Jump to content
BulForum.com

я да видим кой...


hEka

Recommended Posts

т.е. втека вкарва повече въздух в цилиндрите? :lol:

нещо си се объркал и то яката :)

и бтв втека е от значение колко оборота ще направи двигателя

 

Явно не си ме чел внималтено ? Писах, че в-тек е технология която дава резултат като турбо двигателя. Тоест вдига производителноста на мотора, никъде не съм писал че вкарва повече въздух в цилиндрите!!!

Това нещо го прави турбото! Както казах 2 коренно различни технологии целящи един и същи резултат, а именно "да правим колата да върви повече бате". Ето линк към филмче какво прави нагледно В-тек:

http://www.youtube.com/watch?v=8pBicRzcc3Y

 

Относно това че според теб в-тека имал значение колко оборота ще направи двигателя няма никакво значение. Ела да те запозная с едно момче с Д13Б2 двигател, един от най-слабите на Хонда, без в-тек, да не кажа най-слабия, 75 к.с. да видиш как прави 8200 об/мин , а може и още просто го е страх че няма да издържи мотора.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply
Явно не си ме чел внималтено ? Писах, че в-тек е технология която дава резултат като турбо двигателя. Тоест вдига производителноста на мотора, никъде не съм писал че вкарва повече въздух в цилиндрите!!!

Това нещо го прави турбото! Както казах 2 коренно различни технологии целящи един и същи резултат, а именно "да правим колата да върви повече бате". Ето линк към филмче какво прави нагледно В-тек:

http://www.youtube.com/watch?v=8pBicRzcc3Y

 

Относно това че според теб в-тека имал значение колко оборота ще направи двигателя няма никакво значение. Ела да те запозная с едно момче с Д13Б2 двигател, един от най-слабите на Хонда, без в-тек, да не кажа най-слабия, 75 к.с. да видиш как прави 8200 об/мин , а може и още просто го е страх че няма да издържи мотора.

 

Пратиха ми двигател( на клип) на хонда ли беше на интегра ли беше на 11500 оборота

Link to comment
Share on other sites

ами смей си се колкото искаш аз си карам хондата и си се кефя, а ми е интересно вие кви коли карате като плюете така марката..

аз против марката нищо лошо не съм казал,ама на крайно сектантски изказвания няма как да не се посмея от сърце :laughing: рано или късно ще се сблъскаш с цените на частите на японски автомобили и тогава пак ще си говорим ;)

 

относно връзката м-у оборотите и променливите фази на газоразпределянето

http://www.autozine.org/technical_school/engine/vvt_1.htm

Link to comment
Share on other sites

Относно Витек-а, понеже ама нищо не съм прочел за източните коли...

 

Интересно как тогава се изказваш толкова "авторитетно" :lol:

 

...там имаше една Тойота и майстора каза-не се налага да я поддържаш (щото не се разваля) ;) ...

 

Вероятно това ти е казал,ама не си го разбрал :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

аз против марката нищо лошо не съм казал,ама на крайно сектантски изказвания няма как да не се посмея от сърце :laughing: рано или късно ще се сблъскаш с цените на частите на японски автомобили и тогава пак ще си говорим ;)

 

относно връзката м-у оборотите и променливите фази на газоразпределянето

http://www.autozine.org/technical_school/engine/vvt_1.htm

 

защо да са сектански изказвания не може ли да се кефя на колата си и да я карам с удоволствие ... ако тва е да си сектант ... ми да такъв съм :) лошо няма, а за части няма да коментирам... бащата кара митсубиши лансер 92г.... освен консумативи и едно каре от 4г друго не е барал... а що се отнася за мойта ... еми просто колата е гледана затва само бензин сипвам ... пък и аз си я пазя ... частите изобщо не са скъпи ... тва са глупости кво на БМВ да не са по ефтини... ако бяха толкова скъпи щяха ли хората да купуват японски коли... ми да ти кажа масов са започнали да го правят явно много пари имат ... :)

Link to comment
Share on other sites

Интересно как тогава се изказваш толкова "авторитетно" :lol:

Вероятно това ти е казал,ама не си го разбрал :lol: :lol: :lol:

 

Понеже редя карти ТАРО.

 

Иначе не ми каза това. Смяна на някви обтяжни толки и каза 120 евро на парче. На спечелилите - честито. Мойта е 120 лева, на но и с такава от 80 пак се кара ;).

