Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не ми остава време тези дни да го погледна обстойно с новите промени.

Но мярнах един два проблема, но не съм ги изследвал обстойно, така, че само ще опиша горе долу ситуациите без да са 100% потвърдени.

Сони с Андроид ТВ

В спалнята имам само 1 активен профил. Ако ползвам телевизора с друго приложение и превключа после към телевизията, зарежда и влиза директно в профила. (Още няма помнене на последния ползван, ако са няколко)

Обаче ако докато гледам телевизия и директно спра телевизора, при следващо пускане, автоматично ми пуска последното ползвано приложение, в случая coooltv-то, 1 път ме попита за избор на профил - показвайки единия активен, вместо да влезе, други пъти почва да върти, казва че няма интернет(защото тв ползва само wifi,  като се пуска има време докато се активира wifi) и след това започва отново да върти, но нищо не става. А съм сигурен, че тогава вече има wi-fi сигнал и интернет. Трябва да изляза от приложението и да го пусна пак, че да заработи.

Друго е, че може би все още цифрите и надписите имат нужда от по-голям размер. И е добре да се помисли за някакво очертаване около буквите, че на моменти на бял фон се губи написаното.

Останалите неща, които съм описвал мисля седят.

 

Въпрос: Дали приложението ще работи с Chromecast with Google TV устройство. Доколкото разбирам в основата си е Андроид ТВ + UI отгоре. Но би трябвало да се инсталират приложениеята и да се ползва като андроид бокс един вид

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Подобна драма и при мен. Поради невъзможност да работи с Nvidia Shield TV в момента приложението съм го качил на телевизора. Sony с Android TV на около 4 - 5 години горе долу. При гледане на тв през приложението и изгасяне на тв - решавам след 20-30 минути да пусна телевизора и приложението започва да върти до безкрай. Излизам , влизам - ефект няма . Рестарт на телевизора оправя нещата. Ако излезна от приложението и чак след това си изключа телевизора няма проблеми. Мой колега с Philips с Android TV споделя същата драма с въртенето до безкрай. И той започнал да излиза от приложението и тогава спира телевизора. Голяма брада :)

Link to comment
Share on other sites

Затова ги съобщаваме тези неща тук. Гледам сериозно взимат под внимание коментарите и работят. При мен рестарт на телевизора не се налага. Просто излизам от приложението - с бутон HOME при мен - да зареди интерфейса на Андроид ТВ-то и после избирам да пусна приложението и то зарежда.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mIRCata said:

Затова ги съобщаваме тези неща тук. Гледам сериозно взимат под внимание коментарите и работят. 


Е па как! Къде ще намерят балъци без пари да им правят проучване! Ти си им любимия потребител със сигурност! 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @mIRCata и @abatt,
 

Имаме нов ъпдейт, с който сме решили описания проблем с “въртенето” и необходимостта от изход и вход от приложението, за да продължите да гледате.

Пропуснахме да споменем, че при предходния ъпдейт сме направили актуализации при навигацията, като достъпът до Грид/Лист екраните е възможен с “long press” на бутон “OK”. 

Всяко устройство, което има Google TV е съвместимо с coool.tv.
 

Link to comment
Share on other sites

On 4/14/2022 at 12:34 PM, JoyDay said:

Здравейте, @mIRCata и @abatt,
 

Имаме нов ъпдейт, с който сме решили описания проблем с “въртенето” и необходимостта от изход и вход от приложението, за да продължите да гледате.

Пропуснахме да споменем, че при предходния ъпдейт сме направили актуализации при навигацията, като достъпът до Грид/Лист екраните е възможен с “long press” на бутон “OK”. 

Всяко устройство, което има Google TV е съвместимо с coool.tv.
 

Ще го дръпна да видим. Преди малко спрях телевизора с работещо приложението.

Сега го пуснах да видя за ъпдейт. Веднага пусна и приложението - повъртя малко и ми предложи да си влезна в единствения наличен профил. Може би телевизора успя бързо да се върже към мрежата или уж "изключен" не е бил точно тотално спрян и бързо е видял интернет.

Но искаше вход с един единствен активен профил.

Като обновя версията, ще стане ясно дали го има още това като проблем.

