Jump to content
BulForum.com

ПОПУЛЯРНИ ИГРИ - новини, промоции, препоръки, коментари


veseo

Recommended Posts

Не знам дали е от годините, но напоследък въобще не ми се играят игри, а преди години циклих с часове/дни. За цялата 2019-та имам 3-4 превъртяни single player игри. Нещото, което ми хвана окото, е Half-life Alyx. За жалост в момента никъде в България (и в Европа, доколкото знам) няма VR headset-a, който търся и чакам да заредят - Oculus Quest. От доста време се каня да го "видя" този VR gaming и дойде време, но Корона вирус...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

VR е уникално изживяване.. Дори на PS е супер, а какво остава с по-добрата графика, по-добрите очила и по-добрите контролери за PC. Нищо общо с 3Д модата от преди години. Чувството за размера на обектите е просто неописуем.

Играх EVE Valkyrie на PS4 с и без очила. Разликата е нощ и ден. Без очила е просто една космическа файтър игра. Като сложиш очилата всичко се променя. Виждаш колко голям реално е космическия кораб. Мерникът за ракетите ти е в средата на каската, така че като си въртиш главата към противниците ги прихващаш с ракетите. А като се добави към това и 3Д звукът, просто всичко си идва на местата.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Sothbiss said:

Нещото, което ми хвана окото, е Half-life Alyx.

За хващането, хваща. На няколко пъти се усещам как се пресягам към бутона "Buy" на Valve Index сета, който върви с играта, но засега успявам да се ударям успешно през пръстите и да подтискам нагона. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Godfather said:

Поради същите причини Бетесда пецакаха Fallout с последния екскремент 76, след което ги проклех завинаги. :lol:

 

Тия Батълфронтове са пълна бозица. Верно, доста шарена, но бозица. Пробвай Jedi: Fallen Order.

Значи добре съм направил като не си дадох шанс и сам да се разочаровам. То и без това имах тежки подозрения за 76, гледайки трейлъри и геймплей...

А батъл фронтовете наистан са Контрата, ама в други дрешки. Игри, дето са предназначени за МП и с вял СП като бонус.

Link to comment
Share on other sites

Да. Но не са точно Counter-strike. Някои от картите/режимите се играят от 40 човека, като към тези 40 човека се добавят ботове. Това прави играта страшна масовка и определено успява да докара атмосферата на истинска битка. Не е като един човек да изтрепе всичко и всички без да го докоснат. Стрелят те 2 пъти - умираш - прераждаш се като друг войник и продължаваш да се биеш.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, w00x said:

VR е уникално изживяване.. Дори на PS е супер, а какво остава с по-добрата графика, по-добрите очила и по-добрите контролери за PC. Нищо общо с 3Д модата от преди години. Чувството за размера на обектите е просто неописуем.

Играх EVE Valkyrie на PS4 с и без очила. Разликата е нощ и ден. Без очила е просто една космическа файтър игра. Като сложиш очилата всичко се променя. Виждаш колко голям реално е космическия кораб. Мерникът за ракетите ти е в средата на каската, така че като си въртиш главата към противниците ги прихващаш с ракетите. А като се добави към това и 3Д звукът, просто всичко си идва на местата.

Пробвах VR-ът на PS4 и не останах много очарован. Някаква рейсинг игра и демо (спускане в дълбините или нещо подобно). Но все пак е по-стара технология, ниска резолюция и т.н.

 

14 hours ago, Godfather said:

За хващането, хваща. На няколко пъти се усещам как се пресягам към бутона "Buy" на Valve Index сета, който върви с играта, но засега успявам да се ударям успешно през пръстите и да подтискам нагона. :lol::rofl:

Ако имаш възможност - взимай. Доста изчетох по темата и VR вече си заслужава. Аз парите съм ги приготвил, стоката я няма в наличност! :moon:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sothbiss said:

Пробвах VR-ът на PS4 и не останах много очарован. Някаква рейсинг игра и демо (спускане в дълбините или нещо подобно). Но все пак е по-стара технология, ниска резолюция и т.н.

