Jump to content
BulForum.com

Антивирусни програми, Adware&Spyware removers


Guest cheese

Recommended Posts

Guest cheese

Хора, дайте акъл как да изловя разните му adware и подобни буби, че съм се видял в чудо. Нещо ми се е промъкнало в машината, генерира ми трафик при изключени всякакви възможни броузъри, ICQ-та и downolad мениджъри. Щракам си по иконите, а компютърът ми казва - в момента си офлайн, да опитам ли пак да се свържа, или ще работиш така. Досада ужасна! Итеглих си Petspatrol , но няма крак в astalavista , или аз поне не намирам. ЗНае ли някой подобна програмка, че много ми трябва!

Ха със здраве!

:beerchug

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

като напишеш AdWare в search-a няма да ти намери нищо. трябва да е Ad-Ware, иначe аз ти предлагам да пробваш и SpyBot независимо, че предпочитанията ми са насочени към Ad-Ware(просто май съм свикнал с нея).

Link to comment
Share on other sites

като напишеш AdWare в search-a няма да ти намери нищо. трябва да е Ad-Ware

Само го лъжите човека :P Ad-Aware е правилния spelling :) Eтоlink

Link to comment
Share on other sites

Guest cheese

Благодаря за линковете! В момента тегля софтуерите, ще ги пробвам и утре ще постна отзиви .

Ей това е хубавото на форума, майка му стара! Обадиш се, все се намира някой да ти помогне. Не за пръв път съвсем непознати хора ми спасяват задника. Започвам да си мисля, че не всички свястни българи са емигрирали или измряли .

Ха със здраве

:beerchug :D

Link to comment
Share on other sites

Guest cheese

Хора, инсталирах каквтоо ми казахте и изтрепах всичката сган, която ми пъплеше из машината. Тоя ad-aware излови и зачисти сума ти гадове.

Направо мина през тях като данъчен през малко квартално магазинче. Благодаря на всички за помощта!!!

Ха със здраве!

:beerchug

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

И аз работя с Ad-Aware Professional v6.0.181 Retail.Предполагам,че работите само с професионалната версия,защото само тя,ако се конфигурира правилно намира и изчиства всички боклуци.

Никой не споменава,но през 2-3 дни излизат непрекъснато ъпдейти на вирусните дефиниции.Аз редовно си ги качвам-последната е от 22 април.Както антивирусните програми и тук трябва да се обновяват дефинициите за spyware removal.

Link to comment
Share on other sites

Браво,mafiot!

Линка,който даваш за Ad-aware е много хубав-много добре написано и подробно!

Ако някой се интересува ще дам линк за ъпдейтване на вирусните дефиниции.

Link to comment
Share on other sites

Доволен съм и от Spy Sweeper. Намери няколко пропуснати работи от Ad-aware 6. В комбинация (една след друга) са неотразими двете програми.

Link to comment
Share on other sites

Доволен съм и от Spy Sweeper. Намери няколко пропуснати работи от Ad-aware 6. В комбинация (една след друга) са неотразими двете програми.

 

Напълно съм съгласен,че двете програми се допълват.

Сега пробвам една трета програма-работи добре-дали тук е мястото да споделя за нея? ;)

Link to comment
Share on other sites

Kaspersky AntiVirus Personal v5.0.121 Final

От два дни се мъча да кача новата версия на Касперски Антивирус/версиятя е финална/:

 

Ето сайта,кото трябва да се свали :

 

ftp://ftp.kaspersky.ee/products/HomeUser/..._personalen.exe

 

При мен или дава грешка,или иска парола за достъп.Руснаците пишат,че в момента,сайта е претоварен.

 

Ако някой вече я е свалил или пък може да я свали,ако може да я пусне във Вареза.

А докато пиша това вече може някой и да го е направил?

Link to comment
Share on other sites

Ето откъде може да се свали новата версия на Касперски Антивирус-/руски интерфейс!/:

Name:kav5.0trial_personalru.exe

 

URL:http://downloads2.kaspersky-labs.com/trial/registered/4IG5XENT-FICW-61KE-8CLY-5MSE8NY3HT8J/kav5.0trial_personalru.exe

 

Size: 12092KB

Сериен номер/не е много сигурно,че този работи,но на руски сайтове има и други/:

 

Name:format_avp.rar

URL:http://format.org.ua:8181/news/soft/format_avp.rar

Size: 1KB

 

Линковете са от един мой познат руснак,който е твърди,че е свалил програмите и работят.

Проблема е,че сървъра постоянно е претоварен и аз не мога да сваля нищо.

 

Докато пиша,може някой да ги е свалил.

Link to comment
Share on other sites

Netsky Worm removal tool

 

1. Save the file to a convenient location, such as your downloads folder or the Windows desktop, or removable media known to be uninfected.

2. Close all the running programs before running the tool.

3. If you are on a network or if you have a full-time connection to the Internet, disconnect the computer from the network and the Internet.

4. If you are running Windows Me or XP, then disable System Restore. Refer to the "System Restore option in Windows Me/XP" section later in this writeup for further details.

 

Caution: If you are running Windows Me/XP, we strongly recommend that you do not skip this step.

 

5. Double-click the FxNetsky.exe file to start the removal tool.

6. Click Start to begin the process, and then allow the tool to run.

7. Restart the computer.

8. Run the removal tool again to ensure that the system is clean.

9. If you are running Windows Me/XP, then re-enable System Restore.

 

from: Symantec

Link to comment
Share on other sites

Използвам AVG антивирусна програма от няколко месеца и до момента не съм имал проблеми с нея.Днес реших да я пусна да се ъпдейтва и откри някакъв голям ъпдейт.Естествено разреших да се свали ,обаче след това ми излезе съобщение,че версията е триал и след 14 дни ще трябва да си я закупя.На момента я махнах ,свалих си я от warez заедно с активационния код.Лошото е .че пак си поиска ъпдейт-а и всичко стана по обяснената по-горе процедура.Та значи тя не се обновява до по-нова версия,но явно сваля разпознаващ пакет,което е кофти.Ако някой от вас вече се е сблъскал със същият проблем,моля го да помогне.

 

P.S. извинявам се на модераторите за същата тема пусната от мен (и затворена съответно :P ) в секцията на Win Appz,просто не погледнах,че такава тема е вече пинната.

Link to comment
Share on other sites

ами до сега не ми се е случвало. Аз обикновено тегля последната версия от сайта и ползвам кода от warez.ru- така или иначе пак си тегли ъпдейтите от нета така че по добре да съм с тяхните пакети по дефаут. Опитай от сайта ми www.grisoft.com а кода е стандартен не би трябвало да е проблем. По принцип политиката им не е да се занимават с малки клиенти ами печелят от корпоративни за това и не се стараят толкова по защитата. То не че от старанието на някой други има ефект ;)

Успех

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти CARROT :)

Обаче за съжаление от сайта им вече искат лицензен номер за да си изтеглиш версията.Пуснали са някаква фрее такава и само тя може да се изтегли.В момента я свалям,надявам се да е също толкова добра колкото и предишната която ползвах.

Link to comment
Share on other sites

недей се занимава с free

виж в www.find.dir.bg напиши avg там има достатъчно работещи.

търси тази с най-голям номер- последно излязла

може би просто това което е тук в warez.ru вече му е изтекъл срока на кода и за това да се получава така

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...