 

Да. Когато телевизора работи с пуснато приложение и изключа ТВ. Ако го пусна след малко пак, пуска и приложението - директно дава въртене(не се вижда началния екран с разните логота на програми) и иска избор на профил

 

On 4/14/2022 at 12:34 PM, JoyDay said:

като достъпът до Грид/Лист екраните е възможен с “long press” на бутон “OK”. 

:punk

При мен отваря само версията grid(то и другото не го искам) - само вижте ако може да се избегне показването за малко грида без данни. Изчакайте да зареди и тогава го покажете

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mIRCata said:

При мен отваря само версията grid(то и другото не го искам)

При текущо гледане на предаване, с “Long press” на бутон “ОК” влизате в Грид екран. При продължително задържане на “ОК” върху лого на определена програма в инфобара, ще се отвори “Лист” екранът.

Link to comment
Share on other sites

Зациклянето при опит да тръгне от спрян телевизор сега не ми се получава. Явно е оправено.

Но тогава дори с 1 профил ме кара да го избирам

ПП

Viasat History/Nature не работят. Дори и назад. Сякаш двата канала като цяло имат проблем. Но Visat Explorer работи

Link to comment
Share on other sites

On 3/30/2022 at 3:47 PM, zaqq said:

Не, субтитрите нямат грешки, нито от сорса, нито от "кабеларките". Грешките се получават единствено в това приложение. Относно белия фон, чудно ми е че не си забелязал, как обикновенно се визуализират субтитрите:

sub.jpg.6232ac345eeacae3f69b426fe0d95be7.jpg

Прав си. Аз съм се объркал. Просто като каза грешки, го приеха, че тук там има правописни. Но виждам проблеми сега

Сега загледах предаване със субтитри.

И пуснах едно и също предаване на двата телевизора. Единия през кабеларката, другия през приложението.

Явно нещо не се декодират букви правилно или нещо такова. И аз не знам. Но сега на Viasat Nature дават предаване за акули. Масово в субтитрите л е сменено с п.

Отделно на някакъв произволен принцип се променя case-а на думите/буквите. Например "От мапка чета книги ЗА акупите" - хем се бъркат букви, хем големината им.

Също така си мисля, че ще е добре, субтитрите да са леко над долния ръб на екрана, а не така яко залепени долу. Малко неестествено изглежда.

1.jpg

2.png

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

И друго - покрай омазаните Viasat канали, 2 пъти вече като мина през тях и звука на цялото приложение се скапва. Почва да маже и трябва да се излезе и влезе пак.

Ако се гелда приложението, натисне се бутон HOME да отида в Андроид ТВ интерфейса и пусна приложението - иска избор на профил(1) Даже не показва екрана с логота. А директно леко зацикляне.

Link to comment
Share on other sites

Относно субтитрите не съм сигурен, че проблема идва от КБ. На въпросните канали съм го забелязал и при няколко сателитни и иптв доставчици.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Danzki said:

Относно субтитрите не съм сигурен, че проблема идва от КБ

Кабелната на Ентри(вече Виваком) субтитрите бяха ок, докато в приложението бяха като на снимките

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mIRCata said:

Сега загледах предаване със субтитри.

И пуснах едно и също предаване на двата телевизора. Единия през кабеларката, другия през приложението.

Явно нещо не се декодират букви правилно или нещо такова. И аз не знам. Но сега на Viasat Nature дават предаване за акули. Масово в субтитрите л е сменено с п.

Отделно на някакъв произволен принцип се променя case-а на думите/буквите. Например "От мапка чета книги ЗА акупите" - хем се бъркат букви, хем големината им.

Също така си мисля, че ще е добре, субтитрите да са леко над долния ръб на екрана, а не така яко залепени долу. Малко неестествено изглежда.

 

Благодарим за обратната връзка. Субтитрите са част от backend решението, което не е наша разработка. Повдигнали сме го като проблем към колегите от известно време и успоредно с това продължаваме да търсим алтернативни решения. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JoyDay said:

 

Благодарим за обратната връзка. 


Благодарности къща не хранят! Вземете поне му пуснете безплатно услугата докато ви е бета тестер, наглеци!!!!