 

Ако имаш възможност - взимай. Доста изчетох по темата и VR вече си заслужава. Аз парите съм ги приготвил, стоката я няма в наличност! :moon:

 

Рейсинг игрите за PSVR имат ужасна графика. Толкова е размазано, че чак дразни. Спускането в дълбините не съм го пробвал лично. Само съм го пускал на други хора като демонстрация, защото изисква най-малко движение.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

 

Рейсинг игрите за PSVR имат ужасна графика. Толкова е размазано, че чак дразни. Спускането в дълбините не съм го пробвал лично. Само съм го пускал на други хора като демонстрация, защото изисква най-малко движение.

Точно. Имаше ужасна графика и беше размазано, а си играх доста време да нагласям какво ли не. Явно не съм си въобразявал :) 

Link to comment
Share on other sites

Не не. Driveclub VR е просто адски размазана. Ужасяващо просто. Аз я пуснах и я изключих. Gran Turismo Sport е малко по-добре, но пък може да караш само 1:1 гонки. Не можеш да караш цяло състезание във VR режим.

 

Игрите с най-добра графика за PSVR са Wipeout VR, Farpoint, Firewall: Zero Hour, Resident Evil 7, като последната не я препоръчвам. Пуснах само демото и я изключих още в менюто. Не знам какъв човек трябва да е някой, за да играе хорър игра във VR.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

Да. Но не са точно Counter-strike. Някои от картите/режимите се играят от 40 човека, като към тези 40 човека се добавят ботове. Това прави играта страшна масовка и определено успява да докара атмосферата на истинска битка. Не е като един човек да изтрепе всичко и всички без да го докоснат. Стрелят те 2 пъти - умираш - прераждаш се като друг войник и продължаваш да се биеш.

Добре, бе! Стига с това, шаренкото. Не то прави една игра, игра!

А когато претърчиш десетина километра с противогаз и бойно снаряжение, после си изкопаеш окоп и кютиш в него 2-3 часа под лятното слънце и в мизерия и прахоляк. Тогава , евентуално, би добил съвсем ама съвсем бегла идея за това, какво е бледата представа за истинска битка. Във всеки случай няма нищо общо с мотащи се, търчащи и подскачащи четеридесина пъпчивеца, дето темата на най-мокрите им сънища е как трупат фрагове

А дори и  в компютърните битки никога не може един човек да изтрепе всичко, ако не използва чийтове, скапани модове или ламерско ниво на трудност. Без да му се наложи да използва хитрост за да отърве кожата!

А ако се случи да не му се налага да използва патерици или тарикатлък, че да изтрепе всичко, значи играта не струва.

Това е аксиома!

 

П.п. Ако не знаеш какво значи аксиома, виж в гуглето. Ти поне си добър в това  :)

Link to comment
Share on other sites

Добре де, добре. Сигурен съм, че в War Thunder-а дето го играеше има много дълбока история. :)

А другото не знам защо го споменаваш изобщо... В окопа дето си го копаеш идва ли Йода с меча или това е след като престоиш няколко часа под слънцето?

 

Ако искаш възможно най-реалистична битка играй Operation Flashpoint или Arma. Там ще си тичаш с цялото бойно снаряжение в продължение на 15 минути и ще ти е интересно, защото е "като истинско". :D

Аз като играя игри не търся реализъм, а забавление.

 

Link to comment
Share on other sites

Йода идва да ти казва, дето силата е с теб, още на петия километър търчане с противогаз. После, като си оповръщаш маската отвътре, се сещаш, че тоя ти дрънка пълни глупости!

А Уор тъндър няма претенции да съдържа история, освен това, че абсолютно всички модели, звуци, оръжия, характеристики и прочее са придържат максимално близо до историческите и съществували такива.

 

 

П.п. Ангеле, в разбирането ти за реализъм има нещо наистина сбъркано! Та ние търчахме не по 15 минути, а по половин час за сутришна ведрина Ве, мен....  И хем знаехме на какво мирише барута и пак нямахме почти никаква идея що е то, истинската битка.

Та цъкай си джойстика и го давай изи....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, gado said:

Йода идва да ти казва, дето силата е с теб, още на петия километър търчане с противогаз. После, като си оповръщаш маската отвътре, се сещаш, че тоя ти дрънка пълни глупости!

