Jump to content
BulForum.com

3G Интернет от мобилните оператори


Recommended Posts

а и в БГ далеч не всички са толкова богати като в USA и всеки да е с 3G телефон ;) . Така че не виждам какво не разбираш в обсъждането и на модеми. Визирам Botev1912.

бас държа, че в БГ повечето имат 3G телефони, просто вече трудно ще намериш нещо друго на пазара

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

бас държа, че в БГ повечето имат 3G телефони, просто вече трудно ще намериш нещо друго на пазара

Вече получи отговор.

Няма смисъл да променяш основния въпрос в темата . . .

Link to comment
Share on other sites

Използването на 3G телефон като модем има едно много съществено неудобство за мен-батерията на телефона заминава много бързо.Ползвам чат-пат Нокиа е51 като модем с лаптопа-батерията свършва за по-малко от ден,иначе държи поне 2.5-3дни..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Сега видях, че има такава тема тук. Май няма да е зле да я раздвижим с малко резултати от пропускателната способност на различни 3G и 3.5G мобилни мрежи в обмена на данни с телефоните.

Пускам резултатите от Андроид версията на SpeedТest за мрежата на канадския Bell и в случая на Samsung Galaxy S Vibrant, който според техническите данни достига максимална скорост при HSDPA от 7.2 Мбит/с и съответно 5.76 Мбит/с при HSUPA.

 

9586496.png9571743.png

 

Горните резултати са почти навсякъде и по всяко време около тези цифри, което е доста добър показател. Прави ми впечатление почти изравнените скорости на даунлоуд и ъплоуд, докато един колега с iPhone в конкурентната мрежа да Роджърс за ъплоуд получаваше някакви доста мизерни килобити в секунда, при даунлоуд около 1.4 Мбит/с.

 

Всъщност мрежата на Bell се води HSPA+ с максимален капацитет от 21 Мбит/с, но този рекорд едва ли може да се достигне от някое устройство, първо защото все още няма такива телефони (има само USB стикове за лаптоп) и второ, защото този капацитет е споделен.

Link to comment
Share on other sites

923840763.png923842128.png923845380.png

Съдейки по предните постове май това е оптимума който може да се извлече :lol:

П.С. Мислех си че пинг от 300мс е нормално но с това Токио вече паднах :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Така е, 3G явно се броят на пръсти и то само в големите градове.

В момента съм до Царево, и мтел е изключително зле и тук, и в Царево!! :ph34r:

EDGE връзка, при това изключително мудна и НЕ СТАВА за абсолютно нищо освен за нещо като ICQ/GTalk, и да види човек по POP3/IMAP дали има поща! Около 40-50 кбита показва поне. А мислех че поне EDGE е около 30 Кбайта. Миналата година на същото място имам спомен, че беше маалко по-добре, но може и да се лъжа.

Този форум го чакам по около минута ВСЯКА страница да зареди. Опа, може да не е по минута, но пусна ли да зарежда 2-3 страници едновременно, почти умира всичко, просто е изключително бавно всичко, по-добре да не бях разчитал на тоя нет, уж мтел били най-добрите.

Нали уж по черноморието картите им показват наличие на 3G, лъжа и измама! :sayjin

Абсолютна пародия на нет! Чувствам се някак прецакан от мтел честно казано!

В Пловдив около 2 мбита ставаше за почти всичко, но тук за почти нищо.

Кажете за тоя район дали глобул или виваком имат 3G някой от първа ръка и опит.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Само за информация, понеже не намерих по-подходяща тема...

 

 

Споразумение подписаха Мобилтел и интернет доставчиците „Мегалан” и „Спектър нет”, с което мобилният оператор придоби собствеността над двете фирми. Цената на сливането с двете фирми е около 70 милиона евро, като се очаква сделката да бъде финализирана след становището на Комисията за защита на конкуренцията. М-тел ще придобие 100 % от собствеността на двата оператора на високоскоростни фиксирни мрежи. Двете придобивани компании ще продължат да работят самостоятелно за период от около 18 месеца. Време е да се започне консолидиране на компании, предлагащи подобни услуги, коментира изпълнителният директор на М-тел Андреас Майерхофер, добавяйки, че бъдещето на телекома е фибро оптиката. След окончателното сливане се очаква М-тел да стане лидер на пазара на оптичния интернет в София. С двете компании мобилният оператор ще има още около 650 служители повече, които ще запазят местата си. „Двете компании ще имаме достъп до почти 500 000 домакинства. Ние се стремим към национално покритие. Имаме силата да разтърсим пазара на фиксирани услуги . Ние сме във финалния етап на споразумението и ще излезем на пазара с някои изненади”, каза още Майерхофер. Мобилният оператор има намерение да развие предлагането на броудбанд услугите в страната до нива, съответстващи на световните. Целта на М-тел е и да отговори на увеличаващото се търсене на комбинирани услуги от фиксирана и мобилна телефония, фиксиран и мобилен интернет и телевизия. Очаква се сделката да доведе и до много нови пакетни услуги за потребителите./БГНЕС
Link to comment
Share on other sites

Ъъъъъъ . . . и сега какво?

