Jump to content
BulForum.com

Испания Примера Дивисион сезон 2010-2011


Stenli

Recommended Posts

Започвам новата тема с една радостна новина за феновете на испанския футбол

Примера вече официално е най-силното първенство в света

 

Очакванията ми за новия шампионат са, че ще бъде отново невероятна гонка между Барса и Реал. На този етап и кризата, в която се намира Испания, едва ли ще има други претенденти за титлата, за справка можем да погледнем отбора на Валенсия, който беше тотално разпродаден.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Не ми харесва как Мауриньо само четка "манекенчето" и го превъзнася - ама знае ли човек, може това да е начина да го мотивира. Искаме един силен Реал, една безкомпромисна Барса, твърд Атлетико, коварна Валенс'я. Важното е това, да им атракция, да има шоу - и нека най-добрия (не съм казал Меси, ей!) да победи.

Link to comment
Share on other sites

Започвам новата тема с една радостна новина за феновете на испанския футбол

Примера вече официално е най-силното първенство в света

 

Очакванията ми за новия шампионат са, че ще бъде отново невероятна гонка между Барса и Реал. На този етап и кризата, в която се намира Испания, едва ли ще има други претенденти за титлата, за справка можем да погледнем отбора на Валенсия, който беше тотално разпродаден.

 

Моите очаквания пък са стабилна Барса, посредствен Реал и всичко друго дроб...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си мисля, че тази година хегемонията на Барса в Испания ще приключи. Да останеш продължително на върха е доста трудно и очаквам спад във изключително силната последните години Барса. Със всеки следващ успех очакванията към отбора на Гуардиола нарастват и публиката все повече ще започва да изисква, вместо да подкрепя. Това определено ще увеличи натиска над отбора, което неминуемо ще доведе до спад. Меси едва ли ще се върне кой-знае колко ентусиазиран след световното, предвид големите очаквания към него от аржентинската публика, а не е тайна, че той е катализатор на отбора на Барселона. Испанското ядро в отбора се връща като световен шампион, което сигурно ще им даде крила (и немалка умора), но това е още един фактор, увеличаващ очакванията и напрежението. Все пак, ако бъда опроверган и Барселона продължи да мачка на местната и европейската сцена - тогава ще призная Гуардиола за истински гений.

 

Мауриньо показа, че знае как се спира Барселона, сега остава да видим ще успее ли да се пребори със латино-темперамента и да наложи дисциплина на звездоманския отбор на Реал. Според мен е гениален треньор, но не знам как ще се справи с испански отбор.

 

При всички положения - първенството ще е интересно :)

Link to comment
Share on other sites

В неделя на специална пресконференция Гути обяви, че напуска Реал Мадрид и най-вероятно ще играе в Бешикташ. Същото днес стори и Раул, като той ще продължи кариерата си в Шалке 04. И така две легенди на Реал Мадрид и испаннския футбол напуснаха отбора и със сигурност от новия сезон Примера и Реал няма да са същите.

Link to comment
Share on other sites

Без Гути и особено Раул - Реал определено няма да е същия... Не говоря за сила и качества на отбора, говоря за дух, присъствие на терена, традиции...

Link to comment
Share on other sites

Така е, една ера свърши. Но това може да е отърсване от цялото напрежение - нов треньор, няма го Раул (човека ШЛ), няма го Гути (местното момче)... всичко започва на чисто. Само Икер остана.

 

_______________

 

Никой не го е гонил ;) той сам иска да напусне защото търси отбор в който да играе по-често. Ръководството на Реал винаги е гарантирало на Раул място в отбора - явно сам видя, че вече не е на ниво топ 5 в Ла Лига.

Наистина е тъжно - все пак още може да има отношения отбор-футболист, в които да властва уважението към клуба, към човека, футболиста.

По-спорен е момента с Гути, но отново - никой не ги е гонил, просто знаеха, че няма да са титуляри. Никой не се е отнесъл лошо с тях на Бернабеу (за разлика от отношението към Снайдер).

Link to comment
Share on other sites

За мен, Реал се подигра с Раул, трябваше да го оставят да си завърши кариерата при тях, както Малдини в Милан.

