Jump to content
BulForum.com

Фото дилема


zenit-e

Recommended Posts

Четох, четох и сега да се уточним... Твърдо няма да е ДСЛР - причините са много.

 

От горе посочените апарати кой си заслужава?

 

 

EDIT: future, как мога да отскоча до твоята тераса, че ми се е дояла една ябълка :laughing1:

Виж апаратите които ти посочих в 1-я ми пост и си избери от тях. С най-добър оптични зуум и стабилизация от тях е Олимпус-а, който между другото е и с много бърз процесор и фокус.

Ако не бързаш много, другата седмица ще ти направя снимки и със сонито, които са с малко по-наситени и ярки цветове (типично за Сони от време оно). Аз лично бих взел Олимпус-а, но за жена Сони-то е по-компактно - това предопредели и избора ми (все пак е подарък за друг човек, няма да го ползвам аз).

=================

 

Иначе ябълките са дивачки и не си струват :beer:

=================

 

Ето още една снимка с цифров зуум 72x, при по-добра светлина, пак от ръка, с автоматични настройки: включваш и снимаш:

p1020365e.jpg

 

Толкова са максималните възможности на една сапунерка за 320 USD на 4-5 години. Ако снимката беше от статив, щеше да бъде с далеч по-добри очертания, нямаше да е малко размазана, но шума щеше да е същия - все пак при този безумен зуум тежката дума си казва и електрониката.

Link to comment
Share on other sites

Аз бърза работа нямам, така че бих почакал... Все пак стария апарат все още ми служи вярно и неуморно (само батериите малко ме предават.)

 

lz2-top.jpg

 

lz2-frontback.jpg

 

 

 

 

EDIT: И все пак темата остава отворена за още предложения.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

От вчера съм със това бижу.

 

Взех го на промоция с карта памет 8ГБ и чанта за фотото (тази промоция).

 

 

Сега започвам разучаване на многото му функции. Днес даже пробвах и GPSa :laughing1:

 

 

EDIT: Пробвах да снимам клип със всичко на МАХ (видео режим PS - записва с най-високо качество 1920х1080 50 кадъра)... 1мин клип = 184МБ :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Използвай си го със здраве - за преоритетно използване в режим AUTO ,машинката ще е супер .....между другото късно видях темата иначе и аз щях да драсна ред-два в нея !

Panasonic-а има много добри черти ,но никога не би се справил на здрач и тъмно - в механично отношение това са едни от най-здравите апарати ( оптичен блок ) и са с добре разработена оптична стабилизация !

Имам добър апарат на FUJIFILM ,модел X10 ( FUJIFILM X10 ) ,който е доста приятен за работа ,но не знам дали щеше да ти допадне - с "античен" вид ,но добра оптика и възможности ....... определено не е за всеки !

......... както и да е - избора ти за всекидневен ,ненатоварващ раницата и мисълта апарат ,който напълно би задоволил повечето прищявки на масовият потребител е отличен - аз имам за такива случаи Panasonic DMC-FZ35 ( DMC-FZ38 ) !

 

:starwars:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...