Jump to content
BulForum.com

µTorrent


Teddy-King

Recommended Posts

  • Replies 269
  • Created
  • Last Reply

Свалих по-стар utorrent и тръгна, поне за сега :/. Скоростта поради някаква причина е по-ниска, но поне върви. Благодаря, все пак :)

Link to comment
Share on other sites

1. ако не си направил "setup guide" на торент програмата го направи.

2. ограничи броя връзки за торент (примерно до 50)

3. ако пак имаш пак проблем ограничи лимита на download примерно до 1300К (тук можеш да си поиграеш да намериш оптималната скорост)

 

според мене проблема идва че на харда се подава много информация от много места (т.е. от много потребители и той неможе да смогне да ги запише) едно е 2М от 2 потребители (т.е. прави едновремено 2 записа) и 2М от 1000 (т.е. 1000 записа едновременно)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

имам един въпрос свързан с тракера hd-torrents.org. тръгнах да дърпам ето този торент - цък, има над 150 сийдъра, но на мен ми изписва следното:

 

Направен е опит за достъп до сокет по начин, забранен от неговите разрешени за достъп.

 

какво ще рече това? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

На някой мю-торента да му е блокирал домашната мрежа и как се е справил с проблема?

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми прави разни проблеми, но не съм сигурен точно какво и как омазва. Общо взето след десетина часа работа омазва интернета и трябва рестарт на компа. Търсих други клиенти и не можах да избера. Или са базирани на мюторент, или или на гадната (д)жаБа, или са някакви на по няколко години със спряно развитие.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Покрай проблеми, започнали да възникват с uTorrent 2.2.1, реших най-сетне да пробвам нещо по-ново. Пробвах последния uTorrent 3.5.1.нещо_си. Интересното е, че във виртуална машина върви горе долу добре, но като го инсталирах на същия по вид Windows (2016 Server) както във виртуалната машина, не работи добре - като почне да сваля, започва мощно да лагва и фрийзва интерфейса. В нета открих множество подобни оплаквания от доста години. И не качва над 30-35МБ/с. 2.2.1 поне качваше нормално до 90-95.

Деинсталирах стария с отметнато delete settings и го настроих наново. Преинсталирах го и тоя път не барах никакви опции, без промяна.

 

Пробвах qBittorrent последния и засега май оставам с него, макар че нещо на единичен торент трудно развива скорост макар че го видях 1-2 пъти да стига 70-80МБ/с. Ако му заредя няколко торента, по някое време стига и 95, но много играе показанието - през секунда ту 95, ту 50 или 60МБ/с, после пак 90 или 30.... ей такива. Предполагам е от лоша работа с диска, защото като заредих 1-2 торента върху SSD-то, колебанията значително намаляха при сваляне и се стабилизираха около 90-95МБ/с. Кеш и 512 пробвах, и 1ГБ, и 1.5ГБ.

За съжаление уТорент 2.2.1 работеше най-добре.

Кажете как да се оправи това с последния уторент, защото нищо не помогна - run as administrator, разни compatibility modes... нищо.

Link to comment
Share on other sites

Off/ Аз съм доста по-консервативен от тебе и съвсем доскоро си седях все още с 1.8.5 - реших да го сменя, защото помислих, че ми прави проблем, като понякога трие без причина и без предупреждение всичко в папката, дето съм му я настроил да сваля...впоследствие се оказа, че проблемът не бил в него, а по причина, че постоянно ползвам много външни дискове и понякога се случва буквите на дяловете да се разместят при смяната на различните дискове, но така или иначе вече го бях сменил с 2.2.1 (последната читава версия) и засега с нея нямам оплаквания, но все пак не съм на куулбокс, та няма как да ти кажа как се държи на високи скорости. ;)

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е ясно, че не 100% от хората имат въпросния проблем с 3.5.1 (или изобщо последните версии), преди година пробвах върху Вин7, и също, като изключим останалите недостатъци (примерно не постигах същите скорости с новите версии, което основно ме отказа от тях), нямаше този проблем. Но в нета откривам множество отзиви за същия проблем и върху стари версии Windows, вкл. след чисти преинсталации. Нещо не е наред в новите версии, макар че се оказа, че има опции за изключване на всички реклами, което ми беше даже леко невероятно. До 10-тина МБ/с скорост е относително добре, но бързо като ги подмине, почва адското фрийзване.

В крайна сметка ми писна от подобни тъпи проблеми и си върнах 2.2.1, която работи добре и има консистентни скорости на сваляне с 1-1.5ГБ кеш - 80-90 без много да играят, и не фрийзва.

