Jump to content
BulForum.com

Плуване


`Kiara

Recommended Posts

Някой ако знае къде може да се тренира плуване и всякакви подробности, да пише тук! Може да ходим заедно. Аз съм много запалена и имам голямо желание да плувам :P

 

Ето какво научих от до тук казаното за местата където може да се тренира:

 

1.Басейна "Младост": 28 лева са 8 посещения като си избираш сам колко често да ходиш, но картата която издават важи 2 месеца.Тренировката е 45 минути и температурата на водата е 21-22C

Ето и разписанието на част от трениньорите на този басейн:

Карапетрова - от понеделник до петък в 16:15-17h и в 19-19:45h

Паунова - от понеделник до петък в 16:15-17h и в 19-19:45h

Георгиев - от понеделник до петък в 19-19:45h и в събота от 11-11:45h

Пиронкова - от понеделник до петък в 16:15-17h

Аргирова - понеделник, сряда и четвъртък в 16:15-17h и в събота от 11-11:45h

Ушев - от понеделник до петък в 16:15-17h и в 19-19:45h и събота от 11-11:45h

Кръстева - сряда в 18:15-19h, събота от 11:15-12h и неделя от 10-10:45h

Тренадифилов(може и Трендафилов да е) - от понеделник до петък в 16:15-17h и в 19-19:45h

Малева - вторник, сряда и четвъртък в 16:15-17h

 

От Понеделник до Петък часовете са от 9:15, 16:15, 19:00; Събота 11:00-12:00; Неделя 10:00-11:00

 

2.Открития басейн в град Баня цена:1 lv

 

3.Басейна на СОУ"Димитър Матевски": цена за 9 тренировки - 24 лева Ето и GSM-а на треньорката тук 0888262833

 

4.Басейна на Аграрен Университет:Добре поддържан, жодата е идеално хлорирана, топла вода в съблекалните. Има треньори.

 

5.Басейна на ВХВП

 

Изисквания:

Навсякъде искат плувна шапка,защото ако хората не ползват - филтрите се тъпчат с коса. Очилата са голям плюс, защото колкото и малко хлор(или други химикали) да има, той дразни очите, които както знаете, са доста по-чувствителни от останалите части от вашето тяло!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply
Басейна до спортния диспансер . Не е скъпо . Но е почти винаги пълно.

 

Дам зажалост... Не можеш да направиш цяла дължина, се ш си дръннеш главата в някой малак запалянко с пълно бойно снарежение-плавници, възглавнички и дъска...

Аз ходех преди 2-3 месеца ама учителя ми имаше мноо шибан график и се имах да уча... Мисля обаче да си продължа след като минат класните, щот с 1 път в седмицата не са научава нищо

Link to comment
Share on other sites

Edinstvenoto mqsto v Plovdiv kadeto moje da se trenira e baseina mladost!!Predi az tam trenirah ama sega 4uh 4e tam e mnogo skypo! :sick Neznam to4no kolko 6te struva epluvaneto!! :punk

 

A ina4e nai zaribeno za pluvane moga da kaja e otkritiq basein v grad Banq :) Az 4esto hodih tam predi no sega nqmam vreme :( Zablezqzyl sym 4e i dosta hora koito treniraha na Mladost se mqrkaha tam daje i samite treniori!Cenata e niska samo 1 lv a i kefa e strahoten tam koito ne e hodil gore6to mu go prepory4vam!!A i v za6tita na si4ko tova moga da kaja 4e kato hodih na tozi basein v Banq ne hva6tah nikakvi gripove ni6to a sega poslednata godina ot kogato ne hodq tam se sasipah ot bolesti :sick

Link to comment
Share on other sites

Дам зажалост... Не можеш да направиш цяла дължина, се ш си дръннеш главата в някой малак запалянко с пълно бойно снарежение-плавници, възглавнички и дъска...

Аз ходех преди 2-3 месеца ама учителя ми имаше мноо шибан график и се имах да уча... Мисля обаче да си продължа след като минат класните, щот с 1 път в седмицата не са научава нищо

ами ако искаш да ходим заедно Проблема при мен е че никой не успява да ми помогне да се науча да плувам и това ми е последната надежда а и трябва да тренирам че си имам малко проблеми и се надявам някой да успее да ми помогне че всички са "вдигнали ръце" от мен :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

ako iskate sa6to proverete v baseina na SOU 'Dimitar Matevski' . Az u4a tam i hodq da pluvam mnogo 4esto i mislq 4e ne e skapo 6tot az pla6tam kato zaa u4enik ot daskaloto. koito iska podrobnosti da pi6e a az utre bez tova 6te hodq i 6te proverq kolko e zenata i vremeto v koeto e svoboden 4e imame malki do 4 klas s pluvna paralelka i e mnogo zaribeno da pluva6 s o6te 1000000000 malki v koridora deto ti pluva6 :P . taka 4e 6te proverq i 6te vi kaja

 

 

P.S. mislq 4e zenata za 1 mesez be6e kam 20 lv no 6te vi izlaja taka 4e kato proverq 6te vi kaja sas sigurnost.

