Jump to content
BulForum.com

Съвет за Лагуна - 1999


Recommended Posts

Лагуната е красива кола с добър интериор и нищо повече. Тая кола е хубава като нова и то да не я караш в България. С такава кола се превръщаш в кръводарител за сервизите и кандидат майсторите.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Ти такава кола ли караш ? Твоята ли се разваля постоянно ? От къде си толкова компетентен ? Защото мисля, че говориш пълни глупости ...

Link to comment
Share on other sites

Ти такава кола ли караш ? Твоята ли се разваля постоянно ? От къде си толкова компетентен ? Защото мисля, че говориш пълни глупости ...

Не не говори глупости, просто ти казва истината човека.

Link to comment
Share on other sites

Не не говори глупости, просто ти казва истината човека.

 

Много интересно, как ще знае истината ЧОВЕКА, при положение, че аз карам такава кола и че мойте впечетления са много по реални и достоверно, от на някой, който е решил, че е фен само на японските коли например, без дори за знае какви са тяхните предимства и недостатъци и твърди, че френските автомобили са лайна и т.н.

 

Поздрави :)

Link to comment
Share on other sites

Не не говори глупости, просто ти казва истината човека.

 

Да бе баш.Тук казват мнения хора които има таква кола и казват че е супер пък такива дето е нямате изказвате меко казано тъпи мнения.Хайде стига глупости.

Link to comment
Share on other sites

За същите пари може да се намери Ланчия Капа със същия мотор и много повече екстри. Но там поддръжката е поне по три. Тази Лагуна си е напълно народен автомобил.

Link to comment
Share on other sites

За същите пари може да се намери Ланчия Капа със същия мотор и много повече екстри. Но там поддръжката е поне по три. Тази Лагуна си е напълно народен автомобил.

 

И ти се изказа за Капата.....

Бахти ти както е изкара, то частите на Ланча са по-скъпи от на Мерцедес :lol:

Имам и Ланча и знам за какво иде реч ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам момчето някъде да е написало за колко пари му е продават ? И какво повече може да има таза Ланчия от Лагуната?

Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам момчето някъде да е написало за колко пари му е продават ? И какво повече може да има таза Ланчия от Лагуната?

 

Еми виж една Капа с всички екстри и виж идна Лагуна и сам ще видиш разликите ;)

Link to comment
Share on other sites

Много интересно, как ще знае истината ЧОВЕКА, при положение, че аз карам такава кола и че мойте впечетления са много по реални и достоверно, от на някой, който е решил, че е фен само на японските коли например, без дори за знае какви са тяхните предимства и недостатъци и твърди, че френските автомобили са лайна и т.н.

 

Поздрави :)

 

Аз незнам досега някой да се е оплакал от колата си. Всеки е супер доволен било то и от най-големия боклук. На никой нищо не се разваля. А тея сервизи пращят от коли та се пукат по шевовете. Магазините за авточасти са бъкани с хора, ама който и да питаш за колата му все е мноооого доволен, никакви проблеми, все са супер....

 

Един приятел преди година си взе една лагуна та и той така, супер била колицата само 7-800 лв бил дал след като я купил (там "някви" клапъни му били сменяли, и след месец "някакъв" датчик за въздуха) ..... Друг пък с рено19 и той супер доволен, след като я продаде обаче псувните по повод реното ще ми бъде трудно да ги напиша, а беше супер доволен.....

 

Всеки може да види в интернет докладите на TUV за надеждност на автомобилите и ще видите къде се нареждат френските паламуди. Не случайно в Америка и Канада такива животни няма.

 

И не съм фен на японските автомобили, много малко от японските коли ми харесват, но като качество и цена ги предпочитам пред останалите.

Link to comment
Share on other sites

Всеки може да види в интернет докладите на TUV за надеждност на автомобилите и ще видите къде се нареждат френските паламуди...