Един от проблемите й беше, че след някакво време при Open... на торент, диалога за избор на файл започва да му липсва navigation pane, т.е. blank - стои просто празен, бял. За това се оказа, че има настройка от сорта gui.compat_diropen или нещо такова за съвместим open/save диалог, явно са били наясно, че съществува някакъв проблем при някои ситуации. Включих я, да видим. Другото беше, че след сваляне на няколко торента, нещо при започване на следващ дава някаква грешка в списъка с торенти, даже веднъж даде грешка file not found след като свали торент до 100%, оказа се от бъгава опция за добавяне на .!ut на свалящите се файлове - не е могъл да махне разширението след края на свалянето, което се случва понякога на Вин10/2016 и при explorer и с други програми, та махнах опцията, както и го направих да run as administrator, което четох че оправя и други мизерийки от тоя характер, и ще видим как ще е.

qBittorrent остава като втори клиент ако уторента нещо му стане пак и тотално го разкарам. qbit-a очевидно работи по-зле с дисковите операции (това го срещнах като разисквания в доста форуми), но в даден момент мисля да взема SSD и за работен диск (Crucial са пуснали нови модели на добра цена 500ГБ и 1ТБ) и ще свалям на ССД, където и qBit-a се справя добре.

 

Edit: Още една ситуация, в която uT 2.2.1 се държи страшно по-добре спрямо qBittorrent. Пробвах да свалям директно през мрежата към друга машина торенти (Save на торента към мрежов ресурс), през 10гбит линк. uT 2.2.1 не му пукаше, все едно локално 30ГБ торенти, с около и над 90МБ/с до края. qBit-a посвали малко същите торенти (първо него тествах със същите торенти) и малко след началото драстично му падна скоростта до 10-15МБ/с до края. Таргет диска е 3ТБ бърза тошиба, и не е от мрежата, защото междувременно пробвах да прекарам 10ГБ файл през същия линк, с 190МБ/с нормално се прекара.

За съжаление и доста кофти, че все още май най-добрата програма си остава ut конкретно 2.2.1.  За ниски скорости до 10-15МБ/с, че и до 30-40 в повечето случаи, почти всяка програма е Ок, дори адски неефективната при работа с диска qBittorrent. Tixati пробвах, тя май е най-ефективна при дисковите операции, но имаше други недъзи някакви и я махнах, особено на фона на ut 2.2.1.

Link to comment
Share on other sites

Пробвах qBittorrent последния и засега май оставам с него, макар че нещо на единичен торент трудно развива скорост макар че го видях 1-2 пъти да стига 70-80МБ/с. Ако му заредя няколко торента, по някое време стига и 95, но много играе показанието - през секунда ту 95, ту 50 или 60МБ/с, после пак 90 или 30.... ей такива. Предполагам е от лоша работа с диска, защото като заредих 1-2 торента върху SSD-то, колебанията значително намаляха при сваляне и се стабилизираха около 90-95МБ/с. Кеш и 512 пробвах, и 1ГБ, и 1.5ГБ.

За съжаление уТорент 2.2.1 работеше най-добре.

Кажете как да се оправи това с последния уторент, защото нищо не помогна - run as administrator, разни compatibility modes... нищо.

 

След като ми писна на **** от uTorrent, минах на qBit преди няколко години. Не съм изпитвал проблеми, но връзката ми е 100мбит, а не 1гбит. За сметка на това, в момента се сийдват 560 торента. Не едновременно, но са заредени в клиента и не са паузирани, та си се разпределят според настройките.

 

Всички торент клиенти нямат проблем с малки бройки торенти. Ако заредиш големите бройки - започват да издишат.

 

Проблема с падовете в скоростта съм го имал с всеки един торент клиент при зареждане на торент с много файлове в него. Примерно 50ГБ торент с всичките сезони на сериал - 500 - 1000 файла. Скоростите започват да се качват до максимум и веднага да падат отново. И така нон-стоп до безкрай. Няма сваляне тоя торент. Някакъв проблем с кеширането, независим от настройките.

Link to comment
Share on other sites

Проблема с падовете в скоростта съм го имал с всеки един торент клиент при зареждане на торент с много файлове в него. Примерно 50ГБ торент с всичките сезони на сериал - 500 - 1000 файла. Скоростите започват да се качват до максимум и веднага да падат отново. И така нон-стоп до безкрай. Няма сваляне тоя торент. Някакъв проблем с кеширането, независим от настройките.

 

Дреболия...

Tixati с справя с може би най-трудния и до момента торент "Hacking Team Hacked":

обем над 400GB, над 20000 папки и над 165 хил. файла

Link to comment
Share on other sites

Повечето клиенти се справят, ако това е единственият торент. Не с този конкретно, а с торентите, скоито съм имал проблеми. Не знам каква е закономерността. Помня че бях сложил Vuze преди qBit и си го свали без никакъв проблем. С още 10 добавени торента след това - започна да прави парчета.

 

Също така, въпросният проблем се проявява ако файловете в торента са големи по обем. С много на брой малки файлове съм нямал проблем.

Link to comment
Share on other sites

Аз си върнах uTorrent 2.2.1 пак. Направих едни донастройки, както и го направих да стартира като Администратор (което оправяло и други евентуални проблеми). И пак нещата са Ок с тази програма и версия.

qBittorrent е добър, но ... уторент има повече опции и по-адекватни, и както казах, се справя по-добре при работата с диска, и със сейването на торентите в мрежов ресурс. И особено ако се ползва SSD, ще го щади повече, ми се струва.