 

М-тел купува Спектър нет.

Спектър нет е интернет доставчика на Булсатком за някои градове.

Спектър нет предлагат ТВ от Вестител.

М-тел пък си имат ТВ (Куарто от Нетера).

 

. . . кога да очакваме следващото сливане,

за да получим още един огромен доставчик на наземни-, фиксирани-, мобилни-, сателитни-, комуникационни-, телевизионни- услуги :confused

 

:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Писах и в "нестандартни въпроси",но сега видях и тая тема и мисля че е по-вероятно тук да получа отговор - на М-тел конкретно тези "Surf" пкаети ( http://mtel.bg/mc/pricebroadband.php? ) как аджеба се активират ако ще се ползват на мобилен телефон? Примерно искам да си пусна m-tel pro surf, трябва ли да си закупувам нова карта или мога да прикрепя този план към сегашната ми карта за разговори на м-тел ? :S И ако мога да го сложа към сегшната си карта този план,как мога да го заявя ? :/

Тук съм в свои води :) Бачках го тва за малко и напуснах.

Горните 3 тарифи са предназначени за ГСМ, долните-компютър, пише си.. Мтел Про Сърф не виждам, ако имаш предвид Пауър Сърф- предполагам че е допълнителен пакет. Това нещо е от скоро... Ей тук не знам вече.

Тези за ГСМ са допълнителни пакети към абонаментна програма за физически лица. Ползваш си старата карта. Варианта да го ползваш на компютър е да вържеш телефона като модем...

Долните 3 са за компютър. Всмисъл тук вече имаш нов договор с нова карта. С Нон Стоп програмите получаваш VMC устройство. То е безплатно дори и при едногодишен договор, недей им връзва за две.

И двете можеш да ги заявиш в офис, за допълнителните пакети не съм сигурен дали е необходимо да се разкарваш.. Пробвай *88

Дано съм помогнал поне малко.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

1027318164.png - това е почти на къра в Асеновград

1027321444.png - Токио, хм

В Пловдив е по-добре, иначе и на морето си го ползвах доволно. А сега съм изцяло на него, след простотиите с ДЦЦ

Link to comment
Share on other sites

Колега tedy,

за района на Царево и самото Царево добре че си на Мтел с устройството.В пъти по-бързо зарежда коя да е страница, отколкото през Глобул (пробвах с блекберито ми като модем), за Виваком коментара е излишен(зареждане на римоут десктоп сесия с Пловдив отнема 1 час, докато реагира на потребителско име и парола отсрещния, независимо от настройките за сесията).Още спорим с тези измамници от Виваком за сметките ми..., понеже бях на договор две години към тях.То и не само там , ами и в Пловдив , и във Варна , и в Балчик, и в Каварна , и покрай Шабла връзката им беше ужасяваща.Не можело да се запази сесията на браузъра дори или пък скайп примерно когато устройството автоматично превключи от 2Г на 3Г стандарт и обратно.Дори забелязах ДНС-ите са различни при двете връзки.После лаптопа ми когато това МФ330 устройство поработи 20-ина минути и се опитва да се запали, толкова е горещо около PCMCIA слота.Съсипа чисто нова батерия на лаптопа (оригиналната на тошиба текра )за 6 месеца, като взех неоригинална за 180 лева в последствие и не позволих повече да се ползва с въпросното устройство - две години и половина след закупуването й, лаптопа ми още кара по 2 часа и половина нормална работа, както когато си беше с оригиналната батерия в началото.Устройството на Вивател(вече виваком) имаше само едно предимство пред събратята си модеми - можеш да си включиш слушалки хендсфрий в него и през софтуера му , докато си ровиш из интернет , без да спираш да се обадиш и да ти звъннат на номера на СИМ картата. Доколкосъм разглеждал и имам други устройства от типа те не позволяват това, но пък имат слот за Микро СД карта, който при моето устройство отсъства.А и още нещо, незнам дали е точно предимство във софтуера му - позволява като си сложиш примерно предплатена карта, в която няма активиран трафик да си набереш номера за връзка като най-обикновен ГСМ апарат и да се таксуваш на невероятно висока цена , при ограничена максимално връзка, но ако все пак другата ти карта не помогне(с включения трафик)да имаш интернет докато свършат стотинките (4 лева на мегабайт беше мисля, но пък тоз мегабайт 10 минути минимум ще го ползваш ).

Сега съм с Мтел , с предплатена карта и с домашен нет - Мтел зареждаш 1500 мегабайта за 60 дни срещу 30 лева и си 6+, поне аз съм доволен от офертата , а и не те цакат с трафика както ако си на договор(по мнение на мои колеги).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

толкова ли е зле нета на виваком? :unsure: майка ми се взела едно такава джаджа - 750MB за 10 лв. на месец, което като цена я устройвало, ама не знае дали тея 750MB ще й стигнат. ползва само skype, email и разглежда разни сайтове ... иначе ще се ползва предимно в пловдив.