 

защо да са сектански изказвания не може ли да се кефя на колата си и да я карам с удоволствие ... ако тва е да си сектант ... ми да такъв съм :) лошо няма, а за части няма да коментирам... бащата кара митсубиши лансер 92г.... освен консумативи и едно каре от 4г друго не е барал... а що се отнася за мойта ... еми просто колата е гледана затва само бензин сипвам ... пък и аз си я пазя ... частите изобщо не са скъпи ... тва са глупости кво на БМВ да не са по ефтини... ако бяха толкова скъпи щяха ли хората да купуват японски коли... ми да ти кажа масов са започнали да го правят явно много пари имат ... :)

 

Ами и баща ми на Вектрата за 5 години освен масло и консумативи не правил нищо друго. Та да издигнем ли ОПЕЛ в култ. Нито гори масло, нито проблеми по ходовата част...Е? Ако си мислиш, че НИЕ заблудените през 6 месеца правим основни ремонти.

 

По точно нямат

 

Иначе най-яката гледка в града е пич с мадамата си в ....CRX.

Link to comment
Share on other sites

ама заглеждаш рексове и изпънати сивици по улиците нали.... не вектри ... и голфове :)

Link to comment
Share on other sites

Honda е най-популярната марка автомобили в Северна Америка и това изобщо не е случайно. По принцип в ценово отношение нещата между Европа и Америка са доста различни, което е обяснимо. Тук цените на новите японски автомобили и авточасти са доста по-приемливи. Обаче за мен лично много "по-ценителски" са моделите на Acura, защото предлагат далеч повече гъдели (е и цената им е по-солена). Ако реша да се насоча към марката, това ще е само Acura TSX с 2.4-литров DOHC i-VTEC и 205 к.с. Машината е убийствена отвсякъде - невероятни технологии, дизайн и лукс. Е, цената й също е убийствена - $40,000 обаче за тръпката си заслужава. :) :beerchug

Link to comment
Share on other sites

ама заглеждаш рексове и изпънати сивици по улиците нали.... не вектри ... и голфове :)

 

Ами стават ми смешни щото повечето от тях им липсват само каски. Имат се за състезатели и си мислят, че карат ФЕРАРИ или нещо наистина расово. Само леко да ги гъделична и палят веднага.

Link to comment
Share on other sites

Zdraveite, momcheta.Predvaritelno me izvinete za 6liokavitsata, no ne6to imam problemi s kompa.Ta az sum malko offtopic.Karam Chrysler Sebring 2.4 2006.Kolata e avtomatic 4 skorosti.Gledam 4e si govorite za tva na kvi oboroti vi izklu4vat-moita na 1va 2ra i 3ta se izrqzva do 4ervenoto sled koeto prevklu4va, no na 4ta pri 180km\h(110 mili) oborotomera zastava na 4000 oborota i kolkoto i da natiska6 ne se forsira poveche.Ina4e kriticite i po4vat ot 6500 rpm.Dali e dobre da se pipa toq ogranichitel spored vas?

Link to comment
Share on other sites

Zdraveite, momcheta.Predvaritelno me izvinete za 6liokavitsata, no ne6to imam problemi s kompa.Ta az sum malko offtopic.Karam Chrysler Sebring 2.4 2006.Kolata e avtomatic 4 skorosti.Gledam 4e si govorite za tva na kvi oboroti vi izklu4vat-moita na 1va 2ra i 3ta se izrqzva do 4ervenoto sled koeto prevklu4va, no na 4ta pri 180km\h(110 mili) oborotomera zastava na 4000 oborota i kolkoto i da natiska6 ne se forsira poveche.Ina4e kriticite i po4vat ot 6500 rpm.Dali e dobre da se pipa toq ogranichitel spored vas?

 

Возил съм се на такова нещо. Гот е ама кажи харесва ли ти КИК ДАУНА :)

Link to comment
Share on other sites

Ами стават ми смешни щото повечето от тях им липсват само каски. Имат се за състезатели и си мислят, че карат ФЕРАРИ или нещо наистина расово. Само леко да ги гъделична и палят веднага.

 

ми всичко японско си е расово... поне в сравнение с повечето от останалите МПС-та в този клас :D

Link to comment
Share on other sites

ми всичко японско си е расово... поне в сравнение с повечето от останалите МПС-та в този клас :D

 

Има едно синичко Пунто в града - 1,2 е и пича предполагам с удоволстиве би наказал много ВИТЕЦИ ;).