А Уор тъндър няма претенции да съдържа история, освен това, че абсолютно всички модели, звуци, оръжия, характеристики и прочее са придържат максимално близо до историческите и съществували такива.

 

П.п. Ангеле, в разбирането ти за реализъм има нещо наистина сбъркано! Та ние търчахме не по 15 минути, а по половин час за сутришна ведрина Ве, мен....  И хем знаехме на какво мирише барута и пак нямахме почти никаква идея що е то, истинската битка.

Та цъкай си джойстика и го давай изи....

 

Това е игра по фантастичен филм. Реализмът може да се съдържа единствено в това да са правилни моделите и битките да са застъпени във вселената на Star Wars. Също няма претенции за история, но ти обсъждаш липсата ѝ от одеве. :D :D

 

Пак ще кажа - това са игри. Не можеш да очакваш пълен реализъм, точно защото никой няма да тича 1 час и да седи в окопа 3 часа, за да чака някой, който може да го убие с един изстрел.
Ако смяташ, че реалистична военна игра ще се харчи, пусни си един Кикстартър и давай. Имаш идеите. Имаш виждането. Имаш знанията. :)

До тогава може да пробваш Arma 3 и Operation Flashpoint (ако не си), защото това са най-близко доближаващите се до реалността военни "симулатори".


А аз все още не мога да разбера защо изобщо обсъждаш реализъм в игри, които нямат претенции да са симулатори на каквото и да било..
Сигурно по същата причина, поради която обсъждаме история в игри, които не претендират за такава. :D

 

С тоя коронавирус си изчаткал...

Link to comment
Share on other sites

Ангел! Бях споменал и преди, че в опитите си да се направиш на интересен, всъщност спихваш!

Ама нали ти бе, ПиленцеПухесто спомена, че хаотичното скачане, подскачане и моткане като опикана мравка на куп джънкфууд командоси, било егати и реалистичното усещане за битка!? И вземи се стегни, че започваш и в мен да пробуждаш агресия с опитите си да светкаш другите за нещо, от което... Ама наистина си нямаш и МИЛИГРАМ понятие!

 

П.п. А да кажеш, че в Стар Уорс (без типично мултиплеър ориентираните бози) няма история, е доста нескромно изказване, от иначе скромен тип, като тебе!

Link to comment
Share on other sites

@gado, понеже ми се струва, че с теб имаме сходни възгледи на тема игри - ако се колебаеш за някоя - гледай ревю на worthabuy. Youtuber, на години между мен и теб някъде, сипва с големия черпак на всичките големи dev компании и платените "журналисти" и като цяло прави доста добри и пространни ревюта. Спасил ме е от доста кофти покупки...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

О! Гледам го. Наистина добре говори и здраво ме весели с изказ. Харесвам такива хора.

Но истинското нещо, което гледам е съотношението между Сп и Мп в новите заглавия. В момента в който видя, че ме къпят колко много МП локации (карти, мисии и т.н.) има в някое от по-новите заглавия. И директно го забравям как се казва.  :)

Link to comment
Share on other sites

Чукча писател... Пак предполагаш, че разбираш какво имам предвид без да разбираш какво имам предвид..

 

36 minutes ago, gado said:

Ама нали ти бе, ПиленцеПухесто спомена, че хаотичното скачане, подскачане и моткане като опикана мравка на куп джънкфууд командоси, било егати и реалистичното усещане за битка!?

 

On 5/3/2020 at 1:07 PM, w00x said:

Да. Но не са точно Counter-strike. Някои от картите/режимите се играят от 40 човека, като към тези 40 човека се добавят ботове. Това прави играта страшна масовка и определено успява да докара атмосферата на истинска битка. Не е като един човек да изтрепе всичко и всички без да го докоснат. Стрелят те 2 пъти - умираш - прераждаш се като друг войник и продължаваш да се биеш.

 

Под "амосферата" имах предвид объркването, хаосът, динамиката и честата смърт, точно така, както са показани по филмите. Или ти си бил освен в редиците на нашата армия и в редиците на армията на Републиката/Сепаратистите/Бунтовниците? :)

 

36 minutes ago, gado said:

П.п. А да кажеш, че в Стар Уорс (без типично мултиплеър ориентираните бози) няма история, е доста нескромно изказване, от иначе скромен тип, като тебе!

