Jump to content
BulForum.com

Странен проблем с TL-WR740N-ки


qwannn14

Recommended Posts

plameni, такова натоварване не би било проблем за който и да е свестен домашен рутер-сапунерка. Това, че рутер за 20 лв би клекнал по очи, означава, че просто за толкова пари явно.... толкоз :) .

Освен това въпреки че си прав, че съвременния дом не е като преди 5-6 години, колко хора са баш като това, за което говориш - 5-6 компютъра, медиа плеъри и т.н. СИП клиенти и VPN и т.н., всичко просто евентуално би изискало повечко от 4 ЛАН порта на суича, иначе като капацитет не е нещо кой знае какво, което една сапунерка от 150-тина лв (каквито основно имаше навремето) да не може да се справи.

Този феномен сега с сапунерки за по 20-30 лв е направо отчайващ. И преди, и сега, явно за да имаш някакво качество, си трябват едни 150+ лв.

 

За ъптайма, 200-300 дни никога не е било проблем за един свестен рутер :) . Както казах, 1 година изкара един път моя. За компютър също - десктоп машината ми с Вин7, която ежедневно се експлоатира, прави по 6-7 месеца без рестарт и без никакви проблеми. Какво остава за една машина с някакъв линукс ядро, изпъ;няваща ролята на рутер.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

ARPAnet, при мен така са служебните. :-)

 

tedy, инвестицията в техниката е около стотина лв., но ако добавиш окабеляването, което имах възможност да направя още при строежа, цифрата става по-сериозна.

Ядрото на m0n0wall е BSD.

Link to comment
Share on other sites

Ами... за това аз имам една доста стара машинка с CentOS, два интерфейса и суич зад вътрешния. Забранил съм рут достъпа, направил съм известен брой филтрирания c iptables, dhcpd и машинката е спирала единствено при спиране на тока...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...