Jump to content
BulForum.com

Как Се Гаси Горяща Кола В Пловдив


sMARTBomber

Recommended Posts

леле боже,в какво се е превърнало началното образование...вече се пише даже и на диалект.

 

Извинете аз ли съм тъп или просто ми нявава един спомен, че газовата оредба е в багажника

- Така и не видях да е пламнал багажника за да ми навее мисли на зрив на оредбата??

газовата бутилка е в багажника.

оттам нали се сещаш-по маркучите и директно в двигателния кош.

сега събери пропускащи пропан-бутан маркучи и хвърлящи искри кабели за свещи?какво се получава?

аха,именно-пожар.при по-кофти стечение на обстоятелствата маркучите,по които върви пропан-бутана могат да изиграят ролята на фитил,чиито край свършва в бутилка с природно гориво под налягане.

ето ти я експлозията.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

И кво за няква талига да си жертвам живота бал съм й майката тя ку е с тунжа нема тъй да гори. Аз ку бях щях от далеко да кривна на няяде за да не минавам до колата тва ако гръмне ша направи всеки човек в близост до нея на компот после ще идва часовникарската бригада. Според мен има си пожарна тя да се оправя ся че и тя е мармалад и нищо не работи нормално. Вярно е че някой от хората там можеше още в началото да вземе един пожарогасител обаче кат съ замислиш на място струва ли си за една талига да си рискуваш живота има доста начини и места където можеш да се направиш на герой но това не е едно от тях.

Link to comment
Share on other sites

и аз не бих се приближил до такава кола.ТО нали затова сложиха стикерите на стъклата "! АГУ' за да бягат хората като се запали.

ми ако не беше няква старя щайга ,а гореше апартамент с хора вътре баси откъсаната пожарна команда,молете се да не ни вижда дявола.

И за тези бараки отиват толкова пари от бюджета.........

Link to comment
Share on other sites

събери пропускащи пропан-бутан маркучи и хвърлящи искри кабели за свещи?какво се получава?

аха,именно-пожар.при по-кофти стечение на обстоятелствата маркучите,по които върви пропан-бутана могат да изиграят ролята на фитил,чиито край свършва в бутилка с природно гориво под налягане.

 

То по тази логика трябва да изключително опасно да работиш с газова горелка. Няма ли кислород -няма и горене ,а в маркучите няма.

Link to comment
Share on other sites

То по тази логика трябва да изключително опасно да работиш с газова горелка. Няма ли кислород -няма и горене ,а в маркучите няма.

 

Ама защо винаги някой тряя се праи на професор бе ? Абе ти случайно да си чувал че българите сме бедна нация и нямаме пари за да си пълним газовите уредби до горе ? А да си предвидил че газста изсича бързо щом и е дадено мястно от което няма нужда да натискаш някакъв педал ? А да си т*п ? А защо по дяволите не дойдеш пред моя блок и не запалиш 1 двикател на паркинга омазан със масло като 80% от колите в бг ? И не дочакаш седнал в-у задния капак пушеики цигара да доиде пожарната ? А след това защо не дочакаш да огаси предницата на колата ? А случайно да наака ? щото случайно аз като се сетя за кво стаа на въпрос нааквам и бих казал че БГ (уПрАВаТа) все оше е мноо в ануса и ще продължава так още мноо време ;) Аре късмет да не попадаш на горящи коли и да не се праиш на смел да им разбиваш багажника да ги газиш че при ословие не знаеш даже дори имат пожарогасител в багажника ;) и дали имат достатъчно газа ;) (разбира се ) !!!

Link to comment
Share on other sites

Много акъллии, много смелчаци, много нещо...!?

Семейство с дете изпепелени при автомеле

Я вижте линка....газовите уредби гърмят и умират хора, изгарят си като факли и за това са тези лепенки "АГУ". Скоро коли с АГУ няма да могат да паркират в подземни гаражи, даже съм виждал забранителни табели! И сигурно има за какво....

Друг е въпроса, като гледам тези черни пушеци, че такъв огън не се гаси с вода, а с пяна....."някой да слезнал да лиснел 2-3 кофи с вода"...това да не ти е на село огъня....дай сиирджиите да му пуснат по една вода още малко!