 

On 5/3/2020 at 11:23 PM, w00x said:

 

Това е игра по фантастичен филм. Реализмът може да се съдържа единствено в това да са правилни моделите и битките да са застъпени във вселената на Star Wars. Също няма претенции за история, но ти обсъждаш липсата ѝ от одеве. :D :D

 

Аз казах, че играта няма претенции за история в мултиплейър частта си, а не франчайзът.
В сингъ плейър кампанията си има история и изобщо не е лоша, нищо, че е къса.

Link to comment
Share on other sites

Стига маза!

Няма да замирише на нещо по-различно от това..  ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз няма нужда да мажа. Цитирал съм се даже, не е като да си преиначавам думите.

А ти започни да питаш ако не си сигурен какво е искала да каже отсрещната страна. Не бъди "Виден".

Link to comment
Share on other sites

Добре.

 

Аз след още няколко часа игра на Battlefront 2 мога да кажа, че играта е уникално красива, първо и второ, много забавна. Хаосът и масовката са си там и определено променят играта в сравнение с други мултиплейър игри като Call Of Duty, CS, Quake, Half-Life, Unreal и т.н.

 

А все още играя co-op режимите, в които се играе с още 3-ма човека срещу AI. Просто искам да схвана механиките и уменията, преди да се впусна в игра срещу реални противници.

 

Картите са просто уникални. Разруха навсякъде. В далечината се водят някакви други битки, ти си стреляш по някакви дроиди и изведнъж идва Йода и те съсича с един замах, абе... точно като бойните сцени във филмите.

Link to comment
Share on other sites

Ми..., добре.

Гледай филми тогава, ''бойните'' сцени там са доста по-близко до истинското бойно. Препоръчвам ти американски филми на тази тематика. Ама не гледай Уинд тоукърс, Апокалипсис сега и онзи, за снайперистчето в Ирак, дето така и не успя да стреля, пък много му се искаше. Щото тия нямат ама абсолютно нищо общо с истинската битка.

Обаче Спасяването на редник Райън и Мидуей направо ще ти докарат мулти полюции и ще ти покажат какво наистина означава истинската битка.  :)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gado said:

Ми..., добре.

Гледай филми тогава, ''бойните'' сцени там са доста по-близко до истинското бойно. Препоръчвам ти американски филми на тази тематика. Ама не гледай Уинд тоукърс, Апокалипсис сега и онзи, за снайперистчето в Ирак, дето така и не успя да стреля, пък много му се искаше. Щото тия нямат ама абсолютно нищо общо с истинската битка.

Обаче Спасяването на редник Райън и Мидуей направо ще ти докарат мулти полюции и ще ти покажат какво наистина означава истинската битка.  :)

 

Говорех за филмите от СТАР УОРС поредицата, ГАЛИНЕ!

 

А за филми за война, аз харесвам 1917 и Dunkirk. Мисля, че имат някаква правдоподобност.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

Говорех за филмите от СТАР УОРС поредицата, ГАЛИНЕ!

 

А за филми за война, аз харесвам 1917 и Dunkirk. Мисля, че имат някаква правдоподобност.

Дюнкерк!?

Честно ли , Ангел!

Няма немски филм за Дюнкерк.  :)

За Сталинград обаче има. Знам, че хич няма да те накефи, ама го изгледай ако искаш да разбереш гледната ми точка по отношение на реализъма в една битка.

А чърчиловският прочит на гангбанг сешъна, дето са преживяли удавено-сварените при Дюнкерк наистина не важи! Много романистично вкаран лиризъм и драма в иначе нещо, подарено им с ясно съзнание лично от Хитлер. При това не под влиянието на сокчетата на Морел.

Придържай се към американските филми по въпроса, там е истината за истинските битки! Англетата освен да се пънат колко са велики и гениални в спасяването на собствените си посрани задници, за друго не стават. Не, че има на къде да стават по-жалки от това. Та в американските филми е истината!

 

П.п. Гледай Денят на независимостта. Ама и двете части. Това е истинска битка.  :)

Много скачане, подскачане, чупене на стойки, яко драма и реализъм по въпроса! ...има и негри, спасяващи света, особено във втора част....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...