленбутерола съм го пил и наистина има много хубави резултати с него, не само относно горенето и изчистването, но и променя леко външния вид и мускулите изглеждат по-добре. Страничните фекти не са фатални и няма нищо страшно при тях.

 

Отделно то в опътването на лекарството си пише- хора с проблеми или да не го приемат, или да се посъветват и прегледат първо при кардиолог. Иначе лекарството все още е със свободен достъп и тук-там ти правят проблеми, като ти казват, че е само с рецепта. И трето аз до колкото знам, след като си приключиш цикъла с него, който е около двайсет и няколко дена, трябва задължителнода го спреш и да направиш една пауза от поне 6 месеца, преди да започнеш пак да го използваш, защото ще си прецакаш бета рецепторите.

 

Малко по-неприятен страничен ефекет при него е,че като започнеш с по-големите дози при тренировка можеш да получиш схващане на някой мускул и това да ти провали тренировката, но и това се оправя, като се вземе преди тренировка аспирин например или нещо друго.

Въпреки, че звучи плитко, детинско, от доста хора съм чувал, че кленбутерола не е страшен и до сега никой не знае някой да е умрял от него или да му е станало нещо. Второ аз познавам човек, който е отслабвал със китайски чай, кленбутерол и фитнес и той ми е казвал, че неговата пикова доза е била доста над това, което се пие по принцип и съшо е нямал проблеми.

 

Това за гадене, повръщане и губене на съзнание не знам, но ми се струва, като доста крайни и по-редки странични ефекти. Масовите са лек тремор на пръстите, нервност и ако вземеш втората доза за деня по-късно от следобяд, може да се появи безсъние.

 

И накрая със всичкото това не се опитвам да защитавам по някакъв начин илача и да казвам да той е много добър, напълно безвреден и безопасен е, пиийте го. Просто изказвам гледана точка и мисля, че няма нищо чак толкова фатално в крайна сметка в употребата му.

Link to comment
Share on other sites

Stenli, здрасти! :)

Наистина, това е максималният пулс, но и аз нямах предвид през цялото време максимален да се поддържа. Вероятно някъде съм пропуснала да напиша "максимален", а "оптимален" съвсем нямах предвид.

Въпреки това, ако целиш да го стигнеш и задържиш известно време, този висок пулс, далеч преди да умреш, би трябвало се откажеш.

 

Та, Qzoveca, ти сигурно доволно потропваш от кеф ако някъде цъфне възможност да блеснеш с познания, а? ;)

Нямам против и ти душа носиш, все отнякъде трябва да набираш самочувствие. Подробността, на която се смея е, че съм пропуснала да напиша едно "максимално" и вече лекции какво да си прочета. Хех!

На фона на испанското "клеМбутерол" и "преОспяващ", мнението ти е забавно, наистина - искрено го пиша. :)

 

Dunc, прав си за схемата на прием на кленбутерола. Аз не го започнах не от страх, а защото вземах до скоро други неща и исках да видя тяхното влияние.

Мерси за мнението. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Та, Qzoveca, ти сигурно доволно потропваш от кеф ако някъде цъфне възможност да блеснеш с познания, а? ;)

Нямам против и ти душа носиш, все отнякъде трябва да набираш самочувствие. Подробността, на която се смея е, че съм пропуснала да напиша едно "максимално" и вече лекции какво да си прочета. Хех!

На фона на испанското "клеМбутерол" и "преОспяващ", мнението ти е забавно, наистина - искрено го пиша. :)

laughing.giflaughing.giflaughing.gif

 

Triti, недей да преминаваш толкова бързо в групата на форумните тролове :P

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Та, Qzoveca, ти сигурно доволно потропваш от кеф ако някъде цъфне възможност да блеснеш с познания, а? ;)

Нямам против и ти душа носиш, все отнякъде трябва да набираш самочувствие. Подробността, на която се смея е, че съм пропуснала да напиша едно "максимално" и вече лекции какво да си прочета. Хех!

На фона на испанското "клеМбутерол" и "преОспяващ", мнението ти е забавно, наистина - искрено го пиша. :)

GDHjkdslJ;dfldkfd'DLFKDA'SLV Hahahahhahahahhahaha hjfalkdsfmajsklmfdalkhahaha hahahahahahahahah

ДА , Тритке(да не се прави алитерация или асонанс с Фитке , Митке и други дълбоко провинциални обръщения, просто се изказвам умалително, защото явно ме познаваш) , разконспирира ме!!! Съжалявам, че трябваше толкова меко и подробно да ти обясня ,колко си в грешка(това беше само и единствено за да избегна безкрайните ,губещи прогресивно смисъл, постове , които щяха да последват , ако просто ти бях казал-ми тва не е така).Следващият път ще използвам само нашумелия преди месеци, ироничен рап-хит на youngbbyoung. Та за моята душа, щом ми правиш виртуално-етологична дисекция- аз съм строго интровертен тип, и както Юнг би отбелязал, за разлика от екстровертно насочените личности ,каквато неуспоримо си ти(екстраполирано от постовете ти),социалните изяви не ми носят удовлетворение и душевен мир, камо ли самочувствие. А за правописа- малко ще променя тона си - боли ме фара! Нито съм завършил филология, нито някога съм твърдял ,че пиша перфектно или говоря така, други неща ме вълнуват ,за да обърна внимание -къде коя буква или запетайка съм сменил, камо ли да си чета "високо Ентелегентния" пост два пъти.Никога не съм се заяждал по форуми и нет(освен когато другия е архиетипа на Гацо Бацов и пише откровени лъжи,като земята е кръгла например) ,сега обаче с кеф ще си получа 20%warn(pyrwite za 8 godini iuhuuuuu).

