Jump to content
BulForum.com

Избор на първа кола - Seat Ibiza ?


head_up

Recommended Posts

Така, дойде му времето да си взема кола, първата по-точно. Не че ужасно ми трябва, но уви - понякога си е нужна. И започна голямото четене по форуми и питане на приятели: прехвърлих наум повечето какво карат и кой от какво се оплакал, кой как си намира колата и кой си чука главата в стил АЗЛК.

Трябва ми малка, горе-долу икономична кола, подходяща основно да отиде човек до село да свърши нещо или екскурзия до ... някъде :) Но и да не е удобна из града. Нямам намерение да кръстосвам България, нямам намерение и да троша возилото по черни пътища, нито всеки ден да се завирам в градското движение, но искам да знам, че ако тръгна да се катеря до някое затътнено село в Родопите, колата няма да се предаде. Нямам намерение и да се гоня с другите коли. Нямам намерение и да избивам комплекси. Въобще - трябва ми да си върша работа от време на време и за удоволствие.

Позагледах се из обявите и реших, че бюджет от 1000-1200 лв за нещо, за което не трябва да ме е яд ще стигнат. Да не дава Господ да става нещо лошо, но се предполага, че няма да изкара повече от 3-4 години, като за първа кола. Предпочитам бензинова. До момента минах през идеята за Пежо 106, но колегата ми има такава - не, не ми харесва усещането и по ред прични имам чувстовото, че французите не ги бива. Мина ми и мерака за Голф - не и с този бюджет, няма как да е свестен. Пасат-а ми допада, но той и не спада в категорията "малки", пък и бюджета не е като за него. Корсите странно, но си държат цена, Фиестите също, предполагам има защо, пък и нямам преки впечатления от тях. В семейството има Ауди 80, става. Горе-долу. Обаче не е малка :) Стигнах до сеат-а. Ибизата ми се вижда подходяща, както се казва "привлича ме". Приятел има такава и въпреки, че прехвърли 200к километра не е имал сериозни проблеми с нея, да не кажа никакви. Влиза в бюджета, допада ми като усещане, покрива и критериите ми за "върши работа". И все пак може ли някой собственик на такова возило от 93-94-та да сподели има ли някакви впечатления за кола на 20-ина години има ли болежки, къде са им слабите места, изобщо подходяща ли е за първа кола? Признавам си, че ме няма много с автомобилите, макар да отбирам от малко от механика и повечко от електроника - това не ми е силна страна. Пък от питане не боли, казват :)

Link to comment
Share on other sites

Всяка кола доживяла 20г е в графата "доказала се". По принцип, като оставим настрана другите неща, по-големите коли са по-висок клас и са проектирани с по-голям ресурс (това за днешните нови не важи!). Така че ако търсиш надеждност, до колкото е останала, тя е по-скоро при тях (поне статистически погледнато). На тия години се гледат само конкретни екземпляри. От полемики за марки и модели нищо няма да спечелиш.

Link to comment
Share on other sites

За тези пари най-важното според мен е да е запазена. Трябва да се оглежда хубаво дали всичко и е наред и как е поддържана. Каквото и да си купиш...

 

Иначе преди 2-3 години едни познати си взеха Ибиза 98 година за към 1800, но много запазена и са си доволни.

Link to comment
Share on other sites

За тези пари ще е нещо на около 20 годинки. Най-важното, за което трябва да се оглеждаш е дали има ръжда по купето, течове от двигателя и дим от ауспуха. Без значение от марката. Щом до момента е живо и се движи, значи е здраво и ще върши работа. Още повече, автомобилите от това поколение са все още със сравнително просто устройство и се ремонтират доста по-лесно и по-евтино. Успех!

Link to comment
Share on other sites

Проблема на сеатите, а и на колите на тия години като цяло е ръждата. Може да звучи противоположно на това, което търсиш, но аз бих си взел бмв e34 или мерцедес 124. Има ги за парите на малолитражките, изработката е на тотално друго ниво, съответно се намират екземпляри без точка ръжда. Недостатък -  висок данък, висок разход.