Link to comment
Share on other sites

ами ако искаш да ходим заедно Проблема при мен е че никой не успява да ми помогне да се науча да плувам и това ми е последната надежда а и трябва да тренирам че си имам малко проблеми и се надявам някой да успее да ми помогне че всички са "вдигнали ръце" от мен :bgrin:

 

:D Ем да ти кажа честно и аз не съм много навътре с нещата но с удоволствие ща науча на квото знам... Ама няма да е по-рано от края на юни... ако нямаш търпение на тоя басеин работи още бившия ми "тренер" Стефан Георгиев. Мноо точен човек... взимаш си карта която мисля че струваше кам 30-тина лева(ща излъжа) и са записваш при него(ако искаш де :) ) и... плуваш

Link to comment
Share on other sites

Споко ся след 2 месеца като отворят плажовете ще плувате колкото щетете :P

btw: Това за матевски не е ли само за учениците които учат там .И аз много обичам да плувам :) много пъти като съм играл баскет чувам как се цопкат във водата и на мене много ми се иска ама ..

Link to comment
Share on other sites

biggrin.gif Ем да ти кажа честно и аз не съм много навътре с нещата но с удоволствие ща науча на квото знам... Ама няма да е по-рано от края на юни...

В края на юни обикновено на Младост правят ремонт. Поне досега всяка година когато съм питал е било така

Link to comment
Share on other sites

Споко ся след 2 месеца като отворят плажовете ще плувате колкото щетете  :P ...

 

Тя иска да са научи ле брат, а за басейните... големи обиржии д**а

А за ремонта не знам нищо... от миналата година сам само

Link to comment
Share on other sites

ami TNT pone az znam 4e moje da hodqt i van6ni liza no trqbva da se pita. az u4a tam i si hodq mnoo 4esto pak i po4nah trenirovki taka 4e ako iskate prosto trqbva da se proverite na mesto za6toto taka kato vi davam sega info ne znam dali ne sa go promenili.

Link to comment
Share on other sites

Тя иска да са научи ле брат, а за басейните... големи обиржии д**а

А за ремонта не знам нищо... от миналата година сам само

че какво и пречи да се учи на плажът ?

 

 

 

,Mar 15 2005, 18:02 PM]ami TNT pone az znam 4e moje da hodqt i van6ni liza no trqbva da se pita. az u4a tam i si hodq mnoo 4esto pak i po4nah trenirovki taka 4e ako iskate prosto trqbva da se proverite na mesto za6toto taka kato vi davam sega info ne znam dali ne sa go promenili.

а има ли много хора .Да не е някаква навалица трябва да проверя .

Link to comment
Share on other sites

poprincip kato hodq az nqma mnogo hora. samo teq sme koito sme otbora na daskaloto i za tva ne e mnoo pretapkano no ina4e za drugoto vreme ne znam.

a otnosno vremeto prez koeto moje da se hodi e mnogo otnositelno zaradi vaprosa kak se padat trenirovkite na pluvnite paralelki i smqnata im v daskalo.

 

P.S. zabelqzval sam 4e ima van6ni hora(stava vapros za u4enizi) koito hodqt i sutrin rano kam 8 4asa. setih se da pi6a 6tot nqkoi me bqha pitali dali e samo za u4enizi ot daskaloto

Link to comment
Share on other sites

ami TNT pone az znam 4e moje da hodqt i van6ni liza no trqbva da se pita. az u4a tam i si hodq mnoo 4esto pak i po4nah trenirovki taka 4e ako iskate prosto trqbva da se proverite na mesto za6toto taka kato vi davam sega info ne znam dali ne sa go promenili.

Хайде провери утре (или когато успееш) и пиши да знам Защото съм чувала че може да се ходи ама аз не искам само да ползвам басейна ами и някой (поне в началото ) да се занимава с мен защото не мога да плувам

Link to comment
Share on other sites

ako iskate sa6to proverete v baseina na SOU 'Dimitar Matevski' . Az u4a tam i hodq da pluvam mnogo 4esto i mislq 4e ne e skapo 6tot az pla6tam kato zaa u4enik ot daskaloto. koito iska podrobnosti da pi6e a az utre bez tova 6te hodq i 6te proverq kolko e zenata i vremeto v koeto e svoboden 4e imame malki do 4 klas s pluvna paralelka i e mnogo zaribeno da pluva6 s o6te 1000000000 malki v koridora deto ti pluva6 :P . taka 4e 6te proverq i 6te vi kaja

P.S. mislq 4e zenata za 1 mesez be6e kam 20 lv no 6te vi izlaja taka 4e kato proverq 6te vi kaja sas sigurnost.