Ако собственика на колата е реагирал адекватно е можело сам да си помогне малко.....такива бараки са опасни и за околните....колко таксита гръмнаха в София...

Link to comment
Share on other sites

Ама защо винаги някой тряя се праи на професор бе ? Абе ти случайно да си чувал че българите сме бедна нация и нямаме пари за да си пълним газовите уредби до горе ? А да си предвидил че газста изсича бързо щом и е дадено мястно от което няма нужда да натискаш някакъв педал ? А да си т*п ? А защо по дяволите не дойдеш пред моя блок и не запалиш 1 двикател на паркинга омазан със масло като 80% от колите в бг ? И не дочакаш седнал в-у задния капак пушеики цигара да доиде пожарната ? А след това защо не дочакаш да огаси предницата на колата ? А случайно да наака ? щото случайно аз като се сетя за кво стаа на въпрос нааквам и бих казал че БГ (уПрАВаТа) все оше е мноо в ануса и ще продължава так още мноо време ;) Аре късмет да не попадаш на горящи коли и да не се праиш на смел да им разбиваш багажника да ги газиш че при ословие не знаеш даже дори имат пожарогасител в багажника ;) и дали имат достатъчно газа ;) (разбира се ) !!!

Абе, страх лозе пази!!! Дето са казали ,хората. Но в тази ситуация 2-3 кофи вода биха свършили работа. И бих направил точно това ако бях аз потърпевшия и естествено имах кофи и вода или пожарогасител под ръка ...и искам да си помогна . Но човека си е прецинил за него си. ( може да е имал и застраховка - знаеш ли???).

Не се изтъквам ,че съм бил умен или безрасъден ... или каквото и да е , и каквото бих направил ще си е на моя глава и няма да обиждам другите ,които мислят различно и биха направили друго.

 

Газовите уредби гърмят поради причината,че са под налягане и когато се намират в багажника на колата и когато колата е оставена на слънце, то вътре температурата става като в пещ. А и както се знае газовете могат да се свиват, но в бутилката тя е втечнена и няма как да се свие повече от това и следователно като започне да се разширява от температурата - пръска бутилката. Та значи и самата бутилка да запалиш няма да гръмне веднага.

 

Нека попитаме и другите какво мислят специално за тази ситуация в която гори само двигателя и пожара все още не се е разрастнал. В този случай по-опасното е да не гръмне резервоара с бензин от колкото да се мисли за газовата уредба в колата.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Миналата вечер и в нашия квартал (Тракия) стана нещо подобно, към 4 през нощта чух някакъв взрив, после пламъци, дим, пожарни, но съседният блок ми пречеше и не можах да видя какво точно става. Днес минах оттам и видях някакво пежо цялото обгорено отпред и отстрани, подробности не знам обаче тия "коли" на по 15 и повече години са си опасни, още повече ако има вътре някаква евтина газова уредба. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Според мен също е смешно да се обвиняват пожарникарите, защото преди всичко можеше да се лиснат 2-3 кофи вода от горните етажи без никакъв риск за тях, второ най-вече щофьора си е виновен че не си е отварял предния капак от мноого време освен да долее масло и да олее малко двигателя...

 

Всеки знае да плюе ама колко от вас знаят изобщо каква е работата на тия пожарникари, лекари и всички хора занимаващи се с благородни професии. Тия пожарникари бачкат за някви 200-300 Еуро и всеки ден си рискуват живота, при положение че колегите им в чужбина взимат х10, а с парите от бюджета които уж трябва да стигат до тях могат всяка година да се подменят тия коли

Link to comment
Share on other sites

Точно де никой не плюе самите пожарникари по точно се гледа колко е трагично положението с пожарните ни коли и изобщо с техниката с която разполагат

Link to comment
Share on other sites

Е тва значи е баси и простотията, толкова коли михаха покрай тази дето гори,как един не спря да изкара пожарогасителя и да помогне малко.ама сигурно са си мислели че са я запалили нарочно.