 

Да - Пежо 308 е на трето място от 13-те най-сигурни коли, след Нисан Кашкай и Land Rover Freelander... На 13-то място е пак Пежо - 207CC... Бахти паламудите, нали? :D

Имам Пежо при това трето поред. Следващата ми кола пак ще е Пежо. Дали ако не ми харесваше или не бях доволен щях да се набутам пак с такава или може би е проява на мазохизъм от моя страна? Казах и пак повтарям - защо като нямате информация за нещо давате мнение. Друг е въпроса, че на българина му е втълпено от гаражните майсторчета, че трябва да кара задължително НЕМСКА МАШИНА и ако това може да бъде Голф или Вектра най-добре, защото имат "евтина" поддръжка и "не се развалят". Направо като я купиш само сипваш и караш... И затова сервизите са пълни с Голфове, а тенекеджийниците с Вектри - щото са много хубави - а каква возия имат - просто не ми се коментира, но това си е мое мнение. Нека всеки си е фен на някоя марка - затова са и толкова много, защото всеки има различен вкус, но спрете с детските:"BMW Rulez, от Голфа по-добро няма или как ми върви японката..." :excl: Със здраве ;)

Link to comment
Share on other sites

говорим за стари коли не за нови

и говорим за надеждност на една кола, не за сигурност

http://www.avtomarket.ru/scripts/info/reli...&tester=1#1

 

За употребяваните коли мога да изкажа по-категорично мнение, позовавайки се на опита ми с френските коли. За мен достатъчно говори факта, че за моята кола /Пежо 406/ примерно за ходова част съм дал около 50лв. за 2 биалети, които си тропаха още като я взех от Германия. Минала е година и половина от тогава и съм навъртял приблизително 35000км. за които нищо не се е обадило и няма наченки нещо да се обади. Периодично си минава през сервиза за преглед и всичко е ОК. А, и съм сменил предни накладки. Това е. Предишната ми кола - Пежо 306 я гарах 3 години и най-сериозното, което съм сменил беше полуоска, заради карето, чиито лагер беше родил. Не, че не можеше да се размине само с лагер, но беше много играчка и не си заслужаваше при разлика в цената от 50лв. Та нея 3 години я скъсах от каране, продадох я и още си я карат и са доволни. Много е важна поддръжката, частите и сервиза, където поддържат една кола. Сигурно ако слагах турски части As Metal и ходих при бай Минчо - кварталния разбирач, дето прави всичко от велосипеди до камиони щях и аз да рева, но всеки сам си преценя. Аз съм избрал качествени части и добър сервиз и като правя нещо да го правя веднъж, а не да дам 2 пъти пари за нещо и пак да не е както трябва. Въпрос на избор :)

Link to comment
Share on other sites

Според мен,ако на aвтора на темата му се кара точно Френска кола е по-добре да се ориентира към Пежо 406 примерно...Доста по-красиво е,и се обезценява по-бавно във времето,интериора е по-направен,цените на частите са аналогични...

Link to comment
Share on other sites

Да - Пежо 308 е на трето място от 13-те най-сигурни коли, след Нисан Кашкай и Land Rover Freelander... На 13-то място е пак Пежо - 207CC... Бахти паламудите, нали? :D

Имам Пежо при това трето поред. Следващата ми кола пак ще е Пежо. Дали ако не ми харесваше или не бях доволен щях да се набутам пак с такава или може би е проява на мазохизъм от моя страна? Казах и пак повтарям - защо като нямате информация за нещо давате мнение. Друг е въпроса, че на българина му е втълпено от гаражните майсторчета, че трябва да кара задължително НЕМСКА МАШИНА и ако това може да бъде Голф или Вектра най-добре, защото имат "евтина" поддръжка и "не се развалят". Направо като я купиш само сипваш и караш... И затова сервизите са пълни с Голфове, а тенекеджийниците с Вектри - щото са много хубави - а каква возия имат - просто не ми се коментира, но това си е мое мнение. Нека всеки си е фен на някоя марка - затова са и толкова много, защото всеки има различен вкус, но спрете с детските:"BMW Rulez, от Голфа по-добро няма или как ми върви японката..." :excl: Със здраве ;)

 

Mного си прав батка.Някви "майстори" наистина така твърдят че трябва да се кара задължително немска и по-препоръчително Голф.Всички им се радват докато не се "излъжат" да си купят друго и после неискат да помислят за въпросната "лагерна количка".