Link to comment
Share on other sites

Да, основно ще да се гледа да е запазена, но съм приел, че за 20 години е време да почне да хваща ръжда тук-там :) Разбира се, ако е почнало да гние... не влиза в разбиранията ми за "става". Макар, че честно казано видях някои (интернет), които видимо от снимки нищо им няма, но да кажем на някоя врата има задрано и хваща ръжда - това хич не ме притеснява! За простото устройство - това ми се видя плюс и то не малък. Тия новите по-новите като знам с колко електроника са наблъскани и като знам, че и аз това работя - не искам да притежавам нищо от карбуратор нагоре :D Не, майтапа на страна, но съм съгласен - по-просто, по-добре. Като за начало. И бмв-то, още повече мерцедеса, са извън класацията - както каза: данъци, разход, пък и ремонта няма да е евтин, а и нямам мерак за такъв тип возило. Интересува ме, ако си харесам кола в друг град и есетествено искам да я погледне доверен монтьор какво правим? Разбираемо не мога да помъкна човека с мен да си загуби деня, пък без опитно око/ухо не се наемем да купя автомобил. И тогава какво? Оставил съм си още някоя седмица да поогледам преди да се реша да взема нещо, та съм отворен за предложения по темата :)

Link to comment
Share on other sites

Тия коли дето ти е писал колегата са механично прости, частите са им евтини.

 

Ако можеш сподели ни какъв разход в литри на км очакваш да си имаме някаква идея.

 

А личното ми мнение е за кош до 10хил няма смисъл да се ходи до друг град. Аз поне не бих се занимавал.

 

Link to comment
Share on other sites

За тия пари само от частно лице бих взел, регистрирана и карана някакво време в БГ.

То не, че в автокъща ще има нещо за 1000-1500 лв.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам разход 6/100 извънградско и 8/100 градско (бензин, не харесвам газта ... за сега :D ) би ме устройвало, макар, че противно на твърденията на Мечо Пух - колкото по-малко, толкова по-малко.

Link to comment
Share on other sites

За скъпите ремонти на бмв-то как ти звучи цял двигател 300лв :grin: другите части да кажем че са на цената на частите на голф 3. Ако е на газ, не виждам смисъла от малолитражка на бензин. Иначе важното е теб да те кефи и да не е голяма набутвация. Карбуратор не бих си взел, моноинжекция също, само пълна инжекция - разхода е по-приличен и мощността е по-добра.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам разход 6/100 извънградско и 8/100 градско (бензин, не харесвам газта ... за сега :D ) би ме устройвало, макар, че противно на твърденията на Мечо Пух - колкото по-малко, толкова по-малко.

 

8/100...градско... Някав сивик ще е тва 1.4 примерно ама без ръчкане като луд.

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

 

 

Link to comment
Share on other sites

Какъв климатик? Нали прозореца се сваля! Не е като да не съм пътувал страната от край до край август месец без климатик, с още 3-4 човека редовно. Не ме плаши това, макар, че е непрятно като се "отлепя" човек от седалката. За сивиците - приятел имаше такъв, т.е. два последователно, страхотно животно, с него до морето и обратно 5 човека с багажа - никакви ядове. И добри спирачки при над 120км/ч, да отбележа. Само позитивни неща. Но преди година-две и той се отказа от тях, бяха си изживяли ресурса :) Замислихте ме, по принцип японските коли ги бях отписал, може би заради очаквано по-висока цена и по-скъпите части, не знам. Чувам и че не са много майсторите, които им разбират, до колко е вярно?

Link to comment
Share on other sites

Тва са някакви лафове от 1997г от пред блока на пакет семки, и накрая излиза че жигула, лада и москвич са най-велики.

 

В наши дни за такива масови кошове като тия дето обсъждаме да няма части и майстори... Тва даже не е смешно.

 

 

Link to comment
Share on other sites

В старата фирма имахме примера (вече поне 6 години не съм там), не щяха да я водят където и да е, все нещо недоправена излизаше, докато си намерят човека, който знае какво и как... Пък фирмена кола, на нея не й прощаваха, пътуваше по 3-4к, та и по 5к, километра на месец, повечето обекти бяха далече, всеки ден лашкане, имаше си защо да се чупи накрая. Както и да е, не беше идеята да е смешно, писах нещо което съм чул - както би трябвало да е ясно - нямам много опит автомобилните неволи и реално нивото на майсторите по малките сервизи не ми е ясно. Но пък и не би ме учудило да е вярно това по-горе. Като си гледам колегите инженери... 

Link to comment
Share on other sites

Прегледай микрите К11 и алмера Н15. Лично притежавам съни Н14 и алмера Н16. Като здравина дядо съни няма стигане. Гони 24годинки и си върви доволно. Има ръжда обаче, много гният, особенно австрийските. Ако попаднеш на запазено Н14 1.6 бенз ще изкара поне 4г според мен. За сервиз - има.

Link to comment
Share on other sites

Виж на форума нисанския, да не те подведа. Моите са дизели. Новата ми прави 5.5 средно като няма разлика с или без климатик. Скорост до 120 обаче. Все пак е 2.2л. Старата градско прави 8, извънградско пада до 5-5.5

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...