 

п.п. само заради тея капути от dcc, тъй като вечерно време не може да си ползвала лаптопа(в темата за дцц съм писал), се е решила да си вземе такъв интернет :angry1

Link to comment
Share on other sites

толкова ли е зле нета на виваком? :unsure: майка ми се взела едно такава джаджа - 750MB за 10 лв. на месец, което като цена я устройвало, ама не знае дали тея 750MB ще й стигнат. ползва само skype, email и разглежда разни сайтове ... иначе ще се ползва предимно в пловдив.

 

п.п. само заради тея капути от dcc, тъй като вечерно време не може да си ползвала лаптопа(в темата за дцц съм писал), се е решила да си вземе такъв интернет :angry1

750МБ за 1 месец няма да ѝ стигат. Само скайп прави около 10 а може и повече МБ на ден дори без да го пипаш, а ако се остави повече време пуснат, става някакъв node, нещо като сървър на скайп, и става мазало. (това последното може да се изключва).

За прости Емайл няма проблеми. Но всичко зависи. Сайтовете днес са големи трафиканти, и ако наистина ще го ползва само 2-3 часа вечер всеки ден, ще стигнат. Разбира се ако гледа ютюб клипове, няма да стигат :) .

В Пловдив скоростта ако е 2 мбита, нямаш идея колко бързо могат да заминат тия МБ.

Само да отвориш тоя форум и да кликнеш 3-4 пъти в подраздели и 1МБ е отишъл.

 

АЗ закво си продадох моя 3Г модем и тотално зарязах поне предплатения нет с по 50-100-300-500МБ дето беше навремето. Много по-добре ми е само една поща да чеквам през GPRS - не разчитам на нищо повече от това, и макар че е по-скъпо, ми ляга много по-евтино.

Link to comment
Share on other sites

а при windows 7, какви процеси биха могли да генерират интернет трафик? за да й ги изключа, когато ползва лаптопа с usb модема на виваком.

... и какво е това при skype-a, което може да се изключи? (дай на лс, да не флуудваме темата)

Link to comment
Share on other sites

сега разглеждам тарифните планове ... при глобъл всичките са с неограничен трафик, така ли? има някакви MB, които се ползват с максимално възможната скорост в мрежата им, а след това с 16KB/s. при мтел такива планове има от 25 лв. нагоре, докато при глобъл има и за 20 лв.

виваком пък изобщо нямат неограничен трафик .... и се питам - за кво й трябваше да се забива на виваком? :unsure: за 10-те лв. по-малко, след като трафика й е ограничен ... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

От 3те месеца в които ползвах "неограничен" интернет от М-тел, 2 и 5-то ГБ трафик не ми свършиха нито веднъж.

НО само ФБ,този форум и още 2-3 за по максимум 3 часа на ден и то не ВСЕКИ ден.

Така че 750МБ - просто не знам за къде по напред

И БЕЗ СКАЙП :tongue - още повече на видео - трафика лети за секунди :tongue

Link to comment
Share on other sites

Ми не го слагам АЗ :laughing:

M-Tel Surf NonStop 	Неограничен* 	24,90 лв. 	-
M-Tel Surf NonStop+ 	Неограничен** 	39,90 лв. 	-

1) Цената е за първите 2 или 6 месеца съответно при 1- или 2-годишен договор. За останалите месеци до края на договора цената е 12.90 лв.

* M-Tel SURF NonStop предоставя неограничен мобилен интернет трафик в мрежата на М-Тел. 
При достигане на месечно потребление от 2.5 GB, скоростта за пренос на данни ще бъде намалена до 128 Kbps.

Неограничен за нашите мобилни оператори значи - В РАМКИТЕ НА РАЗУМНОТО месечно потребление - така уж имаш НЕОГРАНИЧЕНИ минути ама те са до 3600 на месец.

Интернета ти е НЕОГРАНИЧЕН обаче в рамките на 2500 МБ на месец.

Дори имаше и нещо с МНОГО ситен шрифт,че разбираш ли като ти праснат лимита от 128кб и продължаваш на нахалсташ с трафика МОЖЕ и да те прекъснат до края на отчетния ти период :unsure:

М-Тел е единственият мобилен опаратор в България, който предлага скорости до 21 Mbps през HSDPA мрежата за download и до 5.76 Mbps през HSUPA за upload. 
М-Тел единствен предлага национално EDGE покритие, което осигурява скорост за пренос на данни до 3 пъти по-висока от стандартната GPRS технология.

ДА обаче те най често ти дават една пръчка която е с 3 пъти по слаби параметри и общо взето купон :beer:

Link to comment
Share on other sites

добре, ама все пак след тези 2,5gb, които са отпуснати, продължаваш да ползваш мрежата им безплатно ... само ти ограничават скоростта. докато при виваком след като изразходващ въпросните MB/GB, си плащаш като поп.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...