Link to comment
Share on other sites

Каквито и теории да вадим дали ще гръмне или не, реално винаги си има опасност. Мене ми направи впечатление, че пожарникарите в никакъв случаи не спряха на безопасно разстояние от горящата кола. Я си представете, че нещо се осере и тая кола вземе че гръмне. Щото всичко става. Ако беше станало това, какво тогава се случва с пожарникарите и пожарникарската кола ?

Link to comment
Share on other sites

Малки са им заплатите - да, може.

Не им е дооценен труда ли - да може

и т.н.

 

Но да ви кажа честно и тези малко пари които взимали тези тримата, са им много...

Защо ли? Ами защото след като са се хванали на тази работа за тези малко пари, поне трябва да си я вършат съвестно...

Ще запитате че какво им е на вършенето - ами ето какво:

 

Тази техника колкото и да е стара си има графици по които периодично да се проверява за изправност. Самия факт че те бяха толкова неподготвени за отказа, говори колко са я проверявали преди това.

Не си мислете че задълженията им опират само до гасене на самия пожар. Подготовката и поддръжката на техниката също е много важна част и всички видяхме колко неприятни последици може да има.

 

Направете си сметка ако гореше къща с хора или недай си боже деца вътре.. А? Какво правим тогава?

Помпата отказва, пожарникаря решава да е герой и влиза в пламъците и си изгаря и той и тн... И за какво всичко - защото никой не се е сетил да провери тази кола дали изобщо е годна за дежурство.

 

Това е положението. Не са им малко парите - Професионализма име е малко.

Добре че беше само една стара кола, а не къща с деца. И дано това да им е за урок, не на всички пожарникари, а само на тия тримата, другите само ще чуят историята и я вземат поука я не. Но на тези ще им държи влага. И другия път като застъпят ще проверят помпата преди да я приемат от стария дежурен.

Защото така се трупа опит.

И се става професионалист.

Link to comment
Share on other sites

Пожарните коли са в много лошо състояни дано на никои не му се налага да ги чака.Но все пак относно газовата уредба затова има дизел и да не ти пука че ще гръмне :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Според мен не можем да виним само един човек.

Шофьорът сигурно е виновен че колата му е неизправна.

Съседите са виновни, че не са хвърлили тия прословути 2-3 кофи вода.

Минаващите коли са виновни, че са минавали а не са спрели да помогнат.

Браво на оператора, обаче и той можеше да хвърли вода от балкона.. или да слезе да сипе, нали така? Но пък тогава нямаше да го има документирано цялото събитие.

Пожарникарите също са донякъде виновни, щото независимо че им е калпава техниката те отговарят за нея.

Мисля, че въпросът не е до това кой е виновен, а кой е направил нещо по въпроса. Затова евала правя на пожарникарите - опитаха се по всички възможни начини да се справят с пожара и с техниката си. А минувачите и колегите шофьори призовавам за съпричасност и отзивчивост - все пак никога не знам (не дай си боже) на кого може да се случи!

Поздрави и БЕЗАВАРИЙНО!!! :tongue

Link to comment
Share on other sites

... евала правя на пожарникарите - опитаха се по всички възможни начини да се справят с пожара и с техниката си. А минувачите и колегите шофьори призовавам за съпричасност и отзивчивост - все пак никога не знам (не дай си боже) на кого може да се случи!

Ти ако си минувач и видиш въоръжена до зъби банда мутри да обират магазин, ще се хвърлиш ли да спасяваш стоката на магазина? ...Едва ли

По-вероятно ще е да се обадиш на съответните органи, които имат подходящите средства за овладяване на ситуацията.

Лесно е да се призоват минувачи и други, но е даже още по-лесно да се направи проста сметка, какво би станало при един взрив на газовата бутилка (както скоро беше станало в София - даваха го и по новините) и кой би пострадал повече - квалифицираният пожарникат със защитно облекло или минувача с тениската?

