Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не. Ако го направи правилно, няма да изисква преинсталация.

 

Имаш ли информация на драйв Д?

Важното в случая е да се запази мястото на буут сектора върху диска, защото ако се премести на други физически сектори, Уиндоусът няма да иска да тръгне и ще ти каже, че няма boot device. Тогава ще трябва да пренаписваш буута, за да може да зареди. Тази програма трябва да се справи. Неколкократно съм правил операцията без проблем.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не виждам да пише дял MBR, вероятно с цел защита.

Изтрих онзи дял между двата и после ги merge-нах. Не, вече нямам информация на D: но имам на C:

------------------------------------------------

edit:

стана!

 

Няма да крия, че цялата работа е за да пробвам няква кракната версия на Diablo IV, за която нямам място :D

------------------------------------------------

edit2:

Да, ама сега имам някъв дял Z:, който според мен е важен

 

 

Edited by vikktor
премахване на attachment
Link to comment
Share on other sites

е тей де, това искам.

Той си беше там, но нямаше буква. След merge-а се появи буква. В disk manager-а не се вижда изобщо, а във версията на easeUs partition manager, на която намерих крак в rutracker, няма change drive letter. 

 

 

Edited by vikktor
премахване на attachment
Link to comment
Share on other sites

diskpart и вградения Disk Management не могат да правят Merge на партишъни, които не се намират физически една до друга на диска, както е в горния случай. Затова аз съм намерил тази програма като най-добър и лесен вариант за постигане на целта.
Дори не е нужно да се търси кракната версия. Безплатната също върши работа. Или поне вършеше, сега не знам дали не са сложили някакви допълнителни ограничения.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Препоръчайте ми добър сервиз, където могат да отремонтират рутер. Става въпрос за неработещи портове след гръм. Всичко друго работи.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, wildrose said:

Препоръчайте ми добър сервиз, където могат да отремонтират рутер. Става въпрос за неработещи портове след гръм. Всичко друго работи.

 

Дори да се намери някой, който да го направи, освен ако рутерът не е много скъп, не си заслужава инвестицията в ремонта. Един напълно достатъчен за домакинство рутер е около 100лв. Вземи си нов и ползвай стария за Wi-Fi Extender, ако позволява.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, w00x said:

 

Дори да се намери някой, който да го направи, освен ако рутерът не е много скъп, не си заслужава инвестицията в ремонта. Един напълно достатъчен за домакинство рутер е около 100лв. Вземи си нов и ползвай стария за Wi-Fi Extender, ако позволява.

Има вероятност да е изгорял елемент, който лесно може да се смени и едва ли ще струва кой знае колко. Рутери имам няколко, не е в това въпросът. Ако повреденият рутер търпи ремонт, ще остане за резерва, или ще се ползва за АР, тъй като този, който в момента играе тази роля е с по-слаб процесор.

Edited by wildrose
Link to comment
Share on other sites

Всичко е smd монтаж. Ще е играчка някой да го търси разпоява запоява с алтернатива. И може да т излезе като нов дори и да намериш желаещи да се занимаят.

Иначе сервиз за електроника се сещам един в Тракия към последните спирки на 4ката. Но дали се занимават с рутери не знам. Там телевизори и такива неща съм носил.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Прочетох, но да питам и тук. Не е проблем, ако имам 1-2 дена между двете работи нали ? Примерно последен ден на 31ви август, първи ден на 4ти септември. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

Всичко е smd монтаж. Ще е играчка някой да го търси разпоява запоява с алтернатива. И може да т излезе като нов дори и да намериш желаещи да се занимаят.

Иначе сервиз за електроника се сещам един в Тракия към последните спирки на 4ката. Но дали се занимават с рутери не знам. Там телевизори и такива неща съм носил.

 

Ясно. Благодаря за инфото.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kotora said:

Прочетох, но да питам и тук. Не е проблем, ако имам 1-2 дена между двете работи нали ? Примерно последен ден на 31ви август, първи ден на 4ти септември. 

Може и да ти пуснат догвора с малко назад. Имаше някъв толеранс. Аз например на 6-ти подписах договор с дата от 3-ти. те реслно ми сметнаха работа от 6-ти, но договора си е с дата на назначаване 3. Нещо такова беше

Ти за месеца ще имаш осигуровки и т.н

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,
Убих се да търся на Български и на английски една информация за Уиндоус 10, но не успях.
Интересува ме, има ли такава настройка на уиндоус 10, която да позволява да има 2 файла или 2 папки на една страница с еднакви имена, без да ме пита дали да реплейсне или изтрие другия файл със същото име и ако има такава настройка, дали е възможно да не е за целия компютър, а за съдържанието на конктретна папка, която е за download например.
Благодаря

Link to comment
Share on other sites

И как ще ги различаваш тогава двата файла/папки? А как Windows-a ще ги различава и ще разбере кой от двата да ти отвори? Левия/десния или горния/долния файл?!

Link to comment
Share on other sites

Едното "о" е на кирилица, другото на латиница.

Ще ги различава предполагам по тъмбнейл-а на съдържанието :grin:

 

Няма как да имаш два или повече файла/директории с идентични имена на едно и също място.

Поне под Winndows. Някоя друга ОС предполагам е "case sensitive".

 

image.png.02ee31b0d2e6e3d0bd22d695574ba1da.png

 

Link to comment
Share on other sites

За какво му е да ги различава! Например, аз в хартиената си библиотека, имам две еднакви книги, но едната не се опитва да изтрие другата - това имам предвид :)
Питам, защото навремето в една фирма в която работехме със снимки, имаше такава опция на шера под уиндоус, два еднакви на име файла да си седят и единият да не иска да трие другия.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...