Тоя басейн е супер зле.. преди като учих в Матевски в 4-ти клас имаше някво плуване през лятото.. супер много хлор имаше във водата и всички от групата ги боляха очите после.. и аз мисля ,че може и външни лица да ходят ,но аз определено не бих отишъл там.. още ли е с ония сешуари дето повече бучат ,от колкото сушат?

Link to comment
Share on other sites

Mi neznam ama az hodih 2-3 godini na pluvane kato amatior de :D .Hodih na mladost ama e mnogo palno(hubavoto e 4e ima trener koito da ta u4i,za6toto i az ne mojeh da pluvam togava).I az sega se 4uda dali da po4vam da hoda pak ama nz.6te pomislq :D

Link to comment
Share on other sites

ne iskam da se zaqjdam ama PRESCOTT ako si minal pone vednaj prez matevski da vidi6 za kakvo stava vapros ve4e nqma da govori6 taka. baseina go opraviha prez 2001-02 godina. starite se6oari deto bu4at o6te si rabotqt ama nikoi ne gi polzva 6tot ima novi, samo da kaje6 na lelkata deto e v baseina i 6te ti dade.za hlora moga da kaja 4e go ima, a bez nego ne moje za6toto 6te go zatvorqt baseina za6toto toi u4astva v pre4istvaneto na vodata pak i ako ima6 o4ila 6te e o6te po dobre.a otnosno infoto utre 6te go imate za6toto razbrah 4e imam trenirovka i 6te pitam treniorkata kak stoqt ne6tata.

 

P.S. sega se setih 4e i sauna ima ve4e ama i za neq ne znam o6te ni6to

Link to comment
Share on other sites

Единственият свястен басейн в града е басеина на младост!Освен това там можеш да намериш истински треньори които ще те научат да плуваш,а и в интерес на истината не един или двама истински състезатели са излезнали именно от там(в момента най-добрата маротанка е именно плувец на младост)!там може да потърсиш Иван Ушев които е млад пич,супер харабия и най-важното има групи в всяко сжодно време за външни посетители!Ако случайно решиш да отидеш при него изпрати му поздрави от Венци и съм сигурен че ще ти обърне достатъчно внимание!

Link to comment
Share on other sites

za hlora moga da kaja 4e go ima, a bez nego ne moje za6toto 6te go zatvorqt baseina za6toto toi u4astva v pre4istvaneto na vodata

 

Да приятел,но имам наблюдения за нивото на хлора в Матевски и мога да ти кажа 4е е доста над приличното!Просто се използват много други препарати които са доста скъпи,и там донякъде ги конпесират с хлорта!

Link to comment
Share on other sites

a az moga li da vi pitam,dali moga da si hoda prosto ei taka za sporta,i po-specialno za mladost(6oto mi e mnoo blizo) kva e temperaturata na h2o(4uvam samo lo6i raoti po toq povod) i za kvi kinti govorim?i vqrno li e 4e trqaa da si s pluvka/cql banski :confused

Link to comment
Share on other sites

ventzo e prav za hlora.Vseki basein si polzva razli4no koli4estvo hlor i preparati.Kakto kazah sam bil v mladost ama i na drugi mesta sam bil.V mladost e ponosimo koli4estvo ama na drugoto mqsto o4ite mi stanaha kompot :wacko:

farrell mi dokolkoto si spomnqm temperaturata be6e kam 26-27 gradusa,ama e razli4no tai kato kogato trenirat ot sportnoto e baq studeni4ka vodata.Mi zna4i pada se kam 3-4lv za kam 1 chas.Mda trqbva da nosi6 pluvka i banski ili pone trqbva6e tai kato govora za ne6ta ot predi 1-2godini.

P.S.Ivan Ushev naistina e mnogo gotin trener :D

Link to comment
Share on other sites

За температурата ще те излъжа но то трябва да определена(около22-25c)шото иначе се изморяваш ужасно много!Не е като басейна в Баня който някои спомена щото там неможеш да направиш абсолютно никаква тренировка!Но имай в предвид 4е ти е хладно точно докато направиш 2-3 дължини!А по повод плувката е задължително особено за момичета!Съгласи се че няма да ти е приятно да налапаш космите на някои друг,нали:)А пък и основната пречина е че запушва филтъра който пречиства водата и аз лично съм го почистжал и да ти кажа че е просто супер леш!А за целия бански-Естестено че не е вярно :)!!!!

 

 

P.S.по повод плувката не си мисли че ще си смешна защото вички са така и никой не му прави впечатление.

Link to comment
Share on other sites

хаха Ушака е най-издуханото типче което познавам!2 год. бяхме неразделни!Ама и на него нещо му е дошъл акъла в главата!Но наистина има мноо харабийски подход и съм сигурен 4е който отиде при него ще му е готинко!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...