Link to comment
Share on other sites

И аз си мисля, че с количеството мачове, които играят Реал на сезон - спокойно може да го пуска по-често. А Раул нееднократно е показвал, че е играч, който може да поведе отбора.

Със загубата на такива ключови играчи от отбор се превръща в групичка звезди.

 

Дори и легендарния Ел Галактико си имаше играчи, израстнали в Реал, останали от преди да влезнат големите пари. Както Челси - запази Лампард и Тери от местните. По подобен начин се губи идентичността на отбора. Да видим новите играчи с какво ще допринесат към отбора.

Link to comment
Share on other sites

То че може да го пускат и него, и Гути е ясно. Но и двамата искат да играят повече от колкото биха имали възможност в момента в Реал. Миналия сезон Раул изигра само 3 мача, в които излезе като титуляр, а като цяло минутите му общо през сезона бяха много малко. И двамата след всичко направено за клуба заслужава сами да изберат как исскат да продължат кариерите си и им бе дадена тази възможност. Със сигурност е ясно, че те ще липсват най-много в съблекалнята. И Моуриньо беше каал, че харесва да има в съатавите си опитни играчи, които да помагат в съблекалнята.

Въппреки всичко поколенията се менят, футболистите също. Дори и сега остави един Икер, който през годините сепревърна в не по-малък лидер за отбора и символ. Отделно има футболисти като Рамос и Игуайн, които може и да не са закърмени с бялата идея, но с в клуба от много млади и се изградиха като футболисти в него и също са готови да дадат много за отбора. От това лято към състава се присъединяват и двама млади испански таланти - Серхио каналес и Педро Леон и заедно с няколкото юноши на отбора, които присъстват в момента в съатава мисля, че това ще е бъдещето на отбора.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ти със съствав от 17-18 годишни и резерви какво очакваш да направят? :lol: Още през седмицата като се разбра, че от титулярите ще играят само 3-4 човека и то ми беше ясно, че Гуардиола е отписал мача.

 

БАРСЕЛОНА: Мино, Алвеш, Серхио Гомес, Милито (80-Адриано), Абидал, Максуел, Кейта, Ориол, Дос Сантос, Боян, Ибрахимович (52-Меси)

 

От вчерашния мач впечатление ми направи Ибра, който явно е проумял, че нещата в Барса стоят по различен начин и отборът не играе за него, а той трябва да играе за отбора. Доста повече движение имаше и се въртяха с Боян. Смятам, че трябва да му се даде шанс и този сезон, но сега всичко зависи от него - все пак $ity му предлагат по 200 000 паунда на седмица :X

Link to comment
Share on other sites

Миналата седмица Барселона играха с резервите тази Севиля правят същото :lol: Само дето нападателната мощ на Барса е доста по-сериозна като това се отразява и на резултата: 3-0 първото полувре, а какво ще става до края не се знае :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Интересно колко ли е бил коефициентът за победа за Еркулес, щото за победа на Барса видях, че беше около 1,05 :)

Link to comment
Share on other sites

Аз сега чакам клане на Бернабеу - дали за кой ще е курбана, за победната серия на Мауриньо или да вземе следващия кръг победа :D

Link to comment
Share on other sites

Искам да чуя болните барселонци какво ще кажат :D

 

Аз ще кажа, че ще бием съдийското отборче от Манчестър само да ни паднатlaughing.gif

 

иначе малко по-сериозно: ами случва се - подценихме ги и загубихме. Отделно защитата ни беше пълен смях, това беше най-малкото, което можеше да ни вкарат, реално резултатът трябваше да е поне 3-0 да не кажа и 4

Link to comment
Share on other sites

Моля те, още жлъч :lol: Обясни ни, как всъщност това е най-великия отбор в радиус от три-четири парсека :lol:

 

Не съм гледал мача, но един приятел ми каза, че за двайсетина минути новакът в Ла Лига имал три чисти положения, освен вече реализираните?

Link to comment
Share on other sites

Не съм гледал мача, но един приятел ми каза, че за двайсетина минути новакът в Ла Лига имал три чисти положения, освен вече реализираните?

 

Да, така е, затова казах, че 2-0 беше най-малкото, с което можеше да паднем :< Няма какво да се каже - Барса играха много зле, почти не създаваха положения, защитата също беше тотален шит и логична загуба.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...