Срамота, че заради един такъв проблем с фрийзване, последния уторент не става за нищо при мен, че... нещо не ми харесва да съм с толкова стара версия толкова години, съвсем принципно.

 

Transmission е само за линукс - за Виндовс има някаква ранна алфа, което за мен е все едно няма, па ако ще и да работи нормално за някой. Deluge го гледах и него - нещо с нищо не ме впечатли или привлече, на фона на другите, а и е някакъв джавешки грозен. По-скоро Tixati бих ползвал, направи ми добро впечатление откъм работа с диска и с паметта, но много крив ми се стори интерфейса, заедно с някои други неща.

 

Edit: Аз лично не работя с много на брой торенти, а и вече не ги държа безкрайно като ги сваля. От дъжд на вятър да сваля някой филм или нещо. До 5-10-15 торента макс наведнъж. Просто е малко и за спорта даже - да може да оползотвори максимално интернета и възможно най-малко дискът да е ботълнек (поне докато сложа ssd за торентите и др.). Ясно, че при повече на брой торенти (и парчета) и сваляни парчета/конекции, random IO-то почва все повече да сваля ефективната скорост на писане, но при експериментите uT 2.2.1 засега се справя най-добре overall за тези изисквания.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

qBittorrent/Deluge са базирани на libtorrent, който не работи така добре под Уин, колкото под Линукс. Под Уин особено се усеща, ако има повече торенти от различни дискове. libtorrent има performance профил, който май беше активиран при Deluge, затова е и по-агресивен при сваляне от qBittorrent.

 

@tedy, пробвай да свалиш processhacker2, стартираш с админ права и на уторент процеса задаваш Page priority - Very low. Версиите от 3.* нагоре, които нямат опция за изключване на Уин кеша, имат множество проблеми именно заради него.

Link to comment
Share on other sites

Аз вече си останах с 2.2.1, и докато отново работи, няма да пипам. Версиите 3.х както писах, при мен проявяват друг проблем, с фрийзване като почне да сваля, който ги прави неизползваеми, поне последната версия като пробвах.

Иначе четох, че последните версии (или поне тия дето нямат опцията за кеша), по дефолт изключват windows кеша АКО се стартират като администратор (или им се зададе това compatibility в опциите на шорткъта).

Аз не можах да тествам това, защото тя направо умираше програмата секунди след като пусна да свалям и едвам спирах торента.

 

Филмите поне, ги свалям директно в мрежата през UNC на бърз диск, и развиваните скорости са постоянни около и над 90МБ/с.

Link to comment
Share on other sites

Ми то не е добра идея, и без тази новина си го знам, аз и затова няколко пъти тръгвам да се опитвам да мина на последна версия. Но след като все има някакъв проблем, как да стане тоя номер... особено последния ми опит програмата просто не става за НИЩО при мен по някаква причина. В нета откривам множество оплаквания от точно същия проблем дори от 2011-та насам, и никой май не знае от какво е. Някъде споменаха, че може да е от файруол, ама са ползвали zonealarm тогава. Аз ползвам вградения и няма начин да го изключа.

Аз и без това рядко свалям и само от замундите.

qBittorrent щях да ползвам, но той е неефективен за мен, а и директно сваляне в мрежа е много по-бавно по някаква причина.

 

P.S. И е твърде възможно тоя бъг специално, да е вкаран в 3.х версиите по някое време, а да го няма в 2.2.1 :Р.

Link to comment
Share on other sites

Окончателно (за близко бъдеще поне) оставам на Tixati.

Работи добре, нелагаво, развива същите максимални скорости като уТ2.2.1, май не е базирано на libtorrent като останалите, защото се справя отлично при тези скорости, дори само с 300 до 500МБ памет, то дори няма опция за задаване на размер на кеш.

Директно сейване към мрежов ресурс също работи отлично и както се очаква (а не като qBittorrent). Първоначално закакво го отсвирих.... май заради интерфейса.

Интерфейса ще се преживее - неудобен тулбар в горната част, и няма никакви клавиатурни шорткъти или улеснения, дори торент не може човек да изтрие с клавиш Del, а трябва да цъка с мишката по тулбара на Remove.

Това последното е най-критично, и всъщност не знам докога бих го изтраял, но може би ще го трая след като то така или иначе рядко свалям торенти.. а не искам вече да съм с толкова стара версия на уТ.

Последната версия от завчера я пробвах на друг комп пак с Server 2016 - и там работи зле, там даже тая версия повече от 27-8МБ/с не може да качи изобщо по някаква причина. Чудя се защо се инатя с тоя уторент да го подкарам и ползвам...

Edit: всъщност елиминирах този последния проблем с autohotkey скриптче. Като се натисне Del, скриптът натиска бутона Remove от тулбара, и това без да мести курсора, а по културния метод с ControlClick. Подобни шорткъти може да си направя и за други операции.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...