Jump to content
BulForum.com

Избор на LED, OLED, Plasma TV-та


Lil Scrappy

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

49 minutes ago, deus_pld said:

Колеги, търси се бюджетен телевизор (до 1000лв) и до 49 инча диагонал, които ще се ползва 80% за gaming (xbox конзола) и 20% телевизия, основно детски програми :) 

Филми вкъщи почти не се гледат, така че не ги слагам в сметката. 

Този как ви се струва като вариант? Има го разопакован за 890лв, иначе в момента е на промоция  999лв.

И изобщо, Nanocell-технологията на LG заслужава ли си? Гледам, че в момента масово са на "промоция", което принципно не е добър атестат, но съм слабо компетентен в тази област и не мога да преценя. 


Зимай смело! Аз взех такъв 65 инча. С LG грешки няма. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deus_pld said:

Ами този, които съм дал в линка пише, че е пуснат на пазара 2020-та. Колко да е стар?

 

Ами, толкова. Просто ги изчистват, защото след няколко месеца ще се появят новите модели. :) 

Link to comment
Share on other sites

Ами аз в момента съм с 32-инчов Филипс FullHD и принципно ми върши работа. 

Искам да ъпгрейдвам с нещо, което наистина да ми даде осезаема разлика при гейминг, защото както казах вече телевизорът вкъщи основно за това се използва. Филми, ютуб и тн не ме вълнуват. 

В тази връзка ми се искаше нещо с честота на опресняване 100Hz, а този от линка е с 50. Даже за новите конзоли стандарта на опреснаване на телевизора е 120Hz, но тия телевизори в момента са по 3000+лв, което ми е извън бюджета. Затова гледах 100-херцови, които започват от около 1400лв. Не че е кой знае какъв порблем тази цена, но някак си не искам да преминавам психологическата ми граница от 1000лв.

Чуденката ми е дали да изчакам още някой месец и някоя подходяща промоция за 100-херцов, или да взимам сега този от линка ми за 900лв и да не го мисля толкова? :hmmm:

 

Link to comment
Share on other sites

Е да, "най-добрите" аз също ги знам кои са. Но в случая не коментираме тях.

Търсим просто подходящ за целта компромис на цена около хилядарката. 

Link to comment
Share on other sites

Бюджетът, който си отделил, не позволява да вземеш това, което си заложил като изисквания. Колкото и да изчакаш, не виждам как ще се случи. Освен ако не възнамеряваш да изчакаш 5-6 години, докато 120Hz стане някаква норма.

 

Не разбирам обаче защо би настоявал за 120Hz, при положение, че много, много малко игри ще могат да вървят на толкова. Повечето ще си вървят на 60.

 

Лично за този модел не успявам да намеря ревюта. Има за други 81*, но номенклатурата на LG ми е толкова мътна след добавянето на тия нови модели, че вече не съм сигурен коя цифра какво представя.

 

За 890лв, не мисля, че ще останеш разочарован.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

Бюджетът, който си отделил, не позволява да вземеш това, което си заложил като изисквания. Колкото и да изчакаш, не виждам как ще се случи. Освен ако не възнамеряваш да изчакаш 5-6 години, докато 120Hz стане някаква норма.

 

Имах предвид да изчакам за промоция на 100-херцов .

Например този или този , макар при втория 55 инча да са ми много. Мястото на секцията позволява най-много 49'

Ако както казваш в началото на другата година излязат новите модели и тези паднат още малко, примерно. 

 

Link to comment
Share on other sites

Може би е добре да имаш впредвид, че някои от производителите имат навика да използват различни матрици и подсведтки на телевизорите си в една и съща серия, но с различен размер. Та е добре да го знаеш в случай, че четеш ревютата.

 

На каква конзола ще играеш игрите?

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Ferante said:

Може би е добре да имаш впредвид, че някой от производителите имат навика да използват различни матрици и подсведтки на телевизорите си в една и съща серия, но с различен размер. Та е добре да го знаеш в случай, че четеш ревютата.

 

На каква конзола ще играеш игрите?

 

В момента Xbox One X, с перспектива да я сменя с новото поколение (Series X) след година-две, когато се понатрупат игри за тях. 

Link to comment
Share on other sites

Мисля си, че може би най-добрият вариант за съответния бюджет ще е Q70r, модел 2019 година  - ето тук има един за 1300лв

https://www.emag.bg/televizor-qled-smart-samsung-49-123-sm-49q70ra-4k-ultra-hd-qe49q70ratxxh/pd/D7BDB1BBM/?X-MB=0&X-Product-Id=59667024&X-Search-Action=view&X-Search-Id=8723084282ca37f7d1b3&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search#used-products

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ferante said:

Мисля си, че може би най-добрият вариант за съответния бюджет ще е Q70r, модел 2019 година  - ето тук има един за 1300лв

https://www.emag.bg/televizor-qled-smart-samsung-49-123-sm-49q70ra-4k-ultra-hd-qe49q70ratxxh/pd/D7BDB1BBM/?X-MB=0&X-Product-Id=59667024&X-Search-Action=view&X-Search-Id=8723084282ca37f7d1b3&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search#used-products

 

 

 

 

Този е с 60Hz панел.