Link to comment
Share on other sites

Има едно синичко Пунто в града - 1,2 е и пича предполагам с удоволстиве би наказал много ВИТЕЦИ ;).

Е може ли такива глупости бе човек!!! ТОя Фиат, ако не е с някво турбо или допълнителни глупости има максимум 80 коня! Кво ще направи въпросното "синичко Пунто в града"!

Сега пича е отворил тука тема за Хонда и ти идваш и почваш да плюеш марката (ОК, може и да не те кефи няма проблем) и да си ги изсмучваш от пръстите някакви си небивалици и да товариш топика с тооолкова невъзможно глупава информация, че дразниш! Карайте си там Пунто 1,2 и не ни занимавайте с глупости!

А относно марката, да возил съм се яка резачка е! Но не съм съгласен че е кола за ценители - тва е кола за съзтезатели!

ДОкато пунто 1,2 е кола, на която по - често можеш да видиш лепенка "Бебе В Колата"

Хайде карайте внимателно и безаварийно!!!

Link to comment
Share on other sites

Е може ли такива глупости бе човек!!! ТОя Фиат, ако не е с някво турбо или допълнителни глупости има максимум 80 коня! Кво ще направи въпросното "синичко Пунто в града"!

Сега пича е отворил тука тема за Хонда и ти идваш и почваш да плюеш марката (ОК, може и да не те кефи няма проблем) и да си ги изсмучваш от пръстите някакви си небивалици и да товариш топика с тооолкова невъзможно глупава информация, че дразниш! Карайте си там Пунто 1,2 и не ни занимавайте с глупости!

А относно марката, да возил съм се яка резачка е! Но не съм съгласен че е кола за ценители - тва е кола за съзтезатели!

ДОкато пунто 1,2 е кола, на която по - често можеш да видиш лепенка "Бебе В Колата"

Хайде карайте внимателно и безаварийно!!!

 

Хаха ;). 86 коня е без нищо, но то не е без нищо. Турбото му е слабо - духа на 1 бар и се смята че е около 140 коня. На божура имаше едно дето е 340. А ако не ме лъже паметта има и по 150 коня Онди и нагоре.

 

А то щото нещо от рода "Хонда е само за ценители" или пък е "расов спортист" не са пълни глупости. ;) мда добре.

Link to comment
Share on other sites

Но не съм съгласен че е кола за ценители - тва е кола за съзтезатели!

 

аехехех,състезатели.

аман от шумахери бе,ей.

чудно ми е само какво правите още по националната пътна мрежа,писти няма ли за таланти като вас и вашите състезателни автомобили?

 

а пунтото е такава сапунерка,че не знам кой ще е тоя семеен мъж,които ще се метне на него,но ние май си говорим за различни автомобили :D

Link to comment
Share on other sites

аехехех,състезатели.

аман от шумахери бе,ей.

чудно ми е само какво правите още по националната пътна мрежа,писти няма ли за таланти като вас и вашите състезателни автомобили?

 

а пунтото е такава сапунерка,че не знам кой ще е тоя семеен мъж,които ще се метне на него,но ние май си говорим за различни автомобили :D

Пичага, мисля че ме разбра какво имам предвид, ама както и да е.......

Link to comment
Share on other sites

Карам Хонда Сивик 1.5 90коня, атмосферен мотор. Върви супер прилично.

Карал съм много други коли и в никоя го няма усещането което имам като седна в сивика.

Кефи ме, че се чувстваш седнал почти на земята, харесва ми старта, който прави колицата. От всички коли на които съм се качвал, определено японските са най-расовите, колкото и да са недолюбвани от повечето българи.

Не споделям тезата, че не е ли правена в германия - не е кола.

 

Ето я и нея

002351593.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
... 8000 оборота в секунда...

:blink: LOL ти излетя бе човек!!! Я си представи как едното бутало в двигателя се движе нагоре-надолу. Може ли за 1 секунда да направи 8000 движения от горно до долно и пак до горно положение?! Мисли логично...

Link to comment
Share on other sites

Един познат ми беше казал, че истинските спортни коли започват от 1.6 нагоре :punk

А за мен 1.6 150 коня не е спортна кола, а пържилка...

 

Евала. ТОчно. Над 4 литра обем около 9к оборота и чак тогава ред лайна да дойде и еВстествено БЕЗ ТУРБО.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...