Link to comment
Share on other sites

Реших пак да видя след последните ъпдейти дали не са оправили приложението за Nvidia Shield TV - уви НЕ. Играх си пак с по-ниски резолюций нищо не става. Явно предния път на 1080 е тръгнало за малко гладко. Един познат с китайски бокс, флашнат насила с Android TV върви перфектно. Бъга със гасенето уж изчезна. Ще докладвам през седмицата. Тогава винаги се проявява след като децата изгасят телевизора преди да ги закарам на училище и се прибера и го пусна пак. Надявам се да оправят поддръжката за Nvidia Shield TV. Там приложението хвърчи. Аз пия водка ако ще раздавате алкохол за тестери. 

Edited by abatt
Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2022 at 11:15 AM, RaptoR said:


Благодарности къща не хранят! Вземете поне му пуснете безплатно услугата докато ви е бета тестер, наглеци!!!!

Недей им  разваляй  келепира,  те  тамън удариха  кьоравото с  тестер като  него.  

Link to comment
Share on other sites

Днес субтитрите са МНОГО зле. Опитах да гледам едно предаване по Viasat History - то са букви, цифри?!?, големи малки, слети думи, разцепени. Тия външните където правят приложението за субтитри, ще кажеш, че са индийци.

Все още седящи проблеми - странните пиксели в горния ляв ъгъл си седят. По-често пита за избор на профил когато е един, отколкото да го пусне директно. От преди малко гледах телевизията, без да искам натиснах HOME бутона и пак пуснах приложението - показва циклещо зареждане и попита за профила. Като се замисля, май почти спря да работи по другия начин. При превъртане - това, което се вижда на thumbnail-a и това, което реално се пуска се различава с до 2-3 сек. Пуска напред.

Интерфейса все още се задържа доста време над нужното.

Пауза/плей - продължава да има проблем да продължи от позицията. И май се държи различно при върнато предаване и текущо, на канал, който може да се превърта. Ако гледам текущото предаване и дам пауза и после плей - прескача напред до текущата позиция??

Ако е старо предаване, са всякакви ситуации - пуска напред, назад, на същото място. Много странно.

 

Все още смятам, че субтитрите е добре вместо да са залепени за долната част на екрана, да са леко по-високо.

 

Взех си един Chromecast with google TV. Приложението не се открива ако го търсиш и не може да се инсталира през самото устройство. Нужни са разни врътки през браузър и итнернет магазина на гугъл. Неудобно. А е обновено до дупка като софтуер.В ерсия-та е 10 или подобно. А това е надстройка на Андроид ТВ, и въпреки това приложението не се откриваше. Първо реших, че е от профила, но след като влезнах с профила, с който съм го инсталирал на 2-та андроид телевизора, пак не го откри.

 

Приятно се изненадах, че при въртене между последните 2 гледани канала, ако поне единия е назад някъде, помни не само канала, но и времето - и те връща точно там където си прескочил на другия канал. И така не трябва да си търсиш филма/предаването пак. Тъкмо щях да го предлагам като функция и излезе, че е направено.

 

Link to comment
Share on other sites

Проблема със субтитрите не е само българските. И на английски са зле, на моменти много. Буквално имаше неща като ffgasgfasfjasffa на места.

Link to comment
Share on other sites

Тройна домашна услуга с МАГ250.

NatGeo таймшифт

предаване от 11:50 до 12:50 /примерно/

Пускаш отначало, слушаш БГ дублаж, сменяш аудио потока на Англ.

Като стане 12:00 явно пуска следващ файл.

В тоз момент продължава с БГ дублаж :thumbsup:

 

 

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

On 4/24/2022 at 9:51 PM, chasti said:

Тройна домашна услуга с МАГ250.

NatGeo таймшифт

предаване от 11:50 до 12:50 /примерно/

Пускаш отначало, слушаш БГ дублаж, сменяш аудио потока на Англ.

Като стане 12:00 явно пуска следващ файл.

В тоз момент продължава с БГ дублаж :thumbsup:

 

 

Здравейте, @chasti,

Моля на лично съобщение да ни изпратите три имена на титуляр и/или клиентски номер, за да направим проверка на описания от Вас проблем. 
 

Link to comment
Share on other sites

Аудио потоците на food network изведнъж се намазаха - бг са английски, английския е на бъгарски. Както беше преди време на евроспорт

ПП

Направете го да може да се връща

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...