Link to comment
Share on other sites

Погледни Sony XH90. Андроид, VA матрица с FALD подсветка, 120 Hz , HDMI 2.1. 55" е към 1650 лв, над бюджета, но си струва. Може би най-доброто на пазара като цена качество. Тези ИПС матрици не знам как въобще ги гледате, че и с Edge подсветки.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Cayenne said:

Погледни Sony XH90. Андроид, VA матрица с FALD подсветка, 120 Hz , HDMI 2.1. 55" е към 1650 лв, над бюджета, но си струва. Може би най-доброто на пазара като цена качество. Тези ИПС матрици не знам как въобще ги гледате, че и с Edge подсветки.

 

Привет, би ли ми дал линк към конкретен модел? Като paste-на това в Гугъл излизат модели с повече символи в моделите си, искам да съм сигурен, че гледам правилния. 

16 hours ago, w00x said:

 

Гледаме ги, защото има бюджет. :) 

Честно казано не знам какво е IPS матрица, edge подсветка и защо не са хубави :) Затова задавам дебилни въпроси тука.

А бюджета, както споменах и по-рано е по-скоро с психологическа граница. Бих се прежалил докъм 1500-1600, ако сте убедени, че за по-малко няма как да си взема нещо горе-долу читаво за игра. 

Link to comment
Share on other sites

За 1600лв имаше 55" OLED на черния петък. Не бих ги дал за Sony-то.

Работата е там, че като стигнеш 1600, малко отгоре са OLED телевизорите, където разликата е значителна.


Ето го Сони-то. 49" - 1900лв. 1750лв разопакован.

https://www.emag.bg/televizor-sony-49xh9505-49-123-2-sm-smart-android-4k-ultra-hd-led-kd49xh9505baep/pd/DHH4KMMBM/

 

55" е 2200лв, та не съм сигурен Cayenne къде го гледа за 1650.

 

Може да визира по-ниския модел.

https://www.emag.bg/televizor-sony-55xh9096-55-138-8-sm-smart-android-4k-ultra-hd-led-kd55xh9096baep/pd/DFH4KMMBM/

 

1700лв за 55".

 

Ако ще давам 1700лв за Сони-то, бих предпочел това за 2000лв: https://www.emag.bg/televizor-oled-smart-lg-139-sm-4k-ultra-hd-oled55b9sla/pd/D24DZBMBM/#used-products

 

Виждаш ли? Като започнеш да качваш границата "с малко" се стига до телевизор за 2000лв като най-оптимален вариант. :) 

Link to comment
Share on other sites

В такъв случай аз бих заложил на Самсунг 55q80t за 1700лв вместо на Олед-а https://m.emag.bg/televizor-samsung-55q80t-55-138-sm-smart-4k-ultra-hd-qled-qe55q80tatxxh/pd/D7PQFBMBM/?X-Search-Id=742656804323b139f28b&X-Product-Id=56521315&X-Search-Page=1&X-Search-Position=1&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

 

Наскоро и ние поръчахме от същата серия и сме повече от доволни. :)

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Благодаря ви на всички, горе-долу добих представя какво да търся. Но във всеки случай 2 бона за телевизор няма да дам. 

Набелязвам си посочените от вас модели и ще ги дебна на бъдеща промоция. Така или иначе спешна работа нямам. 

 

 

 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Ако хванеш Сони-то на сериозна промоция ще останеш доволен със сигурност. Телевизорът си заслужава. За тези пари обаче..... не знам. Много ми се виждат.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, w00x said:

...

Гледайки въпроснто Сони от твоите линкове, отдолу по подразбирне ми излезе този: https://www.emag.bg/televizor-lg-49-123-sm-smart-4k-ultra-hd-led-49nano863na/pd/D0GCJMMBM/?ref=fam#123-cm 

От споменатите вече Nanocell, откъдето тръгна дискусията. Не е Олед, но дали може да се нареди някъде до посочените по-горе?

Link to comment
Share on other sites

Много внимавай с продавачите. 1450лв е тоя телевизор без промоция в други сайтове.

Като му гледам параметрите, не може особено да се мери със Сони-то.

Сонито е Full Array подсветка, докато тоя телевизор е Edge Lit.

 

Разликата:

 

Qué TV es mejor Edge o Direct LED? | Analisis TV LED

 

Резултатът е в това колко равномерно е осветен екрана. Колкото по-добре е осветен екрана, толкова по-дълбоки са цветовете.

 

Ще ти препоръчам нещо, което препоръчах и на sasshko като гледаше за телевизор.

 

Hisense 55u7qf

Hisense 65u7qf

HiSense 65u8qf

 

Тези могат да се мерят със Сони-то, че на хартия са и по-добри в някои аспекти. И то доста. Виж им ревютата.

 

Тука има 50" вариант за 999лв.

https://laptop.bg/tvs-hisense-U7QF-hisense_50u7qf

 

Не съм търсил други цени. Погледни за колко върви. :) 

 

Сега видях, че U7 е 50/60Hz. Гледай само U8QF. Той е 100/120.

55" е 1500лв на промоция в Озон в момента.

https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plasma-televizori-c3164/hisense/55u8qf-p549369477/

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Ще ти препоръчам нещо, което препоръчах и на sasshko като гледаше за телевизор.

 

Hisense 55u7qf

Hisense 65u7qf

HiSense 65u8qf

 

Тези могат да се мерят със Сони-то, че на хартия са и по-добри в някои аспекти. И то доста. Виж им ревютата.

 

Не го заблуждавай. Със SONY-то могат да се мерят и изпреварват на хартия, тези от 9-та серия на Hisense, но не и изброените.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...