P.S. надявам се и това мое мнение да ти се стори в забавно,не знам в могилино на какво се смеят:)

Link to comment
Share on other sites

GDHjkdslJ;dfldkfd'DLFKDA'SLV Hahahahhahahahhahaha hjfalkdsfmajsklmfdalkhahaha hahahahahahahahah

 

Qzoveca, отбеляза нов рекорд по подскачане. Споко, мен, не се изнервяй от моите толкова невинни закачки. Тук сме всички уж за кеф, гвунчаем си нещо свързано с интересите ни. Можем да се объркаме малко, без да се налага веднага лекция да изнасяш, която е с претенции за образователна насока, тук-там с неграмотни участъци. (сууут :punk ) Реагирах така, не за да те обидя. Просто наистина няма нужда точно на мен да обясняваш работата на сърцето и да ме пращаш да си попрочета, 'щото е дългичко и не ти се занимава да ми обясняваш. Приех го изключително от забавната му страна, забавен си - в прекия и преносния смисъл на думата. ;)

 

Та за моята душа, щом ми правиш виртуално-етологична дисекция- аз съм строго интровертен тип... социалните изяви не ми носят удовлетворение и душевен мир, камо ли самочувствие... боли ме фара... други неща ме вълнуват... Никога не съм се заяждал по форуми и нет...

Може иначе ако искаш да продължиш да занимаваш прогресивната общественост с гледката на личните ти предпочитания. Свирни, когато стигнеш до момента как си обичаш кафето и какви цветове ще преобладават в гардероба ти идната есен? ;)

Link to comment
Share on other sites

Реагирах така, не за да те обидя.

haha , спри бе момиче, ще си бия рекорда по подскачане.

Просто наистина няма нужда точно на мен да обясняваш работата на сърцето и да ме пращаш да си попрочета

ето го разковничето , някой си мисли ,че знае много и се чувства виртуално ощетен. Никъде никой не съм пращал да чете, изразих мнение ,но ти явно нито приемаш, нито предаваш

прогресивната общественост

с гледката на личните ти предпочитания

1.хахаха опитваш се да споменеш нещо философско.

2.били ми разяснила какво значат тези словоизлияния?? гледка на лични предпочитания...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Много голяма разлика ли има между бягането на пътеката и октрито? И ще обесня какво точно имам предвид с този въпрос. Говорехме си с един познат, който много е чел, тренирал и знае за фитнеса. Показа ми снимка на негов приятел, който хем беше много изчистен и имаше перфектна преса, хем беше достатъчно голям и с обем в мускулите. И тъй като на мен това ми е много голяма слабост го питам как става тая работа. И той ми вика, че хем ядял много, но и хем бягал още повече, за да изгори ненужното от приеманата храна. Но трябвало да бъде бягане на вънка, защото категорично с бягане на пътеката нямало да се постигне същия ефект. Бягането на вънка действало по-ефикасно върху корема и пресата. И тогава можео да се постигне тоя ефект. И след като в почти прав текст ми каза, че с пътека нищо не става, направо ме срина :D А на мен личната ми драма :D е, че съм с такава физиология, че по-лесно се замазнявам в корема, ако не правя нищо и не съм от хората, които попринцп им се очертават коремните мускули. Затова за да имам що годе плосък корем и някакъв вид преса, освен бягането на пътека преди тренировка и упражненията за корем, не ям достаъчно, за да не взема недай си Боже :D да се замазня прекомерно и да ми де цялото старание по корема. И цялото това нещо е наълно съзнателно и знам, че е голяма глупост. И по тоя начин обаче не успявам и да кача достатъчно мускулна маса и оставам сравнително малак.

Link to comment
Share on other sites

Разликата между двата вида бягания е много елементарна и няма нищо общо с коремните мускули. Когато бягаш на пътека при извършването на движенията се натоварват мускулни групи, които по-скоро се стремят да балансират тялото (да го запазят в правилна позиция да не залитне), докато при бягането навън се използват други мускулни групи целящи и предвижването напред. Също така при бягането на открито влияние оказват и атмосферните условия (вятър, температура, съпротивление на настилката, на която тичаме). При бягането в залата тези фактори не влияят, но пък го няма един много основен, а именно свежият въздух. Още малко теория и спирам (обещавам :P). При бягането на пътека тя ни улеснява като приплъзва краката ни назад, което пък ще намали разхода на енергия. С две думи бягането навън е по-ефективно от към изгаряне на калории, но пък зимата е неприятно за много хора да тичат в студа. Все пак искам пак да отбележа, че двете неща не би трябвало да се отразяват по някакъв начин на коремните мускули! Тенденциите при професионалните бодибилдъри е да се върти колело (все пак не може 140кг прасе да тръгне да бяга по 10-15км кросове), ако ти е интересно можеш да направиш сравнение като отвориш една снимка на Арнолд и на някой съвременен билдър и видиш за каква разлика в краката става въпрос ;)

Link to comment
Share on other sites

Значи общо взето да си ям нормално без да се притеснявам толкова, просто да увелича бягането, независмо на пътека ли ще е или навън?

Link to comment
Share on other sites

Значи общо взето да си ям нормално без да се притеснявам толкова, просто да увелича бягането, независмо на пътека ли ще е или навън?

 

Да, а ако питаш мен най-добрият метод е въртенето на колело на най-ниска степен пробвай да поддържаш 115-120 оборота/мин за не по-малко от 30мин. Така ще сведеш загубата на мускулна маса до минимум, нещо което не може да се постигне с тичане ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...