Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Да,интересни са на тоз Спиро работите...

Въпроса обаче е дали могат да се махат след време?За мен като неизкушен все още ми се струва,че заемат твърде много площ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Той най-вероятно е снимал само по-впечатляващите творби. Сигурно може да направи и по-малки, а другия въпрос трябва да го зададеш директно на него. :)

 

Не съм запознат нито с правенето на татуировки, нито с материали и техники, но ми направи впечатление случайна снимка, която бях видял на негов татус и видях, че прави много красиви рисунки. Може и тотален мърляч да е - никва идея.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Може да се избегне и не е сложно, но тя в случая е технически необходима. Заради нея, конструктивно тръбата за отвеждане на топлата вода е направена по-къса с около 100-200мм от физическият размер на водосъдържателя. При пълнене на водосъдържателя, системата е отворена и нивото на водата няма как да подмине тези 100-200мм., защото колкото влиза, толкова и излиза (диаметрите на тръбите за топла и студена вода са еднакви, следователно и входящия/изходящ дебит е еднакъв.). Тази възглавница си намаля размера единствено при повишаване на налягането вследствие на загряването на водата. Тогава част от въздуха излиза през предпазният клапан, защото той започва да отваря частично при около 40-50% от стойността на налягането за което е настроен да отвори 100%. Така се избягват и геометричните изкривявания на водосъдържателя, който няма никакви оребрения от една страна и от друга е изпълнен от тънкостенен материал (заради себестойността). Сега производителите прилагат друг трик за да си осигурят по-тънкостенен материал. Терморегулаторите изключват на 55-60 градуса. Така може да се използва листова ламарина с дебелина на стената 0.75-0.8 мм. По тази причина един съвременен бойлер тежи 20-30% от един нормален водосъдържател, който е с дебелина на ламарината 2.5мм и се изпитва на 16 бара. 

 

До тук нищо различно от казаното и от мен. Само дето е обяснено излишно многословно. Непонимаещият ще си остане непониманещ, Щото му е малко по-извън локвичката.

Колкото до пробивите в следствие на електролизни процеси, те са единствено и само заради нееднородността на материала и масовото залитане да се използва обикновена алпака. Естествено, тук голяма роля играе и Ph-то на водата.

 

А аз продължавам да очаквам идея за читав татуист в наше село, щото в Слънчев бряг вече познавам едно хлапе, ама заради координатите и сезона... Наистина реже главите от към коленете....

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Какво си се запънал с тия татуисти, Мисир чоглав и защо не си се обадил да се видим ако си се прибрал най-после? 

Имам едно-две неща за маскиране/оправяне, щот кифльоците ги гледат тия неща :D

А къщата отдавна е готова на 99,8%, та не знам ти на каква накълвана от мисир кифла ми се правиш, та не забереш семейството и не дойдеш да си се напием като едни същи свине?

Обещавам ти, че поне пет човека ще ти трябват после, че да те изнесат от нас   :)

Link to comment
Share on other sites

Добре де, чек'са. Подозирах, че ще коригираш стари глупости, но кой говори за идване в твоята къщЯ? Пък забрави ли, че съм с две деца? Всъщщност аз съм безкрайнмо благодарен за подобна покана, понеже си знам и юргана, но пък там можем откара не само едно денонощие - страшно , както знаем, а има и нови руски песни в репертоара...  :laughing1:  

Link to comment
Share on other sites

Добре де, чек'са. Подозирах, че ще коригираш стари глупости, но кой говори за идване в твоята къщЯ? Пък забрави ли, че съм с две деца? Всъщщност аз съм безкрайнмо благодарен за подобна покана, понеже си знам и юргана, но пък там можем откара не само едно денонощие - страшно , както знаем, а има и нови руски песни в репертоара...  :laughing1:  

Децата и Дарина ще ги инсталиране оттатъка с Ина,  а ние да можем на спокойствие да си посрещаме утрото... Тъкмо тук няма и кой да ни мърмори, че видиш ли, песните били яки, ама ние сме пеели фалшиво....