 

За употребяваните коли мога да изкажа по-категорично мнение, позовавайки се на опита ми с френските коли. За мен достатъчно говори факта, че за моята кола /Пежо 406/ примерно за ходова част съм дал около 50лв. за 2 биалети, които си тропаха още като я взех от Германия. Минала е година и половина от тогава и съм навъртял приблизително 35000км. за които нищо не се е обадило и няма наченки нещо да се обади. Периодично си минава през сервиза за преглед и всичко е ОК. А, и съм сменил предни накладки. Това е. Предишната ми кола - Пежо 306 я гарах 3 години и най-сериозното, което съм сменил беше полуоска, заради карето, чиито лагер беше родил. Не, че не можеше да се размине само с лагер, но беше много играчка и не си заслужаваше при разлика в цената от 50лв. Та нея 3 години я скъсах от каране, продадох я и още си я карат и са доволни. Много е важна поддръжката, частите и сервиза, където поддържат една кола. Сигурно ако слагах турски части As Metal и ходих при бай Минчо - кварталния разбирач, дето прави всичко от велосипеди до камиони щях и аз да рева, но всеки сам си преценя. Аз съм избрал качествени части и добър сервиз и като правя нещо да го правя веднъж, а не да дам 2 пъти пари за нещо и пак да не е както трябва. Въпрос на избор :)

 

Бе за частите на Ас Метал не си много прав.На мен предните шарнири са ми на Ас Метал и ако знаеш какви черни пътища са минали и то няколко поредни години и още са здрави.Важно е самата кола как си е подържал и това че Френските много се чупели е дрън дрън тъпляс.Стринката на лелята,на чичото на шуренайката имала Рено което не е било много нейно и е било първа употреба (поне 5-та) и много са трощало.Ми много ясно един господ знае къф файтонджия е карал преди това и как е летял с тая кола.Специално на френските подържан ли е двигателя със смянна на консумативи и редовно преглеждан разваляне няма.Да окачването наистина обаче иска добри части а не най-смотаните намерени.

 

Много големи "боклуци" пък нещеш ли ги купуват после някой си ги сменят с други.Мноо са "смотани" френските пък средния клас коли които се купуват в БГ нови, най-много са френските.Най-вече по улицата са Пежо след това Рена и Ситроени.

 

И аз мога да пляскам сумати мнения на хора които са доволни от Рената си.Даже и тук във форума има такива които обаче неискат да се изтъкват и да се занимават със спорове.Щом има хора които карат тези Лагуни и такива които си ги харесват и искат да си ги купят значи някой друми бледнеят.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм 100 % доволен от моята Лагуна. Не го казвам защото "карам Лагуна" и никога не мога да кажа, че не съм доволен, а защото това наистина е така. Не можеш да си купиш друга такава кола за тези пари, с тази возия, с тези екстри, с тази поддръжка и с този конфорт. Tова мисля аз. А вие си карайте BMW 3 и Golf 3 ( феновете на НЕМСКИ автомобили ) ;)

Link to comment
Share on other sites

Не можеш да си купиш друга такава кола за тези пари, с тази возия, с тези екстри, с тази поддръжка и с този конфорт. Tова мисля аз.

Много си прав колега !!! Изключително прав. Взе ми думите от устата. Има доста по коли но за доста повече пари. Тва за автомобилите винаги е било спор - както при процесорите с тази разлика, че е доста ПО-ОГРОМЕН СПОР. Ще кажа само няколко неща за тази колица , с които надявам се да не прекаля.

* Возията е уникална. Тук ще спра.

* Колата е направена с такова огромно желание и всеки 1 детайл в нея е изпипан и обмислен. Нямате си представа (за тези които не са запознати) какви чудесии са поставени на места за да създават комфорт в купето. Затваряне на врати, уникални уплътнения, детайли между зглобките на таблото, самото табло е изваяно направо и няма тропаници Никакви !

* Волана е с максимално добър размер. Нито голям нито малък. Плавен, тежък с мазна хидравлика. Върти се с 1 пръст. Подижен за по-къси и дълги ръце !

* Багажника е много голям.