Защо да рискуваш живота на минувачите, които плащат данъци, точно за да може като ги нападнат на улицата - да дойде полицията, като получат сърдечен удар - да дойде бърза помощ, като им се запали колата - да дойде пожарната и да им я угаси. Да, хубаво е да се помага при възможност, но е мегаглупаво да се рискува живота на незащитен и неквалифициран цивилен гражданин, заради некомпетентността на други.

Link to comment
Share on other sites

Smartbomber-a е прав.А наще пожарникари са си много добри,но за жалост скапаните ни политици не отделят пари да им купят ново и по-хубаво оборудване :( .Същата работа е и с линейките и спешните помощи.Иронията за мен тук е,че лекарите в линейките и пожарникарите в пожарните им липсва оборудване,а болшинството от тях прави най-доброто да си върши работата,а миризливите ни полицай си карат астрите и като отидеш да пуснеш молба да ти намерят телефона(който има проследяващо устройство,те само трябва да го пуснат) първата работа на МИРИЗЛИВИЯ,ГАДЕН,ДЕБЕЛ ушав е да ти каже-Амии ако са почерпим нещо с дежурния МОЖЕ и да го намерим :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

На коя кола газовата и бутилка е отзад, че нещо не се сещам???????

На всички коли са отзад газовите бутилки щото нали са сещаш-отпред нема място :P

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=DjGPipy_zcE...ted&search=

това клипче го набарах случайно незнам в коя страна е обаче и при тях пожарникарите се смутиха за малко но от колата после нищо не беше останало освен джантите

Link to comment
Share on other sites

Тук по-тази тема прочетох доста глупости , и за това реших малко да дам просветление по-темата кой е виновен. Това което се вижда че вади пожарникара се казва високократно налягане и е гумиран специален маркуч който издържа на голямо налягане в порядъка на 40 атмосвери помпата на това висократно налягане не е сработила по-мое мнение е пречината в остарялата техника която и надвишила на много текстописци по тази тема , тази помпа да сработи взима движението от кардана .

А колкото до действията те са напълно професионални няма паниране от това че не е сработила техниката , някой знае ли изобщо кога за последно е купен пожарен автомобил през далечната 1988г Татра 815 и те за в момента са най-добрите автомобили всичко друго е лом меко казано държавата се одръпнала не е дала една стотинка. :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Тук по-тази тема прочетох доста глупости , и за това реших малко да дам просветление по-темата кой е виновен. Това което се вижда че вади пожарникара се казва високократно налягане и е гумиран специален маркуч който издържа на голямо налягане в порядъка на 40 атмосвери помпата на това висократно налягане не е сработила по-мое мнение е пречината в остарялата техника която и надвишила на много текстописци по тази тема , тази помпа да сработи взима движението от кардана .

А колкото до действията те са напълно професионални няма паниране от това че не е сработила техниката , някой знае ли изобщо кога за последно е купен пожарен автомобил през далечната 1988г Татра 815 и те за в момента са най-добрите автомобили всичко друго е лом меко казано държавата се одръпнала не е дала една стотинка. :angry1 :angry1 :angry1

Абе те действията са едно ама и бездействията като дойде време за контрол на техниката са съвсем друго... всички в БГ правят чудеса от храброст със прастара техника и апаратура спасяват животи, защо и тези да не правят същото за парите си ако не за друго. А и все пак има и емиграция ако на някой не му харесва държавата...

Link to comment
Share on other sites

Абе те действията са едно ама и бездействията като дойде време за контрол на техниката са съвсем друго... всички в БГ правят чудеса от храброст със прастара техника и апаратура спасяват животи, защо и тези да не правят същото за парите си ако не за друго. А и все пак има и емиграция ако на някой не му харесва държавата...

Май изобщо не си наясно за какво говоря . :confused :confused :confused Ти като кибикчия специалист ли се яваваш??? :punk :punk Тази професия се изпълнява от хора който рискуват живота си да спасят друг , това е професия която те кара да самотдаващ за изпадналия в беда човек. А това че е отказала техниката нямаш право да ги съдиш !!! :angry1 :angry1 :angry1 А колкото до заплащането изобщо не съотвества на риска който се носи , а да не говорим колко пожарникари вечно ще останат на бойното поле.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...