 

П.п. Ѝимаме и нов юрган.... По-мекичък е от онзи.... :shy:

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Трябва да си купя вентилаторче за скарата на терасата. Обяснявам каква е идеята - да се отведе пушекът от скарата, да не ми се върти в терасата. Ще го монтирам на стената, над скарата и ще духа навън. Та откъде да си купя вентилаторче, което може да се монтира на стена с 2-3 дюбела?

Link to comment
Share on other sites

Трябва да си купя вентилаторче за скарата на терасата. Обяснявам каква е идеята - да се отведе пушекът от скарата, да не ми се върти в терасата. Ще го монтирам на стената, над скарата и ще духа навън. Та откъде да си купя вентилаторче, което може да се монтира на стена с 2-3 дюбела?

Така както го мислиш смятам, че няма да е ефективно или поне няма да е резултата който искаш.

 

Остъклена ли е някъде терасата?

Завихря ли/ връща ли пушек отвън?

Вариант аспиратор и отвеждане на вън не става ли?

 

Иначе обикновен настолен вентилатор всеки строителен. 

Може ако искаш пробвай духалка само на вентилатор и виж резултата. Поне повечето имат възможност да духат на студено.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да си купя вентилаторче за скарата на терасата. Обяснявам каква е идеята - да се отведе пушекът от скарата, да не ми се върти в терасата. Ще го монтирам на стената, над скарата и ще духа навън. Та откъде да си купя вентилаторче, което може да се монтира на стена с 2-3 дюбела?

 

Пишеш в гугъл: прозоречен вентилатор и си ОК.

Ето ти един подходящ модел:

http://moby-bg.com/product/872/prozorechen-ventilator-domovent-ok-f150.html

Link to comment
Share on other sites

Не, не такъв. Трябва ми вентиалтор със закрепване зад самия него с дюбели. Тоест отзад има има място да засмуква и да има нещо като монтажна планка. Самият вентиалтор ще се намира на самата тераса и просто ще издухва дима от скарата извън терасата. Един вид течение ще прави.

Link to comment
Share on other sites

Не, не такъв. Трябва ми вентиалтор със закрепване зад самия него с дюбели. Тоест отзад има има място да засмуква и да има нещо като монтажна планка. Самият вентиалтор ще се намира на самата тераса и просто ще издухва дима от скарата извън терасата. Един вид течение ще прави.

Това, дето го мислиш, няма да стане  ;)

Link to comment
Share on other sites

Един бърз въпрос към iphone потребители. Към момента кой е най-стария модел който да работи без осезаем лаг? 

 

*Пояснявам, защото аз не съм ползвал (за един прЕател питам :) ), до колкото знам всеки си обновява ОС-а, без значение колко е стар и след всяко обновяване става по-бавен. 

Link to comment
Share on other sites

Щом с проста духалка става, значи и с вентилатор ще стане, просто трябва леко да издухва навън. Терасата не е остъклена.

Ем хуу....

Link to comment
Share on other sites

Щом с проста духалка става, значи и с вентилатор ще стане, просто трябва леко да издухва навън. Терасата не е остъклена.

 

Кво духаш и накъде го дхаш не ми е ясно, но защо си въобразяваш, че нещо правиш ми е интересно.  :P

Link to comment
Share on other sites

Или IPhone SE, който е даже с по-добър HW.

 

Той попита "кой е най-стария". iPhone SE е 2 години след iPhone 6. :)

Може ли да се направи Dual monitor background, ако единия монитор е 2560x1440, а 2рия е 1920x1020. Нещо не мога да открия начин?

 

Може, що да не може. Самоче трябва да го правиш на ръка в някоя програма. Уиндоус няма да ти ги оразмери правилно.

 

Въпреки че може да пробваш да сложиш тапет с размера на големия монитор умножен по две на хоризонталата и после да го Stretch-неш или Center-неш. На малкия би трябвало да го отреже, но трябва да си го подравняваш, за да ти съвпадне картинката.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Кво духаш и накъде го дхаш не ми е ясно, но защо си въобразяваш, че нещо правиш ми е интересно.  :P

 

Ти стига драска тук, ами приготви джоланчета :grin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...