* Седалките са супер комфортни. Тази на шофьора се регулира освен по хоризонтала , така и по вертикала. Обтягащ вграден колан за по голям комфорт на кръста при дълъг път. Някои са и подгряващи.

* Ел. Пакет, стъклата се прибират сравнително доста по-бързо от доста други модели коли. Повярвайте ми ИЗНЕРВЯЩО е когато гледаш как стклото ти пъпли едвам едвам нагоре.

* Частите са Здрави. Това което се носи като мит че Рената имат бързо развалящи се компоненти Не е вярно! Също така не са толкова скъпи. Какво... !?!?! За БМВ, Ауди, Мерцедес, Хонда, Тоьота, Волво, ОМЕГА, МОНДЕО и доста други ПО-ЕВТИНИ ЛИ СА ?!?!!?

п.с.

Ето с какво е оборудван един базов модел RT, RX, RXE ( възможни са частични разлики )

Климатроник , ABS , 2xAirbag , Ел стъкла , Ел. Огледала , Стерео , Управление на стереото от волана, Халогени , Имобилайзер , Централно заключване , Бутон заключи отвътре, Реголируем волан , Регулируеми фарове , Изклчително регулируема шофьорска седалка..... ако има човек по-голям късмет може да получи и Подгряващи седалки, Шибидах, Газ, Аларма, Джанти и подобни.

Link to comment
Share on other sites

Абе що им отваряте очите, нека се носи мита за "слабите френски коли", така ще може да си ги купуваме на по ниски цени от немските "кошници" :D

Link to comment
Share on other sites

за уникална возия малко трудно, вози много добре ама чак уникална няма как да стане. уникалното уплътнение също не е много уникално, за уникално уплътнение може да говорим за коли без рамки на стъклата които без проблеми държат 10-15 години. ел стъклата може да са хубави само ако нямат жила и пластмаси по механиката което много ме съмнява да е така на рено, оборудването с нищо не е по-различно от останалите коли от този клас.

 

Понеже аз казах Субару, ще ви кажа то с какво е по-различно от останалите. АWD система, boxer, 4-канален abs, понижаваща предавка на всички скорости, и нещо мноооого важно - всички коли излизат от ЕДИН завод в ЯПОНИЯ и никъде другаде - това е на всички базови модели :)

 

Недейте да прехвалвате чак толкова лагуната, не е лоша но не е и уникална

Link to comment
Share on other sites

Понеже аз казах Субару, ще ви кажа то с какво е по-различно от останалите. АWD система, boxer, 4-канален abs, понижаваща предавка на всички скорости, и нещо мноооого важно - всички коли излизат от ЕДИН завод в ЯПОНИЯ и никъде другаде - това е на всички базови модели :)

 

Недейте да прехвалвате чак толкова лагуната, не е лоша но не е и уникална

 

Какво имаш предвид с тая понижаваща предавка?Това ми звучи все едно за джип говорим и да има мултипликатор.И нещо няма къде да сравняваме Субаро с Рено просто двете фирми залагат на коренно различни типа коли.

Link to comment
Share on other sites

Какво имаш предвид с тая понижаваща предавка?Това ми звучи все едно за джип говорим и да има мултипликатор.И нещо няма къде да сравняваме Субаро с Рено просто двете фирми залагат на коренно различни типа коли.

 

точно така е както ти звучи, и колите не са коренно различни те са един клас (става дума за лагуна и легаси)

Link to comment
Share on other sites

4-канален abs,

Невероятно! А аз си мислех че ABSа на моето кадетче 1989 ми е дарено от Господ. И можеш ли да ми кажеш какъв ще е ABSа, ако не 4-канален? Нали целта е да се освободи за кратко спирачката на блокиралото колело? Или освобождава цялата спирачна система? В тоя ред на мисли мога да кажа, че и 32 годишната жигула е с ABS, защото тя пък изобщо няма спирачки :D

Link to comment
Share on other sites

АБС-а има датчици които следят движението на всяка от гумите (ако е четириканален) в синхрон с датчика за скоростомера, и при спиране ако някое от колелата забави скоростта си, това се отчита от датчика на съответното колело, и се намалява спирачното усилие само върху него докато скоростта не се изравни с останалите .

 

чел съм и за двуканални и триканални

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...